Extreme - pies na emeryturze (zdjęcia i film) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
186 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 93 | 186 %
09.02.2024, 15:23 | czytano: 905

Extreme - pies na emeryturze (zdjęcia i film)

Extreme po ponad 6 latach służby w Karpackim Oddziale Straży Granicznej - przeszedł "na emeryturę".

zdj. KaOSG
zdj. KaOSG
Owczarek belgijski wraz z opiekunem i przewodnikiem st. chor. szt. SG Stanisławem Orłem, wykonywał swoje zadania w Wydziale Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Uroczyste pożegnanie czworonożnego funkcjonariusza odbyło się w czwartek 8 lutego.


"Choć bez munduru, miał na swoim koncie wiele doskonałych wyników. Podczas wieloletniej służby, razem ze swoim przewodnikiem czworonożny funkcjonariusz brał udział w zatrzymywaniu sprawców szczególnie niebezpiecznych przestępstw. Ochraniał międzynarodowe wizyty osób o statusie VIP. Ma również na koncie wiele wytropień sprawców nielegalnego przekraczania granicy państwowej. Jako jeden z nielicznych psów służbowych, brał udział w działaniach bojowych z wykorzystaniem śmigłowców. Był wielokrotnie zapraszany wraz z przewodnikiem do wspólnych szkoleń z JW 2305 GROM" - przypomina Justyna Justyna Drożdż z KaOSG.


Towarzyski, a przy tym skuteczny Extreme wielokrotnie reprezentował Straż Graniczną w krajowych i międzynarodowych zawodach psów służbowych, zdobywając najwyższe lokaty.

Pies, by zostać prawdziwym funkcjonariuszem SG, musiał przejść kilkumiesięczne specjalistyczne szkolenie. Pobyt w ośrodku szkolenia w Lubaniu zakończyły egzaminy, które Extreme i jego opiekun zaliczyli koncertowo. Przewodnik st. chor. SG Stanisław Orzeł przez lata wspólnej służby poświęcał psu wiele pracy i uwagi, dbał o jego odpowiednią dietę, codzienne treningi i zdrowie.


Na zasłużonej emeryturze Extreme zamieszka ze swoim dotychczasowym opiekunem, który również zakończył swoją służbę w Straży Granicznej.

Opiekun Extreme’a to doświadczony przewodnik psów służbowych z wieloletnim doświadczeniem. Przed Extreme, jego podopiecznymi były: Czarny, Fiara oraz Jet.


opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Maria z rodzinką10:16, 12 lutego 2024
Wspaniały PSIAK i wspaniały Człowiek. Ten artykuł winniście kilka razy powtórzyć. Gratuluję i pozdrawiam BOHATERÓW.
chociaż on06:22, 11 lutego 2024
Prawdziwy patriota, oddany Polsce.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas