Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala
Jabłonka
Clouds
24°
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
24°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 2.34 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
25°
Wiatr: 0.432 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
32°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
30°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 56 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
20.06.2022, 16:47 | czytano: 2969

Komendant podziękował strażakowi z Kościeliska za uratowanie życia turyście

Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem insp. Piotr Dziekanowski spotkał się z Pawłem Stanuchem, strażakiem OSP Kościelisko, dziękując mu za wzorową postawę i profesjonalne działanie. To właśnie jego właściwa reakcja oraz współpraca z policjantami pozwoliły uratować życie 71-letniemu turyście.

Komendant podziękował strażakowi za natychmiastową reakcję i zaangażowanie, w wyniku którego zdołano ocalić życie człowieka. - Taka postawa jest godna szczególnej pochwały oraz budzi najwyższy szacunek i uznanie. Mam nadzieję, że będzie pan wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo profesjonalnie jak pan - powiedział.

Wyróżniony strażak podziękował za okazane mu uznanie, wspominając jednocześnie o policjantach z którymi naprzemiennie prowadził akcję ratunkową.

W miniony piątek 3 czerwca, w rejonie odbywającego się koncertu na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem, policjanci zostali wezwani do mężczyzny, który nagle stracił przytomność. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej źle się poczuł i nagle osunął się na ziemię.

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, przypadkowe osoby już udzielały pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Policjanci, monitorując jego funkcje życiowe, zauważyli, że przestał również oddychać. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na bieżąco przekazując dyżurnemu informacje o zmieniającym się stanie 71-latka. Do akcji przyłączył się również strażak z OSP Kościelisko z towarzyszącą mu kobietą. Policjanci i strażak naprzemiennie prowadzili resuscytację jednocześnie informując o sytuacji dyspozytora pogotowia ratunkowego. Niebawem na miejsce dotarła karetka pogotowia, a ratownicy medyczni przejęli dalszą resuscytację.

Nieprzytomny mężczyzna, o którego życie walczyli policjanci, ratownicy i postronne osoby odzyskał przytomność w zakopiańskim szpitalu. Dzięki skutecznie przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzna przeżył. Ta sytuacja pokazuje jak niezwykle ważne są pierwsze minuty na podjęcie działań. Pierwsze 4 minuty są bezcenne. Kiedy ustaje praca serca, w czasie około 4-5 minut dochodzi do poważnego uszkodzenia mózgu.

oprac. r/ KPP Zakopane
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
bo nie wiem21:43, 20 czerwca 2022
A turysta podziękował?
nogaty21:35, 20 czerwca 2022
Każdy Strażak by to zrobił.Brawo!Strażacy jesteście GOŚCIE!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas