Tatrzański Park Narodowy zwołuje chętnych do Krokusowych Patroli - podhale24.pl
Niedziela, 05 lutego
Imieniny: Agaty, Adelajdy, Justyniana
Zakopane
Snow
-8°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-9°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 91 %
Snow
-8°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 89 %
Snow
-7°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-5°
Wiatr: 10.476 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-9°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
4 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 2 | 4 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
03.04.2022, 19:05 | czytano: 2896

Tatrzański Park Narodowy zwołuje chętnych do Krokusowych Patroli

"W Tatrach nadal panują warunki zimowe, ale wraz z nadejściem wiosny mamy pierwsze zadania dla wolontariuszy" - zapowiadają pracownicy TPN. Wolontariusze mają pojawiać się na tych polanach, gdzie rośnie najwięcej fioletowych kwiatków, czyli przede wszystkim na Polanie Kalatówki, w Chochołowskiej, czy na Huciskach.

zdj. Barbara Hadowska
zdj. Barbara Hadowska
W ramach akcji Hokus-Krokus wolontariusze będą pilnować, aby zwiedzający nie niszczyli krokusów, parkując na polanach, czy schodząc z wytyczonych szlaków. Według szacunków w samej Dolinie Chochołowskiej kwitnie kilkanaście milionów krokusów.

Wraz z topniejącym śniegiem, na tatrzańskich szlakach pojawiają się także ... śmieci.

"Liczymy na Waszą pomoc, głównie przy sprzątaniu śmieci ze szlaków oraz podczas weekendów na Krokusowych Patrolach na Polanie Chochołowskiej i na Kalatówkach. Oferujemy bezpłatne zakwaterowanie w ośrodku wolontariuszy "Storczyk" w Kirach, ale pamiętajcie zabrać ze sobą ciepły śpiwór" - przypominają parkowcy.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc bezpłatnego zakwaterowania, przyjmowane są wyłącznie zgłoszenia osób, które wcześniej brały udział w "Wolontariacie dla Tatr". wyjątkowych sytuacjach, zgłoszenie nowej osoby zostanie zaakceptowane, jeśli na zadanie zgłosi się razem z "doświadczonym" wolontariuszem.


s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
oburzony23:59, 3 kwietnia 2022
Ludzie zwariowaliscie? Krokusa nie widzieliscie? Co roku są !!!!!
Komu ten spęd potrzebny???
worek na śmieci21:40, 3 kwietnia 2022
TPN planuje wyciąć w pień lasy na Nosalu pod stację narciarską a tu będzie wolontariuszy zwoływał w obronie krokusów, które rosną poza parkiem jak chwasty. Zaiste szczyt obłudy i cynizmu.
Gubica19:26, 3 kwietnia 2022
Teraz tam są parkingi.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas