Radni sprzeciwiają się prywatyzacji Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Czarny Dunajec
Clouds
12°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.608 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.696 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
11.08.2022, 12:15 | czytano: 7150

Radni sprzeciwiają się prywatyzacji Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy

Rada Gminy Łapsze Niżne podjęła rezolucję skierowaną do premiera Mateusza Morawieckiego i rządu w sprawie "wstrzymania działań zmierzających do zmiany właściciela Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A".

Fot. Robert Miśkowiec
Fot. Robert Miśkowiec
W uchwale, podjętej na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne, radni przyznają, że docierają do nich w ostatnim okresie niepokojące informacje, jakoby Skarb Państwa, właściciel ZEW Niedzica S.A., podjął decyzję o jej prywatyzacji. - Jesteśmy całkowicie zaskoczeni takim zamiarem, burzącym u podstaw dotychczasowe status quo - zaznaczają.

Radni przypominają, że w 2012 roku próbę prywatyzacji podjął rząd PO-PSL. - Po zaniechaniu sprzedaży spółki (…) i dojściu do władzy Rządu, któremu na sercu leży dobro narodowe, lokalna społeczność odetchnęła z ulgą" - piszą.

Przypominają słowa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówił wówczas: "„Ta prywatyzacja zagraża bardzo istotnemu interesowi społecznemu (…) Takie budowle mają dwie role - wytwarzają energię i chronią przed powodzią. Kiedy ta firma będzie miała charakter czysto komercyjny, prywatny, to wtedy ta druga funkcja może być poważnie narażona (…) W żadnym razie nie można się na tę prywatyzację zgodzić” (Rzeczpospolita, e-wydanie z dnia 22 lipca 2012 roku).

"Od momentu powstania ZEW Niedzica S.A. jest własnością wyłącznie Skarbu Państwa. W naszym przekonaniu jest to rozwiązanie, które daje najlepsze gwarancje pełnej kontroli przez Państwo Polskie tak strategicznej dla systemu energetycznego południowej Polski Spółki i tak znaczącej dla rozwoju naszego Regionu. Włączenie ZEW Niedzica S.A. w struktury spółki giełdowej o określonym akcjonariacie, stwarza też olbrzymie zagrożenie dla realizacji innych kluczowych jej funkcji, niezwiązanych bezpośrednio z produkcją prądu (a związanych np. z gospodarka wodną). Spowoduje de facto jej częściową prywatyzację bez gwarancji, że w przyszłości nie dojdzie do całkowitej prywatyzacji poprzez zmianę struktury własnościowej na niekorzyść Skarbu Państwa.

Apelujemy, aby nigdy podmiot pełniący tak ważne funkcje w obszarze kluczowym dla Państwa Polskiego, jakim niewątpliwie jest bezpieczeństwo energetycznie, nie mógł znaleźć
się w rękach podmiotów prywatnych, a tym bardziej podmiotów zagranicznych.

Stanowczo sprzeciwiamy się odpodmiotowieniu ZEW Niedzica S.A., które w konsekwencji nie tylko pozbawi Gminę Łapsze Niżne znacznych dochodów własnych, ale też może zablokować realizację naszych wspólnych planów, tym samym zmniejszając możliwości rozwojowe naszej społeczności.

Obawiamy się też, że zmiana właściciela Spółki, poza ograniczeniem wsparcia dla lokalnej społeczności i samorządów, może doprowadzić do zwolnienia jej pracowników i zwiększenia poziomu bezrobocia.

Apelujemy o zaniechanie działań, które w konsekwencji zabiorą lokalnej społeczności możliwości poprawy komfortu życia. Uważamy, że osłabienie wpływu Państwa Polskiego na działalność Spółki poprzez podzielenie własności pomiędzy akcjonariuszy nie jest właściwym kierunkiem.

Wzywamy, aby nie niszczyć tego, co jest sprawdzone i działa bardzo dobrze. ZEW Niedzica S.A. jest naszej społeczności z jednej strony winna stałe zadośćuczynienie za poniesione
wyrzeczenia, z drugiej strony jest nam po prostu jako samodzielny podmiot, z siedzibą i Zarządem na terenie naszej gminy, niezbędna dla dalszego rozwoju".

oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
i po co?16:40, 31 grudnia 2022
Tyle pytań było o przekształcenie ZEW-u tyle hejtu się wylało i co jajco! Do dzisiaj nic nie wiadomo nikt nic nie wie- o nic nie pyta- cisza jak makiem zasiał i po co wszystko było potrzebne? Ciężko się w tym wszystkim połapać co do czego pasuje. Nawet w gminie gdzie bicie piany na sesjach osiągnęło już szczyt możliwości!
xyx18:13, 27 grudnia 2022
?eby si? tylko nie pochlastali!
xyz06:21, 7 grudnia 2022
miejscowy @ Jakie wykształcenie władzy taka wiedza. Jaka kultura takie zachowania! Tego nie da się ukryć. To i gmina zaściankowa!
miejscowy15:53, 4 grudnia 2022
O tak sąsiad przepraszam to rzeczywiście niedopatrzenie z mojej strony. To wszystko jednak nie wynika z braku mojej wiedzy a raczej ze zdenerwowania! Ta arogancja, ta niekompetencja radnych, brak konkretnych inwestycji na terenie gminy itd! Może człowieka mocno w*****ć bo co innego pozostaje wyborcy? Przez tyle lat te frajerzy niczego się nie nauczyli! Ciemnogród i zacofanie tej gminy trwa w najlepsze.....
sąsiad za miedzy09:44, 24 października 2022
E tam miejscowy po co Gminie Łapsze zapora nie masz się czym martwić! Jak dojdzie do przejęcia to może coś się zmieni w Niedzicy a może jednak na lepsze? To wszystko prawda ,zgoda ale dlaczego pomiąłeś Czorsztyn przecież te trzy miejscowości tworzą właśnie całość ZEW-u z Twojej strony niedopatrzenie?
miejscowy13:50, 20 października 2022
Przeczytałem artykuł o prywatyzacji ZEW-wu w Niedzicy i trochu mam obawy żeby to nie była kolejna już ruina na terenie Niedzicy! Bo jak do tego czasu radni, Gmina wystarczająco już zdewastowała tą miejscowość! Apelujemy - wzywamy to i dobrze ale teraz dopiero nastąpiło przebudzenie? A gdzie były te nieroby przez 8 lat niszcząc wszystko co było możliwe w tej miejscowości!,, Zabiorą lokalnej społeczności możliwości poprawy życia,, może tak być???,, ZEW Niedzica jest winna za poniesione wyrzeczenia,, pytanie komu bo na pewno nie gminie. Zapora powstała na gruntach Maniów i Niedzicy! Nic mi nie wiadomo by grunty zabrano w Kacwinie, Łapszach, Frydmanie czy nawet Sromowcach! Jezioro Sromowieckie ale na gruntach Niedzicy jeśli rada nie wie ,to trzeba sprawdzić np. gdzie stoją witacze albo pytać ludzi co mają o tym pojęcie! Jestem ciekawy czy gmina cokolwiek wie co dzieje się z prywatyzacją zapory?
Antek.13:57, 2 października 2022
Cudu nie ma wójcie radni tu o pieniądze gramy! Wygląda na to że to wszystko jest już pozamiatane! Trzeba to jasno powiedzieć na sesji co z tym ZEW-em w końcu jest, społeczeństwo powinno być informowane?
nie wierzę w cuda!!10:51, 30 września 2022
Mało mnie interesuje co robi ta gmina gdzie kiedy i jak skończy? Wątpię jednak i to mocno czy Bóg wysłucha modlitwy tych faryzeuszy! Oby ta wiara w cuda jednak się spełniła bo inaczej gmina będzie miała przechlapane! Wójt wyposażył radnych w urządzenia do głosowania to tak ja byk dać przepraszam małpie brzytwę! Ci głosują bez zastanowienia jednogłośnie jak za komuny zawsze na tak nie ważne kto ma rację!
oburzony07:42, 27 września 2022
wiara czyni cuda??? Może i tak ale po obejrzeniu ostatniej sesji wiarę w cuda straciłem! Myślałem że na sesji padną jakieś konkretne pytania ze strony radnych odnośnie ZEW-u ale nic podobnego nie nastąpiło! Wójtowi spieszyło do Frydmana a te ***y gminne podniecały się jakimiś tam *******wycieraczkami które to kobiety robiły kilkanaście już lat temu!!! To jakiś śmiech na pustej sali? Dalej nic nie wiadomo czy gminna zamordowała już kurę która znosiła złote jaja w gminie? Czy w tej gminie już nic konkretnego nie da się zrobić? Zabawa i zabawa brak do szczęścia gminie jednie tylko piaskownicy!!!!!!
wiara czyni cuda?15:29, 25 września 2022
Jakaś złowroga cisza zapanowała odnośnie ZEW u nic nie widać nic nie słychać! Choroby radnych jednak są uleczalne trzeba tyko poszukać odpowiednie sanatorium żeby mogli odpocząć od przepracowania (czytaj podejmowanie uchwał z góry poronionych) Mam jednak nadzieję że ich modlitwa nie pójdzie na marne i zostanie wysłuchana!
itd.09:32, 23 września 2022
Ech coś mi się wydaje że Gmina jednak zostanie wyleczona z tych uprzedzeń co do niektórych miejscowości wiadomo o które tu chodzi? Jedno jednak będzie wiadomo...... przysłowie ,,miałeś chamie złoty róg pozostał ci tylko smród,,!!! Tak to już jest jedni budują drudzy burzą! A te wałkonie gminne piszą rezolucje? A się obudzili oby nie z ręką w nocniku!!!!!
ciekawe ?12:54, 22 września 2022
To nie jedyne schorzenie obecnej Rady kiedy gmina dowiedziała się jakie są przymiarki co do przekształcenia ZEW u to dostali kolejnej choroby tym razem /świrus nerwus/ ha ha! Ważne jednak że to towarzystwo się obudziło! Pytać trzeba ale czy to coś zmieni? W jakiej sytuacji znajdzie się gmina po ewentualnych zmianach w ZEW Niedzica? Obecnie to trudne pytanie na ile może stracić gmina a co na tym może zyskać Niedzica czas pokaże.
wyprowadzony w pole!!!!!10:23, 20 września 2022
To tyle! @ Gościu ta choroba (operus parodius) trawi radnych od początku kadencji! W sumie to pytań jest wiele ale czy warto pytać? Można by postawić pytanie radnym? Czy wyście już na głowę poupadali ale to pytanie retoryczne. W mojej ocenie jako wyborcy to wyjątkowo cyniczna banda!
i tyle w temacie!!!!!11:23, 18 września 2022
Tak się zastanawiałem co się stało z Redaktor o pseudonimie A.D.? Jedynie Ona poruszała bolesne sprawy, które to dotyczyły Gminny Łapsze N. Teraz by dopiero było o czym pisać! Niedzica umiera ZEW oddawany ,,AZOTOM,, Bank Spółdzielczy niedawno wybudowany równany obecnie z ziemią. Szkoła to folwark obsadzony rodziną wójta. Inwestycje w sumie żadne Niedzica za rządów Jamroza i tej rady jest obrazem nędzy i rozpaczy! Moje pytanie to czy redakcja powinna poruszać takie sprawy czy jednak nie warto? Jest jakaś zgoda na likwidacje szkół, żłobka, i to tylko w Niedzicy? Taka polityka gminy nie mieści się w głowie!
Ewa11:44, 6 września 2022
ostrożny wyborca!!!!!No i to jest głos rozsądku! Faktycznie..... to Gmina mogła by mieć kłopoty finansowe? To od czego mamy te flamingi gminne niech się starają jak do tego czasu spali! Kiedyś to przebudzenie w tej Gminie musi nastąpić. Ale czy nastąpi???
ostrożny wyborca08:07, 5 września 2022
No no no!!!! Jeśli się okaże że petycja Rady Gminy spali na panewce to Niedzica jednak zmarła już w poprzedniej kadencji może i tak! Ale jak to wszystko nie będzie po myśli gminy to jednak bez wsparcia podatku ZEW u gmina będzie konać i to w męczarniach ale już w obecnej kadencji! Puki co to gdybanie nie ma sensu trzeba czekać co z tego wszystkiego wyniknie.
ze wsi08:02, 30 sierpnia 2022
obcy!!!Z całym szacunkiem , ale bez jaj Niedzica już dawno nie żyje ! Zmarła w minionej kadencji! Czy ktoś będzie to wszystko kiedyś w stanie odbudować dobre pytanie. Niech Rząd w końcu podejmie jakieś decyzje w tej sprawie.Tyle lat minęło od oddania zapory do użytku a zagospodarowanie w koło zapory masakra!!!!!!!!!!!
mieszkaniec N.14:57, 29 sierpnia 2022
Rząd powinien sprywatyzować ZEW ???? Moim zdaniem tak może będą w końcu jakieś inwestycje w Niedzicy bo do tego czasu nikt się tym wcale nie interesował! A co do gminy to gdyby nawet straciła jakieś tam pieniądze to tylko przestanie żerować na zaporze w Niedzicy! Wójt też ma pewne obawy bo po ewentualnie przegranych wyborach nie miałby gdzie wrócić jednak trzeba brać to pod uwagę! Wiele jest jednak pytań a odpowiedzi brak!
obcy14:16, 28 sierpnia 2022
Jakie wykształcenie radnych, pracowników czy wójta w większości jednak średnie ba nawet podstawowe to takie oceny radnych nic więc w tym dziwnego. To Ci radni zarządzają Gminą niepodzielnie nie trafia do Nich żaden głos radnych wyżej wykształconych mających odmienne zdanie nie ma takiej opcji dlatego Gmina tak średnio przędzie! Sądzę że radni dalej śpią snem spokojnym i co ma być to będzie! Przyglądam się co z tego wszystkiego wyniknie bo często odwiedzam Niedzicę! Ta miejscowość za obecnej Władzy po prostu umiera! Czy ktoś kiedyś będzie to w stanie odbudować uratować to pytanie pozostawiam otwarte!
To tyle!10:11, 25 sierpnia 2022
Tyle jest negatywnych ocen radnych, wójta Łapsz i to przez własne społeczeństwo że trudno zdefiniować co jest prawdą a co nie! Z tego wynika : radny Łapsz to (operus parodius) można go spotkać w okolicy gminy. Osobnik z gatunku nie nażartych żywi się głównie dietami! Budzi się raz na 4 lata kiedy czuje zagrożenie!!!!! Pytanie czy to przebudzenie nastąpiło akurat na czasie czy petycja zostanie rozpatrzona pozytywnie? Jeśli nie to chciałbym zobaczyć dalsze Wasze rządy już bez pieniędzy ZEW u w Niedzicy?
NT08:31, 24 sierpnia 2022
Przepraszam....że przez moje zdenerwowanie na działania władz tej Gminy mój wpis pokazał się dwa razy na stronie! To moje nie dopatrzenie i skutek mojego oburzenia jeszcze raz serdecznie przepraszam.
NT19:11, 23 sierpnia 2022
Daff....jestem podobnego zdania sprywatyzować albo nawet sprzedać nie będzie Jamróz z tymi filozofami gminnymi budował tego dziadostwa w koło bo nie będzie za co !!!!! Teraz zauważyli, że jest taka miejscowość jak Niedzica zauważyli także ZEW...... i nastąpiło nagłe przebudzenie ? Rząd powinien to sprzedać i będzie raz na zawsze święty spokój!!!! Zresztą Niedzica i tak z tego nic nie ma bo cały podatek z ZEW-u jest przeżerany przez gminę!
NT19:10, 23 sierpnia 2022
Daff....jestem podobnego zdania sprywatyzować albo nawet sprzedać nie będzie Jamróz z tymi filozofami gminnymi budował tego dziadostwa w koło bo nie będzie za co !!!!! Teraz zauważyli, że jest taka miejscowość jak Niedzica zauważyli także ZEW...... i nastąpiło nagłe przebudzenie ? Rząd powinien to sprzedać i będzie raz na zawsze święty spokój!!!! Zresztą Niedzica i tak z tego nic nie ma bo cały podatek z ZEW-u jest przeżerany przez gminę!
NT11:09, 21 sierpnia 2022
Co by tu jednak nie mówić to radni mózgów nie mają tylko balkoniki odpustowe! Zawsze byłem zdania powinni się modlić o zdrowie bo o resztę chyba już nie warto ale czy Bóg wysłucha modlitwy od prowadzącego p. Majerczaka? Teraz sobie uświadomili że ZEW jest jednak w Niedzicy? A jak dojdzie do prywatyzacji co będzie z Niedzicą jako miejscowością zyska czy straci?
Gruchnęło!!!!16:13, 18 sierpnia 2022
Wystarczy wejść na Google i wpisać sprzedaż zapory w Niedzicy i wszystko jasne! Teraz się obudzili jak do tego czasu nie robili nic teraz biją na alarm! Przez 8 lat budowali jakieś sypańce, muzea,ogródki, itp. i to gdzie w miejscowościach oddalonych od ZEW u czy to aby nie po czasie ten alarm? Radni- Wójt chcieli sprzedawać działki koło zapory ale na szczęście do tego też nie doszło bo to majątek gminy! Czas pokaże co były warte te dwie kadencje? A na czyim terenie jest oczyszczalnia ścieków w Niedzicy?
xXx08:03, 18 sierpnia 2022
Piękne zdjęcie ujęcie całej krasy tej zapory p. Robercie ale ta bezrada Łapszańska i tak tego nie zrozumie do tych ludzi nic nie trafia! Do czasu aż to stracą chyba jednak się obudzili. Ale tylko dlatego że mogą stracić kasę! Kto to wybiera takich radnych bez żadnego doświadczenia takiego wójta bez przygotowania na takie stanowisko tego nie mogę zrozumieć! Ciekawy będzie finał całej tej spawy!
wnikliwy obserwator13:31, 16 sierpnia 2022
Daff....To było do przewidzenia ZEW płacił do Gminy dużą kase a Ci nie inwestowali nic w okolicach zapory! Wiadomo było że kiedyś ktoś musi się zainteresować takim rabunkowym stanem gospodarki.Wójt-Rada zamiast dbać o rozwój turystyki w Niedzicy zajeła się likwidacją wszystkiego co było możliwe w tej miejscowości! Teren przylegający do zapory zakrzaczony a jest to podobno... 26ha równego terenu! Też z przyjemnością będę śledził jak Gmina będzie borykać się z finansami! Praca Wójta to fotki i lanie wody a gdzie te obiecane wiekie inestycje na facebooku? Łany teatrzyk ta Łapszańska Gmina a jakie sztuki wystawiają aktorzy na sesjach ho ho!!!!!
niedowiarek11:31, 16 sierpnia 2022
E tam radni to radni ale jeśli by doszło jednak do prywatyzacji to kto na tym zyska a kto straci? To jest temat do zadumy? Kolejne pytanie czy gmina może jednak coś stracić? Nie ma co gdybać na temat radnych przecież wiadomo jaka to rada! Gruchnęła panika w gminie a do tego czasu jeszcze nic nie wiadomo no chyba że Ci mędrcy coś wiedzą i nie powiedzą ale ja w to wątpię.
Daff10:49, 16 sierpnia 2022
Obudzili się radni i ten śmieszny wójt obudzili ????
Zobaczę z przyjemnością jak radni będą sobie radzić bez zewu
Oby elektrownia nie tylko zmieniła właściciela ale ja sprywatyzowali czem prędzej
Daff10:49, 16 sierpnia 2022
Obudzili się radni i ten śmieszny wójt obudzili ????
Zobaczę z przyjemnością jak radni będą sobie radzić bez zewu
Oby elektrownia nie tylko zmieniła właściciela ale ja sprywatyzowali czem prędzej
obywatel gminy09:16, 15 sierpnia 2022
Norek! Gościu to prawda ale nie wrzucaj wszystkich radnych do jednego worka! Nie rozumie dlaczego nie wspomniałeś o radnych z Kacwina to jacyś wybrańcy? Trzeba oglądać sesje może przynajmniej co do niektórych radnych zmienisz zdanie. Co do przewodniczącego to porażka takiego wybrała rada czy może jednak wójt? Oby tylko nie sprzedali ZEW-u ale nawet całej gminy a może jednak warto?
obserwator16:18, 14 sierpnia 2022
Norek!! Pewnie to i prawda ale czemu pominąłeś Kacwńską elitę ?Wkładając wszystkich do jednego worka, Ci to dopiero moralne dno!! To że nie mają jaj to być może też prawda a już na pewno ich nie ma przewodniczący rady!!!! Trzeba śledzić co się dzieje w Gminie, to może jednak zmienisz zdanie przynajmniej co do niektórych radnych. Mnie jednak niepokoi rezolucja radnych co będzie jeśli nie zostanie rozpatrzona pozytywnie? Kto na tym zyska a kto straci? A jeśli się okaże że Niedzica jednak zyska a Gmina straci teraz to wielka nie wiadoma. Co na to ta wspaniała bezrada? Kiedy być może Gmina będzie miała kłopoty finansowe kto będzie winny? To jest temat do dyskusji na kolejną sesje! Czas jednak pokaże co to będzie. Trzeba czekać cierpliwie na decyzje Rządu.
Norek11:21, 14 sierpnia 2022
Ale czy ja napisałem, że opozycja jest świetna?? Napisałem, że są tzw. bezradni. Oni wszyscy są warci siebie.... Towarzystwo wzajemnej adoracji. Od radnego z Trybsza, poprzez Panie radne z Łapsz, Niedzicy skończywszy na radnych z Frydmana. Słaby przewodniczący to jaka będzie rada?? Jeszcze gorsza..... nikt tam jaj nie ma i tyle.
baciok@14:44, 13 sierpnia 2022
A co na to odpowie piekna panna Anna?
wkurzony wyborca10:42, 13 sierpnia 2022
Norek...Co ma piernik do wiatraka? Zadam przewrotne pytanie? A co ma oko z d****? Jeśli już piszesz to owszem pisz... ale prawdę o radzie, czy gminie, co Ci odpowiada albo z czym się nie zgadzasz itd. Mój punkt widzenia hm..jedni to już starzy wyżeracze drudzy to nowi pazerni wyżeracze ot i tyle! Rada podzielona jak nigdy dotąd kto winien, że jest takie bagno??? No chyba nie ta święta opozycja to raczej ta bogobojna opcja? Ale tak na dobrą sprawę to chwalić się nie ma czym... rozumu radni mało używają. Co Wy tam robicie jeszcze w tej radzie jedni albo drudzy tego nie wiem?
zpodhalanskiej09:37, 13 sierpnia 2022
Kogo nie wybierzecie to i tak sie sprzeda za grosze , malo tego wasz szprzeda za grosze jak juz nie sprzedali , ale nie martwcie sie to sa katolicy wybuduja kolejny kosciol i plabanie albo sanktuarium w niedzicy sw wojtylu tego polsce potrzeba
Bogdan07:35, 13 sierpnia 2022
Dlaczego chętny do sprzedarzy nie sprzeda swojego domu ??!! Znowu chcą sprzedać zapore . !! Bandytyz w biały dzień. Pewnie sprzedajcie najlepiej niemcom, potem okarze się ze sie nie opłaca i albo wyłączą albo zrujnują a w najgorszym wypadku podniosą ceny do astronomicznych .
...22:06, 12 sierpnia 2022
Może by tak gmina zaczęła się interesować mieszkańcami i np. wodociągi tworzyła, gazociągi itd a nie tylko ścieżki rowerowe?!
Ktoś22:05, 12 sierpnia 2022
Ktoś
bolek od lolka19:36, 12 sierpnia 2022
no to pani Janinka ma co robić na weekend siedzieć i pisać komentarze jaka to cała rade beee a ona jedna najjaśniejsza wszystko wiedząca i prawa...
i co ?17:59, 12 sierpnia 2022
Też powiem tak wybrałem tych nieudaczników i jest mi s...i wstyd tyle mogę powiedzieć!
patrząc obiektywnie !11:55, 12 sierpnia 2022
Norek!!! Co Ty bredzisz człowieku opozycji nie ma w tej Gminie od początku nowo wybranej kadencji! Tych 5-ciu radnych których wskazałeś to barwione lisy piersi głosują żeby nic nie budowano w Niedzicy! Do tego dochodzą radni wspaniałego Wójta i mamy komplet bezrady! A co może trzech radnych z Niedzicy? Ja tu nie będę bronił radnych z Niedzicy ale to jednak radni wybrali przewodniczącego rady który to wchodzi przepraszam wójtowi w tyłek i mamy to co mamy! Tak się jednak składa że nie do końca radna p. Janina, a to jest radna z Niedzicy często jednak nie zgadza się z działaniami gminy czy rady. Facet oglądaj sesje kto jak i za czym głosuje! Proszę Cię proszę nie rznij głupa sam twierdzisz że ta bezrada jest do bani! A teraz to za wszystkie błędy winna Niedzica jak można być tak naiwnym? To właśnie ta pseudo opozycja g**** warta mocno mnie denerwują takie wpisy ale rozumie jest demokracja!
Jo10:53, 12 sierpnia 2022
Trzeba napisać do Jarka a nie do Pinokia!!!!!!!
Norek10:37, 12 sierpnia 2022
Patrząc obiektywnie: Co ma piernik do wiatraka?? Radni Niedziccy się dowiedzieli o tym co się dzieje u nich we wsi od kolegów z innych wsi.....tacy to radni, że nie wiedzą co się u nich na wsi dzieje......
5 radnych jest z opozycji (Wasielak, Miśkowicz, Stańczak, Tkaczyk i Kałafut) reszta z opcji Wójta, ktoś wybrał to bezradzie, ktoś wybrał Wójta i jego świtę (cała trójka z Niedzicy to radni Wójta) to do kogo pretensje??? No chyba, nie do opozycji......
Dziwne, że Gmina pęknięta na pół.....Zachodnia część w opozycji, a wschodnia za Wójtem!!
patrząc obiektywnie !08:59, 12 sierpnia 2022
JAREK! Podzielam Twój punkt widzenia jest jednak pytanie gdzie była ta bezrada gminna? Wychodzili z założenia trzymając się starego przysłowia ,,pić p******ć nie żałować bieda musi pofolgować,, nie budować nie inwestować, sprzedawać i kasę rozwalać! Czy to może być agonia tej gminy? Teraz się obudziła cała ta rada mędrców i otwarły się oczy kto utrzymuje gminę! Wiadomo, że teraz będzie płacz, jęczenie radnych, wójta całej gminy o la Boga co to będzie, co to będzie! A było wiedzieć brak zainteresowania Niedzicą może mieć fatalne skutki w przyszłości Oni nie byli świadomi?
tubylców nikt nie pyta20:36, 11 sierpnia 2022
Widocznie niemiecko-rosyjskie kondominium z żydowskim zarządem powierniczym tak zdecydowało.
pomyśl zanim coś chlapniesz17:59, 11 sierpnia 2022
A co wy radni - chodoki , spisoki macie do ZEW-u? An i go nie budowaliście , tylko przeszkadzaliście w budowie , a teraz wyciągacie po niego swoje spisackie łapy.Won od ZEW-u !!!
stan17:11, 11 sierpnia 2022
I znowu ryjecie
prawo i sprawiedliwość15:55, 11 sierpnia 2022
No to jedziemy z bolszewizmem...
taka prawda15:10, 11 sierpnia 2022
No to senator Hamerski, poseł Paluch i wiceminister Siarka do akcji. W 2012 jak Rejtan rzucaliście się przeciwko prywatyzacji ZEWu to teraz trza powtórzyć akcję.
jarek15:01, 11 sierpnia 2022
To jest biznes nie siać a zbierać nie budować a sprzedawać czyli agonia 30 letniego alkoholika.
Pepe14:55, 11 sierpnia 2022
Zastanawiam się jaki jest cel autora tego gniota, wszak nie podpisał się pod swoim " dziełem". Te, być może plotki to na jarmarku słyszeli radni czy może w wiadomej, zachodniej teleFizji? Albo co gorsza wschodniej, bo mi to wygląda na ruski troling. Może wart najpierw sprawdzić fakty, zaczerpnąć informacji w odpowiednich instytucjach państwowych i tam byłaby odpowiedź? Ależ nie, bo kwintesencją dziennikarską w obecnych czasach jest pisanie z podtekstem,półprawdą i w swerze domysłu. A jak już przytoczone zostaną słowa Kaczyńskiego, to artykuł musi mieć oddźwięk. Ja zaś słyszałem, że kiedyś bywali dziennikarze posiadający etykę zawodową. I to na pewno jest prawdziwa wiadomość..
kubeczek14:16, 11 sierpnia 2022
Głosujcie dalej na PiS to sprywatyzują Giewont jak im dutków na te wszystkie sociale braknie :D
Osiol14:01, 11 sierpnia 2022
A sprzedać w cholerę wraz z terenem dookoła a jak nie to chociaż zastawić jak złoża
Byle na dotacje do węgla było byle 14tka doszła bo jeśli nie dojdzie to kredyt na węgiel na lat pięć i tak co rok.az do????
Radni powinni wskazać co sprzedać by na długi rządowe starczyło to nie sztuka mówić tego nie sprzedawać wskazcie co sprzedać tylko że już niewiele zostalo noże jeszcze lasy PKP stare kopalnie teraz kolej na .....
Wody polskie już utworzone i zastawione ....ale powietrze chyba jeszcze nie...a więc ślad węglowy hmmmm od osoby prywatnej...noże to kierunek
kristobald13:43, 11 sierpnia 2022
Bełkot narodowo-socjalistyczny.
NARODOWA13:30, 11 sierpnia 2022
tak trzymać bo antypolskie wody to wezma nie dac tylko NARODOWO POLSKIE MA BYC WODA JEST NARODU POLSKIEGO
Zorientowany13:00, 11 sierpnia 2022
Gruchnęło!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas