Pięściarze trenują przed IE - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Jabłonka
Clouds
25°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
27°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
26°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
24°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
46 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
04.04.2023, 09:32 | czytano: 1270

Pięściarze trenują przed IE

Trenerzy reprezentacji kobiet i mężczyzn zgodnie zapowiadają, że przed zawodnikami wyczerpujący okres przygotowań. Wszystko po to, by owoce treningów zebrać najpierw podczas Igrzysk Europejskich, a potem być może też Igrzysk Olimpijskich.

zdj. UM Nowy Targ
zdj. UM Nowy Targ
Podczas Igrzysk Europejskich przyznane zostaną 44 nominacje olimpijskie w boksie. W Nowym Targu odbędą się największe kwalifikacje w Europie.

Tomasz Dylak, trener pięściarek zapowiedział 12-tygodniowe przygotowania typowo pod Igrzyska Europejskie. Kilka dni temu kadra narodowa kobiet stawiła się w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, gdzie będzie trenowała do 16 kwietnia.

Na kolejne zgrupowanie (22 kwietnia – 2 maja) Polki przeniosą się na drugi koniec kraju do podobnego ośrodka, ale nad morzem w Cetniewie obok Władysławowa. Stamtąd pojadą na pierwszy poważny sprawdzian – na zawody Grand Prix do Usti nad Łabą w Czechach. – Po powrocie będziemy kontynuować przygotowania na zgrupowaniu w dniach 13 – 20 maja ponownie w Cetniewie. Kolejny przystanek przed Igrzyskami, to udział w Memoriale Feliksa Stamma (20-27 maja) – dodaje szkoleniowiec kadry narodowej.

Po tym przerywniku zawodniczki znów wrócą nad morze. Tym razem w ramach bezpośredniego przygotowania startowego spędzą tam trzy tygodnie. 20 czerwca rozpocznie się turniej bokserski w Nowym Targu.

Równie napięty harmonogram będą mieli panowie. - Narzuciliśmy ostre tempo, zawodnicy ciężko pracują na zgrupowaniach, a przed nimi jeszcze turnieje międzynarodowe. Wszystko po to, by w wysokiej formie przystąpić do kwalifikacji olimpijskich podczas Igrzyskach Europejskich – mówi trener Wojciech Bartnik, brązowy medalista olimpijski.

W poniedziałek reprezentanci stawili się na kolejnym zgrupowaniu w COS OPO w Giżycku. Stamtąd pojadą na Litwę, by wziąć udział w turnieju im. Algirdasa Socikasa w Kownie. W tygodniu przed Wielkanocą Polacy będą trenować w Cetniewie, a po świętach czekają ich badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie i znów sprawdzian w ringu – Suzuki Boxing Night 21 w Rypinie (14 kwietnia).

Kolejne zgrupowanie zaplanowano w Berlinie, gdzie pięściarze będą sparować z rywalami ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i innych krajów. Potem kadrowicze przeniosą się do Czech. – Najpierw czekają nas treningi z miejscową kadrą, a późnej będziemy walczyć w turnieju w Usti nad Łabą. Sporo jeszcze czasu pozostanie do olimpijskich kwalifikacji podczas Igrzysk Europejskich – uważa selekcjoner naszej reprezentacji.

Podczas Igrzysk Europejskich w turnieju bokserskim panowie będą rywalizować w siedmiu kategoriach wagowych, a panie w sześciu. W sumie w ringu pojawi się około 350 pięściarzy i pięściarek.

UM Nowy, Targ, opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Rysiu18:52, 4 kwietnia 2023
Szykuje się konkretne mordobicie. Gdzie można kupić bilety?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas