Środa, 18 maja
Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Zakopane
Clear
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 52 %
Clear
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 61 %
Clear
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 53 %
Clear
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 53 %
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 66 %
Clear
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.05.2022, 19:00 | czytano: 3893

Rabka zmienia strategię. Już nie jest miastem dzieci

- Mamy w Rabce-Zdroju więcej emerytów niż dzieci w wieku szkolnym - mówi burmistrz Leszek Świder, a radni wskazują, że trzeba w uzdrowisku tworzyć więcej atrakcji dla seniorów, a nie tylko dla najmłodszych.

Rajd im. Juliana Kawalca w Rabce-Zdroju. Fot. Piotr Kuczaj
- Niestety, Rabka była kiedyś uzdrowiskiem dla dzieci , teraz mamy więcej starszych osób jak dzieci. Jak przyjeżdżają, to przeważnie starsi. Może warto opracować wspólnie program dla tych seniorów. Chodzi o jakieś imprezy, dansingi, coś co by sprawiło, żeby seniorzy chętnie tu przyjeżdżali i żeby zostawiali w Rabce troszkę tych pieniążków. Bo myślę, że jest to najpewniejszy w tej chwili turysta. Może warto taką strategię, wspólnie z Uzdrowiskiem Rabka, Śląskim Centrum przemyśleć – zaproponowała radna Aleksandra Koper.

Również radny Paweł Rogowiec podkreślił, że miasto powinno myśleć również o dorosłych i emerytach, tworząc kolejne atrakcje. Jego zdaniem, wiele osób chodzi w góry, po to też przyjeżdża do Rabki, dlatego należy tworzyć parkingi w miejscach, gdzie ruszają w góry. - Skupiliśmy się na organizowaniu atrakcji dla dzieci, a zapomnieliśmy o dorosłych i emerytach. Żyjemy w górach i powinniśmy im te góry otworzyć. Stworzyć warunki dojazdu, zaparkowania, zatrzymania się, odpoczynku, typu wiaty, ławostoły. Tego nie ma w Rabce – podkreślał.

Zgadza się z tym burmistrz Leszek Świder. Proponuje, aby to właśnie znalazło się w opracowywanej strategii rozwoju miasta. - Statystyki pokazują, że jeśli chodzi o mieszkańców gminy Rabka-Zdrój, mamy więcej seniorów niż dzieci chodzących do szkoły - mówi. - Trzeba wziąć to pod uwagę tworząc strategię miasta. Na razie planuje w odbudowywanej willi Anioł zorganizować miejsce dla seniorów, w którym mogą się spotykać i działać - mówi burmistrz.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Stara baba co zymbów ni ma13:09, 11 maja 2022
Myślę, że Zarząd może i nadąży za zmianami, a nawet może być w niektórych tematach liderem. Tylko nie przy tych rajcach. Oni jeszcze dalej są na etapie Sierantówki i przedszkola parafialnego oraz magla w kłótniach, żądaniach przeprosin, sklepowych nawykach. Może nowy Przewodniczący coś ruszy, bo ma szersze niż inni poglądy.
młody10:13, 11 maja 2022
Przypominam o obowiązkowej zmianie herbu Rabki z dziecięcej uśmiechniętej buzi na dziadkowo-babciną. Dzięki właśnie seniorom i ich anonimowym donosom życie w Rabce o 20.00 umiera. Wystarczy tylko parę nowych ławek dla nich żeby mogli dokładnie obserwować kto z kim i gdzie a nasze miasto będzie tym żyło i tylko tym. Oby tylko Rabkoland się ostał bo i on im zaczyna przeszkadzać..
miejscowy spec od strategii i wniosków09:57, 11 maja 2022
do M - firmy piszą tak te strategie, że samemu trzeba wszystkie dane przygotować, opracować i przekazać takiej firmie, a to zajmuje czas kilku pracowników. Po takim przygotowaniu i opracowaniu danych dla firmy to już się jest tak wdrożony, że lepiej samemu w urzędzie napisać taki dokument a dodatkowo lepiej zna się swoją miejscowość niż w firma np. z Pomorza. Jednakże szefowie uważają, że pracownik urzędu ma przygotować strategię za nagrodę w wysokości 500,00 zł brutto i często później przy standardowych nagrodach w urzędzie to się już nie daje nagrody takiemu pracownikowi, bo dostał przecież wcześniej:) A za takie pieniądze dla "kobyły" jaką jest strategia to się komputera nie opłaca włączać...Stąd zlecenia dostają firmy z Polski, a później się okazuje, że często nawet dane teleadresowe nie są zmieniane w takich strategiach na zewnętrzne zlecenie...
M23:49, 10 maja 2022
Może zamiast przeczuć, domysłów i organizacji "jakieś imprezy" zatrudnić firmę lub osobę która się na tym zna i taką strategię opracuje? Jak ktoś już wspomniał - responsywność to nie strategia. "Mamy więcej seniorów niż dzieci chodzących do szkoły - więc zapraszajmy więcej seniorów" Peron odjeżdża, radna radzi, burmistrz burmistrzuje, przetargi się kręcą. Identyfikacja wizualna, identyfikacja klienta, badanie rynku, plan zagospodarowania przestrzennego, cele długo i krótkoterminowe, polityka informacyjna. Jesteście bandą amatorów i ignorantów przypadkowo na miejscu radnych, burmistrzów itp.
PiterQ22:30, 10 maja 2022
Ktoś tu grubo myli responsywność z kształtowaniem strategii. Oczywiście mieszkańcom należy zapewnić godne warunki, ale strategia (dlaczego ja muszę pouczać władze miasta, oni powinni to wiedzieć lepiej?) polega na tym, że określamy kogo zapraszamy, żeby z jego pieniędzy te godne warunki zapewnić?? No chyba że zakładamy że koryto zapewni suweren, ale to jest... mi już też słabo...
Senior22:28, 10 maja 2022
A Bolesław okno umyje, przyniesie zakupy
Osiol20:03, 10 maja 2022
To rzeczywistość kto będzie na emerytury....
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas