Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Czarny Dunajec
Clouds
17°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
20°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
05.05.2022, 10:09 | czytano: 1735

2. Nocny Bieg Mików w gminie Lipnica Wielka (zdjęcia)

LIPNICA WIELKA. W nocy z 3 na 4 maja, dla upamiętnienia nocy aresztowania małżeństwa naszych bohaterów: Józefiny i Emila Mików, odbył się w naszej gminie organizowany po raz drugi Nocny Bieg Mików. Tego roku miał on formułę sztafetowego marszu, a flaga wraz z pochodniami przekazywana była kolejnym grupom na poszczególnych odcinkach.

Grzegorz Rzepiszczak
W marsz sztafetowy, którego łączna długość wyniosła ok. 18 km, włączyły się grupy: Orawianie im. Heródka, Schola Adonai, Szkoła Podstawowa Nr 4 im. dra Emila Kowalczyka, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. św. Stanisława Kostki, Anioły Miłosierdzia ( przy SP 1 i SP Kiczory), Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Józefiny i Emila Mików, Stowarzyszenie Gdzie Dwóch Albo Trzech, Koło Gospodyń Wiejskich, Grupa „Młodzi”, Biełaso/Ora#Wa Power, Grupa Teatralna, Związek Podhalan O/ Lipnica Wielka, Pracownicy Urzędu Gminy i jednostek oraz osoby indywidualne.

Metą sztafety była Marysina Polana, gdzie uczestnicy zawiesili flagę, rozpalili watrę pamięci, odebrali dyplomy i skosztowali kuchni naszego KGW.

Marsz jest formą oddania czci naszym wielkim Orawianom i Polakom. Szczególny wymiar przybiera on dodatkowo w połączeniu z Narodowym Świętem 3 maja oraz czteroletnich obchodów 100. Rocznicy przyłączenia części Orawy do Niepodległej Polski „Orawa z Niepodległą”. Wszyscy biorący udział podkreślali wielką świadomość i radość z uczestniczenia w tym wydarzeniu. W sztafecie bowiem łącznie wzięło udział ok. 130 uczestników, a wśród nich tacy, co przeszli całą trasę 18 km.

Organizatorzy dziękują za pomoc organizacyjną Strażakom OSP Lipnica Wielka – Centrum, OSP Piekielnik, Ekipie Orawa.tv, Kołu Gospodyń Wiejskich, a za wykonanie Kotylionów Pracowni Bezdomnych Rękodzielników z Winiarczykówki.

Organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jano22:48, 11 maja 2022
Marsz jest formą oddania czci naszym wielkim Orawianom i Polakom? - chyba należałoby dodać i Słowakom! - Emil Mika był Słowakiem :-)
dziadek20:02, 5 maja 2022
Do ; mieszkaniec od skoczyków. Masz racje komu to potrzebne te biegi nocne czy biegał ktoś z gminy nie oni to wymyslają co robić ale dla Lipnicy nic . N racja zakładaja gaz ale kogo na niego stac tylko gmine i proboszcz.Najgorszy wójt jak gminna istnieje.
mieszkaniec od skoczykow16:45, 5 maja 2022
Kto wymysla takie bzdury i na co to komu potrzebne!!!??? Gmina lepiej by sie wziela za rozwoj wsi, bo nedza i bieda wszedzie!!!! nic sie nie dzieje!!!Tylko biegi, marsze i inne niepotrzene rzeczy robi!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas