Dyrektor TPN zapowiada koniec z workami na szlakach w Tatrach - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
27.11.2021, 08:20 | czytano: 3423

Dyrektor TPN zapowiada koniec z workami na szlakach w Tatrach

Nietypowe utwardzenie szlaków w Tatrach Zachodnich niebawem zniknie z górskiego krajobrazu. Worki zostaną zastąpione drewnianym obrzeżem z kamiennym wypełnieniem.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
Worki wypełnione ziemią i materiałem skalnym, które układne były na szlakach w Tatrach Zachodnich, to była nowość. Nie przypadła ona jednak do gustu turystom, ale także zdaniem pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, nie spełnia swojego zadnia. - Nie sprawdziło się to rozwiązane - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Niespotykana do tej pory forma utwardzenia wyznaczonych szlaków pieszych w TPN została zastosowana w Tatrach Zachodnich. Worki z ziemią miały za zadnie utwardzenie szlaku i ochronę przed erozją spowodowaną warunkami atmosferycznymi i ruchem turystycznym. - Będziemy je zastępować drewnianymi obrzeżami wypełnionymi materiałem skalno-ziemnym - zapowiada Szymon Ziobrowski.

Eksperyment z niestosownym do tej pory sposobem utwardzenia szlaków w Tatrach, to próba poszukiwania najlepszej formy zabezpieczenia przyrody przed erozją. - Nie popełnia błędów ten, kto nic nie robi - zaznacza Szymon Ziobrowski, który utwardzenie szlaku przy użyciu worków z ziemią nie postrzega w kategorii błędu, a poszukiwania złotego środka w ochronie przyrody, gdzie występuje duży ruch turystyczny.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
worek na śmieci09:12, 28 listopada 2021
No patrzcie. A wystarczyło poczytać komentarze na forach żeby uniknąć wtopy. Ale wtedy nie można by remontować w nieskończoność.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas