Sala gimnastyczna, dom strażaka, zabytkowy czworak - duże inwestycje w łapszańskiej gminie - podhale24.pl
Sobota, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Rabka Zdrój
Clouds
11°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
11°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
06.04.2022, 12:39 | czytano: 3307

Sala gimnastyczna, dom strażaka, zabytkowy czworak - duże inwestycje w łapszańskiej gminie

Urząd Gminy w Łapszach Niżnych ogłosił przetarg na trzy duże inwestycje - w Falsztynie, Niedzicy i Frydmanie.

Sala gimnastyczna - zdjęcie ilustracyjne. Arch. Podhale24
Sala gimnastyczna - zdjęcie ilustracyjne. Arch. Podhale24
W Niedzicy planowana jest rozbudowa i przebudowa istniejącego budynku Domu Strażaka wraz z infrastrukturą techniczną na centrum kulturalno-kongresowe.

Kolejna inwestycja, to remont zabytkowego budynku czworaka na terenie zespołu dworskiego w Falsztynie oraz odbudowa budynku oficyny na cele świetlicy wiejskiej z punktem informacji turystycznej oraz wystawą muzealną.

Trzecie zadania, to budowa sali gimnastycznej z zapleczem przy zespole szkolno-przedszkolnym we Frydmanie.

Termin zakończenia prac to wrzesień 2024 roku.

Na oferty od wykonawców zainteresowanych zleceniami, Urząd Gminy Łapsze Niżne czeka do 13 kwietnia.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
adwokat diabła .13:56, 27 czerwca 2022
O jej jej! O jej jej!!! Przecież to jest żałosne radni zastanawiają się co by tu jeszcze zepsuć? Dzięki kłamstwom zjesz obiad ale nie zjesz już kolacji. Przypomnę radnym wójtowi że demokracja to szanowanie innego głosu! Jeśli radna nie chce być niczyją marionetką to po co te zaczepki, złośliwości to prawo radnej może mieć swoje zdanie często jak się okazuje słuszne. Radna nigdy nie mów prawdy ludziom którzy na nią nie zasługują po drugie! Strzeż się ludzi którzy są pewni tego że mają rację! Śmiało p. Radna pytać tych bezradnych niech to idzie w eter sesje są nagrywane po nazwisku niech się kompromitują swoją wiedzą to osoby publiczne!!!! Przykład.... pytanie proste ludzie co Wy tam w radzie jeszcze robicie!!!!
O jej jej!17:06, 17 czerwca 2022
jasiek! Jaka rada to każdy widzi. Radni zadają na sesjach mętne a nieraz nawet głupie pytania ale to już też wiemy. Te uwagi i wpisy na tej stronie to też nie wygodne pytania dla radnych czy wójta, ale to też naga prawda. Osobiście to Ja to mam jedno pytanie? Radni czy Wasze rozumy są na wakacjach, że nie potraficie myśleć logicznie ???? Ludzie co Wy tam jeszcze robicie w tej radzie!
jasiek16:50, 15 czerwca 2022
Może i niektórzy z radnych uważają się za polityków, ale z tym ich rozumowaniem bym się tak nie zapędzał! To że robią portki to tylko świadczy że nie wiedzą gdzie są i po co są w radzie. Na każdej sesji widać jak słoma z butów wychodzi niezależnie od tego z której miejscowości radny pochodzi! Oni rżnęli głupa - od początku kadencji - rżną i będą do końca kadencji. Jak wybieracie tak macie moi drodzy! Wasz wybór. Trzeba wybierać radnych a nie narcyzy.
wyborca!19:15, 31 maja 2022
pjwj! Trzeba śmiało po nazwisku wymienić tych polityków z górnej półki te gminne samochwały! Które to żeby zabrać głos na sesji z góry przepraszają wójta a przy okazji robią w portki! Tacy to bohaterowie z tych wielkich polityków gminnych! Radni przestańcie wreszcie rżnąć głupa i proszę jednak pracować dla dobra obywateli! Ocenią Was mieszkańcy przy kolejnych wyborach to będzie sprawdzian Waszej wiarygodności!
pjwj12:31, 30 maja 2022
Do puki w Ginie będzie trwała taka sytuacja jak obecnie trwa a to jest takie bezhołowie !!!!! Cały czas będzie aaaa.... miało być a nie ma, a te kacapy słuszne stwierdzenie będą się wzajemnie oskarżały! Chwaliły na fejsie co to Oni nie robią a prawda jest taka że g**** robią i to wielkie! W koło gminy budują na potęgę a Ci gdybają gdzie i komu zabrać a komu dołożyć! No cóż radni przestańcie grzać stołki bo kadencja się kończy i brać się z tow. Przewodniczącym - Wójtem do pracy koniec chwalenia!
ps. Wykształcenie się kłania radni wiedza również, kulturę, honor pominę milczeniem!
baczny obserwator09:38, 22 maja 2022
Może tak być? Wszystkie gminy wkoło budują różne inwestycje a u nas w gminie jakoś głucho! Czy będzie to kolejna stypa po inwestycyjna? Na kolejnym elitarnym posiedzeniu rady kogo tym razem będą oskarżały te kacapy- radni? Jak to wytłumaczy mieszkańcom wszechwiedzący Don Jakubo jeśli by nie daj Boże nie wypaliła taka wielka inwestycja. O to chodzi by rozliczać radnych, wójta z działalności w każdy możliwy sposób oczywiście zgodnie z prawem! Taczki nie będą potrzebne ani służbowe ani prywatne!
cdns09:08, 20 maja 2022
i co? I to! Żeby czasem nie była to kolejna wtopa tej niekompetentnej bezrady gminnej! Czy może tego Polskiego Ładu? A może jednak Gminnego Wału? Wówczas konieczny będzie tym razem zakup przez podatnika w mordę jeża służbowych taczek!!!!
i co ?09:13, 13 maja 2022
Matko Boska....żeby się tylko udało wreszcie coś konkretnego zbudować dla społeczeństwa tej gminy przez kolejną już kadencje! Jeśli te inwestycje będą tylko zwykłą obietnicą jak do tego czasu jest praktykowane w tej gminie. No to Wójt będzie zmuszony zmienić służbowe autko na prywatny rowerek! Czy tak może być to temat do dyskusji. Kawa na ławę radni co dalej z inwestycjami na ternie gminy?
Ewa12:44, 8 maja 2022
Elita gminna takie pierdoły opowiada że łeb mały! Mami społeczeństwo obietnicami nie realnymi, bo gmina praktycznie groszem raczej nie śmierdzi! Cała ta rada odstawia wiochę i dziwi się że ludzie robią sobie z nich jaja! Odczucia społeczne są takie jakie są, czyli po prostu złe! Ale po co im nauka skoro Ci naukowcy i tak nikogo nie słuchają uważając się za elitę. Jednak to myśmy dokonali wyboru tych mędrców!
wk...........07:50, 4 maja 2022
Wójt powiadomił mieszańców że gmina otrzymała 9,5 mln z rządowego programu Polski Ład a było to uwaga 27.10.2021. 09.15. Dzisiaj mamy 4.o5.2022 ale już 2022r.O tak wielkich inwestycjach jakoś nic nie słychać w gminie nastała jakaś martwa cisza? Wójt nie pieje z zachwytu radni schowali głowy w piasek jak zawsze zresztą! Przepraszam trzeba by było wreszcie kopnąć w tyłek to towarzystwo żeby się w końcu obudzili bo to już kolejne cztery lata będą stracone bezpowrotnie!!!!
autor09:11, 22 kwietnia 2022
Krótko i na temat żyjemy w cyrku! To wszystko jest cyrkiem! Ciekawy wpis umieścił Niedziczanin, obserwator, czy tak być powinno, moje obawy, itd. Pytań wiele ale na odpowiedzi jednak trzeba poczekać co wyniknie z tego chocholego tańca rady - gminy - wójta! To trudno przewidzieć na obecnym etapie rządów tych panów!
sory12:11, 16 kwietnia 2022
Oj wyborco! Oby się nie sprawdziły Twoje obawy dotyczące tych inwestycji i nie została z tego wszystkiego tylko tekturka na pamiątkę Wójtowi! To wynika z obserwacji? Co zrobią Ci mędrcy też mam obawy bo wiedza tych Panów jest mierna!
wyborca!13:16, 12 kwietnia 2022
Do piszących! Kogo krytykujecie z kogo się śmiejecie? Z siebie się śmiejcie! wybraliście go to śmiejcie się z siebie do kogo te pretensje! Trzeba bacznie się przyglądać kogo się wybiera. Moje pobożne życzenie to żeby nikt z tego towarzystwa nie został wójtem ani radnym! Radni to ludzie zawistni i bez żadnej wizji, żadnego wyczucia, gustu! Porażka za porażką to jakaś masakra! Co miała by to być kolejna wpadka z tymi inwestycjami?
jest jak jest!09:20, 12 kwietnia 2022
To wynika z obserwacji.... stawia dobre pytanie czy nie będzie to kolejna porażka z tymi inwestycjami? Co postanowią i co nowego wymyślą te gminne dupo włazy? To faktycznie trzeba mieć to jednak w świadomości!!!!
gorol09:43, 11 kwietnia 2022
E tam ni ma co załować spisoków co sobie wybrali to mają mieli dobrego wójta ale sie go pozbyli to ciekawe te ludziska na tym spisu. Jedyn drugiemu wilkiym stoi podzieleni ze ślak trafi to dzie mo być dobrze ha.
miejscowy07:10, 11 kwietnia 2022
Spokojnie.... ,,Obiektywnie,, Niedzica już nie jednego Wójta przy wyborach wywindowała czytaj wybrała albo jak sobie koleś mocno nagrabił pozbawiła stołka! Decyzja jednak zależy od wyborcy czy chce albo nie takiego samorządu! Czas pokaże....
moje obawy!15:19, 10 kwietnia 2022
Jamróz myśli, że wszyscy w koło to idioci, on tylko mądry taki do przodu wszyscy powoli przecierają oczy widzą jednak tę bezradność! Radni- Wójt to jak dwa konie ciągnące w przeciwnych kierunkach. Ale festiwal cygański dla Niedzicy się skończył jak ludzie chcą rozwijać turystykę to się nie da! Tor saneczkowy buduje 8 lat i go niema, ZGKAM w Niedzicy pod chmurką i za niego remontu nie będzie! Zabawa duetu Rady i Jamroza się skończy i nie będzie nikomu z nich do śmiechu! Nic tu nie da ocena RIO, która ślizga się po dokumentach i niczego już nie kontroluje. Jedynie rzetelnie przeprowadzony audyt pokaże skalę niegospodarności tej władzy!/.../ Obiektywnie?...sądzę, że w Niedzicy co niektórzy to zrozumieli i co do władz tej gminy są nieufni no i trudno się dziwić, że go nie zapraszają!
Obiektywnie09:56, 10 kwietnia 2022
Ja to się niedziczanom dziwie ze jeszcze go do wsi wpuszczają za to jak ich traktuje. Patrzę z boku wiec mówię. Szanowanie szanowaniem ale fakty same się bronią
Obiektywnie09:56, 10 kwietnia 2022
Ja to się niedziczanom dziwie ze jeszcze go do wsi wpuszczają za to jak ich traktuje. Patrzę z boku wiec mówię. Szanowanie szanowaniem ale fakty same się bronią
obserwator16:00, 9 kwietnia 2022
Czy tak być powinno? Pewnie nie ale jak widać wójt jest uzależniony od Frydmana! Gościu dobry przykład Ci trzej radni to najbardziej pazerni chamscy do bólu radni Łapszańskiej gminy!!! Tak inteligentni radni widać wójtowi odpowiadają trafił nagi na gołego! Coś słyszałem że wójt na jakimś tam spotkaniu w Niedzicy miał żal że jest traktowany/persona non grata/ to osoba której obecność budzi zastrzeżenia, niepożądana. A tak po polsku to osoba niemile widziana, intruz. Mam nadzieje że to tylko plotka bo do tego stopnia by sobie wójt w Niedzicy chyba nie pozwolił. Spisoki zacznijcie się szanować! Trzeba dążyć do porozumienia a nie cały czas moje , twoje , nasze, ten taki a ten owaki!
czy tak być powinno?11:50, 8 kwietnia 2022
Czegoś tu nie rozumie to taka ma być sala gimnastyczna czy taka jest obecnie czy może ma powstać nowa? Moim zdaniem wszystkim przetargom na terenie gminy powinien bliżej przyjrzeć się NIK i sprawa będzie jasna. Żadne tam kontrole komisji rewizyjnej nie pomogą tym bardziej w takim składzie Janeczek, Prelich, Makowicz itd.Zgodne z prawem przetargi spoko niezgodne to bardzo krótka droga wszyscy wiedzą dokąd prowadzi. I KOMENTARZE będą niepotrzebne oczywiście te negatywne!
Niedziczanin !08:19, 7 kwietnia 2022
Bezradny...masz całkowitą rację co nas obchodzi droga na Czarną Górę. Tak Ratajowie weszli w politykę obiecując wszystko co jest możliwe i niemożliwe! Stefek...człowieku co nas obchodzi droga na Czarną Górę skoro Wójt Bukowiny nie jest nią zainteresowany? Jeśli tak Ci przeszkadza Niedzica na Boga to zwróć się do Wójta, Rady niech odłączą Niedzicę od tego dziadostwa a Wy zdechniecie pod płotem z Waszymi podatkami!!!!Jeśli radni są takimi bohaterami to powinni podjąć taką uchwałę i niech się to wszystko wreszcie skończy!!!! Ewidentnie najdrobniejsza inwestycja w Niedzicy jest kwestionowana to wszystko zakrawa już na jakiś kretynizm!!!!!
To wynika z obserwacji00:31, 7 kwietnia 2022
Ja to bym narazie nie mówił nic bo o ile znam ta gminę to i tak coś znowu zawali ten wszechwiedzący wiec komentujemy ale mając gdzieś tam w podświadomości kolejna porażkę. No nad zasadnością remontu ruiny to faktycznie chyba nikt nie myślał tylko pewno chodzi o obietnice wyborcza. Ale zaraz się tu odpowiedni donosiciele czy d....włazy odezwa to będziemy wiedzieć coś więcej
Norek22:47, 6 kwietnia 2022
Place zabaw się rozbiera bo nie stać Gminy na remont, a budują centrum kongresowe i czworaka w Falsztynie..... Mają niezły odlot Wójt, radni i urzędasy....
Kacinek22:46, 6 kwietnia 2022
biedny Trybsz - u was ma byc pidobno lotnisko budowane jak tylko ogłoszą nabór wniosków
Bezradny21:43, 6 kwietnia 2022
Droga do Czarnej Góry powinna być drogą powiatową bo łączy dwie Gminy i dwa Powiaty i to wynika z ustawy o samorządzie powiatowym i ustawy o drogach publicznych. Miał to przez dwie kadencje załatwić Radny Powiatowy Rataj z Kacwina słabo się starał a teraz radną powiatową jest jego żona i też nic w tym temacie nie zrobiła. Jestem przeciw żeby remontować tą drogę i wszystkich namawiam do sprzeciwu. Mamy wiele dróg gminnych, które służą mieszkańcom i wszystkich wzywam do kierowania apeli do radnej powiatowej o wezwanie rady powiatu do wywiązania się ze swoich statutowych zadań. Czy zna ktoś inną taką drogę którą łączy dwie gminy i dwa powiaty i jest drogą gminną???? Czyje to niedopatrzenie że ta droga ma taki status?? czy to aby nie P. Rataj była przez wiele lat przy władzy w Gminie??
Spisok20:28, 6 kwietnia 2022
Jak się bawić to się bawić a drogę niech se gmina Bukowina funduje, łapszanom średnio potrzebna
Stefek20:02, 6 kwietnia 2022
Spisoki się bawią..... Centrum kongresowe o ja pie..... Nie stać ich na remont drogi do Czarnej Góry a centrum będą stawiać /.../
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas