Wybierasz się w góry? Obowiązkowo zabierz ze sobą raczki (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 23 marca
Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława
Nowy Targ
Clouds
10°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
11°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
13°
Wiatr: 9 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
11°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
17.03.2023, 15:16 | czytano: 969

Wybierasz się w góry? Obowiązkowo zabierz ze sobą raczki (zdjęcia)

Planując wyjście nawet w tatrzańskie doliny lub w część reglową - na wyposażeniu każdego turysty powinny być raczki. Wyżej panują cały czas zimowe warunki, więc wyposażenie też musi być do nich dostosowane.

zdj. Marcin Szkodziński
zdj. Marcin Szkodziński
W Zakopanem i okolicznych miejscowościach czuć już wiosnę. Temperatury w trakcie dnia dochodzą do plus 10 st. Celsjusza, a słoneczna pogoda sprawia, że śnieg niemal całkowicie stopniał. Część turystów zapomina, że w Tatrach panują jeszcze typowo zimowe warunki.

Wybierając się na spacer doliną lub wchodząc na Nosal, czy Kalatówki trzeba się liczyć z błotem na szlakach. W miejscach zacienionych cały czas zalega warstwa ubitego śniegu lub lodu. W takich warunkach warto założyć raczki, które ułatwią przemieszczanie się po śliskim podłożu.

Powyżej tatrzańskich schronisk trzeba się liczyć z typowo zimowymi warunkami. Na wyposażeniu turystów powinny się znaleźć raki, czekan i kask oraz lawinowe ABC, czyli detektor, sonda i łopatka. Od wysokości 1700 m n.p.m. w Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas