Sobota, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Nowy Targ
Clouds
12°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.16 km/h Wilgotność: 36 %
Clouds
12°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Koronawirus
11
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
7
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
26
23
23.09.2022, 11:56 | czytano: 2714

Policja podała szczegóły szczęśliwie zakończonej akcji poszukiwawczej

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Blisko 100 ratowników poszukiwało zaginionego 66-latka, który zagubił się w lesie w powiecie tatrzańskim. Dzięki wykorzystaniu drona z kamerą termowizyjną poszukiwanego zdołano szybko zlokalizować.

Szeroko zakrojona akcja prowadzona była w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Murzasichle i Małe Ciche. Do działań poszukiwawczych zaangażowano prócz ratowników także policyjnego psa tropiącego.

"Działania wymagały szczególnie szybkiego działania, gdyż osoba zaginiona miała problemy zdrowotne, a ponadto zapadała już noc. Do poszukiwań wykorzystano również drona z kamera termowizyjną, którego operatorem był ratownik TOPR-u, na co dzień tatrzański policjant. Dzięki wykorzystaniu tego sprzętu w kompleksie leśnym ujawniono obszar z podwyższoną temperaturą, a obraz na kamerze wskazywał sylwetkę człowieka. Uzyskana w ten sposób lokalizacja pozwoliła na szybkie odnalezienie zaginionego" - relacjonują policjanci.


W działania poszukiwawczych brali udział zakopiańscy policjanci, Podhalańska Grupa Poszukiwawczo Ratownicza, KP PSP Zakopane, Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Myślenice, OSP Kościelisko, OSP Dzianisz Górny, OSP KSRG Zakopane-Olcza, Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie, OSP Małe Ciche, OSP Murzasichle.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas