Od moskoli po kebaby. Kulinarne show w Zaskalu (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 04 lutego
Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Zakopane
Snow
-2°
Wiatr: 23.04 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-3°
Wiatr: 25.776 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-1°
Wiatr: 24.516 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 26.208 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
Wiatr: 14.22 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
-2°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
21.11.2022, 13:09 | czytano: 5505

Od moskoli po kebaby. Kulinarne show w Zaskalu (zdjęcia)

Na XXVI Gminnym Konkursie Potraw Regionalnych "Zaskalańskie Jodełko" można było spróbować nie tylko przysmaków kuchni podhalańskiej, ale też europejskiej. Tradycyjnie stoły uginały się od potraw.

Fot. Szymon Pyzowski
Fot. Szymon Pyzowski
Zainicjowany przed laty przez zaskalańską gaździnę Anielę Król konkurs rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem. Wrócił po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Wśród gości imprezy byli parlamentarzyści senator Jan Hamerski, posłowie Anna Paluch i Edward Siarka, starosta Krzysztof Faber i przewodniczący rady powiatu Tadeusz Rafacz, a obowiązki gospodarza pełnił wójt Rafał Szkaradziński.

Na sali remizy stanęło dziewięć stołów suto zastawianych różnego rodzaju potrawami, przekąskami, wypiekami i napojami. Przygotowały je koła gospodyń wiejskich z siedmiu miejscowości, ale też Związek Podhalan z Szaflar oraz uczniów Szkoły Rolniczej z Nowego Targu. W większości prezentowano kuchnię góralską, tradycyjną i współczesną, ale również potrawy europejskie.

W programie wieczoru znalazł się występ zespołu Mali Zaskalanie i posiady z zespołem Warasy.

Imprezę prowadzili radny Jacek Król i przewodnicząca miejscowego koła Związku Podhalan Marta Ścisłowicz. Głównym organizatorem konkursu potraw był Związek Podhalan oddział w Zaskalu we współpracy z OSP i Kołem Gospodyń Wiejskich.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas