Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Jabłonka
Clouds
15°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.564 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
31.12.2021, 12:29 | czytano: 4259

Ministerialni goście w MHL w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. W Mieście gościła Anna Krupka i Andrzej Gut Mostowy - sekretarze stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, poseł Anna Paluch oraz Mirosław Minkina - prezes PZHL. - Zawdzięczamy to rozgrywanemu Turniejowi Hokejowemu im. Żołnierzy Wyklętych - wyjaśnia Zdzisław Zaręba, prezes MMKS Podhale Nowy Targ, główny organizator rozgrywek.

zdj. Szymon Pyzowski
- Turniej był powodem przyjazdu znakomitych gości i mam nadzieje, że ich zainteresowanie hokejem będzie trwać. Jesteśmy dyscypliną pomijaną. Inne dyscypliny zespołowe - koszykówka, piłka nożna, siatkówka, czy piłka ręczna mają sponsora strategicznego w postaci spółki skarbu państwa. A hokej nie ma. Mam wrażenie, że kilka lat temu coś przegapiono... ktoś nie zapukał w odpowiednim momencie do właściwych drzwi. Więc teraz szukamy i pukamy wszędzie, gdzie możemy - dodaje Zdzisław Zaręba.

Prezes MMKS przyznaje, iż bez ministerialnego wsparcia "mały hokej" sobie nie poradzi. - Potrzebujemy takiego "zielonego światła". Anna Paluch jest skutecznym posłem, sporo jej zawdzięczamy. Przyjazd tu Anny Krupki, czy Andrzeja Guta Mostowego, sekretarzy stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki to też jej zasługa. Ostatnio mieliśmy też spotkanie z marszałkiem Małopolski. Dostaliśmy nie tylko "słowa poparcia", ale konkretne wskazówki jak starać się o wsparcie - dodaje.

Na pytanie w współpracę między MMKS, a "dużym klubem", KH Podhale, prezes Zaręba odpowiada: - Idzie do przodu. Działam nie tylko w MMKS. Jestem też członkiem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, współodpowiedzialnym za szkolenie młodzieży w całej Polsce. Wrócę jednak do kwestii wsparcia. Jest nam ono niezbędne, bo spadliśmy nisko, a wyniki nas nie bronią. Miesiąc temu zaplecze kadry spadło do grupy D. To mnie boli i zastanawia: co zrobić, by od najmłodszych lat szkolić młodzież. Potrzebujemy przychylności ministerstwa, bo to jest związane z budżetem. Jeśli nam się uda, to zakładam, że w ciągu 6-8 lat widoczne będą duże efekty. Nie oglądamy się wstecz. To prawda - mieliśmy duże zadłużenie, ale udało się nam i rok kończymy bez długów. Jesteśmy na plusie, co nie zdarzało się od lat. Mamy szeroka kadrę trenerską, sięgamy po plany z "najwyższej półki", by je wdrożyć w polskich hokeju, ale potrzebne jest odgórne wsparcie dla całej dyscypliny - podsumowuje Zdzisław Zaręba.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
aktywny PO-wiec- mało aktywny PIS-wiec10:17, 3 stycznia 2022
Kto zaprosił na ten turniej największego wroga miasta w osobie Guta Mostowego , tego największego wroga hokeja i miasta N.T.? W ilu partiach ten były aktywny PO-wiec już kręcił lody? Potrafi już policzyć . Ostatnio u Gowina , tylko chyba nie trafił dobrze .Mimo to Jarosław tego janosika przyjął do swoich szeregów, czego niedługo bardzo będzie żałował .
Hokeista Kazek09:11, 3 stycznia 2022
Kibic! Jak zapraszaja to przyjeżdzają i płacą za udział w turnieju. MMKS płaci prawie nic za lód wiec ma świetny interes. O tym co się dzieje z pieniedzmi juz nikomu nie wiadomo.
Odrób lekcje domowe i dowiedz się gdzie jeżdzą drużyny z NT z innych dyscyplin sportowych w NT.
Utknąłeś w hokeju i nie widzisz jak życie się toczy i jak rozwijają się inne dycypliny. Najlepszy przykład kibica hokejorzy. Klapki na oczach i krążek w głowie zamiast mózgu.
mądry i skromny15:44, 1 stycznia 2022
Noo....... zasypałeś mnie argumentami- nie wiem jak sobie z tym poradzę.
smiech13:14, 1 stycznia 2022
@mądry i skromny
Mądrością nie grzeszysz,pisanie nie jest twoja najmocniejsza stroną...
ocenka z Krakowa12:28, 1 stycznia 2022
być w towarzystwie Mirosław Minkina
to jak foto z Al Capone
nie daleko spada jabłko od PiS11:19, 1 stycznia 2022
smiech nas sali
2krotne rozpoczęcie turnieju
przekręty w PZH a PiS milczy i jeszcze to popiera
mądry i skromny11:03, 1 stycznia 2022
Do kibica- tak wyklęci to nie tylko Ogień to też Łupaszka, Młot i inni, są oskarżani o mordowanie Słowaków, Litwinów Białorusinów, Ukraińców. Organizowanie międzynarodowego turnieju hokejowego pod takim patronatem jest co najmniej nietaktem.
mądry i skromny10:44, 1 stycznia 2022
Do Moderatora i Ślizgacza- skoro to jest turniej im. Żołnierzy Wyklętych [co oni mieli wspólnego z hokejem] to trudni się dziwić komentarzom pana Morawy.
ślizgacz19:07, 31 grudnia 2021
Mędrcy histeryki od historii,tu jest artykuł o turnieju hokeja więc albo zmiencie sobie dział na komentarze albo leczcie się na nogi puki czas...
kibic17:17, 31 grudnia 2021
Tadeusz Morawa - żołnierze wyklęci to nie tylko kontrowersyjna postać jak Ogień. Jak często można spotkać w Nowym Targu tak ważne osoby z Ministerstwa, w jakim innym klubie w Nowym Targu ?
Hokeista Kazek - jakbyś miał coś wspólnego z hokejem to byś nie pisał głupot. Do Nowego Targu na tę okoliczność przyjechało bardzo dużo zagranicznej młodzieży między innymi z Ukrainy, Serbii, Litwy, Słowacji. Takich gości w Nowym Targu mamy częściej na lidze Karpackiej. Znajdź mi Pan drugą taką dyscyplinę gdzie zawodnicy odwiedzają drużyny z innych Państw . Ilu zawodników masz w kadrze Polski z Nowego Targu w innych dyscyplinach ?
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN15:46, 31 grudnia 2021
Do Zwz
Wywołał mnie Pan do tablicy.
Źródło: Zakład Historii Ruchu Ludowego syg. VI/3
Oświadczenie Ognia w sprawie konfliktu jego grupy partyzanckiej z dowództwem AK w Gorcach.
pkt 22. Ogień nie wie za co AK wydała na niego wyrok. Ogień prosi o przeprowadzenie w tej sprawie dochodzeń sądowych.
Zeszyty Historyczne WiN-u Rok IV, marzec 1945 ,pod redakcją redaktora naczelnego Janusza Kurtyki.

Kolejny raz proszę o trzymanie się treści artykułu. Moderator.
głos z I.P.N15:14, 31 grudnia 2021
A pewnie Budarkiewicz to postać niezłomna dla Morawy jako wzór dla młodzieży i wojska , i jeszcze się marzy się Morawie nazwać jego imieniem ulice Nowym Targu. A żeby Morawa zrozumiał co to jest dezercja to proste pytanie czy wystąpienie z Armii Polskiej której było się oficerem ponad 20 lat , a wstąpienie do tz. Ludowego Wojska Polskiego którego dowódcami są Rosjanie jest dezercją?.
mhm15:06, 31 grudnia 2021
"Znamienici goście" - dobre! :D
Krycha14:03, 31 grudnia 2021
Szkoda ze nie zajmuja sie tym co na prawde potrzeba. Pieniadze biora zeby pachniec , ładnie wygladac za co za nasze podatki, a my z miesiaca na miesiac byle do przodu. Ot i to polityka.
@13:39, 31 grudnia 2021
Jest władza jest i Bolek , dawno nie widziany :) :) :) :) :)
Zwz13:24, 31 grudnia 2021
Tadeusz Morawa, pokaż wyrok, bo nawet twoj ojciec twierdził, że nigdy takiego nie bylo. A dokumenty to potwierdzają.
Chyba, że w waszym zależnym cY jak tam zwal związku są.

Przypominam o temacie artykułu. Moderator.
obywatel13:08, 31 grudnia 2021
.... a trybuny puste ... , ale dygnitarzy full .
Hokeista Kazek13:02, 31 grudnia 2021
Dali by już spokój z tym hokejem. To jest już nudne i beznadziejnie się na to patrzy. Czemu tak trudno garstce tych ludzi pogodzić sie z tym, że chętnych do uprawiania jest coraz mniej i bedzie jeszcze mniej. Tak samo z kibicami. Czego by nie zrobili ten sport nie ma racji bytu w tym formacie.
Amatorsko bez nakładów finansowych dzieci i młodzież ok, w ramach ogólnorozwojowych. Pierwsza drużyna powinna być utrzymywana w 100% przez sponsorów. Niedopuszczalnym jest żeby były jakie kolwiek środki od podatników były przekazywane na zabawy starych którzy jeszcze na tym zarabiają. Moje dzieci trenują w MMKS i czekam tylko na moment kontroli obrotu pieniedzy. Takiej poważnej kontroli. Nie komisji rewizyjnej czy z UM NT. /.../. Ile by im nie dać to i tak bedzie za mało. Smutne, że muszę to codzinnie oglądać i udawać że nic się nie dzieje.
Może doczekamy się czasów zrobinia pożądku w klubie i nowego startu bez N i Z.
Patriota12:53, 31 grudnia 2021
Panie Morawa skończ pisać bzdury. Naucz się historii, a potem odzywaj. Wstyd
hej12:49, 31 grudnia 2021
Powodzenia dla zarządu MMKSu.
Tadeusz Morawa, syn żołnierza AK-WiN12:46, 31 grudnia 2021
28 grudnia minęła 78 rocznica dezercji z szeregów Armii Krajowej hołubionego na Podhalu ,,żołnierza wyklętego "Józefa Kurasia Ognia. Za dezercję w czasie wojny była tylko jedna kara. Postać ta jest stawiana za wzór dla młodzieży i wojska.
ooooo12:35, 31 grudnia 2021
Kolejny dowód - czarno na białym, że noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych nie dotyczy wierchuszki, nawet tej lokalnej. Jak mnie P zdybie, to udowodnię korzystając z tych i innych foto- dokumentacji, że to ONI łamią prawo domagając się ode mnie nałożenia szmaty !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas