Nowy Targ: śledztwo w sprawie śmierci psa - podhale24.pl
Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Szczawnica
Clouds
-5°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-5°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-7°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
-7°
Wiatr: 2.412 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
162 %
Nowy Targ
40 %
Zakopane
102 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 81 | 162 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
24.01.2023, 10:30 | czytano: 6525

Nowy Targ: śledztwo w sprawie śmierci psa

Policjanci z nowotarskiej komendy prowadzą czynności w sprawie śmierci psa na terenie jednej z posesji w Nowym Targu.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Robert Miśkowiec
Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Robert Miśkowiec
Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek wieczorem. Istnieje podejrzenie, że pies został brutalnie zabity. - Na miejscu z udziałem technika kryminalistyki wykonano czynności procesowe, w tym oględziny. Podczas prowadzonych czynności ustalane są dokładne okoliczności tego zdarzenia, a także czy do jego śmierci przyczynił się właściciel zwierzęcia - informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Zgodnie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt za zabicie czy uśmiercenie zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
fantasta13:55, 26 stycznia 2023
@ Michał
Kto ci kazał napisać tą "tragiczną powieść"
Michał18:13, 25 stycznia 2023
Podhale słynie ze złego traktowania zwierząt. Znam przypadek jak w jednej z podnowotarskiej wsi taka jedna ,,anusia,,(bardzo majętna osoba) wezwała alkoholika do psa na łańcuchu mającego trudności ze zdrowiem i wypróżnianiem, bo szkoda jej było dać kasę na weta więc wezwała zwyrodnialca/alkoholika coby go wyleczył. Nie będę pisał o szczegółach zabiegów zwyrodnialca, ale pies w wielkim cierpieniu zmarł.Zdarzyło się to kilka lat wstecz,ja dowiedziałem się o tym fakcie niedawno. Piszę to dlatego, że nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele zwierząt tu na Podhalu umiera w niewyobrażalnych mękach z rąk właścicieli, którym zwierzęta zaufały i służyły. Ile zwierząt tu cierpi tylko dlatego, że góralom szkoda kasy, żeby pies mógł żyć w godnych warunkach, a że się mu krzywda dzieje to przecież głupi pies się nie poskarży a do kościoła taka jedna z drugą pójdzie, piyknie i bogato sie ubiere to jej Pon Bócek syćko wybocy. Takich to mamy honornych góroli :(
Maria do Grażyna Mikołajska17:10, 25 stycznia 2023
Dziękuję Pani za to, że kocha Pani zwierzęta i nie przechodzi obojętnie wobec ich cierpienia. Jest nas więcej:) Życzę Pani wszelkiego dobra i proszę nie przejmować się głupimi komentarzami ludzi pustych, bez uczuć i serca
aro13:24, 25 stycznia 2023
Anka
Policja niestety "musi" mieć czas na wszystko...
A pies to co ? Prawie jak człowiek! Co Ci nie szkoda psa? To serca w ogóle nie masz kobieto...takiej "anki" jak ty to bym w życiu nie kcioł spotkać :( !
zwierzęcy folwark13:00, 25 stycznia 2023
Wystarczy tu poczytać i staje się jasne do czego są zdolni "miłosierni" skądinąd obrońcy wszystkiego co się rusza.
Jyndrek11:22, 25 stycznia 2023
Policja będzie badać zabójstwo psa. No cóż, takie czasy. Człowiekiem by się nie zainteresowali.
Uno10:01, 25 stycznia 2023
Mam nadzieję że znajdą sprawcę... serce się kraja gdy widzi się cierpienie a co dopiero zadawane spremedytacją... jacy my się stali? Czy zapomnieliśmy o marzeniach ludzi 2 wojny światowej?
Grażyna Mikołajska09:38, 25 stycznia 2023
@ zwierzęcy folwark "Jeżeli zostanie udowodnione, ze pies został zabity , ten kto to zrobił powinien iść siedzieć"- to jest chyba logiczne, że bestialstwo powinno być surowo karane, proszę zwrócić uwagę na wyraz" jeżeli" .Akurat pomogłam wielu udręczonym zwierzętom, byłam tez świadkiem takiego bestialstwa, wiem jakimi bestiami potrafią być ludzie i wyraziłam jasno swoje stanowisko a Ty Kolego przyczepiasz się do tak prozaicznych rzeczy w takiej można powiedzieć zatrważającej sytuacji, że ogarnia mnie śmiech.Niektóre komentarze są głupie w stosunku do powagi tej informacji, podobnie jak to, że dywagujesz nad nazewnictwem czy pies ma oczy czy ślepia-, usta czy pysk- a jest to w tej sytuacji najmniej ważne- jakiś wesołek sobie żarty stroi i do tego największą przywiązałeś uwagę , a nie do tego, że znęcanie się nad zwierzęciem jest karygodne i o to mi chodzi. Nie komentowała tu żadna Grażyna M, więc nie kręć. Mam odwagę podpisać się nazwiskiem pod swoim zdaniem i to nas różni.Żegnam, bez odbioru.
Dr.Martens06:59, 25 stycznia 2023
Do psychiatrycznego go na rok,dadza mu psychotropy to poczuje sie jak wiezien w swoim ciele...
zwierzęcy folwark22:29, 24 stycznia 2023
@ Grażyna Mikołajska
"Uderz w stół a nożyce się odezwą" Bardzo przepraszam ale to już Pani wyobraźnia.

Do kogo odnosił się mój wpis, czy do Pani, czy do Grażyny M. - to raczej moja sprawa. Wszelkie zbieżności są mylące.

Wyjaśnię Pani jedynie. że wspominając o - bestialstwie - miałem na myśli zachowanie jako takie a nie w tym konkretnym przypadku, bo nie znam szczegółów i nie wiem jak było.
To raczej Pani kreuje się na wszystko wiedzącą i stara się - wyrokować - przed czym przestrzegam.
Na koniec przypomnę słowa klasyka: "kłamstwo powtarzane tysiąc razy w końcu staje się prawdą".
Tak samo - bzdura powtarzana tysiąc razy w końcu staje
się poważną sprawą - i myli ludziom język oraz miesza w głowie.
Leopold wypierdek21:47, 24 stycznia 2023
Niektórzy z komentujących nie zdają sobie sprawy, czego dokonać może się dopuścić osoba, która w młodości znęca się nad zwierzętami. Większość seryjnych morderców w dzieciństwie dopuszczało się takich czynów, to jest tak zwana triada McDonalda, gdzie większość zwyrodnialców ma podobne zachowania w dzieciństwie (piromania, znęcanie się nad zwierzętami), więc moim zdaniem takie chwasty trzeba likwidować ze społeczeństwa jak najszybciej. Zaczął od psa, przeniesie się na człowieka.
Grażyna Mikołajska20:14, 24 stycznia 2023
@ zwierzęcy folwark. Jestem Grażyna Mikołajska , a nie Grażyna M- to po pierwsze . Jak już tak zwracasz uwagę na pisownię i znaczenie słów, to zapewne też wiesz , że pisanie pierwszej litery nazwiska używa się w stosunku do przestępców, osób skazanych, a ja nią nie jestem i skoro podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem to proszę też tak mnie przedstwiać w swoich wypowiedziach. Co nie podoba Ci się w moim komentarzu,bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? O zaczepkę ? Nie sil się na jakieś pouczanie tu ludzi, jaki stosują język, bo problem jest poważniejszy, niż nazewnictwo. Ktoś zakatował psa. I to jest istotne w tym przypadku.Bestialstwo jest bestialstwem w stosunku do każdej żyjącej istoty i powinno być surowo karane. Więc nie filozofuj tu, bo jesteś śmieszny.
Psiara19:07, 24 stycznia 2023
Masakra...Podać wizerunek gościa..Ukarać chociażby minimum grzywną 10 tyś. zł i zaciągnąć do sprzatania ulic...
Saba18:01, 24 stycznia 2023
Powinien iść siedzieć i to może by nauczyło innych,że pies jest ważny
oli17:55, 24 stycznia 2023
Jeżeli nie czipuje się psów,to tak się dzieje.Powinna być specjalna rubryka i przy corocznym płaceniu podatku,pies powinien być wpisany i podatek za niego.Wtedy można było by się doliczyć i sprawdzać co się dzieje ze zwierzętami.Aby pozbyć się psa można by było tylko u weterynarza i to on by orzekał,czy należy zwierzę uśpić.Trzeba być sk....aby bezbronne zwierzę w taki haniebny sposób uśmiercić.
zwierzęcy folwark17:28, 24 stycznia 2023
Czytając panią Grażynę M. czuję, że "Folwark zwierzęcy" Orwella jest tuż, tuż.
Od skrajności w skrajność. Niektórzy, jak widzę zapomnieli takie słowa jak - pysk, szczuj - piszą: "pies ma rozmazane oczy i usta".
Gdzie indziej słyszę: "koń umarł". Bardziej będą mieć odwagę o człowieku powiedzieć, że zdechł niż o zwierzęciu.
Bestialstwo wobec nie powinno mieć miejsca. Jednak proszę mi wyjaśnić na jakich zasadach i w jaki sposób można uśmiercić psa? piszę wprost takie pytanie bo na pewno wielu chciałoby znać na nie odpowiedź. Czy uśmiercenie psa to też już "zabójstwo"?
Danka17:16, 24 stycznia 2023
Do Anka ...Tak droga pani Policja powinna sie zajac tym typem bo dzisiaj zabil z okrucienstwem psa a jutro zamorduje sasiada itp a nawet pani moze stac sie ofiara takiego typa..
pomyśl zanim coś chlapniesz16:55, 24 stycznia 2023
Dla takiego wandala Panie Ziobro, co to za śmieszna kara. Należało by się 3x3 i tak byłoby niesprawiedliwie !
Do Anki im Juliana15:05, 24 stycznia 2023
Do Anki i Juliana. Jedna i drugi do szkoły,raz !!!
Nowy Targ14:14, 24 stycznia 2023
Podac namiary na tego prostaka...
Grazyna Mikołajska13:52, 24 stycznia 2023
Jeżeli zostanie udowodnione, ze pies został zabity , ten kto to zrobił powinien iść siedzieć. Parę lat temu pewien mieszkaniec z Grela wraz ze swoim synem utopili w Czarnym Dunajcu psa wziętego ze schroniska. Wcześniej interweniowałam w sprawie tej psiny u Straży Miejskiej. Byli u niego dwukrotnie. Pies wył po nocach, był na łańcuchu za domem.Kilka razy poszłam tam w nocy i rzucałam mu jedzenie. T Tuż przed utopieniem go, poinformował Straż Miejską, że oddał psa na wieś. Niestety utopili go. Będąc na spacerze ze swoim psem, którego wcześniej ktoś odwiązał w zimie od drzewa w lesie, a ja go przejęłam, zauważyłam w Dunajcu przy brzegu koło mostu na zakopiance utopionego psa ze związanymi kurtką łapami przednimi, to był ten piesek.Zawiadomiłam policję , ci straż pożarną , przyjechał właściciel schroniska i potwierdził, że to piesek od nich wzięty. Nie wiem jak się sprawa skończyła, ale wkrótce ten co to zrobił ( to nie był dobry człowiek)i jego syn zmarli. Karma wróciła ?
zosiek13:24, 24 stycznia 2023
przy całym szacunku dla sprawy psa...
Policja, prokuratura wobec sprawy antydatowania ważnych dokumentów, przez ważnych ludzi z tytułami profesorskimi, w podhalańskiej instytucji publicznej od ponad roku "prowadzi" śledztwo i ani hu , hu.... a tu proszę jakie tempo???
zwierzęcy folwark13:00, 24 stycznia 2023
Nie wierzę własnym oczom czytając ten tekst. A można było być mądrym przed szkodą.
Psijaciel12:23, 24 stycznia 2023
A czemu pies ma rozmazane oczy i usta? Psie Rodo?
Mery12:23, 24 stycznia 2023
Tak to było że szczególnym okrucieństwem. Wymierzyć jak największą karę.
Zwierzak11:36, 24 stycznia 2023
Przywiązać typa na rynku do słupa i przez megafon ogłaszać co zrobił sprawiedliwość by go dopadła.
A kary dać mu 100 tyś zł żeby wpłacił na schronisko dla zwierząt.
dlaczego11:25, 24 stycznia 2023
Co za człowiek brak słów... znęcać się nad bezbronnym psem, jak tak można.Teraz powinni upublicznić jego wizerunek, a karą nie powinno być więzienie tylko wpierw połamać ręce niech cierpi jak ten biedny pies a następnie jak sie w miare wygoi codzienna robota w kamieniołomie a na koniec dnia łomot jeszcze spuścić. Zero litości dla takich " ludzi"
Anka11:24, 24 stycznia 2023
Masakra, policja nie ma czasu, sił i środków by prawidłowo zająć się ludźmi, a będzie zajmować się psem.....
Obrońca zwierząt11:23, 24 stycznia 2023
Takich ludzi powinni pokazywać na forum publicznym imię nazwisko zdjęcie żeby każdy widział kim jest ten gość na pewno dostał by za swoje. Mam nadzieje że dostanie najwyższy wyrok kary i trafi do więzienia i że zajmą się nim tam jak należy żeby poczuł to samo co ten biedny Piesek zero litości dla zwyrodnialców i psycholi.
julian10:41, 24 stycznia 2023
A może lubi psie mięso ? w azji jedzenie psow to normalna zecz
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas