Dwa wyroki za spalanie śmieci. Burmistrz przestrzega: "Nieuchronnie kierujemy sprawy do sądu" - podhale24.pl
Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara, Artura
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 6.912 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 7.704 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
30.05.2022, 20:04 | czytano: 4769

Dwa wyroki za spalanie śmieci. Burmistrz przestrzega: "Nieuchronnie kierujemy sprawy do sądu"

NOWY TARG. W ciągu ostatniego miesiąca pracownicy Referatu ds. Ochrony Środowiska przeprowadzili 11 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. - Sąd Rejonowy zakończył dwa postępowania w sprawie potwierdzonego procederu spalania odpadów w kotłach. Jedno orzeczenie jest już prawomocne - mówi burmistrz Grzegorz Watycha.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
- Zasądzono karę 1 1 60 zł. To kwota zmiarkowana ze względu na sytuację i inne okoliczności, które sąd wziął pod uwagę w przypadku tej osoby. Drugi wyrok jest jeszcze nieprawomocny. Tu kara wynieść ma 2 700 w tym koszty sądowe - dodaje.

Burmistrz kolejny raz zwraca się z apelem o przestrzeganie bezwzględnego zakazu spalania odpadów. - Próbki pobrane przez ekopatrol, jeśli badania wskażą obecność niedozwolonych substancji, to nieuchronnie kierujemy sprawę do sadu i niepotrzebnie można się narazić na dotkliwą karę, bo jest to maksymalnie kara 5 tys - i wiele osób tę karę dostało. Nie zawsze jak w tym wspomnianych - szczególnych okolicznościach mogą być mniejsze - przestrzega Grzegorz Watycha.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
jo08:34, 2 czerwca 2022
ceny opału wysokie i to bardzo ceny wymiany pieca kosmiczne niech panstwo wymieni kazdemu obywatelowi który tego potrzebuje piec za free i da co sezon po 6tys na sezon na opał i wszysko bedzie w porzadku nie bedzie spalania smieci a nie karac sadami bo przeciez tak najlepiej ud..pic obywatela z którego zdziera sie opłaty
troche ekonomii15:44, 1 czerwca 2022
nie jest dobrze jak waluta danego kraju jest śmieciowa ale też nie jest dobrze jak zwyżkuje sztucznie o czym sie przekonali nieraz szwajcarzy gdy frank sztucznie był windowany przez kredyty , dlatego jak Putin nie chciał rubla śmieciowego to trzeba było żeby wszyscy kupowali gaz i ropę w rublach ..i wtedy gospodarka rosyjska też by sie rozjechała na różnicy między importem a eksportem.. ale to powinien wiedzieć Mateuszek a nie tylko myśleć jak kupić działke we Wrocławiu od dygnitarzy kościelnych za symboliczną złotówke a sprzedać dewoloperom za miliony..
mądry i skromny09:59, 1 czerwca 2022
Do- Wojtka- cały świat pali śmieci [oczywiście nie w domowych piecach] ogrzewa nimi cwu, mieszkania, produkuje prąd- czemu my tego nie robimy? Tacy jesteśmy bogaci? Uruchom te swoje super-wydajne szare komórki i mi to wytłumacz.
wojtek01:23, 1 czerwca 2022
Do Kasia. Nawet głupota ma swoje granice. Zacznij myśleć. To nie boli.
wojtek01:21, 1 czerwca 2022
A tak nawiasem mówiąc do wszystkich krytykujących rząd. Uruchomcie parę swoich szarych komórek i pomyślcie co by było gdyby nie działania rządu?
Jak wyglądała by teraz Polska bez gazo portu i Baltic Pipe?
wojtek01:16, 1 czerwca 2022
Jak można stawiać na szali swoje wygodnictwo i parę złotych na szali z ludzkim cierpieniem, śmiercią, niszczeniem miast, dramatem milionów ludzi? Jak można krytykować rząd za to, że nie finansuje zbrodni Putina?
Osiol20:35, 31 maja 2022
Dajcie spokój z tym paleniem śmieciami strach wystawić kosz jeszcze go ukradną buha ha ha ha
wolna polska i wolna europa20:20, 31 maja 2022
ten pie...lony pin...kio!!! ten je.....bany....kaczor....to ich wina!!!!!!!!!!! kopalnie zamykaja od kacapow sprowadzali wegiel....a teraz mandaty, ludzie wyjda na ulice bo nie wytrzymaja!!!!!!a wtedy bedzie gorzej niz na ukrainie!!!!
Kasia14:34, 31 maja 2022
Polska uniosła się honorem i gazu , węgla, ropy nie mamy od Rosji, dlatego wszystko takie drogie!!!!inni biorą nadal i płacą w rublach. Nas nie stać jesteśmy dużo biedniejsi ale stało się i niestety płacić będziemy coraz więcej. My to odczuwamy i odczujemy, kogo stać na opał 3000 tona węgla??? Babcię, dziadka, emeryta, rencistę samotną matkę?????Gaz, ,prąd paliwo drożeje!!!!!!!! W zimie dopiero będzie dramat!!!! Wszyscy będziemy palić śmieciami!!!! A politycy mają to gdzieś, mają bardzo wysokie pensje, majątki, ich to nie tyczy, a my ludzie będziemy płakać jeszcze.Pan Morawecki z resztą będą nakładać sankcje na Rosję i zwoływać do pomocy Ukrainie...Masakra.
Albo z kosza burmistrza11:27, 31 maja 2022
Ale śmieci też nie są za darmo, trzeba kupić coś inne go by je mieć.
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe11:20, 31 maja 2022
Już niedługo donosiciele sami będą palić śmieciami, bo nie stać ich będzie na opał
Mietek z bloku07:28, 31 maja 2022
A ile jest prawomocnych wyroków panie burmistrzu stwierdzających pana bezczynność?
yamakay07:27, 31 maja 2022
a za wylewanie sciekow MANDAT? i to jeszcze smieszny.... no tak czego sie spodziewac ino zwyklych ludzi sie gnebi ludzie beda palic czymkolwiek bo marznac nie beda dajcie jeszcze doplaty jakies dla Ukrainy najlepiej a Naszym nie ma kto pomagac
Tekla06:19, 31 maja 2022
Świetny wynik jak na 8 lat siedzenia przez tego pana na stołku burmistrza. Straż Miejska mandatowała 5 dziennie. U Watychy wszystko jest na odwrót
polityczny imbel02:53, 31 maja 2022
Tyle lat przespali gdy różne media grzewcze były prawie za darmo. A teraz jak opał drożeje to się wzięli. Gamonie! Ten kraj nigdy nie będzie normalny. Ale nie ma się co dziwić jak jesteśmy wasalem amerykanów. A oni demokrację będą szerzyć do ostatniego błazna na tej ziemi.
Osiol22:54, 30 maja 2022
A Niemcy mają projekt 500euro dopłaty i emeryci na Majorkę do wiosny by gazu nie zuzywali
Dzięki,, jaszczembiom''nie stać was na droższe jedzenie prąd gaz a teraz węgiel a oni te,, jaszczembie''są już dawno po podwyżkach...
A ja na nich zagłosuje po raz pierwszy jeszcze jedna kadencja... ten kraj i ich wcześniejsi wyborcy zasługują na nich więc im pomogę
Winny jest jakby co tego obecnego stanu i cen i,, szczekania u bram''Tusk i Putin
Goja22:38, 30 maja 2022
Śmieszny ten Watycha. Dwa wyroki w mieście gdzie śmieci się segreguje na dwie frakcje. Na te palone w dzień i w nocy. Masakra jaki nieudacznik. A po co Straż Miejską zlikwidował? Facet się chwali swoją skrajną nieudolności?
Stanlej22:36, 30 maja 2022
Ja niedługo tez będę palił śmieci. Jeśli węgiel nie potanieje to nie będzie mnie na niego stać a nie pozwolę by moje dzieci zamarzły.
Sdsss22:34, 30 maja 2022
Dawniej palono śmieciami bo kary były śmiesznie niskie - 500 zł to było max. A węgiel niewiele droższy był. Teraz wystarczy spalić śmieciami równowartość dwóch, trzech ton węgla i się "zwróci".
Oczywiście jestem absolutnym przeciwnikiem spalania śmieci, ale rozumiem sytuację emerytów którzy z miesiąca na miesiąc żyją, a ceny życia poszły do góry dwukrotnie - żywność, prąd, węgiel/gaz. Wyjątkowo śmieci są na tym samym poziomie co rok temu, za to pewnie za rok też skoczą 2x drożej. Jak żyć? Za chwilę się okaże, że w pierdlu będzie lepiej niż na wolności - zero ponagleń za niezapłacony prąd, gaz, wyżywienie za darmo i za darmo ogrzewanie, woda i scieki. Jak ludzie mają tyrać tylko by zarobić na podstawowe potrzeby to po co w ogóle robić cokolwiek?
Śmieciara22:17, 30 maja 2022
Ja palę śmieci nie stać mnie na węgiel
emeryt21:30, 30 maja 2022
czym mamy palic jak wegiel po 3000 zl!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas