Mija 39 lat od wprowadzenia stanu wojennego. Obraz MB Solidarności - na Podhalu
Wystawa na Rynku. Tematem protesty robotnicze (zdjęcia)
O godzinie 11:00 w kościele św. Katarzyny odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych i w oprawie muzycznej Chóru „Gorce”. W południe - Apel Poległych, potem składanie wiązanek pod obeliskiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki - patrona NSZZ „Solidarność”.
Około godz: 12.30 na Rynku otwarta zostanie wystawa pt. "Stan wojenny 1981-1983". Ekspozycja przygotowana została przez IPN Oddział w Krakowie. W programie znajdzie się także inscenizacja historyczna pt. „Solidarność” nie zginie w góralskiej dziedzinie - przygotowana przez Podhalańską Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Błyskawica”.
Potem obchody przeniesione zostaną z Rynku do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie o godzinie 14.00 rozpocznie się cęść oficjalna z okolicznościowymi przemówieniami, wręczeniem medali i dyplomów dla zasłużonych działaczy NSZZ „Solidarność”.
O 14:30 rozpocznie się Koncert Pamięci Prześladowanych w okresie Stanu Wojennego pt. „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Studio Piosenki Septyma, Iskra, Młode Podhale, Sylaba, a o 16:00 - koncert „Nie zapomnijcie tamtych dni” w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów.
s/