Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
16.10.2021, 20:22 | czytano: 3044

Chabówka nadal czeka na przystanki przy zakopiance

Rejon Możdżeniówki. Fot. Piotr Kuczaj

Mimo wielu obietnic i zapewnień, do dziś nie przywrócono przystanków autobusowych w rejonie Chabówki, które zlikwidowano przed oddaniem trasy S7. Ich przywrócenia domagali się mieszkańcy gmin Rabka-Zdrój i Raba Wyżna.

Kiedyś przystanki znajdowały się na wiadukcie w Chabówce. Chętnie korzystali z nich mieszkańcy okolicznych miejscowości, dojeżdżając stąd do pracy w Zakopanem, Krakowie czy na studia. Ale gdy powstała trasa S7 przystanki zniknęły, a przy nowej drodze ekspresowej przystanków nie ma. Paradoksalnie, z powodu budowy nowoczesnej trasy S7, mieszkańcy stanęli przed problemem wykluczenia komunikacyjnego.

Pod koniec 2019 roku burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder poinformował, że udało mu się wynegocjować z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przywrócenie przystanków na zakopiance. Miały stanąć w rejonie tzw. Patelni na os. Możdżeniówka. Ale minęły dwa lata i nie powstały. Jak się okazuje, urzędnicy wymieniali się pismami, dyskutując o przejściach dla pieszych i budowie kładki. Po dwóch latach wymiany korespondencji jest zgoda, jak przekonuje burmistrz Leszek Świder, żeby wybudować kładkę. Ale pewności czy ona i przystanki powstaną w przyszłym roku ciągle nie ma.

Burmistrz Świder wyjaśnił to we wpisie, który zamieścił na Facebooku.r/
najnowsze informacje
komentarze
Ociec11:56, 17 października 2021
Przystanki w tym miejscu to poroniony pomysł !
Mieszkaniec08:01, 17 października 2021
Po co budowac przejscie przy patelniach !! wydawanie kasy w błoto .
P.22:25, 16 października 2021
Czekają i się nie doczekają.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas