Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Nowy Targ
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
18°
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 94 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
29.12.2021, 09:03 | czytano: 3883

Akcja TOPR w Tatrach. "Pani była ubrana krupówkowo"

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przy użyciu śmigłowca ewakuowali turystę ze Skrajnego Granatu. Wcześniej ewakuowali nieprzygotowaną do wyprawy kobietę z Goryczkowej Czuby.

Fot. Marcin Szkodziński
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w ostatnich dniach mają coraz więcej pracy. W poniedziałek 27 grudnia poza akcją transportu turystki, która spadła głową w dół kilkaset metrów z Kasprowego Wierchu do Kotła Gąsienicowego musieli także pomóc turystce na Goryczkowej Czubie, której ubranie kompletnie nie nadawało się na górską wyprawę.

- Pani ubrana "krupówkowo" o narodowości ukraińskiej postanowiła wraz z towarzyszem udać się z Kasprowego Wierchu na Czerwone Wierchy. Doszła do Goryczkowej Czuby. Po wejściu na szczyt okazało się, że nie może kontynuować tej wycieczki, ani nie może się cofnąć. Poprosiła o pomoc - relacjonuje Andrzej Maciata, ratownik TOPR. - Jedyną taką "pozytywną" rzeczą był różowy kolor kurtki. Załoga śmigłowca maiła bardzo łatwą identyfikację - dodaje.

We wtorek 28 grudnia ratownicy również przy użyciu śmigłowca ruszyli na pomoc turyście, który utknął w trudnym terenie. - Na Skrajnym Granacie utknął turysta i powiedział, że nie jest w stanie ani schodzić, ani wchodzić. Jest to miejsce bardzo eksponowane. W związku z tym wysłaliśmy śmigłowiec, którego załoga ewakuowała turystę – informuje Andrzej Maciata.

Mimo wielu apeli ratowników TOPR oraz ogłoszonego drugiego stopnia zagrożenia lawinowego turyści nadal przeceniają swoje możliwości i wybierają się w trudno dostępne miejsca, lub na wyprawę są kompletnie nieprzygotowani.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
polalola10:06, 29 grudnia 2021
skoro tak była ubrana - to raczej nie było by problemu, aby zapłaciła koszty poniesione przez TOPR??
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas