Turecki tirowiec zatrzymany przez ITD. Nie miał pozwolenia, jechał bez odpoczynku - podhale24.pl
Piątek, 02 grudnia
Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Czarny Dunajec
Clouds
-0°
Wiatr: 2.592 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-0°
Wiatr: 2.988 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
-0°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
-1°
Wiatr: 2.412 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
18.03.2022, 09:30 | czytano: 2151

Turecki tirowiec zatrzymany przez ITD. Nie miał pozwolenia, jechał bez odpoczynku

Kierowca tureckiej ciężarówki nie tylko jechał bez wymaganego zezwolenia, ale także lekceważył przepisy regulujące czas pracy. Został zatrzymany przez Inspekcję Transportu Drogowego w Spytkowicach na krajowej "siódemce".

Fot. ITD Małopolska
Fot. ITD Małopolska
W środę (16 marca) inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego na krajowej „siódemce” w Spytkowicach zatrzymali zespół pojazdów tureckiego przewoźnika, jadący z Polski do Bułgarii. Kierowca powinien okazać dokument uprawniający do wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy. Zezwolenia nie okazał, bo go nie miał.

W trakcie kontroli inspektorzy ITD m.in. przeanalizowali czas spędzony przez mężczyznę za kierownicą ciężarowego samochodu. Stwierdzili sporo naruszeń przepisów regulujących czas pracy zawodowego kierowcy. W okresie poprzedzającym kontrolę mężczyzna szesnastokrotnie skrócił wymagany odpoczynek dzienny (począwszy od skrócenia o ponad 2 godziny do aż powyżej 9 godzin). Również tygodniowy odpoczynek został przez niego skrócony i to dwukrotnie, w tym raz nawet o ponad 15 godzin.

To jednak nie wszystko. Weryfikacja stanu technicznego zespołu pojazdów wykazała kolejne nieprawidłowości, takie jak: dodatkowe oświetlenie ciągnika siodłowego, awarię oświetlenia naczepy czy elementy niebezpiecznie wystające poza obrys pojazdu.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie zatrzymali dowody rejestracyjne, kierowcę ciężarówki ukarali mandatami karnymi, a wobec przewoźnika drogowego wszczęli postępowanie administracyjne. Zespół pojazdów usunięty został na parking strzeżony do czasu uiszczenia kaucji i okazania zezwolenia potrzebnego do zrealizowania przewozu.

Źródło: ITD, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas