Podpisano umowę na organizację skoków narciarskich w Zakopanem podczas Igrzysk Europejskich 2023 (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Szczawnica
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
14.01.2023, 14:00 | czytano: 2456

Podpisano umowę na organizację skoków narciarskich w Zakopanem podczas Igrzysk Europejskich 2023 (zdjęcia)

Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS-OPO w Zakopanem i Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Olimpijskie podpisali umowę na wykorzystanie nie tylko Wielkiej Krokwi podczas rozgrywanych konkurencji skoków narciarskich, ale także całej infrastruktury. W konferencji prasowej udział wziął także minister Kamil Bortniczuk z Ministerstwa Sportu i turystyki, które zapewni finansowanie niezbędnej dodatkowej infrastruktury.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
- Od samego początku pomysłu umieszczenia skoków narciarskich w ramach imprez Igrzysk Europejskich 2023 nie zakładaliśmy innej alternatywy niż wykorzystanie infrastruktury w Zakopanem. Zastanawialiśmy się tylko co jeszcze można zrobić, aby ta infrastruktura była lepsza i lepiej wykorzystana - mówił Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Olimpijskie

Teraz po części planowania, dzięki podpisanej umowie będzie można przejść do realizacji planów. W Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem wykorzystana będzie nie tylko Wielka Krokiew podczas zawodów ale całą baza, którą dysponuje ośrodek począwszy od infrastruktury sportowej, noclegowej aż po sale ćwiczeń i zaplecze.

- Prowadzimy szereg prac, aby sprostać wymaganiom olimpijskim - zaznacza Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS - OPO w Zakopanem. Wymienia tu między innymi budowę trybun przy kompleksie Średniej Krokwi, czy montaż klimatyzacji w pomieszczeniach budynku głównego.

Wielkie nadzieje w wydarzeniu pokrywa marszałek Województwa Małopolskiego. - To ogromne wyzwanie. Wiąże się z tym też ogromna szansa promocji nie tylko tych miast małopolski, ale całego kraju. Musimy pokazać, że jesteśmy krajem bezpiecznym i gościnnym. To będzie ogromne wydarzenie, bo będzie to kumulacja wszystkich konkurencji - mówił Witold Kozłowski. Marszałek zaznaczył także, że pracują nad tym, aby poza samymi konkurencjami odbywały się także wydarzenia towarzyszące, które wzbogacą jeszcze bardziej ofertę dla turystów, którzy przybędą do Małopolski i na Podhale.

Igrzyska Europejskie, to także większy rozwój dla regionu. - III Igrzyska Europejskie w Małopolsce to dodatkowa promocja związana z tym wydarzeniem. Tysiące sportowców i dziesiątki tysięcy kibiców. To istotna poprawa infrastruktury komunikacyjnej, która dzięki temu wydarzeniu jest robiona szybciej. Dzięki temu turystyka w Małopolsce będzie lepiej się rozwijała - mówił Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

O wyjątkowości miejsca, jakim jest Zakopane i tutejszy COS mówił także Minister Sportu i Turystyki. - To jest najbardziej dopieszczony Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Polsce. Tutaj te inwestycje w ostatnich latach były zdecydowanie największe. Od 2016 ponad 250 mln zł zainwestowane były w ten ośrodek. Przebudowa skoczni, trasy biegowe, zaplecze noclegowe i jeden z najnowocześniejszych krytych torów lodowych - wymienia Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki obiecując dalsze środki niezbędne do jeszcze lepszego przygotowania infrastruktury pod Igrzyska Europejskie.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Zakopianka11:39, 15 stycznia 2023
Jaka komunikacja panie Gut-Mostowy??? Nie ma normalnej komunikacji w Zakopanem.
0
Pogonic PiS i ZP20:44, 14 stycznia 2023
PiS to ruina naszej Polski
Gorale to lubia ruiny
0
...18:37, 14 stycznia 2023
Nowy Targ tak załatwił, że dostał jakieś ochłapy a można by nową halę wybudować za pieniądze ministerstwa sportu a nie miejskie
0
...18:37, 14 stycznia 2023
Nowy Targ tak załatwił, że dostał jakieś ochłapy a można by nową halę wybudować za pieniądze ministerstwa sportu a nie miejskie
0
Osiol14:49, 14 stycznia 2023
Kto na tym geszefcie lepiej wyjdzie spółka czy.... bo podatnik niestety dołoży
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas