Środa, 28 września
Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Zakopane
Rain
11°
Wiatr: 7.776 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
10°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.532 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
14°
Wiatr: 17.604 km/h Wilgotność: 67 %
Rain
11°
Wiatr: 12.132 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
2
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
11
18
16.11.2021, 20:10 | czytano: 2701

Ronda, mosty, ścieżki, drogi. Dużo się dzieje w rejonie Krościenka

Radny powiatowy Jan Komorek opowiadał na sesji Rady Gminy w Krościenku o licznych inwestycjach drogowych prowadzonych w tym regionie.

Wyremontowana droga w Krośnicy. Fot. PZD Nowy Targ
Radny przekazał, że zakończyła się budowa chodnika na odcinku Krośnica - Czorsztyn o długości 1800 metrów. - Jest połączenie obu gmin pięknym chodnikiem, który pozwala bezpiecznie poruszać się wzdłuż drogi powiatowej, a w obszarze niezabudowanym otwiera możliwości budowy nowych domów czy nowych pensjonatów - podkreślał.

Inwestycja wymagała wielu starań i wspólnie, mówił Jan Komorek, z wicestarostą Bogusławem Waksmundzkim, udało się im to zadanie "popchnąć" i zrealizować. Obecnie, od skrzyżowania w Czorsztynie, budowana jest ścieżka, wykonana została też nowa nawierzchnia drogi w kierunku na Hałuszową - Majerz. - I tam będzie bezpieczna asfaltowa ścieżka rowerowa, oddzielona pasem kostki od drogi - dodał.

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu złożyło, jak mówił, wniosek do Polskiego Ładu o dofinansowanie przebudowy drogi przez Ochotnice. - Jest to związane z tym, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie przekierował część ruchu na Ochotnice, żeby odciążyć rondo w Krościenku. To tworzy sytuację, że bardzo dużo osobówek w weekendy jedzie przez Ochotnice. Względy bezpieczeństwa mieszkańców wymagają budowy chodników, zniszczona jest też jedna serpentyna poniżej Przełęczy Knurowskiej, która będzie wymagała remontu - objaśniał.

Kolejna sprawa, to kontynuacja i zakończenie budowy ścieżki rowerowej Krościenko - Szczawnica. - Doszliśmy do Biedronki, a teraz od Od Biedronki do Kotońki powstał kolejny projekt. I będziemy wnioskować o to zadanie do Polskiego Ładu - poinformował.

Radny przekazał również, że Urząd Marszałkowski w Krakowie przygotował projekt przebudowy ronda na Ochotnickiej Rzece. - Jest tam przygotowany projekt ronda, jak w Zabrzeży, turbinowego, by wyjeżdżającym z Ochotnicy łatwiej się było włączyć do ruchu - mówił.

- Kolejna sprawa, to jak państwo wiecie, Urząd Marszałkowski w Krakowie kontynuuje budowę ścieżki rowerowej VeloDunajec od Księżego Lasu w kierunku Kłodnego Tylmanowej, przez ulicę Sobieskiego. Jest tam ta ścieżka poszerzana. I w ramach tego urząd marszałkowski rozpoczął budowę mostu samochodowo-rowerowego na początku Tylmanowej, w dzielnicy Brzegi. Znajdująca się tam wisząca kładka będzie rozebrana, będzie wybudowany most bez podpory na środku. Koszt to 12 mln zł. I ta ścieżka będzie przerzucona na drogą stronę, na Zawodzie - relacjonował. - Pan marszałek powiedział na otwarciu tej inwestycji, że zaczynamy budowę tego mostu, a w drugim roku zaczniemy budowę następnego mostu, w Krościenku na Piaskach, 400 metrów niżej od tego mostu wybudowanej w 1870 roku.

Radny dodał też, że rozpoczęła się budowa mostu na drodze wojewódzkiej w Dębnie. Most buduje firma z Będzina. Ma zostać on oddany do użytku, podobnie jak wcześniejsze mosty, w 2023 roku.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
krzywy07:38, 18 listopada 2021
Wymiana asfaltu na odcinku Czorsztyn-Hałuszowa nie było konieczny, bo asfalt był spoko, ale za to został wykonany źle. Nie została sfrezowana stara warstwa (tylko w okolicy skrzyżowania na Czorsztynie). Przyjdzie lato, autobusy, ciężarówki z łódkami i droga za rok będzie miała piękne koleiny. A to coś co zowią ścieżką rowerową nie można nazwać nawet dobrym poboczem, z jednej strony pasek kostki i nasi kochani kolarze nie mają szans pokonać takiego utrudnienia a z drugiej metrowy rów. Kasa wyrzucona w błoto a droga przez Hałuszową masakra.
bleble07:32, 18 listopada 2021
Ścieżka rowerowa Czorsztyn-Hałuszowa?! Niech oni lepiej się nie ośmieszają ! Ten pasek szerokości 70 cm można co jednie nazwać utwardzonym poboczem. Co do paska kostki między tym poboczem a jezdnią to ciekaw jestem ilu rowerzystów wybije sobie na nim zęby?!
ocena z Orawy09:58, 17 listopada 2021
Radny Jan Komorek jest "sponsorem" wszystkich inwestycji w powiecie bo jest w opozycji do zarządu powiatu, ale jest z PiS. Głosuje przeciw budżetowi powiatu i przeciw absolutorium dla zarządu powiatu.
Czytając artykul to jakby on sam to wszystko zrobił.
Pis rozdaje kasę na prawo i lewo - czyli tam gdzie nie ma potrzeby - a nie dając samorządom, zeby same decydowały.
Powinna być laurka w wypowiedzi - jak większość wójtów i burmistrzów powiatu mówi - "dziękuje premierowi ... marszałkowi ... posłom ziemii ... za poparcie dla tak potrzebnych inwestycji ... "
PiS daje 100 mln zł a ZABIERA samorządom 150 mln - czyli są do przodu 50%, a wójtowie jeszcze za to dziekują. Załosne
Partyzant08:40, 17 listopada 2021
Tak samo powinno być w Nowym Targu. Więcej rond, co pomogłoby upłynnić ruch w mieście.
MS20:18, 16 listopada 2021
A cóż to? Materiał sponsorowany radnego Komorka? Pan Komorek opowiada jakby wszystko było jego zasługą, a nawet jakby sponsorował te inwestycje...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas