O sporze o drogę do Bramy w Gorce w Waksmundzie usłyszała cała Polska - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
30.03.2023, 08:50 | czytano: 13078

O sporze o drogę do Bramy w Gorce w Waksmundzie usłyszała cała Polska

W telewizji Polsat, w programie Interwencja, ukazał się reportaż "Bój o drogę na Podhalu", opowiadający o sporze braci Waksmundzkich z gminą Nowy Targ o drogę do Bramy w Gorce.

Kadr z programu Interwencja
Kadr z programu Interwencja
Chodzi o prywatną drogę, którą Urząd Gminy Nowy Targ chce skomunalizować, by mogli korzystać z niej mieszkańcy i turyści, którzy przyjadą do powstającej wyżej Bramy w Gorce. Ale na przejęcie drogi nie zgadzają się dwaj bracia, którzy twierdzą, że droga prowadzi tylko do ich terenu, a wybudował ją i utrzymywał przez lata ich ojciec. Spór toczy się przed sądem.

W reportażu pojawia się też temat byłego wicewójta gminy Nowy Targ Marcina Kolasy, który po tym, jak gmina wybudowała drogę do inwestycji, zrezygnował ze stanowiska w gminie i został prezesem spółki. Dziennikarze poruszają też temat lokalizacji Bramy w Gorce, w której powstała ścieżka w koronach drzew, z której widać jedynie... szyszki.r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Smith & Wesson00:29, 3 kwietnia 2023
hmmmm, jakież wielkie poruszenie w rzeczy samej temat wywołał.
Kto zna tych ludzi wie jacy konfliktowi, jacy dożarci, jacy "ucywilizowani".
Dojazd do gruntów na Kokoszkowie też wielu mieszkańcom NT zablokowali.
Blokują wszytko, co tylko mogą.
Dlaczego?
Bo mogą.
Takaż to natura jak wokół domu tylko "las i natura".
Wróć!
Teraz dotarła "szatańska mechanizacja".
Soraja17:16, 2 kwietnia 2023
Bracia na Wójta zrobią trochę porządku praktykę mają
BBBB10:18, 2 kwietnia 2023
BRACI NA WÓJTA I NA WICE WÓJTA BRAWO BRACIA JESTEŚMY Z WAMI
Pani z okolic20:59, 1 kwietnia 2023
Taka sama żałosna inwestycja jak w Klikuszowej CNB co to nie miało nie być...a tu teraz gmina musi dokładać do utrzymania ale gmina dla ludzi na drogę do domów to nie mają pieniędzy. A tam sie pchają teraz po Kowancu.
Koko18:18, 1 kwietnia 2023
@Jo.
Dobry żart na pryma aprylis. Chyba już dość tych wyświechtanych niby argumentów. Żenada. Jak nie masz pomysłu, to może balonem? Tak, no budowali, tylko Ci się lokalizacja pomyliła.
D.16:04, 1 kwietnia 2023
Niech to się nie otworzy? żeby iść do lasu nie trzeba przechodzić przez hektolitry wylanego betonu. Debilny pomysł. Nie wspomnę o wycince lasu od strony Nowego Targu aby parking zrobić.
Jo.08:23, 1 kwietnia 2023
Panom Bułgarom zrobić to samo co oni zrobili. Zagrodzić działkę powyżej. Co mają robić ludzie, którzy mają las lub polany w okolicach zielonego szlaku? Śmigłowiec kupić? Moja cierpliwość pozwoli się kończy. Drogę robili mieszkańcy wsi. Wiem bo robił przy niej mój ojciec, a nie można z niej korzystać. Pora zrobić z tym porządek.
Miki02:52, 1 kwietnia 2023
Już dr Jachymiak w arcykomiczny sposób rozwijał kiedyś tą wizję 5000 odwiedzających dziennie wraz z kanalizacją ruchu turystycznego w okolicy. Trzeba będzie uzupełnić jedynie obsadę tych kierujących ruchem na zatłoczonych ulicach dojazdowych na postaci z UG NT .
Krokus00:14, 1 kwietnia 2023
@Mieszkanka gm. Nowy Targ
To się teraz nazywa operatywność? Niepoprawnie postrzegani? Hmmmm...co za czasy. Hipokryzja w czystej postaci.
Monika bez stanika23:06, 31 marca 2023
Partyzant ... Wiesz może kiedy będą otwarte te galerie w nowym targu... Bo pierwotny termin już chyba minoł
Waksmund13:33, 31 marca 2023
Pan radny Waksmundzki oczywiscie, ze będzie przeciwny inwestycji no bo przecież, by jeszcze do Waksmunda zbyt duzo turystów się zjechało co odbiło by sie na obłożeniu jego hotelu. W materiale interwencji, oczywiscie musiał na sam poczatek wspomnieć o Pieninach, Jeziorze Czorsztyńskim a dopiero na koniec o widoku na Tatry (chociaż ten widok nie ma nic do rzeczy, spółka od zawsze mówiła ze jest to centrum edukacyjne z ścieżka, a nie wieża widokowa)
Mieszkanka gm. Nowy Targ09:19, 31 marca 2023
Witam serdecznie całą spółkę "Bramy w Gorce",mieszkańców. Ta piękna w całej okazałości inwestycja ubogaca wizerunek wsi Waksmund oraz całej Gminy. Operatywni ludzie w środowiskach podhalańskich są nie poprawnie postrzegani ale to góralską zapaść. Uważam, ze należy cieszyć się z rozwoju regionu, racjonalnej pomysłowości ludzi myślących i odważnych i właśnie takich otrzebuje Nasza Gmina. Życzę powodzenia nowej atrakcji turystycznej w Waksmundzie niech pracuje dla rozwoju gminy i własnego i to będzie piękne. A pieniacze -zazdrośni sami sie wypalą z chytrości i pozostawiając po sobie nicość. Skoro twierdzą że ich ojciec wybudował droge, to zachodzi pytanie; dlaczego nie zajęli się kontynuacją rozwoju Waksmunda? tylko malkontentują i ich nijaki potencjał nie ma żadnej mocy sprawczej. Potencjał "Bramy w Gorce" obroni się sam. Życzę szybkiego otwarcia pięknego obiektu. A wiodącym w nienawiści wyciszenia się bo to będzie super pigułka na swój prywatny dobrostan. Pozdrawiam życzliwych Bramie w Gorce i również tych t?wiących w niemocy sprawczej i niech w końcu wiedzą; że ma nic gorszego w dziejach życia niż "prostacka zawiść" a ona zgubna jest.Pozdrawiam świątecznie.
Ss09:17, 31 marca 2023
Zwalić to
Ss09:16, 31 marca 2023
Zwalić to
Zorro09:04, 31 marca 2023
Ta inwestycja promuję patologię. Stawia przyrodę jako przedmiot do wykorzystania w celach rozrywkowych. Wyciśnięcie jak cytryny i wrzucenie. W tym czasie władza wciska ludziom samochody elektryczne, zakazy palenia drewnem itp.
Def07:29, 31 marca 2023
Smarduch, Smarduch.. Zawsze mnie zastanawia jak taki ktoś tyle lat trwa. Drogi dziurawe, a tu droga w Gorce.. Gmina nie ma pieniędzy? Dobre..
Miejscowy07:22, 31 marca 2023
Dyskusja dotycz kawałka drogi za potokiem Kowaniec A całe halo przeszło na drogę po drugiej stronie,do której dojazd jest z dwóch stron od Waksmunda.
@Anna07:18, 31 marca 2023
Do Anna o tym co piszesz to nigdy tam nie byłaś przed budową drogi musiała byś tam iść w błocie po kolana.co do dewastacji terenu jak tam nie byłaś przed wybudowaniem drogi
to nie wiesz o czym piszesz.
teoria działania gminy06:26, 31 marca 2023
@ .
Niektórzy za szybko zeszli z drzewa (brakujące ogniwo w teorii) i ciągnie ich tam na nowo, dlatego budują takie inwestycje.
.22:53, 30 marca 2023
Ta inwestycja powinna jak najszybciej zostać otwarta, najlepiej na nowy rok szkolny bo jest tam dużo elementow dydaktycznych, a jednym z podstawowych - dbanie człowieka o nienaruszanie piękna przyrody, jego dziewiczy wygląd i piękno. Drugą kwestią jest wytłumaczenie dzieciom teorii Darwina o ewolucji człowieka - kiedyś zszedł z drzewa a teraz znowu wrócił na drzewo.
.22:53, 30 marca 2023
Ta inwestycja powinna jak najszybciej zostać otwarta, najlepiej na nowy rok szkolny bo jest tam dużo elementow dydaktycznych, a jednym z podstawowych - dbanie człowieka o nienaruszanie piękna przyrody, jego dziewiczy wygląd i piękno. Drugą kwestią jest wytłumaczenie dzieciom teorii Darwina o ewolucji człowieka - kiedyś zszedł z drzewa a teraz znowu wrócił na drzewo.
Udziałowiec22:31, 30 marca 2023
Do @Ja

Skąd ktoś tyle kasy załatwi z UE i od gminy żeby naszą inwestycje wykupić .Tylko wicewójt wiedział jak to zrobić bo w gminie zajmował się właśnie takimi sprawami

Łubu dubu łubu dubu niech żyje nam prezes naszej bramy niech żyje nam! !!

To pisał wierny udziałowiec
Pan Autor22:25, 30 marca 2023
Znam was obu. Myślałem, że jesteście normalni. Pomyliłem się. Za pieniądze zrobicie wszystko. Bo przecież o to chodzi.......
Szyszka22:19, 30 marca 2023
Zero intymności jak ja teraz będę rozsiewać swoje nasiona jak wszyscy będą teraz na mnie patrzeć
Wicher21:58, 30 marca 2023
Do udziałowiec
Obyś Ty nie płakał że wtopiłeś !:)
Zuzula21:50, 30 marca 2023
Większość dróg gmina ma nieuregulowanych,zrobili plany Mpzp, a według prawa jest on nieważny... Ludzie pracujący w urzędzie nie mają pojęcia o przepisach.. Zwykły Kowalski chcąc dostać pozwolenie na budowę musi mieć dostęp do drogi,kto wydał decyzję o pozwoleniu na taką inwestycje bez drogi!!!!!
Zabrać się im do tyłka, przetrzepać cały urząd nie tylko tych dwóch....
Posprawdzać wszystkie drogi czy są zrobione legalnie czy to samowolę gminne....
Wicher21:26, 30 marca 2023
Na przykładzie braci Waksmundzkich możecie brak przykład i nie nie ulegać bezczelnej władzy która myśli że jak ją ludzie wybrali to mogą robić co im się żywnie podoba i wogule zapominają że mają służyć ludziom a nie ich okradać i kłamać ! A ksiądz w Waksmundzie nie jest po to by namawiać do bezsensownych i urojonych biznesów cwaniaków a do modlitwy i nawracanie ludzi , Ammen !!!
Anna20:58, 30 marca 2023
Budową owej "bramy" i drogi asfaltowej do Waksmunda zdewastowali teren, zniszczyli tak urokliwą dolinę. Jak starostwo, ekolodzy mogli do tego dopuścić.
Do Udziałowiec20:36, 30 marca 2023
Udziałowcu jeszcze się Wam czkawką odbije ten przekręt
Bania20:14, 30 marca 2023
Białka to bomba ekologiczna. Setki tysiące gości i brak oczyszczalni ścieków. Zatkana droga w obie strony. Rzeką Białka i Czerwonka to cuchnące ścieki. Zniszczony ekosystem. Koszmarne apartamentowce budowane gdzie popadnie bo brak planu zagospodarowania. Patodeweloperka w całej rozciągłości. Ochyda.
Ja19:14, 30 marca 2023
Wreszcie się dobiara kolasie i smarduchowi ......podobnie było z oczyszczalnia w lopusznej kilka lat temu. Oczyszczalnia prywatną A gmina brała 9mln pożyczki na modernizację pod zastaw szkoły w waksmundzie. A kto w spółce oczyszczalni? Władza gminy????????
Ja19:10, 30 marca 2023
Siedź cicho udzialowcu bo może być tak że ten biedak cie wykupi co kasy niby nie ma. A kasiore to będziesz czepac jak splacisz kredyty spółki hahaha o ile ktoś tam będzie chodzić szyszki podziwiac ????????????????
Zibi18:45, 30 marca 2023
Trzymam kciuki za was Bracia
wera18:45, 30 marca 2023
W Białce była zgoda, wybudowali piękne termy i wszyscy mają korzyść. A u nas tylko kłótnie. Nowy Targ nie ma nic turystom do zaoferowania. Przyjeżdżają znajomi do ich biorę na termy chochołowskie. Że to niby nasza atrakcja. Niech Waksmundzianie budują może wreszcie coś się okolica ruszy.
Zły autorytet18:43, 30 marca 2023
Panie Marcinie którego księdza i sołtysa mamy się spytać. Chyba nie miałeś na myśli sołtysa i księdza w jednej postaci czyli arcy biskupa GŁODZIA
Wiewiórka18:38, 30 marca 2023
Urzędnik państwowy mówi obywatelom żeby pytać się księdza albo sołtysa który tylko sprząta koło kościoła czy wicewójt robił wszystko według prawa .Takie tłumaczenie załatwia się w radiu maryja

Co z tajemnicą spowiedzi ha ha ha
Udziałowiec18:27, 30 marca 2023
Siedzieć cicho biedaki których nie stać było na wykup udziałów! !
Teraz wam żal d ściska
My będziemy kasiore zbierać workami a bieda jak zwykle będzie płakać
Pilot18:08, 30 marca 2023
Smarduch i Kolasa Wielka szają, ludziom kazali się za swoje podłączać do kanalizacji tylko po to żeby wylać drogę skorw....
Gorol z gorc17:39, 30 marca 2023
Jeden wielki przekręt przy budowie. Nikt nie inwestuje tyle pieniędzy do prywatnej inwestycji. Po co im droga od Nowego Targu, przecież na spotkaniach mowa była o dorożkach z turystami wozonymi od Waksmunda. Kto wydał zgodę na zabudowę w otulinie parku narodowego. Dla czego bramę wybudowano tam a nie na górze. Bo oskubali wieś z ziemi. Dostali ja za darmo a po 20 latach przejmą na własność. A u góry to już tereny prywatne, i trzeba było by płacić właścicielom .I tyle będą miały waksmundziany z swojej własności. CBA powinno z urzędu sprawdzić cała ta pseudo-atrakcje która zniszczyła piękne leśne tereny
Do Gorczanin16:26, 30 marca 2023
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, większość tych rozjeżdżających ma tam działki, których trzeba pilnować przed złodziejami drzewa i jakoś trzeba do tych działek dojechać!
jaga16:03, 30 marca 2023
Do Jarek
Z tego co wiem droga ma być od Waksmunda, a nie od Kowańca
jaga16:03, 30 marca 2023
Do Jarek
Z tego co wiem droga ma być od Waksmunda, a nie od Kowańca
brawo wójt15:45, 30 marca 2023
Brawo wójt
dziękujemy za tę inwestycje
Waksmund zyskał atrakcje i 90 % popiera to
jarek15:28, 30 marca 2023
Kto wydał pozwolenie na budowę jak nie ma drogi ?????
W tym przypadku powinna być służebność użyczenie a teraz władze idą po trupach.
@ ryzyko inwestora15:22, 30 marca 2023
Ryzyko inwestora tej bramy jest jak ryzyko złodzieja albo się uda albo nie i tak nie odpowie za kradzież bo się w jakiś sposób wytłumaczy
@Bgt15:16, 30 marca 2023
Bgt stuknij się w głowę według ciebie każda firma która dostała dofinansowanie unijne powinna działać przez 5lat za darmo.Zalorz firmę spróbuj dostać dofinansowanie rób za darmo zobaczymy ile pociagniesz.
Adam15:08, 30 marca 2023
Inwestycja się wszystkim podoba "spytajcie się księdza w waksmundzie heheh"
Na odchodne...15:02, 30 marca 2023
Gmina Nowy Targ rozpaczliwie potrzebuje inwestycji turystycznej ściągającej rzesze turystów z całej Polski na miarę Bukowiny (termy, wyciągi itp), Białki (Kotelnica, Bania itp), Szaflar (termy i baseny) czy Ochotnicy (4 wieże). Nic bowiem przez całe kadencje w tej sprawie nie uczynił Smarduch, a gminy sąsiednie poszły do przodu.
Kowancanin14:58, 30 marca 2023
Jasiek jesteśmy z tobą...władza myśli że wszystko może!
Kowancanin14:58, 30 marca 2023
Jasiek jesteśmy z tobą...władza myśli że wszystko może!
Kowancanin14:58, 30 marca 2023
Jasiek jesteśmy z tobą...władza myśli że wszystko może!
Kowancanin14:58, 30 marca 2023
Jasiek jesteśmy z tobą...władza myśli że wszystko może!
Smutny14:33, 30 marca 2023
A gdzie jest prokuratura?Zobaczyć konta wszystkich!Inwestorow tej inicjatywy i czy wykazują dochody.Uwazam że powinna być wszczęta sprawa z urzędu!Boże jak można zniszczyć tak Gorce!Ci którzy to zrobili nigdy ich tak naprawdę nie kochali to rzecz pewna!
Smutny14:33, 30 marca 2023
A gdzie jest prokuratura?Zobaczyć konta wszystkich!Inwestorow tej inicjatywy i czy wykazują dochody.Uwazam że powinna być wszczęta sprawa z urzędu!Boże jak można zniszczyć tak Gorce!Ci którzy to zrobili nigdy ich tak naprawdę nie kochali to rzecz pewna!
Ryzyko inwestora13:53, 30 marca 2023
Z góry widać nie tylko szyszki ale i wszystkich tych malkontentów, którym gul skacze z zazdrości, że się nie załapali na inwestycję, bo nie mieli wiary, że się ją uda stworzyć. Co Was drodzy komentujący i uczestnicy felietonu obchodzi co widać z góry ?? Jeżeli ścieżka nie jest dla Was interesująca, to po prostu jej nie odwiedzicie. Jeżeli ktoś uzna, że oferta ścieżki jest warta obejrzenia i zapłaty to przyjdzie. I tyle w temacie - rynek zweryfikuje wszytko.
Nocnik13:38, 30 marca 2023
Wicewójt to musi mieć bardzo dużą pensje że w tak krótkim czacie wybudował trzy domy

To ile będzie zarabiał jako prezes bramy? ?
Bo obiecywał że żadnej korzyści nie będzie z niej czerpał że robi to dla waksmunda .

Z jego tłumaczenia wynika że trzeba się pytać księdza i sołtysa chociaż ten drugi bezprawnie wjechał ciężkim sprzętam i za nasze pieniądze zaczął robić drogę do prywatnej inwestycji
Brama plus13:22, 30 marca 2023
Osoby z Waksmunda które wplaciły po parę złotych na udziały w tej inwestycji były tylko po to żeby wszystko przegłosować z korzyścią dla wice wójta i jego kolesi

Waksmundzie ale daliście się zrobić w
Zły13:03, 30 marca 2023
Wnioskuję o rozebranie tej badziewnej ścieżki i przywrócenie tego miejsca do poprzedniego stanu i to koszt inwestorów i wszystkich tych którzy dali na coś takiego zgodę. Może w końcu ktoś odpowie z własnej kieszeni za deptanie prawa i ludzkiej godności. Gorce to nasze wspólne dobro. Gratuluję odwagi i determinacji Braciom Waksumundzkim. Jesteście dla nas przykładem. Jestem z Wami
Miś12:41, 30 marca 2023
Życzymy Panom powodzenia i trzymamy z całych sił kciuki-wytrwajcie. Prawo jest po Waszej stronie. Nie walczycie tylko o swoje. Niech w końcu władza zacznie szanować każdego obywatela,naszą własność i te resztki przyrody. Podhale ginie.
Wielbiciel12:38, 30 marca 2023
Wójt ostatnio robi karierę w telewizji, gratulacje !! Takich ludzi nam trzeba
Wyrocznia12:33, 30 marca 2023
Jedyny plus tej inwestycji, że rozwija turystykę w tym regionie, a cała reszta, to jeden wielki przekręt. Do tego ta asfaltowa droga do bramy, która oszpeciła krajobraz. Ktoś kto wymyślił taką szeroką asfaltową drogę, najwyraźniej ma coś nie tak pod sufitem i miał gdzieś przyrodę. Trzeba było zostawić tak jak było, bo spacer tamtędy byłby jedną z atrakcji. Ale ktoś widocznie nie czuje piękna przyrody i myślał, że jak asfalt będzie to dutki szybciej z turystami dojadą.
Gorczanin12:16, 30 marca 2023
Piszecie głupoty, a faktów nie znacie. Nie będę wnikał we wszystko co piszecie, bo nie ma sensu ale przedstawię tylko jeden temat. Piszecie, że przyroda zniszczona! Głupoty piszecie żeby zaatakować, a potem wsiadacie na swoje motory terenowe, quady, skutery i rozjeżdżacie Gorce. Kto tam chodził zanim brama powstała to widział jak teren rozjeżdżony i i zdegradowany. Prawda jest taka, że ta inwestycja pozwala na odrodzenie przyrody. Las, same świerki i jodły. A gdzie buki? - w kominkach? To była degradacja lasu! Założę się, że niedługo zobaczymy tam buki, jarzębinę, brzozę - drzewa, które kiedyś tworzyły puszczę karpacką, o której wasz guru Siarka mówi, że nie ma czegoś takiego!? A może nie zrobiono Wam drogi do waszych daczy po Gorcach? Co one mają wspólnego z dawnymi bacówkami, na które chodziliśmy jako dzieci. Zawiść i tyle. Macie pod nosem kurę znoszącą złote jajka i ją chcecie zabić. TVP za bardzo Wam mózgi sprała. Marcin, trzymajcie się! Ci którzy, Was atakują robią to tylko z nienawiści, zazdrości i głupoty. Przecież nawet JP II potrafią ośmieszyć podczas marszów, bo ktoś im wmówił, że tak trzeba. Po prostu brak wyobraźni.
Szyszka12:15, 30 marca 2023
Gminna droga i koniec bo sobie tak wójt ze swoją świtą wymyślił na swoją korzyść i tak ma być bo cała gmina jest jego. Prywatne pola drogi jak im są potrzebne to da gminy i koniec . Pieniędzy nie ma na drogę w Waksmundzie na ulicy długiej dziura na dziurze jeziora stoją po deszcze czy jak śnieg topnieje. Czemu się wójt nie przejedzie i nie popatrzy co jest tylko wymaga od innych żeby pod ich inwestycje dawać pola i lasy . Co sobie myślą że ludzie będą się godzić na asfalt górach a we wsi nie ma drogi. I tak jeśli wogole otworzą ta całą bramę to będzie wielki nie wypał.A tekst o szyszkach jest najlepszym podsumowaniem tej inwestycji.
baciok@11:52, 30 marca 2023
Panowie walczcie a myślę że jak sprawa jest nagłośniona to już nie da się szybko i bezproblemowo załatwić i was okraść z własności.
Co do bramy w Gorce. Poroniony pomysł biznesowy. Wieża w dolinie, żadnych widoków, co tam oglądać. I dziwny zbieg okoliczność wicewójt rezygnuje i zostaje Prezesem spółki.
thomss11:51, 30 marca 2023
brama będzie należała do Pana S. wkrótce :)
leming doskonały11:30, 30 marca 2023
Udziałowcy spółki "Brama w Gorce" myślą perspektywicznie. To będzie "kura znosząca złote jaja", która zarobi na inwestycję - budowa wyciągu gondoli do schroniska na Turbaczu, gdzie panują idealne warunki narciarskie co najmniej do końca kwietnia. Tylko patrzeć, jak powstaną wyciągi narciarskie na polanach opodal schroniska. Kotelnica Białczańska, przy tych wyciągach to mały pikuś.
Adam Wołyński11:15, 30 marca 2023
Wielkie nic wprost brama chyba do piekieł!!!
Adam Wołyński11:15, 30 marca 2023
Wielkie nic wprost brama chyba do piekieł!!!
Mieszkaniec K.11:08, 30 marca 2023
Dziwne że gimna jak zawsze ma pieniądze a drogę byle gdzie tylko nigdy nie ma pieniędzy na poprawienie chodników dróg w innych miejscowościach....jedna banda za przeproszeniem tam siedzi
Dziad11:03, 30 marca 2023
Dorabianie się na ludzkiej krzywdzie, niszczenie przyrody i cieków wodnych, marnotrawienie publicznych pieniądze dla własnych celów i układów,nic nowego typowe cechy działania przedstawicieli władz w Polsce. Powodzenia dla właścicieli.
Święty Turecki10:54, 30 marca 2023
Ojcowizna i prywata rzecz święta :-)
piotrek10:48, 30 marca 2023
niech otworzą tą bramę szerzej , bo jedzie z niej smród na całą polskę ...
POlak10:45, 30 marca 2023
Panowie trzymam za was kciuki. Nie dajcie się oszukać.
Grzmot w nocniku10:38, 30 marca 2023
Wezwijcie na pomoc kurasia ps ogień.
Bgt10:36, 30 marca 2023
Koło tej bramy w Górce same niejasne kwestie. A to droga, a to że podziwiamy jedynie szyszki , a to wicewójt rezygnuje ze funkcji i do niej przechodzi. Żeby to się nie okazał prywatny folwark za pieniądze unijne. No bo 5 letnim okresie trwałości projektu to taki może być. Generalnie nie powinny być pobierane żadne opłaty od turystów za korzystanie z niego bo takie są zasady dofinansowania.
Brama w Gorce10:27, 30 marca 2023
Widać jedynie ... szyszki.
Szambo-Lot10:16, 30 marca 2023
Ścieżka w koronach drzew fajnie wyglada i jest atrakcją pod warunkiem ze jest na wierzołku góry a nie w potoku .
Wnerwiony09:59, 30 marca 2023
Smarduch,już dawno powinien odejść!!! Powinna nim się zająć prokuratura(choćby za bezprawną(wyrok NSA) decyzję o scaleniu w Lipnicy Wielkiej)!!!Ale widać,w tym kraju urzędnicy mogą wszystko i są bezkarni.
Jeep09:54, 30 marca 2023
Zniszczyli Gorce dla takiego dziadostwa gdzie nawet widoków nie ma
leśny ludek09:51, 30 marca 2023
Brama do pieniędzy.
H2O09:51, 30 marca 2023
Kogo nazwano papierojadem?
ela09:50, 30 marca 2023
Gena nie wydłubiesz. Najpierw ojciec całe życie toczył spory w sądach ze wszystkimi o wszystko , a teraz bracia ze wszystkimi o wszystko toczą wojny. Następne pokolenie też już dorosłe, więc jest szansa na spory na następne dekady.
H2O09:42, 30 marca 2023
Kogo nazwano papierojadem?
Broda09:41, 30 marca 2023
To nie ma odpowiednich służb żeby przetrzepały urząd w sprawie podejrzenia o korupcję i działanie na niekorzyść obywateli? Gdzie NIK, CBŚ? Teraz wychodzą dopiero brudy! Ile spraw gminnych było nie załatwionych przez korupcję? Brawo dla tych dwóch Panów.
Anka09:04, 30 marca 2023
Śledzę tą sytuację już na prawdę długo, a to głównie z uwagi na to, że mam kilku znajomych w nią uwikłanych. Wniosek nasuwa mi się jeden: tą sprawą powinny zająć się CBA i Prokuratura!
Partyzant09:01, 30 marca 2023
I bardzo dobrze, nie można sobie od tak przywłaszczać cudzej własności w myśl chorych ambicji, nieodłącznym pragnieniu o zyskach i dudkach. Co tu się wyprawia w ogóle? Zawłaszczanie, degradowanie środowiska, gdzie Gorce były do tej pory ostoją spokoju w porównaniu do Zakopanego czy pienin. Co pozostawimy po sobie naszym dzieciom i wnukom? Wszechogarniającą betonozę, tłumy i zdegradowane nasze piękne gorczańskie środowisko?
Mam takie nieodłączne wrażenie, że co poniektórzy jak widzą najmniejszą szanse zarobku, to im odbiera rozum i są w stanie poświęcić innych i wszystko inne, tylko aby zarobić.
Panom Braciom życzę wytrwałości i trzymam kciuki, aby Państwo wygrali i najlepiej, jakby ta cała idea ścieżki wśród szyszek jednak upadła śmiercią naturalną i podzieliła los dwóch osławionych galerii w Nowym Targu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas