Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela
Czarny Dunajec
Clouds
20°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
21°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
20°
Wiatr: 1.08 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Koronawirus
12
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
11
1
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
30
21
24.07.2022, 19:43 | czytano: 2163

Rękodzieło na 47. Poroniańskim Lecie (zdjęcia)

PORONIN. Drewniane tace, górskie i kubki zdobione góralskimi motywami, paski, torebki, haftowane koszule, miody i przetwory. Wszystko to ręcznie robione.

zdj. Marcin Szkodziński
- To co dzisiaj mamy na stoisku, to tylko namiastka tego co robimy - mówi Monika Jurzec z Zakładu Krawieckiego Szyk w Szaflarach. - Produkujemy stroje regionalne, zajmujemy się również haftem komputerowym. Mamy wypożyczalnię strojów regionalnych. Nie da się tego wszystkiego wymienić. Najlepiej nas odwiedzić - dodaje.

Wśród stoisk można znaleźć także miody i przetwory regionalne. Są stoiska, na których oferowane jest "wszystko ze skóry". - Torebki, albumy, szkatułki, paski damskie i męskie oraz bransoletki. Wszystko to ręcznie robione przez mojego tatę - zapewnia Rafał Kramarz z Bukowiny Tatrzańskiej.

Wśród ofert można znaleźć także wyjątkowe deski kuchenne. - Wykonuję artystyczne deski do serwowania i krojenia. Wszystko ręcznie robione z jednego kawałka drewna sezonowanego. Specjalnie na tę okazję wizyty w Poroninie wykonałem kolekcję z elementami góralskimi jak parzenica i rozeta. Niektóre deski wypalam. Jest to specjalna technika - mówi Rafał Bylica, właściciel firmy Diego Totti.

Na stoiskach można także znaleźć poduszki w kształcie gór. - Mamy piękne, ręcznie szyte poduszki. Mamy pięknie malowane ręcznie kubki i całą porcelanę. Ręcznie robione drewniane stojaki na książki i dużo, dużo więcej – mówi Magda, współzałożycielka firmy Hoj Co. - Jesteśmy mocno związani z tematyką gór, bo są one w naszym sercu. Współzałożyciel firmy jest członkiem TOPR-u. Ta miłość do przyrody i Tatr nas napędza - dodaje.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij