Ruszają przeglądy techniczne kolei linowych i krzesełkowych - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
124 %
Zakopane
108 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
02.10.2022, 14:22 | czytano: 2118

Ruszają przeglądy techniczne kolei linowych i krzesełkowych

Wybierając się na wycieczkę w góry, warto wziąć pod uwagę terminy prac konserwacyjnych, podczas których koleje i ośrodki PKL będą stopniowo wyłączane z ruchu turystycznego. Przestój zostanie także wykorzystany na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych TOPR, GOPR, czy Straży Pożarnej, podczas których wykonane będą szkoleniowe próby ewakuacji pasażerów.

Prace serwisowe i ćwiczenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch
Prace serwisowe i ćwiczenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch
Oprócz rutynowych kontroli wszystkie urządzenia przechodzą dodatkowo serwisowe prace techniczne, które związane są z przygotowaniem kolei do następnego sezonu. Celem przeglądów jest weryfikacja sprawności urządzeń, poprawne i długotrwałe ich funkcjonowanie oraz zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa podróżujących.

- Dla PKL priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z naszych usług. Dlatego oprócz kontroli dziennej, podczas której sprawdzamy główne systemy zabezpieczeń, w tym systemy hamulcowe, elektroniczne i mechaniczne, dodatkowo dwa razy w roku - zarówno po sezonie letnim, jak i zimowym - przeprowadzamy prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei - mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. techniczno - operacyjnych PKL.W tym roku jesienne przeglądy i prace serwisowe, jako pierwsze rozpoczną się 10 października w ośrodku PKL Góra Żar w Międzybrodziu Żywieckim i potrwają do 10 listopada. Tydzień później, bo od 17 do 21 października wyłączona z ruchu zostanie kolej linowo-terenowa na Gubałówkę. Planujących odwiedzić Gubałówkę w okresie przestoju technicznego kolei linowo-terenowej, PKL zachęca do skorzystania z alternatywnego transportu zastępczego. Od 17 do 21 października br. codziennie w godzinach 10:00-20:00 przy budynku stacji dolnej na turystów czekać będą busy, którymi w tym okresie można dotrzeć na szczyt wzniesienia. Transport zastępczy na Gubałówkę będzie wyruszać co 15 minut. W przypadku niepełnej ilości pasażerów czas odjazdu może zostać przedłużony do 30 minut.

Do końca października można także skorzystać z atrakcji jaką jest przejazd koleją krzesełkową na Butorowy Wierch.

W drugiej połowie października rozpoczną się przeglądy kolei i urządzeń w ośrodkach PKL na Kasprowym Wierchu, Solinie oraz Górze Parkowej. Prace serwisowe w tych ośrodkach rozpoczną się 24 października i potrwają do 10 listopada. Od 24 października zostanie wyłączona z ruchu również kolej w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy, jej funkcjonowanie wznowione zostanie 18 listopada.

Od 2 listopada do 9 grudnia prowadzone będą prace serwisowe w ośrodku PKL na Jaworzynie Krynickiej. W trakcie przeglądów na Jaworzynie Krynickiej kolej w ośrodku będzie udostępniona dla turystów w długi weekend listopadowy (11-13 listopada). W ośrodku PKL Mosorny Groń w Zawoi prace serwisowe zaplanowane są od 14 do 30 listopada.

źródło: PKL, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
przegląd portfeli walutowych17:58, 2 października 2022
W kwestii kursów walutowych i kupowania ropy za CNY...

Pakistan przechodzi z rozliczeń w petrodolarze na rzecz juana i rubla. Niewykluczone że ich demokracja zostanie niebawem uratowana przez koncern usrael... english.almayadeen.net - 28 Sep 14:26

Bank of China zaleca chińskim bankom, by przygotowały się na wyprzedawanie dolarów na zagranicznych rynkach. Niestety koncern usrael nie jest jeszcze wstanie uratować chińskiej demokracji... choć bardzo by chciał. Natomiast zalew chińskich dolarów jest w stanie posłać na dno anglosaskie demokracje... reuters.com - September 29, 202211:51 AM GMT+2
Niewątpliwym pocieszeniem będzie wkrótce możliwość palenia zieloną walutą w picu zamiast węgla...

Dbając o bezpieczeństwo energetyczne południowej i wschodniej Azji, koncern usrael odbiera Iranowi możliwość używania polityki energetycznej jako broni w jego imperialnych zapędach. usrael nakłada sankcje na indyjską spółkę handlującą irańską ropą. Internet od Elona w Iranie to wstęp do ratowania demokracji... thehindu.com - September 30, 2022 16:49 IST

Dbając o bezpieczeństwo energetyczne zachodniej Europy wicepremier Rosji stwierdza: "Istnieją techniczne możliwości przywrócenia funkcjonalności infrastruktury Nord Stream. Wymaga to czasu i odpowiednich środków." Czyżby złowrogi putin zamierzał sabotować swój akt sabotażu i przywrócić możliwość pompowania gazu na zachód? Na szczęście usrael również nie jest jeszcze w stanie uratować rosyjskiej demokracji... natomiast skutecznie ratuje demokracje zachodnioeuropejskie... reuters.com - October 2, 20222:32 PM GMT+2
Zimą na rozgrzewkę najlepsze będą "skoki do gardła i rzuty ołowiem".
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas