Bieg w kolorowych skarpetkach. Dzisiaj Światowy Dzień osób z Zespołem Downa (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 06 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Zakopane
Clouds
Wiatr: 2.124 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 1.872 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
Wiatr: 0.468 km/h Wilgotność: 84 %
Snow
Wiatr: 0.612 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-3°
Wiatr: 1.44 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
326 %
Nowy Targ
236 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Zła
PM 10: 163 | 326 %
Zakopane
Dostateczna
PM 10: 118 | 236 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
21.03.2023, 12:17 | czytano: 2123

Bieg w kolorowych skarpetkach. Dzisiaj Światowy Dzień osób z Zespołem Downa (zdjęcia)

ZAKOPANE. Na górnej Równi Krupowej ponad 50 osób pobiegło alejkami z okazji pierwszego Dnia Wiosny, a zarazem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Wyróżniali się tęczowymi skarpetkami, lub skarpetkami nie do pary.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Jak co roku dotrzymujemy tradycji. Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Trisomia - mówi Katarzyna Chryczyk, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego z Kamieńca w Zakopanem.

W biegach udział wzięło ponad po podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z koła w Zakopanem. Niestety pogoda sprawiła, że nie wszyscy mogli się wybrać, ale u osób, które stawiły się na starcie uśmiech z twarzy nie schodził.

To wydarzenie jest bardzo ważne dla dzieci. Oni czekają na ten dzień, na to świętowanie. Czekają na świętowanie czegokolwiek w mieście, a jak wiedzą, że jest to ich święto i ich kolegów, to tym bardziej z tym się utożsamiają - zaznacza Katarzyna Chryczyk.

Na trasie nie było sędziów. Nie było mierzonego czasu, ani odległości. Wygrywał każdy, kto wziął udział w wydarzeniu. Na mecie czekały serdecznie uściski tych, którzy już dobiegli, a także coś słodkiego.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas