Dariusz Latawiec rezygnuje ze stanowiska prezesa MZWiK - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Zakopane
Clouds
19°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
23.03.2023, 14:06 | czytano: 8762

Dariusz Latawiec rezygnuje ze stanowiska prezesa MZWiK

NOWY TARG. O swojej decyzji prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji powiadomił burmistrzów oraz Radę Nadzorczą spółki. Rozstanie nastąpić ma na zasadzie porozumienia stron. - Nie rzucę stanowiska, chcę zakończyć jak najwięcej rozpoczętych spraw - deklaruje.

Dariusz Latawiec/ zdj. Podhale24
Dariusz Latawiec/ zdj. Podhale24
Jak mówi w rozmowie z Podhale24 - otrzymał ciekawą propozycję, którą oznacza dla niego dalszy rozwój.

Po 20 latach pracy zamierza opuścić Podhale, ale pozostanie "w branży". - Może nie stricte związanej z kanalizacją, ale z ochroną środowiska - tak. Nie rzucę stanowiska i nie zostawię niedokończonych rzeczy. Wszystkich spraw nie da się podsumować. Żałuję, jeśli kilku nie uda mi się zakończyć, ale przed odejściem przygotuję wszystko jak najlepiej dla następcy. Będzie oczywiście nabór na stanowisko prezesa MZWiK, ale to nie jest kwestia dni, czy tygodni - wyjaśnia.

Dariusz Latawiec ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie oraz Glasgow Caledonian University. Swoją karierę zawodową rozpoczął w zakopiańskich wodociągach, gdzie pracował od 2001 do 2007 roku - będąc prezesem spółki SEWiK. Potem był konsultantem w ramach własnej działalności gospodarczej, a w 2008 r. objął stanowisko prezesa Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

W czerwcu 2016 roku wygrał konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu, po pół roku - gdy zakład przekształcił się w spółkę - został prezesem zarządu. Teraz, po siedmiu latach odchodzi.

Zarówno podczas pracy w PPK, jak i w MZWiK - zainicjował kilka projektów. Jednym z nich było wydawanie kalendarza firmowego, poprzedzonego konkursem plastycznym i fotograficznym dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Temat dotyczył ochrony środowiska, wody, powietrza, recyklingu, gospodarki ściekami. Prace laureatów drukowane były w kalendarzach. Prowadził także w szkołach lekcje środowiskowe. - W tym roku już zgłosiło się kilka szkół z prośbą o takie spotkania. Mam nadzieję, że te projekty przetrwają, że okażą się słuszne. - dodaje Dariusz Latawiec.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Nan17:57, 29 marca 2023
Z komentarzy wynika, że Pan prezes to czyta... Nie mam okazji osobiście powiedzieć paru rzeczy, ale uważam, że bardzo słabo Pan zarządza personelem... Nie ma Pan pojęcia czym zajmują się Pana pracownicy w godzinach pracy, ani nie potrafi Pan wykorzystywać ich potencjału. Pozdrawiam i życzę trochę więcej samokrytyki
0
majster21:11, 26 marca 2023
@Normalny - nie udawaj, że nie wiesz o co chodzi. Jak już chcesz manipulować to rób to z głową. I odeślij do dokumentów tych wszystkich, którzy za kondycję spółki odpowiadają i tych, którzy są zobowiązaniu do podnoszenia jakości życia mieszkańców, a nie ich okłamywania i okradania. Wszystko oczywiście w ramach obowiązującego prawa i transparentności funkcjonowania, hahahhaha. Kompletna paranoja... I co się stało z milionowymi dotacjami na modernizację gospodarki wodno-ściekowej, którą miasto przytuliło z UE w ostatniej dekadzie? Jakiś progres? Radykalna obniżka kosztów ekspluatacji? Może cen? Czy choćby znacząca poprawa jakości wody? Nawet burzówki są zaniedbane, zapchane, niedrożne, bo każdego lata po opadach deszczu mamy stojące bajora na drodze prawie w całym mieście. Jednym słowem sukces goni sukces. No i wina mieszkańców, bo zawsze się czepiają genialnej władzy.
0
Normalny17:24, 26 marca 2023
@majster
Sprawozdanie finansowe to żadna tajemnica. Jest opublikowane na rządowej stronie krs, bez proszenia można sobie pooglądać. Każda spółka ma obowiązek publikowania.
0
majster08:47, 26 marca 2023
@Normalny - normalnie to trzeba na spokojnie czytać ze zrozumieniem bilans kosztów wpływających na wzrost cen za wodę i ścieki, każdorazowo, gdy MZWiK zgłasza je na sesji RM. Nawet nie znając szczegółów i sprytnie poukrywanych czynników wzrostu pod przeróżnymi neologizmami (to tak by radni przyjęli bilans na wiarę, bo przecież i tak nie kumają o co w tym wszystkim biega) sprawa śmierdzi na odległość. I zapewne ten smród jest miarą sukcesu obecnej władzy i rady nadzorczej spółki. A cała prawda o tych i tamtych procentach pewnie zawarta jest w rocznych sprawozdaniach finansowych nowotarskiej spółki. Na koniec pytanie na 100% - kto i kiedy z radnych poprosił o takie dla własnej wiedzy i wyrobienia sobie opinii na temat kondycji jednej z najważniejszych firm komunalnych Nowego Targu? Pytanie raczej retoryczne, bo ta istotnych rzeczy miejskich nie widzi, nie słyszy i nie chce o nich wiedzieć. Wódz Watycha z generałem Wojtaszkiem (członkiem rady nadzorczej MZWiK) mówią, że tak jest i tak musi być. Rozumiem, że to nas mieszkańców też zwalnia z potrzeby zadawania pytań i odpowiedzialności za miejski (czytaj nasz, Nowotarżan) majątek. I nie bądź Pan rura, nie pękaj. A woda musi się lać. Się leje. Jasiu, wężykiem...
0
Gery21:38, 25 marca 2023
Normalny
Jeśli prawdą jest, że 35% wyprodukowanej wody idzie w ziemię to jest jakiś dramat. Oznacza to, że 1/3 pieniędzy podatnika jest marnotrawiona i stąd te horendalne rachunki za wodę. To tak jakby przedsiębiorca 1/3 wytworzonego przez siebie produktu wyrzucał do śmietnika. I to w czasach niedoboru wody i niżówki hydrogeologicznej. Skrajna niegospodarność i smutna prawda o miejskich wodociągach.
0
Normalny19:16, 25 marca 2023
Do wstążki&kolesiostwo
Nie podjudzaj. Dodanie słówka "podobno" nie zwalnia cię z odpowiedzialności za słowo.
65% wody uciekało nieszczelnymi rurami w czasie, gdy Dariusz Latawiec zaczynał pracę w MZWIK. Teraz jest 35% i są szanse, że to będzie dalej spadać. Pan Latawiec zostawia w spółce zespół ludzi, którzy mają już niezbędne przyrządy i wystarczające umiejętności, żeby lokalizować nieszczelności. To jest jego konkretny sukces.
0
kaja16:23, 25 marca 2023
Woda i scieki za pana Latawca wzrosła o 100%.Woda której nie da się pić.
Najważniejszy w tym wszystkim to jest kalendarz firmowy a nie dobro mieszkańców którzy piją ten syf lecący w naszych kranach.Lepiej w kalendarze było inwestowac jak w oczyszczalnie
0
Lipnicon14:57, 25 marca 2023
To teraz trupy z szafy wyjdą . Pierwszy krok to sprawdzic o ile zaniżali ceny dla gmin .Ile miasto traciło ????J
0
Słynny Detektyw13:48, 25 marca 2023
Do Prawej ręki adwokata Ja z p. Urszulą to naprawdę już nie chcę mieć nic wspólnego, jak większość ludzi i urzędników w tym mieście. Jak to górale godojom Karma wraca, nawet się nie będzie spodziewać jak szybko. Wstyd na pół miasta. Ale przynajmniej już nie smrodzi ?ale ona lubi ludziom uprzykrzać życie wiec napewno coś wymyśli bo tak zwykle jest jak komuś się nudzi.
0
Rak13:22, 25 marca 2023
Słynne uniwersytety w Glasgow, i co i nic oprócz kalendarzyka, jak ekonomista może zarządzania wodociągmi powinna być osoba po studiach ochrona środowiska. Oczyszczalnia śmierdzi, nie ma choćby biogazowni, wody wodociągowej nie ma ogromna część Kopańca. Wody Polskie oczywiste niszczą miejskie spółki wodne, ale nasz burmistrz to dobry kolega posłów PiSu częste fotki z Paluch czy Siarką.
0
Gronostaj13:21, 25 marca 2023
Och kanclerzu mocniej mocniej mocniej
0
Wernyhora12:01, 25 marca 2023
Pani Urszulka ta od zrzutki na kampanię Watychy? Coś się stało? Walka budlogów pod dywanem? U niej też na odwrót zrobił niż obiecywał? A prezes tak pudrował temat zrzutów. Ech Wataha. Tylko odciągnąć od koryta , zrobić porządny audyt i wysłać zawiadomienia. Będzie się działo.
0
Prawa ręka adwokata11:47, 25 marca 2023
Do Słynny Detektyw p. Urszulka to czeka na pieniążki a nie będzie się pchała na jakieś stanowiska. Może kolejną sprawę panu zleci? Absurd pogania absurd. W końcu wpadnie w dołek wykopany przez samą siebie. Ale co się nie robi dla kasy ( dotyczy to Was oboje)
0
radna?!?!?11:17, 25 marca 2023
Kobieto nie podszywaj się pod przedstawiciela samorządu, bo nowotarska rada i tak jest żałosna. Ile ty masz lat? dwanaście? Kłopoty z polskim? "mam bardzo dobre zdanie o p. Dariuszowi Latawcowi jako twardemu i kompetentnemu prezesowi".

O Dariuszu Latawcu jako twardym i kompetentnym prezesie..
0
wstążki&kolesiostwo10:41, 25 marca 2023
Koniecznie trzeba wrócić do wątku przyjmowania, mierzenia i kosztorysowania ścieków z PPK. No i kwestia nieszczelności miejskiej sieci. Podobno 65 procent wody ucieka nieszczelnymi rurami i są olbrzymie zaniedbania w tym zakresie. A podatnik za wszystko płaci. Pan prezes z kolei zajął się kalendarzami i konkursami plastycznymi. Niech idzie do ośrodka kultury a nie do MZWiK. Kwestia traktowania pracowników i zatrudniania kolejnych kolesiów w firmie np. męża wuefisty który został kierownikiem oczyszczalni ten od znanej urzędniczki od facebooka to już na inny czas. I tyle jeśli chodzi o dokonania prezesa kolesia
0
radna.10:37, 25 marca 2023
Kilka razy rozmawiałam z p. Dariuszem o spawach dotyczących np. PPK i były to rozmowy merytoryczne może czasem mocne słowa padały ale widać tak trzeba. Pomimo tego mam bardzo dobre zdanie o p. Dariuszowi Latawcowi jako twardemu i kompetentnemu prezesowi w mojej ocenie. Pozdrawiam.
0
Miastowy08:02, 25 marca 2023
Oczyszczalnia się rozlatuje a tu zasługi za kalendarz Spółka na ogromnej stracie .Teraz dowiemy się ile miasto traciło za ścieki gminne .Pare milionów w plecy rocznie ..Waldemar jest w radzie nadzorczej dlaczego nasz elokwentny wice burmistrz tego nie nadzorował ???Za co kasę biorą ???
0
Heniek21:57, 24 marca 2023
@ Mieszkaniec
Wataha wprowadziła do miasta nowe standardy. Zaczęli od kablowania gdzie się da opóźniając budowę basenu a potem to jusz donos za donosem
0
Mieszkaniec20:42, 24 marca 2023
To wszystko i wszystko tu to jedne bagno... Wszyscy tylko podejrzewają, donoszą, klawiatury im się palą od plotkowania, donoszeni ale roboty nikt uczciwie nie zrobi... No w między czadie doniesie jeszcze na kogoś albo tu opluje
0
Słynny Detektyw19:00, 24 marca 2023
Może Urszulka obejmie stanowisko i wtedy hulaj dusza piekła nie ma!
0
Podatnik14:15, 24 marca 2023
Kalendarz firmowy to szczytowe osiągnięcie kariery? Ważny projekt?
0
Osiol13:11, 24 marca 2023
No to czekamy na wieści gdzie, czemu, na czyje miejsce, gdzie tego co byl awansowano, i listę zaufanych którzy odejdą razem, i jak będzie płynąć kasa
0
sicario13:06, 24 marca 2023
Szczury wieją z Titanica ???, @Wodnik trafiłeś w punkt...
0
Bez Ogródek11:39, 24 marca 2023
Nic dodać nic ująć. Szczury uciekają z tonącego okrętu.
0
Wodnik09:42, 24 marca 2023
Panie Dariuszu apropos pana kolei losu. Do MZWiK trafił pan z PPK. Wcześniej był tam pan wiceprezesem, potem jak Tarnowski odszedł do Polskich Tatr prezesem. Po tym jak Tarnowski wyleciał z Polskich Tatr tzn. złożył rezygnację wiedząc że będzie odwołany, wyrzucono długoletniego dyrektora MZWiK a pan dostał propozycję nie do odrzucenia i musiał zrobić miejsce Tarnowskiemu w PPK gdzie został ponownie prezesem. Potem jako przesez MZWiK były wiceprezes twardo negocjował pan warunki przyjmowania ścieków od POPK którego był pan prezesem a potem po panu Tarnowski był prezesem. I tak dzięki tym negocjacjom do dziś sprawa odbioru ścieków od PPK jest co najmniej wątpliwa jak chodzi o interes miasta i wymaga zbadania. Ale to już po przegranych przez Watychę wyborach. Tak. Zalicza się pan do grona kolesiów i kolesiostwa uprawianego przez Watychę.
0
PiterQ09:24, 24 marca 2023
@Iks, perfekcyjne złapanie za słówko :D :D :D
0
Kiero07:09, 24 marca 2023
Wszyscy wiedzą o szorstkich relacjach z Waldemarem i o tym jak królowa kiczu wyciągała kasę na utrzymanie kablówki i innych bzdetów. Istny cyrk jak ktoś napisał
0
Iks22:44, 23 marca 2023
Panie Darku zgadza się że sprawa odejścia nia ma trzeciego dna. Ale drugie to i owszem.
0
Waldek z Januszem22:39, 23 marca 2023
Jak szczur opuszcza okręt bo jeszcze czai co nadchodzi to nie musi pisać apelów o nie hejtowanie władzy . Odeszłeś bo czujesz pismo nosem to nie pisz głupich apelów. Pierwsi odchodzą inteligentni to się ciesz , że się łapiesz. Następni są już w blokach startowych. Idź do szkoły i szerz ekologię. Ale w życiu to nie działa . Najwięksi truciciele środowiska to nasi rządziciele. PPK do boju.
0
Pik21:44, 23 marca 2023
@wstążki&kolesiostwo bardzo dobry pomysł. Dorota ogarnie tak jak ogarniała Topolowe czyli wogóle
0
Pik21:42, 23 marca 2023
Szkoda, dobry fachowiec
0
Leśnik ze wsi20:51, 23 marca 2023
Coś jednak jest na rzeczy skoro się Latawiec tłumaczy.
0
Arek19:56, 23 marca 2023
No w końcu co który może ucieka bo widzi że kuter idzie na dno. Lepiej teraz niby z wyboru, niż za rok w błyskawiczny i brzydki sposób. Nabrał pieniędzy ile się dało przez te siedem lat a teraz pora nogi brać za pas. Pozostanie jeszcze przez jakiś czas niesmak w MZWiK związany z tymi ludźmi zatrudnianymi po znajomości.
0
anc19:43, 23 marca 2023
Kalendarz firmowy - z.... te osiągnięcie! Szkoda, że z kanalizacji w...i na zewnątrz.
0
Sancho Pansa18:33, 23 marca 2023
@Dariusz Latawiec. Walczy pan z wiatrakami :) to pisząc. Powodzenia na nowym stanowisku.
0
Dariusz Latawiec18:17, 23 marca 2023
Szanowni Państwo,
Bardzo proszę nie wykorzystywać mojej osoby do hejtowania Burmistrza i Urzędu Miasta. Byłem i jestem zadowolony ze współpracy z Burmistrzami i mam nadzieję, że kilka dobrych rzeczy udało nam się razem zrobić. Przyszedłem do MZWiK, bo takie były moje koleje losu, a teraz pragnę zmienić pracę. Nie dlatego, że było albo jest źle, ale dlatego, że mam propozycję pracy gdzieś indziej. Propozycję, dla mnie, niespodziewaną - ale na którą się zdecydowałem.
Bardzo proszę nie wylewać tradycyjnego wiadra pomyj, które się przetacza przez te strony, przy każdej okazji, i też nie doszukiwać się trzeciego dna, tam gdzie go nie ma.
0
Konrad17:57, 23 marca 2023
Pani Redaktor, wydawanie kalendarza firmowego to największy sukces Prezesa? jednak Pan Prezes ma troszkę sukcesów w naprawdę istotnych kwestiach, ale może tym się jeszcze będzie mógł pochwalić w mowie końcowej ;-), następca na pewno nie będzie miał łatwo, bo sytuacja spółek komunalnych jest coraz gorsza i w dużej mierze jest to efekt nieodpowiedzialnych rządów władz centralnych, natomiast każdy kto się choć trochę interesuje losem Nowego Targu, wie, że dyrektorzy, prezesi, a nawet zwykli pracownicy, którzy mają choć trochę rozumu w głowie i nie mają zamiaru wstydzić się za burmistrza i niekompetentnych ludzi, których sobie nazatrudniał, uciekają z tego tonącego statku póki nie jest za późno
0
Heniek17:02, 23 marca 2023
Panie Dariuszu gratuluj? podj?cia m?skiej decyzji. W ko?cu. Z takimi labilnymi lud?mi raczej si? nie da pracowa? na powa?nie. Jeszcze Waldemar w radzie nadzorczej. Istny kabareton
0
Elka16:46, 23 marca 2023
Okręt tonie, szczury uciekają, królowa kiczu się bawi. Jak na Totanicu bawili się do zatonięcia
0
Olaf16:27, 23 marca 2023
Trole tu piszą źle o władzy. Ci co sugerują by posłuchać co ludzie mówią niech wyjdą i posłuchają prawdy. A zapomniałem lepiej siedzieć w domu i hejtowac.
0
Osiol16:24, 23 marca 2023
Potrzebny taki co,, okrocy '' ze dwa trzy stołki,, naroz''
0
Dziekuję16:13, 23 marca 2023
Wspaniały człowiek z ogromną wiedzą. Szkoda...
0
kolega mecenasa AP16:12, 23 marca 2023
Tylko Dorota Burdyn! Da radę, 2 czy 3 spółki to nie problem.
0
kolega mecenasa AP16:12, 23 marca 2023
Tylko Dorota Burdyn! Da radę, 2 czy 3 spółki to nie problem.
0
Mela16:05, 23 marca 2023
Mnóstwo fachowców odeszło z urzędu, jednostek i spółek. Na ich miejsce zatrudniono kolesiów bez kompetencji i doświadczenia. Dlatego nikt w tym bałaganie nie chce pracować. Nawet do konkursów ludzie nie stają. Posłuchajcie swoich znajomych co mówią o Watysze, Stegowej i Wojtaszku. Ktoś za rok będzie musiał posprzątać ten bajzel i próbować przywrócić miastu dawny blask
0
Mówię jak jest15:57, 23 marca 2023
Ja tam mam bardzo dobre zdanie o Panu Latawcu. Zachował się elegancko w pewnej sprawie publicznej, kiedy jeszcze był prezesem w Zakopanem.
0
Ahoj!15:42, 23 marca 2023
Nikt za Panem tęsknić nie będzie.
0
lupus15:40, 23 marca 2023
"Jednym z nich było wydawanie kalendarza firmowego, poprzedzonego konkursem plastycznym i fotograficznym dla uczniów szkół podstawowych i średnich." Hahahahhaah. Wspaniałe osiągnięcie.
0
No15:40, 23 marca 2023
A może powód jest inny. Może to było jedyne wyjście? Hmmm... /.../
0
ucieczki w popłochu15:19, 23 marca 2023
Jeszcze chwila i Watycha zostanie sam z gwiazdą . Kto wówczas będzie coś robił w magistracie? Wszystkich , których poprzyjmował , uciekają z tonącego titanica .
0
Benek15:12, 23 marca 2023
Dajcie spokój z tym Watychą. Facet wszystko kładzie na łopatkach. Gratuluję decyzji panie Darku. I tak pan długo wytrzymał w tym cyrku /.../
0
Bartek14:39, 23 marca 2023
Szkoda, bo Latawiec nie owija w bawełnę i mówi zawsze jasno w czym jest problem. Pewnie z tą bezkompromisowością nie jest mu łatwo w potyczkach z urzędnikami.
0
avitat14:39, 23 marca 2023
W końcu się wyznał na tym z kim musi współpracować. Lepiej odejść późno niż wcale. Wszystkiego dobrego na nowej zawodowej drodze życia.
0
Miasto upadłych aniołów14:28, 23 marca 2023
Na Alejach popłoch. Przyjdzie nowy i jeszcze każe Januszowi płacić tyle co się należy
0
edzio14:23, 23 marca 2023
Stanowisko techniczne a za sukcesy uważa się konkurs w szkole :)
0
Maria14:21, 23 marca 2023
Ja bym wolała żeby Grzegorz Watycha odszedł i zabrał ze sobą Joannę i Waldemara. Tak by było z korzyścią dla miasta
0
wstążki&kolesiostwo14:15, 23 marca 2023
Może Burdynowa weźmie trzecią spółkę.
0
tylko referendum14:14, 23 marca 2023
Trzeba szybko ogłosić referendum o odwołanie burmistrza zanim do reszty zniszczy to miasto. Gdzie znajdzie fachowca. Znowu jakiś koleś zostanie a my będziemy dopłacać do interesu.
0
Pinokio14:10, 23 marca 2023
Nikt rozsądny nie chce pracować z Watychą i dworem kolesiów. Wszyscy fachowcy pouciekali albo są w trakcie. Główna Księgowa UM też odchodzi. Masakra jakaś co ten burmistrz wyprawia
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas