Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
07.05.2022, 14:47 | czytano: 9482

Poważny wypadek w Krościenku

Dziś rano, ok. godz. 8 koło Lidla w Krościenku doszło do bardzo poważnie wyglądającego wypadku. Czołowo zderzyło się auto osobowe z dostawczym.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń jadący od strony ronda w Krościenku 19-letni mieszkaniec Szczawnicy zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem dostawczym.

Na miejsce została wezwana karetka, policja i straż pożarna.

Młody kierowca z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Szczegółowe przyczyny wypadku bada policja.

jd/ fot. OSP Krościenko
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
mądry przed szkodą20:25, 8 maja 2022
Problemem, jeżeli już, to jest pełno znaków, drzew, materiałów budowlanych jakichś, itd., które to "elementy krajobrazu" zasłaniają widok jezdni od strony Nowego Targu przy wyjeździe z Lidla, ale i tak fajnie to jest tam urządzone, o niebo lepiej niż wyjazd z nieopodal położonej stacji benzynowej - przecież droga na Krościenko jest niemal całkowicie zasłonięta i kierowca nie widzi drogi na Krościenko przy wyjeździe z dawnej stacji CPN: na poboczu ostrego łuku jezdni jakieś krzaki, drzewa, wysokie banery, znaki drogowe, słupy, sam następca CPN-u zasłania widok drogi swoim olbrzymim szyldem z aktualnymi cenami paliw, przy czym zakręt tam jest ostrzejszy niż przy Lidlu (przy Lidlu jest dodatkowy pas zjazdowy od Krościenka, a od Nowego Targu jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, więc odczepcie się od Lidla, a zajmijcie raczej drzewami i reklamami przy stacji benzynowej kilometr wcześniej, przy czym to nie ma nic wspólnego z tym wypadkiem, ale ten wyjazd z dawnego CPN w Krościenku jest naprawdę niebezpieczny bo nie widać drogi).
@ Kazimierz17:45, 8 maja 2022
Człowieku, koledzy z pracy jeżdżą tam codziennie od 30 lat. Jakoś nikt nie narzeka na zakręty w górach, bo jadą rozsądnie. Wypadki zawsze były, szkoda chłopaka, tragedia dla rodziny, ale czy bez powodu znalazł się na lewym pasie? Tu nie zakręt jest winny..
Kazimierz12:39, 8 maja 2022
Problem polega na tym, że chłopak już płaci swoją cenę i twoje moralizatorskie komentarze możesz sobie wsadzić w buty. Szkoda tylko że żadnej ceny za ten wspaniały zakręt nie płaci Niemiec i urzędnicy którzy dali na to zgodę. I o tym jest dyskusja, ale żeby to pojąć to trzeba mieć coś więcej w głowie niż rolkę papieru toaletowego w promocji.
wer12:15, 8 maja 2022
do @ Kazimierz, w sedno sprawy, popieram.
@ Kazimierz11:35, 8 maja 2022
Taaa.. Czarny punkt, miejsce gdzie każdy jadący zginie, codziennie 1000 wypadków, a prawda jest taka, że pseudokierowcy jadą z telefonem w łapie i są panami jezdni. Droga zła, ogrniczenie złe, wyjazd zły, nic nie widać, faktycznie co niektórzy szukają usprawiedliwienia dla brawury i głupoty, zwłaszcza własnej.
Kazimierz11:14, 8 maja 2022
Do @sumienie. Nie no pewno, zakręt, skrzyżowanie na zakręcie, wygenerowanie takiego ruchu na drodze na której wcześniej była podwójna ciągła - wszystko super i idealnie. Absolutnie wina tylko tych którzy ulegli tam wypadkowi. No przecież jakby tamtędy nie jechali to by się nic nie stało. Szkoda komentować rewelacje miłośników sobotnich promocji. A argument że wszystko jest dobrze bo Ty się tam nie rozbiłeś i wielu udaje się przejechać, wyśmienity!
Ciekawe11:11, 8 maja 2022
Dziwnym trafem jakoś ta sama brawurowa i nieodpowiedzialna młodzież jakoś cała trasę przejdzie bezproblemowo a akurat tam ulegnie wypadkowi. Ciekawe nie?
Absurd11:11, 8 maja 2022
Jakoś nie pamietam tam co miesiąc wypadku przez zmiana profilu tego zakrętu. Pewnie wtedy młodych nie było. Ludzie czy Wy się słyszycie? Czy Wy widzicie coś więcej niż kiełbasę w promocji? Gdyby to był jeden wypadek moglibyśmy mówić o brawurze kierowcy ale tam już było kilkanaście wypadków i kolizji (zaczynajac od dnia otwarcia).
Kazimierz11:10, 8 maja 2022
No tak chłop zawinił, Cygana powiesili. Zakręt jest super, skrzyżowanie na zakręcie tez, codzienne niskie ceny i jest super. A najlepiej wprowadzić tam ograniczenie do 10km/h albo tylko możliwość jazdy rowerem wtedy będzie bezpiecznie. Szkoda komentować te żałosne wypociny krytykujące chłopaka walczącego o życie. /.../
@ Sumienie09:13, 8 maja 2022
Przy zachowaniu ostrożności i przepisów każdy wyjazd jest bezpieczny. Nieraz tam jechałem, jakoś nie ma problemu.
mieszczanin07:59, 8 maja 2022
Zgadzam sie skrzyżowanie do bani, ale ten wypadek nie spowodowany wjazdem do Lidla, przeciez jest dużo wyżej, juz za skrzyżowanie, i pisze dokładnie że zjechał na drugi pas na czołówke, wieć co to ma do rzeczy ze skrzyżowaniem?? przy orlenie jest gorszy wyjazd a jakoś wypadków tam nie ma, moze jeden w ostatnich latach,
ujek07:56, 8 maja 2022
Jakby młodzian jechał 50km/h, jak nakazuje znak, to by się nic prawdopodobnie nie wydarzyło. Ale nie dla mnie jakieś ograniczenia, tu trzeba zapier***ać na maxa, wszak jestem mistrzem kierownicy i mam już 19 lat. Żal tylko niewinnego kierowcy drugiego auta, oraz zrozpaczonej rodziny sprawcy.
???07:18, 8 maja 2022
Chyba nie za bardzo rozumiecie co piszecie i w którym miejscu to się stało. Co ma piernik do wiatraka. Po samochodzie widać , że może nadmierna prędkość.
Sumienie21:01, 7 maja 2022
Panie Kozłowski (województwo), Waksmundzki (powiat), Dyda (gmina) spójrzcie teraz w oczy matce tego chłopaka i powiedzcie Jej że ten wyjazd z Lidla i profil zakrętu jest bezpieczny i właściwy.
Aleksandra21:00, 7 maja 2022
No i po co są te wszystkie urzędy, notabene obsadzone ludźmi z okolicy? A no po to żeby niemiecka sieć handlowa robiła interes, a ludzie ginęli w wypadkach. Każdy wiedział jak ten wyjazd jest groźny i niebezpieczny z wyjątkiem tych którzy wydawali na niego pozwolenie. To już szczyt robienie z ludzi ciemnej masy!
Marian21:00, 7 maja 2022
Bo promocje tam, ram pam pam i niestety wypadki cotygodniowe tez ram pam pam. Jak wszyscy mówili że lokalizacja tego zjazdu to katastrofa, a od życia i bezpieczeństwa mieszkańców ważniejszy interes sieci handlowej to lokalna elita urzędnicza wyzłośliwiała się że zagrożona konkurencja krzyczy i opowiada bzdury. To teraz spójrzcie w oczy tym którzy tracą tam zdrowie. Wstyd! Kompromitacja dla tych którzy dali zgodę na ten zjazdy, most i sklep.
Wstyd20:59, 7 maja 2022
Skrzyżowanie na zakręcie!!!! Zasługa gminy, powiatu i województwa. Jak się teraz czujecie panowie szanowni? Gdzie był pan wójt ustalający plan miejscowy, gdzie był pochodzący z Krościenka marszałek województwa, gdzie był wicestarosta powiatu z Grywałdu? To te instytucje wydawały warunki, pozwolenia na ten obiekt, most, zjazd? Interes niemieckiej sieci ważniejszy od życia i bezpieczeństwa ludzi. Brawo panowie, ten zjazd do pomnik waszej niekompetencji, kompromitacji i moralności!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas