Podhale czeka kolejny lockdown? - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 66 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
10 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
25.09.2021, 14:01 | czytano: 13338

Podhale czeka kolejny lockdown?

- 30 września wygasa dotychczasowe rozporządzenie, które reguluje sytuacje z epidemią COVID-19. Nie wiemy co będzie się działo po 30-tym i jaka będzie rzeczywistość od 1 października - mówi Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Agata Wojtowicz. Fot, Marcin Szkodziński
Agata Wojtowicz. Fot, Marcin Szkodziński
Minister Zdrowia zapowiedział obostrzenia w powiatach, gdzie będzie dużo zakażeń. Do powiaty nowotarski i tatrzański są jednymi z najsłabiej wyszczepionych w całej Polsce. Czy jesienią i zimą turystyka ponownie będzie zamknięta?

Adam Niedzielski na jednej z konferencji prasowych zapowiedział powrót obostrzeń, jeżeli ilość nowych stwierdzonych zachorowań przekroczy 1000 osób. W ostatnich dniach raporty Ministerstwa Zdrowia podają ilość nowych zakażeń na poziomie 800-900 osób, co oznacza, że niebawem możemy spodziewać się nowych obostrzeń, które mogą uderzyć w turystykę Podhala.

- 30 września wygasa dotychczasowe rozporządzenie, które reguluje sytuacje z epidemią COVID-19. Nie wiemy co będzie się działo po 30-tym i jaka będzie rzeczywistość od 1 października. Nie wiemy czy będziemy mogli funkcjonować, a jeżeli tak, to w jakich warunkach. To są późne decyzje. Zdaję sobie sprawę, że ta sytuacja jest dynamiczna, ale my przedsiębiorcy chcielibyśmy wiedzieć w jaki sposób mamy prowadzić swoje firmy. Nie da się w takim chaosie zmieniać tak wiele rzeczy - mówi Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Przedsiębiorcy obawiają się ponownych zmian, które będą ogłaszane bez żadnego wyprzedzenia, a co za tym idzie wprowadzą nie tylko chaos, ale spowodują także duże straty w ich biznesach. - Po 20 miesiącach życia z tą pandemią wydawało nam się, że gdzieś u góry powstają pewne plany i modelowanie, pewna perspektywa. Bez narysowania tych planów, bez perspektywy praktycznie nie da się prowadzić działalności gospodarczej. Nie da się otwierać, zamykać, zostawać z pełnymi lodówkami i rezerwacjami, które trzeba odwoływać. My w dalszym ciągu apelujemy. Trzeba wcześniej przewidywać pewne rzeczy. Na pewno nie w ostatniej chwili - zaznacza Agata Wojtowicz.

Niestety sytuacja epidemiczna na Podhalu pogarsza się z dnia na dzień. Każdego dnia odnotowywane są nowe zakażenia, a zakopiański szpital zaczyna zapełniać się chorymi potrzebującymi pomocy. Wszyscy, którzy zajmują łóżka w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, to osoby niezaszczepione. - Jeżeli chodzi o powiat tatrzański i nowotarskiego już kwalifikujemy się do czerwonej strefy, ponieważ ilość zachorowań przypadająca na 10 tys. mieszkańców jest bardzo duża. Zapełnia nam się też powoli szpital covidowy, który jest w Zakopanem i tak naprawdę widmo tego, że będziemy zamknięci puka do naszych drzwi - mówi Wojtowicz.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
passion11:05, 28 września 2021
mysle ze wszyscy maja juz dosc tej ustawionej pandemii, nasze dzieci sa rok w plecy przez zakichana zdalna nauke, o d*e rozbic taki system. narastaja problemy mlodziezy nikt o tym nie mowi. niech zakichany rzad sie wreszcie obudzi bo zle sie to wszystko skonczy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
117km16:24, 27 września 2021
A czemu w wakacje jest jak mrówek panów w Zakopanem co a po sezonie pieprzycie o chorobie.
0
antycovidian09:09, 27 września 2021
@Nowotarżanin z wyboru
Wiesz co to są cykle denaturacji w testach pcr i jakie "wyniki" osiągniemy zwiększając ich ilość. Jaki wynik z próbki osiągniemy przy cyklu 25 a jaki z tej samej próbki przy cyklu 50 i więcej ? mówi Ci to coś miszczu ?
0
antycovidian09:01, 27 września 2021
@Nowotarżanin z wyboru
"Wróżby nie mają tu nic do rzeczy. Tylko wiedza. Polecam lekturę paru raportów z np:..." hahaha Odsyłasz mnie do raportów dotyczących Izraela hahaha Ponoć najlepiej wyszczepiona nacja na świecie z największą zachorowalnością na covid hahahaha Z Tobą i Twoimi "argumentami" nie warto dyskutować.
0
antycovidian08:57, 27 września 2021
@Nowotarżanin z wyboru
Wiele krajów europiejskich sądownie zakazało stosowania testów pcr z powodów, że dają fałszywe wyniki, czego mieliśmy przykłady nawet u polskich sportowców - ze zwykłego kataru, przeziębienia "robią" covid. Mówi Ci to coś ?
0
Nowotarżanin z wyboru23:31, 26 września 2021
@antycovidian - piszesz, że PCR jest "g..no warty". Pytanie - ile takich testów zrobiłeś? Jakie masz doświadczenie i wiedzę w zastosowaniu tych metod (bo PCR to jednak kilka metod - w tym sam prowadziłem trzema) ? Kojarzysz w ogóle co to 3' a co 5' i jaka to różnica? Taa... już to widzę... ;-) Na YT powiedzieli, że "tfórca PCR pedzioł, że się ni hu hu nie nadaje do wykrywania" prawda? ;-)
0
Nowotarżanin z wyboru23:23, 26 września 2021
@antycovidian alias "folia" alias "nie myślę tylko oglądam YT"
Wróżby nie mają tu nic do rzeczy. Tylko wiedza. Polecam lekturę paru raportów z np: "Impact and effectiveness of mRNA BNT162b2 vaccine against SARS-CoV-2 infections and COVID-19 cases, hospitalisations, and deaths following a nationwide vaccination campaign in Israel: an observational study using national surveillance data"
albo
COVID-19 vaccine surveillance reports - Public Health England.

Te dwa pierwsze z brzegu obalają wszelkie wasze foliarskie mity. CBDU :-)
0
antycovidian22:28, 26 września 2021
@Nowotarżanin z wyboru alias Ja tylko przejazdem
"na chłopski rozum to bierzesz i dlatego wyciągasz błędne wnioski. Szczepienie to zmniejszenie PRAWDOPODOBIEŃSTWA hospitalizacji."

Na dwoje babka wróżyła : Szczepienie do ZWIĘKSZENIE PRAWDOPODOBIEŃSTWA zakażenia, zachorowania i hospitalizacji, i udowodnij mi, że nie mam racji.

p.s. Nie jestem zainteresowany "rewelacjami" z paska tv.
0
antycovidian22:20, 26 września 2021
"Adam Niedzielski na jednej z konferencji prasowych zapowiedział powrót obostrzeń, jeżeli ilość nowych stwierdzonych zachorowań przekroczy 1000 osób. W ostatnich dniach raporty Ministerstwa Zdrowia podają ilość nowych zakażeń na poziomie 800-900 osób, co oznacza, że niebawem możemy spodziewać się nowych obostrzeń, które mogą uderzyć w turystykę Podhala."

Kolejny chwyt socjotechniczny - kolejne pranie mózgów, kolejna MANIPULACJA pisowskiego rządu. Co mają wspólnego ZAKAŻENIA do ZACHOROWANIA. Przecież można być ZAKAŻONYM LUB CHORYM "BEZOBJAWOWO" lub z "wynikiem pozytywnym" po g...no wartych testach pcr, które w zależności od przeprowadzonych cykli z kataru zrobią covid. Zakażony nie znaczy, że chory. Zacznijcie ludzie czytać ze zrozumieniem. /.../ a Wy jego pierdoły łykacie jak pelikan ryby ?
0
maseczka16:49, 26 września 2021
Szukajcie na tubie po kodzie: Dby2h3CPOGo

Auschwitz nie spadło z nieba.
0
maseczka16:45, 26 września 2021
"Jako pediatra pracuję od dwudziestu kilku lat z dziećmi. Jestem zdruzgotana tym, co dzieje się obecnie w naszym kraju. Od półtora roku pandemii, na moim oddziale pediatrycznym dziecko chore na Covid-19 było jedno - powiedziała dr n. med. Izabela Pałgan, pediatra, hematolog, onkolog. Ordynator Szpitala Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu.

W sobotę 25 września w Siemianowicach Śląskich powstał ogólnopolski ruch społeczny Polska Jest Jedna. Swoje przemówienie wygłosiła m.in. dr Izabela Pałgan.

- Nie mówię, że dzieci nie chorują na Covid-19, bo w innych szpitalach, większych, wojewódzkich czy w szpitalu zakaźnym, bywają. Mam kolegów i koleżanki pediatrów. Dzieci chorują, ale bardzo łagodnie i bardzo rzadko - mówi ordynator.

Lekarka zaznacza, że w ubiegłym roku podczas sezonu infekcyjnego chorych dzieci było bardzo mało, ponieważ był lockdown i nie chodziły wtedy do przedszkola, żłobka i szkół.
- W tym roku infekcji jest dużo. Podobnie dzieje się w innych oddziałach, ale w ubiegłym roku część oddziałów pediatrycznych było zawieszonych, albo zamkniętych, ponieważ nie było dzieci z infekcjami, ani dzieci z Covidem - mówi.
Dzieci chorują łagodnie
- Zdarzają się powikłania po przechorowaniu tzw. zespół PIMPS, ale on jest bardzo podobny do zespołu Kawasaki, który również znany jest od wielu lat. Mogę powiedzieć, że dzieci chorują z powodu Covid-19 bardzo rzadko, jeżeli chorują to chorują łagodnie - dodaje.
Dlatego powstaje pytanie o podawanie tego preparatu. Nie jestem antyszczepionkowcem, chce od razu zaznaczyć. Mam również do czynienia z noworodkami. Zalecam szczepienia np. przeciwko meningokokom - tłumaczy.

Lekarka jest przeciwna szczepieniu dzieci preparatem na koronawirusa - Nie jestem antyszczepionkowcem, natomiast jestem przeciwna podawaniu tego preparatu dzieciom, ponieważ nie ma na to dostatecznych badań. Nie ma potwierdzonej skuteczności. Ryzyko jest większe niż korzyść. Zawsze powinna być korzyść większa nad ryzykiem. Zastanówmy się, jaka jest korzyść, jeżeli dzieci prawie nie chorują, albo przechodzą chorobę łagodnie. Po co podawać preparat, który może spowodować niepożądany odczyn? - pyta dr Izabela Pałgan.
- Mamy prawo do prawdy, a tej prawdy nie ma, ponieważ niewyjaśnione są skutki odległe w aspekcie np. płodności u dzieci. Nie wiemy, jak będzie w przyszłości, jak ten preparat może wpłynąć na płodność. Pojawiają się doniesienia w badaniach naukowych, że również może być wpływ na upośledzenie płodności. Tego nie wiemy, jest za krótki czas obserwacji, nie ma odpowiedzi na ten temat. Nie wiemy, jaki może być wpływ tego preparatu na nasz genom, na układ immunologiczny w przyszłości - twierdzi pediatra.
Nikt nie bierze odpowiedzialności
- Jest bardzo dużo wątpliwości. Jeżeli nikt nie bierze za to odpowiedzialności, jak możemy próbować, zalecać i wręcz za chwilę, oby do tego nie doszło, nakazywać szczepić dzieci? Rodzice powinni mieć prawo do rzetelnej informacji, żeby świadomie podjąć decyzję - oznajmiła.
- Nie może być żadnego przymusu, ale musi być prawo do rzetelnej informacji
Nie można segregować dzieci. A też już słyszałam o przypadkach, że dziecko nie zostało wpuszczone na stołówkę, bo nie miało wcześniej maski - dodaje pod koniec wystąpienia."
0
nie z tej bajki15:51, 26 września 2021
Do Życie - Ślązaki zawsze słynęli ze zdrowego rozsądku. Jak ktoś na kopalni zaczął opowiadać bajki to go szybko z tego wyleczono dostępnym sprzętem górniczym.
0
Nowotarżanin z wyboru15:19, 26 września 2021
Cytuję: "Effectiveness against hospitalisation Several studies have estimated vaccine effectiveness against hospitalisation in older all
of which indicate higher levels of protection against hospitalisation with all vaccines
against the Alpha variant (7, 8, 9, 10). Effectiveness against hospitalisation of over 90%
is also observed with the Delta variant with all 3 vaccines (3). In most groups there is
relatively limited waning of protection against hospitalisation over a period of at least 5
months after the second dose. Greater waning appears to occur among those in clinical
risk groups (3). Effectiveness against mortality High levels of protection (over 90%) are also seen against mortality with all 3 vaccines
and against both the Alpha and Delta variants (7, 11, 3). Relatively limited waning of
protection against mortality is seen over a period of at least 5 months."
0
Nowotarżanin z wyboru15:16, 26 września 2021
@Swój chłop - bzdury opowiadasz. Zajrzyj do brytyjskich COVID-19 vaccine surveillance reports a nie powtarzasz foliarskie brednie.
0
Swój chłop15:13, 26 września 2021
Nowotarżanin z wyboru@ z jakiego źródła pochodzą dane które podajesz? bo Polskie ministerstwo zdrowia takich danych nie posiada. Na oficjalnej stronie Brytyjskiego ministerstwa zdrowia są dostępne dane z których wynika że wśród zakażonych powyżej 50 roku życia częściej hospitalizacji wymagają osoby zaszczepione. Także nie pisz mi o danych z ulotki lub z paska ulubionej telewizji. Co do nowych szczepów korony są mniej groźne niż pierwotny tak zawsze jest z wirusami patrz epidemie znane z historii świata. Na koniec jaka jest szansa procentowa jeśli przechorowalem covid , kupiłem sobie na wszelki wypadek amantadyne , że bd wymagał hospitalizacji ? 0,01 % ? oczywiście nie jestem szczepiony i nie zamierzam uważam że to jest kwestia wolności i prawa wyboru.
0
Nowotarżanin z wyboru11:55, 26 września 2021
@Swój chłop - na chłopski rozum to bierzesz i dlatego wyciągasz błędne wnioski. Szczepienie to zmniejszenie PRAWDOPODOBIEŃSTWA hospitalizacji. W przypadku nowych szczepów sięgające prawie 90% dla szczepionki Pfizer i prawie 70% dla Astra Zeneca. Czyli jeżeli na 100 osób nieszczepionych do szpitala trafiało 10, to po zaszczepieniu tej samej setki trafi 1 wśród szczepionych Pfizerem albo 3 Astrą. Nie ma w badaniach naukowych dotyczących kwestii medycznych czegoś takiego jak "na pewno".
0
Nowotarżanin z wyboru11:49, 26 września 2021
Niepotrzebna panika. Przeliczcie progi stref - żółta od 12, czerwona od 24 / 10 000 mieszkańców. Ostatnio było nawet 8 przypadków w powiecie nowotarskim i to dawało 0,42 przypadku na 10 000. Oznacza to, że aby wpaść w strefę żółtą musimy osiągnąć średnią prawie 230 przypadków na dobę W POWIECIE. Kiedy tak było? Nigdy.
0
Swój chłop10:39, 26 września 2021
Asterix@ przecież nie podam nazwiska , szkoły i przedmiotu ale jeśli nie wierzysz popytaj wśród znajomych w której podstawówce dzieci są na kwarantannie i z jakiego powodu. Nie oskarżaj mnie o kłamstwo bo to o czym piszę jest faktem a ty co byś własnego ogona nie musiał zjeść.
Do M@ a przed czym chronią? bo objawy to ta osoba ma jak najbardziej i w szpitalu z katarem nie leży. A mój chłopski rozum to moja sprawa mam do tego prawo na tym polega wolność.
0
asterix06:28, 26 września 2021
@Swój chłop - Tak było nie zmyślam, ja jestem tym testem dodatnim
0
M.03:01, 26 września 2021
Do swój chłop

Trąbią o tym od podstawówki przez gimnazja i szkoły średnie, przez ostatnie 1,5 roku, że szczepionki nie chronią przed zakażeniem, ale Twój chłopski rozum jest "lepsiejszy"
0
gorolka02:35, 26 września 2021
A czego sie spodziewaliscie po wakacjach ??
Przeciez byla WIELKA SIELANKA - jakby NIGDY zadnego wirusa nie bylo .
Znowu ''jojcyciy'' - bodej ta kany , OCKNIJCIY SIY CO WYDZIWIOCIY !
0
Swój chłop23:19, 25 września 2021
W Nowym Targu krąży informacja, że mamy osobę hospitalizowaną której wyszedł test dodatni, ma objawy i do tego hit hitów jest już dawno po dwóch dawkach. To jak to jest z tym szczepieniem a no tak trzeba 3 dawkę wtedy to już napewno corona Cię nie złapie.Ostatnia prosta potem zakręt i zaś to samo...
0
Osiol21:25, 25 września 2021
Do ociec. tobie dzięki internetowi nikt buzi nie obtlucze bezpieczne spod jakiegoś kamienia nadajesz
0
Życie21:18, 25 września 2021
Gdyby na Podhalu i w całej Polsce byli tacy burmistrzowie jak w Siemianowicach śląskich nie było by żadnych lockdownów. Trzeba się temu sprzeciwić, bo inaczej będzie 4,5 i 15 fala. Prezydent Chorwacji skończył już z tymi idiotyzmami. Nie dajmy się dzielić.
0
Ociec20:23, 25 września 2021
"Gdyby nie Internet to nie wiedziałbym, że tyle jest idiotów" St. Lem
0
Broda20:16, 25 września 2021
A niebawem podniosą rachunki za energię i polski ład jak się patrzy.
0
taka prawda19:47, 25 września 2021
Czy warto było poświecić ponad 150 tys. istnień ludzkich przez zamkniętą służbę zdrowia dla tej histerii i covidowego przekrętu stulecia? Zobaczcie Australię jak tam się ludzie zjednoczyli, jakie regularne bitwy na ulicach Sydney czy Melbourne. U nas służby dostaną po 500 zł podwyżki. W Siemianowicach ludzie na ulicach a prezydent miasta z nimi. Wcześniej Katowice.
0
Burok19:01, 25 września 2021
Głosowaliście na PiS to słuchajcie co PiS Wam każe
0
precz komuna18:11, 25 września 2021
Kto se czeka to niech czeka na kolejne wybryki natury , ja wiem swoje bo rządowe głupoty mam w dole .
Pozdrawiam myślących .
0
xyz17:28, 25 września 2021
Jak to co będzie? Pani prezes rozwinie ponownie turystykę delegacyjną!
0
Smok17:13, 25 września 2021
Właśnie dwie godziny temu maszerował tłum Polaków przez Siemianowice Śląskie i skandowali: "Znajdzie się kij! Na niedzielskiego ryj!"
0
maseczka17:09, 25 września 2021
"Prezydent Siemianowic Śląskich: Mówimy nie segregacji sanitarnej. Za pół roku będzie za późno.

Dzisiaj jest czas, kiedy każdy z nas musi wstać z fotela. To jest ten moment, za pół roku będzie już za późno. Nie będziemy mówili o wolnej Polsce, nie będziemy mówić o wolny świecie. Dzisiaj musimy się zmobilizować siłą milionów Polaków i powiedzieć segregacji sanitarnej nie ? zaapelował Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

Jesteśmy tutaj dzisiaj aby walczyć o wolność, o nasze prawa. Przede wszystkim po to, żeby walczyć z segregacją sanitarną. Obiecywano nam, że nie będzie przymusu szczepień. A jaka jest różnica pomiędzy przymusem bezpośrednim, a pośrednim? Jeżeli osoba, która boi się i obawia przyjąć ten preparat, już za chwilę będzie miała problemy w pracy, nie będzie mogła wejść do urzędu, szpitala, sklepu, kościoła czy restauracji. Czy to nie jest przymus? To jest przymus pośredni ? oznajmił.

My nie jesteśmy przeciwnikami szczepień, nie byliśmy i nie będziemy. Obawiamy się przyjąć ten preparat, nie wiemy jakie będą konsekwencje, jakie będą skutki za miesiąc, za dwa czy za kilkanaście. Tego nie wiemy ? mówił.
Działamy ponad podziałami i mamy jeden cel. Tym celem jest walka o wolność, o nasze prawa i walka z segregacją sanitarną ? kontynuował swoje wystąpienie włodarz."
0
maseczka16:51, 25 września 2021
This is EXTREMELY Dangerous to Our Democracy!
To jest BARDZO niebezpieczne dla naszej demokracji!

Szukajcie na popularnej tubie po kodzie: Te8wDnJLLsE
0
maseczka16:29, 25 września 2021
Za Rzeczpospolitą:

"USA kupią 1,1 mld szczepionek na COVID-19, by PODAROWAĆ JE ŚWIATU.

Prezydent Joe Biden ma ogłosić, że USA podwoją liczbę szczepionek Pfizer/BioNTech, które kupią, by przekazać je krajom rozwijającym się - informuje AP, powołując się na przedstawiciela administracji amerykańskiego prezydenta.

Podwojenie liczby szczepionek, jakie kupią USA, by przekazać je innym państwom, ma zostać ogłoszone w czasie wirtualnego szczytu poświęconego COVID-19, który Biden organizuje na marginesie posiedzenie ZO ONZ. Biden ma w czasie szczytu apelować do krajów wysoko rozwiniętych, by zrobiły więcej, aby koronawirus znalazł się - globalnie - pod kontrolą.

Łącznie USA mają zakupić 1,1 mld dawek szczepionki Pfizer/BioNTech w 2022 roku. Do chwili obecnej USA przekazały 160 mln dawek szczepionek na COVID-19 ponad 100 państwom świata - to więcej szczepionek niż przekazały innym państwom świata wszystkie pozostałe kraje razem wzięte - podaje AP.

W czasie szczytu poświęconego COVID-19 Biden ma wzywać uczestników do tego, by robiły więcej, aby przyspieszyć program szczepień, tak aby w 2022 roku osiągnąć poziom wyszczepienia 70 proc. populacji świata przeciw COVID-19.

Po zakończeniu szczytu Biały Dom ma publicznie ogłosić cele dla krajów rozwiniętych i organizacji nonprofit w zakresie przyspieszenia szczepień na COVID-19 na świecie.

Globalnie na świecie wykonano jak dotąd 5,9 mld szczepień na COVID-19. Co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 43 proc. mieszkańców naszej planety. Jednak w niektórych krajach słabo rozwiniętych odsetek ten wynosi zaledwie 2-3 procent.

WHO ubolewa, że jak dotąd dostarczono tylko 15 proc. szczepionek obiecanych przez kraje rozwinięte krajom słabo rozwiniętych."
0
maseczka16:27, 25 września 2021
Chorwacja oficjalnie zamyka program szczepień przy poziomie 40%.

Szukajcie materiału wideo z oświadczeniem Prezydenta Chorwacji:
President Of Croatia Stops COVID-19 Vaccination Program In His Country: "I Don't Care. We're Vaccinated Enough!"
0
Czytelnik16:27, 25 września 2021
Interesuje mnie statystyka zgonów od początku szczepień na covid :
- osób zaszczepionych
- osób niezaszczepionych
Bez podawania żadnych przyczyn, z pominięciem wieku, ilościowo.
0
ED16:27, 25 września 2021
ILE turystów w Zakopanem od soboty do poniedziałku Zakopianka w obie strony zakorkowana do tego jarmarki czwartek-sobota-niedziela Nowy Targ zakorkowany tyle ludzi kontakt bezpośredni i mamy CZWARTĄ FALE i co najmniej ludzi wyszczepionych w powiecie TATRZAŃSKIM zakażonych szt 0 a w powiecie NOWOTARSKIM szt 5 dane z dnia 24-09 i co CUD JAKISI
PRZESTAŃCIE PIERD.... I GADAĆ GŁUPOTY O PANDEMIIIIII
0
maseczka16:26, 25 września 2021
Z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 861 z późn. zm.)

"§ 17. Osobie zaszczepionej przeciwko COVID-19 będącej świadczeniobiorcą w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych udziela się świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych innych niż określone w § 11 (rehabilitacja lecznicza w trybie stacjonarnym), § 15 (zakład opiekuńczo-leczniczy, zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy) i § 16 (hospicjum stacjonarne, oddział medycyny paliatywnej), BEZ KONIECZNOŚCI WYKONANIA TESTU diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2."

Zaszczepieni po prostu są zwolnieni z obowiązku testowania przy przyjęciu do szpitala, wizycie lekarskiej czy innych świadczeniach. Mogą mieć zarazę i zarażać innych ale system nie będzie ich weryfikował i nie trafią do żadnej statystyki :-)
0
ms/16:14, 25 września 2021
Zakaźność na 10000 jest duża - chciałbym wiedzieć jaka ms/. Może ktoś podpowie.
0
zxcv15:46, 25 września 2021
Niema zadnej plandemi! Jest tylko kolejny plan niszczenia i odbierania wolności ludziom. Polecam wysluchac dzisiejszej relacji z marszu obrony wolności z Siemianowic Śląskich. Tego nie zobaczycie w zadnej tv. Dzieki Bogu jest jeszcze internet gdzie mozna to zobaczyc. Polecam każdemu.
0
Osiol15:41, 25 września 2021
Za pieniądze że szprycowania organizuje się konferencje naukowe a pożyteczni...... uwiarygodniaja swoimi osobami takie działania bo kasa i wycieczka gratis to prawie jak,,, szkolenie''''na wycieczce
Niestety przeciwnicy szczepień są biedni nie dotują ich firmy od szpryc niema integracyjnych wyjazdów ledwie konferencja zadają pytania na które nikt nie odpowiada

Czy lekarz jest się w stanie przyznać do błędu czy rządowy ekspert powie ze się mylił chyba niema takiej opcji do końca w zaparte A i po wyroku sądowym powie ze.......

Górale to mądra nacja i rozumie że dwie dawki to były na pierwszą wersję wirusa teraz jest czwarta to i szpryca powinna być na czwarta a nie na pierwszą a że magazyny pełne to jak się tego pozbyć a kolejne mln już jadą i niema gdzie tego pozbyć ani odsprzedać może bogaci się zaszczepia może politycy, biskupi księża i ministrowie z rodzinami

W Sejmie parodia z maseczkami a na imieninach u..... jak bliska rodzina pełny kontakt....

Obyśmy ci co wierzą i ci co nie wierzą w szpryce dociagli jakoś do maja cali i zdrowi
0
CovidToGrypa15:09, 25 września 2021
Do @Partyzant. Tylko, żeby jechać za granicę trzeba mieć negatywny wynik testu, a dużo osób musi jechać np. z powodów rodzinnych lub zarobkowych. Druga sprawa to jak trafisz na SOR, albo masz mieć jakiś zabieg to również muszą Ci wykonać test na covid, bo jak odmówisz to nie udzielą Ci pomocy. W takim chorym kraju żyjemy, że płacimy składki NFZ, a lepszą pomoc otrzymamy u prywatnego lekarza i u niego już testu na covid nie będziemy musieli robić...
0
Partyzant14:58, 25 września 2021
Nie wiem, po co ludzie zgłaszają się na te testy. Mniej testów, mniej przypadków to mniej locdownow. Ludzie myślcie trochę, a wszystko będzie dobrze
0
fan politycznej propagandy14:55, 25 września 2021
rząd pod sąd!!!
0
MutacjaPIS14:43, 25 września 2021
I co ten lockdown zmieni w ilości zachorowań? Nic! Zachorowania i tak będą rosły bo nadszedł sezon grypowy. Mam tylko nadzieję, że przedsiębiorcy nie przestraszą się i nie zamkną swojego biznesu, albo nie ograniczą go tylko dla zaszczepionych, bo tylko sobie zaszkodzą, a nie innym. Skończy się to wszystko dopiero wtedy jak większość społeczeństwa pokaże temu Pożal się Boże rządowi na czele z Morawieckim i Niedzielskim, że nie boi się ich i widzi, że ten covid nie jest tym czym opisują w TV. Zaszczepieni również chorują i również przenoszą wirusa tak więc wszelkie lockdowny, segregacja i wstęp tylko dla zaszczepionych nie ma żadnego sensu.
0
nen14:43, 25 września 2021
Tak ma być bo rząd musi wykonywać co mu każą pewne ośrodki zarabiające na pandemii jak oni powiedzą dość to wtedy wróci normalność
0
Siuks14:16, 25 września 2021
Pani tak poważnie o tej ilości zachorowań??Przecież jak widać z komunikatów MZ TYCH ZACHOROWAŃ W POROWNANIU Z INNYMI REGIONAMI JEST BARDZO NIEWIELE:(Pani żyje w jakimś matrixie?????
0
Doktor kidler14:10, 25 września 2021
przestańcie się już wygłupiać z t ą grypą która zawsze o tej porze była,jest i będzie tylko że Wy nazwaliście ja covid19 i terroryzujecie ludzi!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas