Trybsz, Łapsze Niżne, Kacwin - trzy ważne drogi do remontu za 11 milionów złotych - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
06.04.2023, 09:37 | czytano: 2551

Trybsz, Łapsze Niżne, Kacwin - trzy ważne drogi do remontu za 11 milionów złotych

Wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz podpisał umowy z firmami, które przebudują trzy gminne drogi. Inwestycje są finansowane z rządowego programu Polski Ład, dlatego gośćmi podpisania umów byli parlamentarzyści Anna Paluch i Jan Hamerski.

Fot. Urząd Gminy w Łapszach Niżnych
Fot. Urząd Gminy w Łapszach Niżnych
W Kacwinie przebudowana zostanie ul. Św. Anny. Koszt prac to prawie 2,9 mln zł, a na wykonawcę wybrano firmę Kiernia z Ratułowa. Ta sama firma zajmie się przebudową ul. Św. Trójcy w Trybszu. W tym przypadku koszt prac sięgnie 4,6 mln zł. Ostatnia inwestycja drogowa to budowa chodnika oraz kanalizacji burzowej na ul. Leśnej w Łapszach Niżnych. W tym przypadku będzie ją realizować Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „STACHOŃ” Krzysztof Stachoń z Zakopanego. Wartość robót ro 3,2 mln zł.

Źródło: UG Łapsze Niżne, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
kierowca10:16, 8 listopada 2023
Co prawa to p. Paluch już w tym zacnym gronie nie będzie. Ale korków też na drogach w tych akurat miejscowościach na bank też nie będzie! A są to bardzo ruchliwe drogi zwłaszcza ta międzynarodowa w Kacwinie!
nie przekonany !08:42, 19 października 2023
A nie mówiłem chciało by się powiedzieć bo to już napisałem? Pani Paluch już żadnej z tych dróg otwierać nie będzie! Został jeszcze jeden hamulcowy rozwoju tej gminy pytanie jak długo do wiosny? To stracone lata w rozwoju gminy robi się tylko smrodek a buduje się pierdoły a nie konkretne inwestycje które się ślimaczą latami. Ostatnio przed wyborami coś ruszyło w inwestycjach nie mniej jednak jak na dwie kadencje to kropla w morzu potrzeb!
ja nie mogę !09:31, 12 lipca 2023
O to bardzo ważne drogi wszystkie prowadzą w siną dal! Punkt widzenia nie ma tutaj żadnego znaczenia tak uradzili i tak ma być! Ta gmina jest ślepa z inwestycjami i to ją wyróżnia w porównaniu z innymi gminami!
a jak...07:20, 4 lipca 2023
Bardzo ważne drogi bo prowadzą bezpośrednio do takich miast jak Zakopanego Krakowa Nowego Sącza to jednak bardzo ruchliwe trasy!!! Z punktu widzenia obecnej władzy to kluczowe inwestycje.
nie przekonany !07:37, 24 kwietnia 2023
Jak z tego wynika poseł p. Paluch drogi hańby w tej gminie jednak nie otworzy a szkoda! Tak dobrze żarło zapewnienia wójta- zdjęcia- umowy- wszyscy - zadowoleni- podpisy i co... tak dobrze żarło i zdechło! Jak zwykle w tej gminie coś miało być ale nie ma i kolejna plama rodacy. Wójt ściemnia a ciemny lud słucha i taka sytuacja trwa już prawie dwie kadencje!
mieszkaniec13:46, 22 kwietnia 2023
Chciałbym widzieć zdjęcie tej trójcy w tle tego hasła jakie zostało postawione w Trybszu! Też by się tak ochoczo uśmiechali wątpię. Jedno co wychodzi Jamrozowi to zdjęcia i lanie wody może czas pomyśleć o przejściu do Polskich Wód albo włożyć ponownie kombinezon w ZEW-wie?
adwokat diabła .10:41, 21 kwietnia 2023
Dramat tej gminy to brak logicznego myślenia i to tak ze strony Wójta jak i Rady. Gdyby jednak Wójt pojechał blisko do sąsiedniej miejscowości a mianowicie Sromowiec! To miałby obraz jak powinna rozwijać się turystyka! Tam da się obecnie budować drogi rozwijać turystykę a nasza gmina ma jak zawsze pod górę pytanie dla czego? Czy ta gmina jest aż tak niedoceniana? Coś tu jest jednak nie tak nie wiem tylko kto tu jest winny!
jej jej !16:20, 20 kwietnia 2023
Ale jaja jedna droga z Trybsza do Cz. Góry już gotowa błyskawicznie prawda? Jest jednak światełko w tunelu wybory wszystko mogą zmienić! Może się okazać że po wyborach nie będzie już... tej rady, wójta, kierowników, tych leserów dyrektorów itd. Pomyśl zanim coś chlapniesz wójcie! Przez tyle lat niczego się nie nauczyłeś człowieku czy tak Was wszystkich boli nauka?
wyborca19:46, 10 kwietnia 2023
Norek @ Przyjacielu to nie jest żadne włodarzenie to zwykłe dziadowanie! Facet wali takie farmazony że głowa mała kto mu wierzy to wierzy ale kto coś myśli to ma inne zdanie o Jego pieprzeniu! Ja tam mam czyste sumienie bo na takich polityków nigdy nie głosuje!
Norek14:58, 9 kwietnia 2023
Dziuban przegrał przez arogancję, butę i pychę. Bo gospodarzem był bardzo dobrym, dbał o rozwój całej gminy. Jamróz ma gadane i porywa gadaniem, nawet o farmazonach..... ale gospodarność...leży i kwiczy. A rozwój Gminy został zastopowany przez jego włodarzowanie.
zniesmaczony10:23, 7 kwietnia 2023
Wójt nie buduje,,,,, to zależy gdzie? Ile tylko wybudował w samej Niedzicy tylko w swoich wyobrażeniach... przypomnę wyciąg krzesełkowy, tor saneczkowy na Polanie sosny, boisko sportowe, sortownie śmieci, rozlewnie gazu, wioskę wierzby przemysłowej, wioskę wulkaniczną, rozbudował ZGKM....itd. miał wybudować czy wybudował? Ho ho a ile wójt zlikwidował zniszczył to inna para kaloszy tym akurat się nie chwali na stronie Podhale 24.pl. czy nawet na swoim facebooku wiadomo nie wygodne? To jedna wielka ściema bo wybory się zbliżają i trzeba zadbać o swoje i swoich stanowiska bo to wygodne stołeczki i fajna kasa leci!
KM20:03, 6 kwietnia 2023
pomyśl zanim coś chlapniesz @ Gościu ale kto w tej gminie chciałby słuchać mądrych ludzi bo na pewno nie wójt! Zupełnie się z Tobą zgadzam. Ale proszę oglądnąć ostatnią sesje jak się zachowuje przewodniczący rady a były już dyrektor szkoły, obecny dyrektor z Niedzicy, były dyrektor z Kacwina , wójt to właśnie jest ta pseudo inteligencja gminna! Zamiast chwycić się za robotę to Ci gnoją radnych masakra!!!!!
Podatnik18:15, 6 kwietnia 2023
Ta firma robiła już remont w Kacwinie. Odcinek od boiska sportowego do kapliczki, po remoncie droga jest dalej za nisko wstosunku do krawężników. Mieszkańcy dalej muszą anulować różnice wysokości pomiędzy drogą a chodnikiem deskami.A przed byłym sklepem Gs poprawiali drogę, po zalaniu asfaltu musieli go zalać od nowa bo był nie równo zalany. Mam nadzieję że ten remont przeprowadzą rzetelnie. A osoba która będzie odbierać pracę nie będzie przymykała oko na fuszere.
wyborca15:04, 6 kwietnia 2023
U ha...... kiełbaska wyborcza podana ciemny lud to kupi? Paniska sypnęły naszą kasą nawet na ten ciemnogród, przypomnieli sobie pod koniec kadencji tyko nas wybierzcie Spisaki! A będzie ale nam jeszcze lepiej!!!
pomyśl zanim coś chlapniesz14:43, 6 kwietnia 2023
@strach się bać : najlepiej jak się sam broni i sam występuje w swojej obronie mądrości , której mu brak . Słabym był pracownikiem w ZEW-ie i tu także brakuje ci inicjatywy chłoptasiu . Lepiej pisać o kimś dobrze , jak o sobie głupio .Trza wziąć się solidnie do roboty, bo pomysły poprzednika się wyczerpały , albo obstawić się w robocie mądrzejszymi od siebie , ale to jest duże ryzyko ?Ani tak nie dobrze , ani tak?
strach się bać!13:03, 6 kwietnia 2023
Strasznie jest jednak nielubiany ten wójt nie ma się czym chwalić wpisy są fatalne! Skoro Dziuban był najlepszym to z kolei Jamróz jest najgorszym taka jest kolej losu! Czy jest mądry ten nawiś przy takim wykształceniu jakie posiada w jego ocenie to bardzo mądry! Aż boje się otworzyć lodówkę czy nie wyskoczy podobizna wójta! Albo któregoś z tych dobroczyńców!
Optymista12:25, 6 kwietnia 2023
Najważniejsze pokazać się, by wyborcy zapamiętali.
/.../
Ben10:20, 6 kwietnia 2023
Moja ulubiona lektura? Tomcio PALUCH
zastanów się Spisoku zanim coś zrobisz głupiego ?09:55, 6 kwietnia 2023
Najlepszym wójtem w Gminie pod względem gospodarności , nowoczesności i rozwoju był Paweł Dziubań. Jamróz wykorzystał bezwzględnie pomysły i dorobek wójta Pawła Dziubana i wydaje się mu ,że jest "mądry"! Plagiaty wychodzą na krótką metę . Nie ma to jak funckje piastuje w gminnym społeczeństwie swój człowiek , a nie nawiś .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas