+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Czterej czworonożni funkcjonariusze zakończyli służbę w małopolskiej Policji. Jeden z psów - Mestor patrolował między innymi ulice Zakopanego. Podobnie jak inne psy policyjne - został uhonorowany za swój wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.
Po ponad 27 latach pracy na emeryturę odszedł płk Andrzej Łęcki - naczelnik Wydziału Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Starostwa Powiatowego w Zakopanem. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego otrzymał podziękowania. - To nie był zwyczajny pracownik - mówił starosta Andrzej Skupień.
Od 1 marca obowiązują nowe, wyższe limity przychodów dla osób pobierających renty oraz wcześniejsze emerytury. Oznacza to, że część świadczeniobiorców może zarabiać więcej bez ryzyka zmniejszenia lub zawieszenia wypłaty świadczenia.
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyła się uroczystość związana z przejściem na emeryturę trzech doświadczonych funkcjonariuszy. Służbę zakończyli asp. szt. Mariusz Ciesielski, asp. szt. Szczepan Dolański oraz podinsp. Mirosław Suski.
Od 1 marca świadczenia emerytalno-rentowe oraz dodatki wypłacane przez ZUS zostaną zwaloryzowane. Podwyżka będzie przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać w tej sprawie żadnego wniosku. Świadczenia wzrosną o 5,5 procent.
NOWY TARG. W Skalnym Dworku zorganizowana została wystawa prac lutnika z Mizernej Jana Batora. 75-letni artysta przekazał jedne ze swoich skrzypiec Nikoli, uczennicy Szkoły Muzycznej, podopiecznej Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Burmistrz, radni i pracownicy magistratu podziękowali byłemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakopanem za wieloletnią pracę. - Praca jest moją pasją, ale najważniejsza jest rodzina w życiu - mówił w słowach pożegnania Włodzimierz Słomczyński.
Inspektor Jacek Dutka nie jest już zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu. Po ponad 32 latach służby przeszedł na emeryturę. Na nowotarskiej komendzie odbyła się uroczystość, podczas której został oficjalnie pożegnany. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi - nowego pierwszego zastępcę wybierze nowy komendant, mł. insp. Mirosław Strach, który pełni to stanowisko od 11 stycznia.
W Nowym Targu w restauracji "Karcma u Borzanka" odbyło się spotkanie opłatkowe członków Koła SEiRP w Nowym Targu.
NOWY TARG. Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa Rzeczypospolitej Polskiej koło Powiatowe w Nowym Targu, obchodzi Jubileusz 30-lecia powstania.