Krystyna Kachel ma objąć stanowisko dyrektora teatru w Rabce-Zdroju - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Czarny Dunajec
Snow
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.96 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
-2°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
16.04.2023, 12:03 | czytano: 3141

Krystyna Kachel ma objąć stanowisko dyrektora teatru w Rabce-Zdroju

Komisja konkursowa wskazała Krystynę Kachel na stanowisko dyrektora Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. W głosowaniu otrzymała 7 na 9 głosów. We wtorek, podczas posiedzenia, jej kandydaturę ma zatwierdzić Zarząd Powiatu Nowotarskiego.

Krystyna Kachel z wyróżnieniem
Krystyna Kachel z wyróżnieniem "Zasłużony dla rabczańskiej młodzieży". Fot. Piotr Kuczaj
Nowy dyrektor obejmie placówkę 1 września. Kadencja potrwa 5 lat. Zastąpi na stanowisku wieloletniego szefa tej placówki Zbigniewa Wójciaka. O schedę po nim ubiegało się czterech kandydatów.

Krystyna Kachel to wieloletnia aktorka rabczańskiego teatru, a obecnie kierownik artystyczna placówki. Jest autorką monografii "Rabcia", od lat aktywnie angażuje się w promocję teatru wśród młodzieży oraz działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Rabcia.

Dyrektor miał być wybrany już w zeszłym roku, ale konkurs zakończył się dużym zamieszaniem. Finał był taki, że Wojewoda Małopolski unieważnił uchwały Zarządu Powiatu Nowotarskiego o wyborze Piotra Męderaka na stanowisko dyrektora "Rabcia", dopatrując się w rozstrzygnięciach niezgodności z przepisami.

Przypomnijmy, iż pierwszy konkurs nie został rozstrzygnięty, bo żaden z dwójki kandydatów nie zdobył bezwzględnej większości głosów komisji konkursowej. O stanowisko ubiegali się były członek zarządu powiatu, dyrektor teatru Plejada w Nowym Targu Piotr Męderak oraz aktorka "Rabcia" Krystyna Kachel. W każdym kolejnym głosowaniu Piotr Męderak otrzymywał 4 głosy, a Krystyna Kachel - 2. Z uwagi na fakt, iż żaden z kandydatów nie otrzymał bezwzględnej większości głosów członków komisji (część członków nie oddała głosu na żadnego z kandydatów), przewodniczący po przeprowadzeniu trzech głosowań ogłosił, że konkurs pozostaje nierozstrzygnięty.

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu ogłosiło więc nowy konkurs, ale pojawiły się zastrzeżenia. Radca prawny zwrócił uwagę na fakt, że nie został dotrzymany regulamin konkursu. Nie mógł on bowiem zostać nierozstrzygnięty, ponieważ kandydaci spełnili wszystkie warunki, dlatego po dwóch głosowaniach komisja konkursowa powinna przedstawić ich i wyniki głosowania zarządowi, a ten zdecydować, którego wybiera. I nie musi wybrać tego, który miał ich więcej. Nie jest też potrzebna bezwzględna większość głosów, żeby go rozstrzygnąć. Tymczasem stało się inaczej.

Dopiero gdy zauważono błąd urzędnicy zaczęli odkręcać sprawę. Zarząd unieważnił ponowne ogłoszenie konkursu i wybrał dyrektora spośród dwójki kandydatów, powierzając to stanowisko Piotrowi Męderakowi, który zdobył największą liczbę głosów. Ale i ten wybór został zaskarżony.

Ostatecznie dyrektora nie wybrano, a jego obowiązki tymczasowo powierzono Zbigniewowi Wójciakowi.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Autor07:50, 18 kwietnia 2023
Chociaż osobiście jej nie lubię bo potrafi być wredna jak mało kto to muszę przyznać że chyba nie ma w tym momencie lepszej osoby na to stanowisko. Przygotowywała się latami do tej funkcji więc już nie odpusci... Gratulacje Lalko
xxx16:32, 17 kwietnia 2023
Zostanie i nadaje się
Maria09:25, 17 kwietnia 2023
Tylko Bolesław. On jest chlubą naszego miasta
Radek21:34, 16 kwietnia 2023
Bardzo fajna dziewczyna
Rabcuś16:44, 16 kwietnia 2023
Faber się zakiwał
ot tak14:04, 16 kwietnia 2023
Na pewno nie zostanie
nie nadajeee się
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas