Straż Gminna, Policja i mandaty. Co dzieje się przy szkole w Zębie? - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec
Rain
14°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
14°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
14°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 87 %
Rain
15°
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93 %
Rain
17°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
03.11.2022, 10:17 | czytano: 4477

Straż Gminna, Policja i mandaty. Co dzieje się przy szkole w Zębie?

Rodzice odwożący dzieci do szkoły notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego powodując zagrożenie. - Spotkałam się z grupą mieszkańców z Bustryka w sprawie bezpieczeństwa wokół szkoły. Jest problem z wysadzaniem dzieci. Straż Gminna monitoruje tą sytuację. Jest duże utrudnienie w ruchu, bo rodzice parkują na pasach. To są pasy, tam się nie zatrzymujemy. Niestety tak się dzieje. Już się pojawiły mandaty - mówiła na sesji Rady Miasta wójt Anita Żegleń.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Wójt gminy Poronin spotkała się z mieszkańcami Bustryku, którzy ze względu na brak szkoły w wiosce dzieci muszą odwozić do szkoły w pobliskim Zębie. Rodzice prosili o ułatwienie im tej czynności poprzez wykupienie działki i stworzenie parkingu przy szkole. Wcześniej już władze gminy podjęły działania, aby przy szkole było bezpieczniej.

- Zorganizowaliśmy pasy, żeby dzieci nie biegały po drodze - zaznacza Anita Żegleń, wójt gminy Poronin, która zapowiada dodatkowe oznaczenia.

Rodzice, z którymi wójt spotkała się oczekują budowy parkingu umożliwiającego bezpieczne wysadzanie dzieci przy szkole. Okazuje się, że parking jest. Trzeba tylko przejechać z drugiej strony szkoły.

- Warunki do tego, żeby dziecko bezpiecznie zostawić przy szkole są. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza i umowie zawartej z gmina Poronin parking kościelny służy mieszkańcom odwożącym dzieci do szkoły. Utrzymujemy ten parking w okresie zimowym, żeby dzieci odwozić do szkoły. Okazuje się, że rodzice niechętnie korzystają z parkingu przy ul. św. Anny - informowała Anita Żegleń.

Niestety do wspomnianego przez wójt parkingu prowadzi wąska droga. Jest tam tak mało miejsca, że samochody osobowe nie są w stanie się wyminąć. Rodzicie odwożący dzieci wolą zatrzymywać się przy głównej drodze. Wójt zapowiada jednak, że będą kontrole w tym miejscu.

- Straż Gminna monitoruje tą sytuację. Będą tam kontrole. Prosiłam komendanta, żeby współpracował z Policją. My nie jesteśmy po to, żeby wydawać kolejne środki na sankcjonowanie łamania prawa - mówiła wójt. - Najpierw niech zaczną przestrzegać tam prawa - dodała.

Wójt opisała radnym jak wyglądają poranki oraz popołudnia przy szkole w Zębie oraz do jak niebezpiecznych sytuacji tam dochodzi. - Rodzice parkują na pasach. Jedna pani zablokowała skrzyżowanie 3 dróg i wysadza dzieci, przez co nikt nie może przejechać. Mama, która przywiozła dzieci do szkoły nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem. Co się tam dzieje? Jeżeli ktoś nawet nie czuje troski o dziecko znajomych, to powinien poczuć troskę o dziecko własne - opisywała zdarzenia przy szkole Anita Żegleń.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Alex09:50, 5 listopada 2022
Karać, karać i jeszcze raz karać bez wyjątków. Niestety mamy sprawiedliwość w/g Solidarnej Polski. Kiedyś dzieci chodziły na nogach do szkoły i były zdrowsze a tyle się mówi o otyłości wśród młodzieży.
dwie prędkości22:42, 4 listopada 2022
Polak to najchętniej wjechałby autem do szkoły, sklepu(musi być przy drzwiach) no i do kościoła. Oczywiście łamiąc wszystkie przepisy. Słyszy się karać i egzekwować ale w innych sytuacjach już nie. Za misia kokpicie można dostać mandat a za różaniec na lusterku już nie, chociaż tak samo przysłania widoczność.
Niby10:29, 4 listopada 2022
Najlepiej wjechać na szkolny korytarz żeby prosto do klasy dziecko weszło. Ludzie parkujcie tam gdzie trzeba a nie tylko dla własnej wygody
Zbyszek08:05, 4 listopada 2022
Najłatwiej jest karać bo do wyborów daleko. To,że rodzice wysadzają dzieci blokując ruch jest normą przy wszystkich szkołach. Nasze szkoły nie są dostosowane do obecnej rzeczywistości. W średnich szkołach też nie ma miejsc parkingowych dla dojeżdżającej młodzieży.

No ale cóż. Najłatwiej jest olewać ludzi jak jest daleko do wyborów.
Osiol12:17, 3 listopada 2022
Podwyżki sobie można to i można by parking zatoczki tak po gospodarsku.....
dodi10:53, 3 listopada 2022
Pani wójt mówi "... My nie jesteśmy po to, żeby wydawać kolejne środki na sankcjonowanie łamania prawa... ", ale sama tego prawa nie przestrzega nie korzystając z przejść dla pieszych udając się do i z pracy obok Urzędu Gminy. Są tam dwa przejścia, co bardzo istotne, w odległości nie większej niż 100 m, jedno z nich pobudowane za grube miliony, ale nigdy z nich nie korzysta. Podobnie zresztą strażnicy którzy powołani do przestrzegania prawa powołani zostali.
Jo10:37, 3 listopada 2022
Bustryk, jedyna wieś bez chodnika w gminie poronin a pani wójt coś godo o parkingu. Gratuluje priorytetów, najpierw kara później jak policja uzbiera kaski i straż gminna to wom zrobiy chodnik
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas