Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka
Snow
Wiatr: 17.28 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 18.828 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 20.7 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
16.11.2021, 16:29 | czytano: 4376

Wyruszył transport darów z Podhala na Białoruś

Fundacja Dunajec zorganizowała transport z pomocą humanitarną dla Polaków żyjących na Białorusi. Wyruszył on wczoraj z Harklowej.

Fot. Fundacja Dunajec
Jak informują organizatorzy, udało się zebrać kilkanaście ton żywności, chemię gospodarczą, artykuły szkolne, odzież, wózki inwalidzkie, łózka do rehabilitacji.

Tak duży transport był możliwy dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i organizacji, które pomagają Fundacji Dunajec, a są to miedzy innymi:

Stowarzyszenie Dużych Rodzin 3+ oddział Małopolski w Nowym Targu,
Fundacja, Pro.Spe. z Rzeszowa ,
Strażacy z OSP oraz Klub Honorowych Dawców Krwi RP „Nadzieja” z Harty,
Szkoły z Koniny, Łopusznej, Krempach, Nowej Białej OSP Huba i Maniowy
Panie z KGW z Huby, Maniów, Czorsztyna,
Mieszkańcy Kiczni (okolice Łącka)
Światowy Związek Żołnierzy AK oddział Nowy Targ

- Poza tym bardzo wielu indywidualnych darczyńców którzy wsparli nas rzeczowo i finansowo, nie sposób wymienić tu wszystkich a nawet większość z tych osób woli pozostać anonimowa, wiec to uszanujemy - przekazują.

Fundację Dunajec, która mieści się w Hubie, tworzą ludzie, którzy już od dawna wspierają najbardziej potrzebujących Polaków. Jak wyjaśniają, najcięższy los dotyka Polaków żyjących na terenach potocznie nazywanych Kresami Wschodnimi. W Białorusi, Litwie, Ukrainie, nasi rodacy zmagają się z po-sowiecką biedą, a często są też dyskryminowani ze względu na swoje Polskie pochodzenie.- Chcemy pomagać i pomagamy w zaspokojeniu podstawowych potrzeb Polaków na Wschodzie. Organizujemy zbiórki żywności, pomocy szkolnych, środków czystości, ubrań. Na wielu terenach brakuje dostępu do wody pitnej, dlatego zbieramy również środki na wiercenie studni. Pomagamy w remontach i wyposażaniu szkół, ponieważ jest problem z dostępem do edukacji. Staramy się pomóc w ochronie i utrzymaniu miejsc pamięci, między innymi Polskich cmentarzy. Wspieramy także rozwój młodzieży, poprzez organizowanie spotkań, wycieczek, kolonii - informują na swojej stronie internetowej.

oprac. r/ Fundacja Dunajec
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
OperacjaFałszywejFlagi12:20, 17 listopada 2021
@kulawy koń dokladnie tak,wykorzystuja nas z kazdej strony jak sie tylko da a my twierdzimy ze nic sie nie dzieje ,jeszcze na kielbaske w portfelu jest . To tzw. metoda gotowanej zaby ,stopniowe podkrecenie temperatury,do ktorego zaba sie przyzwyczaja-to tylko porownanie
OperacjaFałszywejFlagi12:17, 17 listopada 2021
szczytny cel, kto znow skorzysta z tego? jak zwykle najbogatsi, ci co maja bron .
klio12:10, 17 listopada 2021
@Babcia,,..to nie jest pomoc dla białoruskich imigrantów,tylko dla Polaków tam mieszkających.Dla imigrantów robią koncerty celebryci (w N.Targu też się taki odbędzie).Popierajcie to, co jest dobre dla Ojczyzny!
Kacper08:18, 17 listopada 2021
Super inicjatywa, pozdrawiam.
Skała21:03, 16 listopada 2021
do@ Babcia
Czytaj artykuł ze zrozumieniem. Pomoc jest dla naszych Rodaków, którzy mieszkają na ojczystej ziemi pod obcym panowaniem...(mam nadzieję, że tymczasowo). Tak samo winniśmy wspierać naszych Rodaków na Ukrainie i Litwie.Tam właśnie trwają ciągle Polacy bardzo doświadczeni przez historię, którymi winniśmy się zająć w pierwszej kolejności, a nie Syrią, Libią czy Afganistanem! Szacunek dla Organizatorów.
Basia20:55, 16 listopada 2021
Piękna akcja.Na Białorusi są groby moich dziadków .
Babcia.19:03, 16 listopada 2021
Całego świata nie zbawiajmy mamy w Polsce tylu potrzebujących i na tym się skupmy nie na białorusinach muzułmanach i innych rasach Polak polakowi darem i pomocą. Kto pomaga nam?
kulawy koń18:25, 16 listopada 2021
Szacunek."Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. [?] Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie aby nie ulec pokusie "zbawiania świata" kosztem własnej ojczyzny.[Kardynał Stefan Wyszyński]
STAŚ17:15, 16 listopada 2021
Szczytny cel !!!
Nie znając ludzi, ludzie nieznani, pomagają !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas