+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Czterej czworonożni funkcjonariusze zakończyli służbę w małopolskiej Policji. Jeden z psów - Mestor patrolował między innymi ulice Zakopanego. Podobnie jak inne psy policyjne - został uhonorowany za swój wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.
Po ponad 27 latach pracy na emeryturę odszedł płk Andrzej Łęcki - naczelnik Wydziału Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Starostwa Powiatowego w Zakopanem. Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego otrzymał podziękowania. - To nie był zwyczajny pracownik - mówił starosta Andrzej Skupień.
Od 1 marca obowiązują nowe, wyższe limity przychodów dla osób pobierających renty oraz wcześniejsze emerytury. Oznacza to, że część świadczeniobiorców może zarabiać więcej bez ryzyka zmniejszenia lub zawieszenia wypłaty świadczenia.
W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyła się uroczystość związana z przejściem na emeryturę trzech doświadczonych funkcjonariuszy. Służbę zakończyli asp. szt. Mariusz Ciesielski, asp. szt. Szczepan Dolański oraz podinsp. Mirosław Suski.
Od 1 marca świadczenia emerytalno-rentowe oraz dodatki wypłacane przez ZUS zostaną zwaloryzowane. Podwyżka będzie przeprowadzana z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać w tej sprawie żadnego wniosku. Świadczenia wzrosną o 5,5 procent.
Burmistrz, radni i pracownicy magistratu podziękowali byłemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakopanem za wieloletnią pracę. - Praca jest moją pasją, ale najważniejsza jest rodzina w życiu - mówił w słowach pożegnania Włodzimierz Słomczyński.
Inspektor Jacek Dutka nie jest już zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu. Po ponad 32 latach służby przeszedł na emeryturę. Na nowotarskiej komendzie odbyła się uroczystość, podczas której został oficjalnie pożegnany. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi - nowego pierwszego zastępcę wybierze nowy komendant, mł. insp. Mirosław Strach, który pełni to stanowisko od 11 stycznia.
Podczas sesji Rady Gminy Nowy Targ odbyło się uroczyste pożegnanie, zarządzającego gminą od 34 lat, wójta Jana Smarducha. Wieloletni gospodarz gminy nie brał udziału w wyborach i zdecydował się odejść na emeryturę.
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu miało miejsce pożegnanie mł. bryg. Henryka Wielkiewicza, który po ponad 28 latach służby w szeregach nowotarskiej straży pożarnej, odszedł ze stanowiska naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego.
Extreme po ponad 6 latach służby w Karpackim Oddziale Straży Granicznej - przeszedł "na emeryturę".