Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
15°
Wiatr: 9.216 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
17°
Wiatr: 11.916 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
16°
Wiatr: 12.816 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
20°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
28.12.2021, 14:32 | czytano: 4604

Gmina wybiera nowego dyrektora centrum kultury

Niebawem okaże się, kto będzie nowym dyrektorem Centrum Kultury Gminy Czorsztyn. Dotychczasowy szef jednostki, Artur Majerczak, musiał się gęsto tłumaczyć przed radnymi.

W jednostce kontrolę przeprowadziła Komisji Rewizyjna Rady Gminy Czorsztyn. Kontrolujący mieli wiele uwag. Zarzuty dotyczyły m.in. nieprawidłowo wypisywanych delegacji, braku rozliczeń wydatków z organizowanych imprez, zatrudniania firm bez odpowiedniego rozeznania rynku czy też zatrudniania do prowadzenia warsztatów osób bez odpowiednich kwalifikacji. Była to druga kontrola, która - jak podkreśla przewodniczący rady gminy Andrzej Sproch - pokazała, że dyrektor nie zrealizował zaleceń z pierwszej. - Pół roku temu były zalecenia i mimo interwencji wójta u pana dyrektora, nie zostały zrealizowane - podkreślał

Wywołany do odpowiedzi dyrektor Artur Majerczak tłumaczył, że dostosował się do zaleceń, a wszystko co robi, jest zgodne z przepisami. Tłumaczył się po kolei z zarzutów, próbując wyjaśnić, jaka jest ich przyczyna. Drobne uchybienia, jak mówił, były, ale "człowiek jest tylko człowiekiem", tłumaczył.

Wójt Tadeusz Wach nie widział winy po stronie dyrektora, starał się go tłumaczyć, wskazując, że była jednak poprawa po pierwszej kontroli. Jak mówił, problem leży m.in. w braku odpowiednich zapisów w regulaminie.

Dyskusja na sesji Rady Gminy Czorsztyn nie zakończyła się żadnym konkretnym ustaleniem.

Nowy dyrektor ma być znany jeszcze w tym roku. Gmina jeszcze nie ogłosiła jego nazwiska. Ma objąć stanowisko z początkiem stycznia 2022 roku.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mieszczanka09:06, 30 grudnia 2021
@Ana
i to byłoby najlepsze rozwiązanie, jakie mógłby dyrektor zrobić, niech tam sobie gra i pływa na swoich pontonach ...... a wszyscy będą szczęśliwi
bodejta bodej17:21, 29 grudnia 2021
Po co ten artykuł jak już w dniu ogłoszenia było po konkursie,a 28 to już dyrektor oblewa sukces, komisja żenada członkowie na prywatkach opowiadają kto i tak zostanie dyrektorem, szkoda tuszu w drukarce na drukowanie dokumentów.
Obserwator14:23, 29 grudnia 2021
Uwielbiam czytać komentarze ludzi, którzy nic z kultura nie mają wspólnego, bo tak wynika z tych wszystkich wypowiedzi. Czego Wy tak naprawdę chcecie? Powrotu zacofania? Co zrobiła do kultury w gminie poprzedni Dyrektor .. pare imprez, które i tak prowadził obecny Dyrektor. A teraz wieszacie "psy" na nowym Dyrektorze. Organizowane są imprezy, promocje książek, wernisaże ... nowe imprezy tematyczne, Dyrektor pozyskuje środki finansowe z różnych instytucji, aby WASZE dzieci mogłly poznawać kulturę regionu i rozwijać swoje pasje! Do konkursu może stanąć każdy z odpowiednimi kwalifikacjami .. właśnie kwalifikacjami, które trzeba mieć a tego obecnego Dyrektorowi zarzucić nie możecie bo je posiada. Co Was obchodzą prywatne sprawy Dyrektora? Może i być znajomym samego Prezydenta i nic Wam do tego! Może popatrzcie na swoich Radnych, którzy Was reprezentują... czy ktoś z Was oglądał sesję, a może byliście na obchodach 11 listopada kiedy pewien Pan Radny wykazał się taką kulturą, że aż mi jako obserwatorowi było wstyd...że jest przedstawicielem ludu .... Nagle zrobiła się nagonka na Dyrektora bo przeciwstawił się radnym? Żenada ...Jeśżeli tacy jesteście mądrzy, to zamiast wypowiadać się negatywnie po jednym artykule, którzy przeciwnicy obecnego Dyrektora wystosowali, to może zabierzcie książkę to ręki i trochę poczytajcie ... jak widzę przyda się ... I jeszcze słowo do Pana Dyrektora stać Pana na lepszą pracę wśród osób, które Pana docenią nie z taki kiepskimi zarobkami jakie oferuje włodarz Gminy Czorsztyn, sam zarabiając 5 razy więcej!
Ana13:57, 29 grudnia 2021
Uciekaj Pan z tamtad... Nie SA Pana Warci!!!!!!!
Obserwator13:53, 29 grudnia 2021
Uwielbiam czytać komentarze w których wypowiadają obywatele. Zwłaszcza Ci który nie mają pojęcia o kulturze. Są przeciwnicy i zwolennicy władzy tak było i tak będzie, tylko przykro się czyta jak wiesza się psy na człowieku który wykopał gminę Czorsztyn z dna kulturowego! Co się działo za rządów poprzedniczki kierownika centrum kultury... Nic było parę Impre i tyle... Ie patrzcie ludzie pręż pryzmat swojego ja lubię czy nie lubię, jak jest jakaś impreza to wszyscy na nią idziecie, fajnie posluchac dobrego zespołu i zabawić się że znajomymi prawda? Więc czego chcecie, macie imprezy, promocje, projekty, pozyskiwane są pręż obecnego Dyrektora środki finansowe z których korzystają chociażby Wasze dzieci. Wieszacie psy na Dyrektorze bo przeciwstawił się radnym? A oglądaliście sesje... A czy ktoś z Was był na obchodach 11 listopada i widział jak zachował się jeden z Radnych? Ja byłem i z przerazeniem patrzyłem na jego zachowanie na zachowanie człowieka który ma reprezentować społeczność.....Co Was obchodzą prywatne sprawy Dyrektora może i znajomym samego prezydenta i nic Wam do tego! Konkurs się odbył tak jak w każdej gminie wygrał lepszy i tyle a wy wszędzie wesztcie ie układy i ukladIki to nie puzzle. Jedno jest pewne że człowiek z takim doświadczeniem i pasja do regionu i kultury jak Dyrektor CENTRUM Kultury powinien pracować gdzie indziej... Nie za takie liche pieniądze wśród ludzi którzy nic nie doceniają!
xyz11:50, 29 grudnia 2021
Ten konkurs to farsa. Zadaniem komisji konkursowej jest wykorzystanie wszelkich możliwości aby wygrał jedynie słuszny wg władzy kandydat. Kandydat, który nie nadaje się na dyrektora. To widać po kontrolach komisji rewizyjnej. To co tam się dzieje to dramat: niejasne delegacje, umowy bez rozeznania rynku, instruktorzy bez uprawnień itd. Szef kultury ma jednak jedną zaletę - tańczy jak mu zagrają. A to w przypadku Układu bardzo ważne. Układy oczywiście mają swój koniec. A ten koniec jest coraz bliżej. Dyrektorem lub wójtem się bywa, człowiekiem się jest.
oto polska21:24, 28 grudnia 2021
ciekawe kto bedzie nastepny ??? jak widać radni nie dają nikomu spoczać ale to tak już w Polsce bywa jak się na czymś nie zna to szuka się winnego a skoro radni nic nie robia to z nudów muszą się czymś zajać oooo to co sie uadało to wziąść 3 mil kredytu hahaha
Mieszkaniec19:28, 28 grudnia 2021
kontrola powinna być bardziej dokładna. A tak naprawdę to wiadomo kto zostanie nowym - starym dyrektorem. Osoby, które mają doświadczenie i pomysł na kulturę w gminie Czorsztyn są od razu odrzucani bo najważniejsze to mieć kolegę w swoich szeregach. Nawet gdyby były mocne naruszenia w centrum kultury to wójt i tak wybroni swojego. Dopiero jak skończy się kadencja obecnego wójta to skończą się układy.
kulturamusibyc18:50, 28 grudnia 2021
ależ nazwisko Dyrektora jest już znane...było znane już na etapie ogłaszania konkursu...aczkolwiek miło byłoby pozytywnie się zaskoczyć jak w przypadku wczorajszego Veta Prezydenta...iskra nadziei się tli ;)
domianfool17:12, 28 grudnia 2021
Ale jak się ma kolegę Gąsienicę P. to była tylko kwestia czasu - mistrz nauczył :)
odpadające deski15:01, 28 grudnia 2021
Dyrektor powinien zrobić jak zastępca wójta, to jest odmówić podpisani protokołu z kontroli i radni mogliby mu naskoczyć, błędem było nie poradzenie się prawnika
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas