Skarga radnej na burmistrza spotkała się z prawniczą tyradą - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
Wiatr: 11.484 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
13°
Wiatr: 14.364 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
52 %
Nowy Targ
2 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
25.04.2023, 21:02 | czytano: 6074

Skarga radnej na burmistrza spotkała się z prawniczą tyradą

NOWY TARG. W trakcie poniedziałkowej sesji radni rozpatrywali skargę na burmistrza Grzegorza Watychę. Chodziło o udzielanie odpowiedzi na pytania i interpelacje - po terminie. Złożyła ją Ewa Pawlikowska. W obronie burmistrza stanął adwokat z Biura Obsługi Prawej. Łukasz Ambroży na pewno kauzyperdą nie jest. Swoja błyskotliwą orację naszpikował aluzjami, niedomówieniami i ironią.

Łukasz Ambroży/ zdj. Szymon Pyzowski
Łukasz Ambroży/ zdj. Szymon Pyzowski
Jak tłumaczyła Ewa Pawlikowska odpowiedzi na jej zapytania i interpelacje pojawiają się po ustawowym terminie 14 dni, albo są publikowane na stronie Urzędu Miasta, albo nie, albo musi się o odpowiedzi przypominać i ponawiać pytania, gdy odpowiedzi burmistrza nie są merytoryczne. Czyli po prostu "nie na temat".

Radni zdecydowali, że skarga jest bezzasadna. Krzysztof Sroka przewodzący Komisji skarg, wniosków i petycji relacjonując przebieg posiedzenia przypomniał, że Ewy Pawlikowskiej na posiedzeniu komisji nie było. - Pani radna nie mogła być, więc nie daliśmy rady porozmawiać z nią, a z perspektywy pana burmistrza mamy informacje, że nigdy nie było przypadku zignorowania jej pytań i braku odpowiedz. Odpowiedzi się spóźniały - za co pan burmistrz przeprasza. Komisja uznała przedstawione przez burmistrza wyjaśnienie za wystarczające i jednocześnie opowiedziała się za wydłużeniem czasu odpowiedzi na interpelacje do 21 albo do 30 dni, żeby burmistrz wraz ze swoimi pracownikami miał możliwość odpowiedzieć - wyjaśniał radny Sroka.

Ewa Pawlikowska przyznała, że interpelacje nie zawsze składa bezpośrednio do Bura rady, czasem składa je na Dziennik Podawczy - co nie powinno być problemem, ale okazuje się że jest.

Pan burmistrz "olewa"

- To nie jest sytuacja taka, że tu i teraz pan burmistrz jest zawalony pytaniami przeze mnie czy kogoś innego. Spóźnienia się z odpowiedziami zdarzają się od dawna. A odpowiedzi odbiegają od treści pytań. Można ująć to w kilku zdaniach, a pan burmistrz rozpisuje się na półtorej strony, gdzie brak jest merytoryki. Natomiast w piśmie na moją skargę pan burmistrz odpowiada, że urzędnicy nie mają czasu i są zajęci. Ale ja nie proszę, żeby mi odpisywali na połowę strony. To są krótkie pytania np. o koszty. I odpowiedź powinna być krótka. Jak zapytałam o koszty Targów Bożonarodzeniowych, to uzyskałam odpowiedź że mam sobie iść do Urzędu - faktury przeglądać. Jak będę chciała przeglądać faktury to pójdę do Urzędu i o nie poproszę. Ale kwestia jest taka, że mieszkańcy zwracają się do mnie z zapytaniami i ja te zapytania kieruję do pana burmistrza i pan burmistrz olewa nie tylko moją osobę, ale i mieszkańców. Mieszkańcy wielokrotnie mi zgłaszali, że odpowiedzi burmistrza są nie na temat, że burmistrz unika odpowiedzi - jakby próbował coś ukryć. Może próbuje - nie umiem powiedzieć. Albo pan burmistrz nie rozumie co się pisze do niego - czasami mam takie wrażenia. Nie tylko ja, ale mieszkańcy także. Albo robi to celowo - nie kryła sarkazmu Ewa Pawlikowska.

"Nie mamy pańskiego płaszcza"

- Chcę znać koszty organizacji Targów Bożonarodzeniowych. Mnie nie interesuje sprawdzanie faktur. Uważam, że burmistrz nie wywiązuje się z obowiązków udzielenia odpowiedzi i nie publikuje tych odpowiedzi w terminie. I nie jest to pierwszy raz - powtarzała radna.

Zdziwienia na odrzucenie skargi nie krył Paweł Liszka. - Jak skarga może być bezzasadna, skoro burmistrz w pierwszym akapicie swojego wyjaśnienia napisał, że "przyznaje, iż odpowiedzi zostały wysłane po terminie". Sam przyznał, że statut nie jest przestrzegany. Skarga jak najbardziej jest zasadna, bo dotyczy nieterminowego odpowiadania na zapytania i interpelacje - zauważył.

- Potwierdzam to co powiedziała Ewa Pawlikowska plus to, że zapraszanie nas do Urzędu mija się z celem. Poszliśmy do Urzędu kiedyś na zaproszenie pana burmistrza - w odpowiedzi na interpelacje - i nawet powiedzieliśmy kiedy będziemy. I oczywiście dokumenty nie były przygotowane, było tłumaczenie, że gdzieś pismo utknęło - opowiadał Paweł Liszka.

O różnych pobudkach radnego

- Pan burmistrz przeprosił, a przekroczenie terminu nie było rażące. Zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych jest to dopuszczalne. Formuła odpowiedzi burmistrza mieściła się w normach relacji burmistrza i radnych, natomiast dzisiejsza wypowiedź radnej Pawlikowskiej potwierdzona przez radnego Liszkę to jest klasyczny przykład opisany w komentarzu do ustawy o samorządzie gminnych: jak radny nie powinien nadużywać formuły interpelacji. Właśnie nie tak: "nie będę chodził, bo nie będę sprawdzał, bo mi się należy, bo mieszkańcy mnie zobowiązują. Tak jakby mieszkańcy nie mieli prawa dostępu do informacji publicznej. Wreszcie najważniejsze - "bo pan burmistrz coś ukrywa, bo pan burmistrz nie chce czegoś powiedzieć". Jak to się ma do zakresu - czego powinna dotyczyć interpelacja i jakiej wagi spraw? Otóż burmistrz staje pod zarzutem: "odpowiedzi są zbyt obszerne". Pewnie jakby napisał jedną stroną albo pół - to odpowiedzi byłyby "lakoniczne". Więc dzisiejsza odpowiedź pani radnej, która nie uczestniczyła w komisji - potwierdza tylko, że to klasyczny przykład na utrudnienie działania nie tylko burmistrza, ale także urzędników, którzy chcą odpowiedzieć merytorycznie, w sposób pełny i rzetelnie. Tych interpelacji było wyjątkowo dużo jak na jednego radnego - i to też podlegało ocenie zewnętrznej. Taki problem jest dostrzegany w doktrynie, że bardzo aktywny radny działający z różnych pobudek - innych, niż tylko chęć dostępu do potrzebnych do wykonywania swojego mandatu - jest w stanie "uprzykrzyć" tak życie burmistrza i urzędników, że nie wyrobią się z odpowiedzią w terminie. Bo przecież to, że nie złożyła pani radna pism do przewodniczącego Rady to żaden problem. Że nie było kogoś w Biurze Rady - to żaden problem. Ale, że burmistrz odpowiedział na półtorej strony - to już jest problem. Że odpowiedział na 9 interpelacji - to już jest problem - wyrzucił niemal jednym tchem Łukasz Ambroży.

Radny kontra prawnik

Wrzutka o nieobecności radnej na posiedzeniu Komisji Skarg, napomknięcie o starających się urzędnikach i radnych nadużywających swojego mandatu i kpiarskie wymyślanie potencjalnych kolejnych skarg - było piękne. A majstersztykiem był finał, jaki adwokat zgotował Pawłowi Liszce.

Tego się nie da opisać. To trzeba przytoczyć tak jak to wyglądało, czyli w formie dialogu.

- Jeżeli chodzi o wizytę państwa w Urzędzie Miasta, to pozwolę sobie tylko na stwierdzenie, że stan faktyczny państwa wizyty wyglądał nieco inaczej, jak pan opisał. Ale może z uwagi na tę powściągliwość, jaką burmistrz zachowuje w stosunku do państwa działania - nie będę przytaczał jak ta państwa wizyta wyglądała - odpalił bombę mecenas Ambroźy.
- Proszę powiedzieć, skoro pan zaczął - zareagował radny Liszka.
- Już panu powiedziałem: "nie". Pan doskonale wie jak wyglądała, ja panu nie będę tego przypomniał.
- No właśnie wiem, dlatego chcę to usłyszeć.
- Nie ma powodu się chwalić, jak ta wizyta przebiegała.
- Tak to właśnie wygląda, takie rzucanie... - mówił radny.
- Nie stawiliście się w wyznaczonym terminie.
- Nieprawda - oponował Paweł Liszka.
- Pan sekretarz przekazywał zupełnie inny stan faktyczny.
- To dlaczego nas gościł w swoim biurze i przepraszał, że pismo gdzieś utknęło? - dopytywał radny.
- Gościł państwa, bo jest uprzejmy - zadał ostatni cios prawnik.

Dziwne głosowanie

Cios ostatni, bo na sali nie było sekretarza Miasta i do konfrontacji nie doszło, ale za to miało miejsce jeszcze jedno zdarzenie. Podczas głosowania przez całą Radę Miasta uchwały o odrzuceniu skargi na burmistrza - skarżąca, czyli Ewa Pawlikowska zagłosowała przeciwko swojej sprawie.

Jak tłumaczyła - źle zrozumiała intencję uchwały i dlatego podniosła ręką za odrzuceniem skargi. Uwzględniając jej błąd - w głosowaniu 12 radnych było za odrzuceniem, 3 przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Gwoli wyjaśniania - podziwiam erudycję, sposób argumentacji i wyprowadzania z równowagi przeciwnika zastosowany przez adwokata, ale jako nowotarżanka obserwowałam walkę bratobójczą. Bo i radny jest miejski i prawnik jest na usługach Miasta. Taka potyczka budzi u mnie mieszane uczucia.

Sabina Palka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Zwykły szary obywatel.07:47, 16 maja 2023
Phi! Powyżej 14 dni? Ale jednak dostaje odpowiedzi... niech napisze pismo do urzędu gminy to sobie poczeka... ja czekam już 14 miesięcy i mimo zapewnień wójta że będzie odpowiedź, bo musi być, to jeszcze nic nie dostałam. Ale kimże ja jestem? Zwykłym szarym obywatelem...
Smerf10:39, 28 kwietnia 2023
Jeżeli pani policjantka ściga przestępców tak jak głosuje to mogą być spokojni
Niepokorny22:29, 26 kwietnia 2023
Do Zawisza Carny
Pięknie to ująłeś, w kilku słowach odpisałeś ten pseudo dobrobyt nowotarski, to bagno które coraz bardziej śmierdzi, a my w nim coraz bardziej toniemy
Kwitując to można powiedzieć że niektórym osobom pomyliły się w rolę do jakich zostali powołani, ale przede wszystkim komu mają słóżyć i co przysięgli.
Totalny brak honoru,
MAM NADZIEJĘ ŻE JUŻ NIEDŁUGO.
Niepokorny22:01, 26 kwietnia 2023
Do Knt
A Ty dla kogo piszesz wywody, czy aż tak cię zaślepiło i nie widzisz co się dzieje w tym mieście
A może masz jakiś inny powód?
Może należy wsadzić tyłeczek w samochód pojeździć zobaczyć jak inne miejscowości i gminy do okoła rozwijają się nie mając takiego potencjału jak ma Nowy Targ mimo to radzą sobie zdecydowanie lepiej
Co ma znaczyć wywód że mieszkańcy im zgłaszają, po to są radnymi żeby im zgłaszali patologię nowotarską ,a w ogóle to wystarczy wyjść na ulicę i posłuchać co ludzie mówią. a Wygląda na to że ty nie jeździsz to nie widzisz, nie wychodzisz na ulicę to nie słyszysz i udajesz że tak jest dobrze,jest z ciebie dobry materiał na niewolnika jak Pan każe to sługa musi i koniecznie należy mówić że jest cudownie!!!
Kloss20:03, 26 kwietnia 2023
Cóż to za Ambroży jakieś nowe prawo tworzy nawet się nie ogolił.
Kicaj14:39, 26 kwietnia 2023
Pan mecenas najwyraźniej nie rozumie jaka jest jego rola podczas posiedzeń rady miasta. Miał stwierdzić zerojedynkowo czy sytuacja jest zgodna ze statutem czy też nie. Tak lub nie. Zamiast tego dał popis arogancji. Takie rzeczy może sobie robić w sądzie albo w cyrku a nie biorąc wynagrodzenie z pieniędzy podatników, których reprezentują radni
Wyborca z dawnego 2114:27, 26 kwietnia 2023
Żenujący obraz nowotarskiego samorządu. Burmistrz, który nie odpowiada radnym w terminie albo odpowiada zdawkowo i mecenas, który wprowadza radnych w błąd interpretując kozacko zapisy statutu miasta. No i 12 radnych, którzy mimo stwierdzenia zasadności skargi radnej - uznali ją za bezzasadną. Gdzie my żyjemy? Oburącz popieram organizację referendum o odwołanie nieudolnego burmistrza i bezradnej rady miejskiej. Nie po to Watycha szedł do wyborów żeby w taki nikczemny sposób traktować radnych i mieszkańców. No cóż ponoć władza demoralizuje. Tu mamy przykład arcydemoralizacji.
mecenas pokolenia Z12:40, 26 kwietnia 2023
@Wojtek - no tak, jak ordynarnością jest prawda w odbiorze kultury osobistej, a raczej jej braku osoby pana Ambrożego, to jak nazwać zachowanie tego człowieka, który z założenia nie jest najemnikiem burmistrza, tylko reprezentuje urząd publiczny? A urząd w układzie samorządowym nie jest folwarkiem ani pana Watychy, ani pana Ambrożego. Tak dla porządku przypominam. I tenże urząd przynależy wyłącznie do woli mieszkańców i dla nich ma pracować. Jeżeli ktoś tego nie rozumie i nadużywa swojej pozycji nigdy nie powinien pełnić funkcji publicznych. Powinien natomiast natychmiast zrezygnować z pełnionej funkcji lub powinno się go stamtąd usunąć. Jak tutaj ktoś wspominał wvześniej, najlepiej poprzez referendum odwoławcze burmistrza i Rady. Mamy bowiem dość chamstwa, kombinowania, bylejakości, afer i nieuprawnionej impertynecji.
radykalny Benek12:29, 26 kwietnia 2023
Drama jak w liceum, z tą różnicą, że za pieniądze publiczne.
Mira12:07, 26 kwietnia 2023
Pokaz buty i arogancji w wykonaniu Ambrożego i wycofany Watycha. Smutny obraz odchodzącego burmistrza. Titanic tonie
nowotarzanka11:36, 26 kwietnia 2023
Brawa dla p Pawlikowskiej tak trzymac
Jola09:51, 26 kwietnia 2023
Mecenas w dychę!
Zacznę chyba oglądać sesje
Ukłony również dla Pani redaktor za poczucie humoru
Miło nam poznać09:28, 26 kwietnia 2023
Łukasz Ambroży MECENAS
avitat09:17, 26 kwietnia 2023
Panie radny Sroka! A może zamiast przedłużać (niezgodnie z przepisami) udzielanie odpowiedzi na zapytania radnych w kosmiczny czas....w ogóle zrezygnować z odpowiedzi burmistrza???!!! My wam wszystkim za rok podziękujemy, a panu za niesłuszną obronę pryncypała i mówienie głupot, w szczególności!
mieszkaniec tej gminy09:03, 26 kwietnia 2023
O rany w naszej Łapszańskiej gminie jest podobna sytuacja z tym że już mecenas nie bierze udziału w sesjach! Tylko że redakcja tego nie nagłaśnia i kabaret trwa w najlepsze. Radni swoje a wójt swoje a mecenas swoje! A wyniki pracy władz gminy opłakane gdzie tu sens gdzie logiczne myślenie?
Wojtek09:02, 26 kwietnia 2023
Dziwie się,że moderatorzy takie bzdurne i złośliwe komentarze uzewnętrzniają i popierają ordynarność piszących.
.08:14, 26 kwietnia 2023
Burmistrz i jego swita nadaje sie tylko do wymiany ....jest arogancki mysli ze zasiada na tym tronie dozywotnio...to swieta prawda ze nie stosuje sie do przepisow nie dotrzemuje terminow olewa mieszkancow a zatrudnil takiego prawnika aby w arogancki sposob odstraszal mieszkancow i radnych ktorzy chca dochodzic swoich praw.
Informacja08:04, 26 kwietnia 2023
Ambroży- pershing burmistrza! Zawalił sekretarz, to niech poniesie odpowiedzialność, z tego co widziałem to uciekł z sesji żeby nie doszło do kontry w tej sytuacji.
Zawisza Czarny07:59, 26 kwietnia 2023
Król jest nagi. Widać to bardzo wyraźnie. Tak samo jak nagość i obelżywą ordynarność jego nadwornego stańczyka, który zapomniał, że utrzymuje go nie pan burmistrz tylko mieszkańcy i im winien jest przede wszystkim szacunek. Nagości w grodzie nowotarskim przysparza jeszcze ubezwłasnowolnienie mentalne radnych, którzy na to wszystko pozwalają i chyba boją się przerwać tę sarmacką hucpę w obawie represje pożytecznych halabardników. A nadwornemu błaznowi królewskiemu proponuję ograniczyć swoje głupoty do dworskich komnat. Może tam będzie śmiesznie, bo tu jest strasznie.
Osiol07:42, 26 kwietnia 2023
Do adwokata, pani rzecznik, może ochrona jeszcze całodobowa i pancerna limuzyna
Polak07:37, 26 kwietnia 2023
Pawlikowska powinna zostać uznana za żydówkę i przyjęta do tzw., podhala24.
Polak07:37, 26 kwietnia 2023
Pawlikowska powinna zostać uznana za żydówkę i przyjęta do tzw., podhala24.
Polak07:36, 26 kwietnia 2023
Pawlikowska powinna zostać uznana za żydówkę i przyjęta do tzw., podhala24.
Jasiek07:24, 26 kwietnia 2023
jeżeli chodzi o masakrowanie statutu miasta to ten człowiek jest demolantem
Wasyl07:09, 26 kwietnia 2023
Watycha żeby rozmawiać z radnymi wynajmuje kancelarię adwokacką z Kędzierzyna Koźle. Koniec świata. Zwykła arogancja władzy. Pan Ambroży na fb odgrażał się że pilnuje również kwietnej szpetnej ( manekina w kwietniku). Strach się bać. Miś w wydaniu nowotarskim.
Podatnik07:03, 26 kwietnia 2023
No właśnie! Tyrada to nie treściwa odpowiedź tylko tyrada mająca pomóc w uniknięciu odpowiedzi. A pani Sabina nie powinna jako podobno dziennikarka tak emocjonalnie oceniać stron bioracych udział w tej sytuacji tylko bezstronnie ją nam przekazać do oceny czytelnika. Ocenianie jako Bomba czy Majstersztyk to nie zadanie dla dziennikarza. Sami ocenimy Pani kunszt i przedstawiane fakty.
Knt06:07, 26 kwietnia 2023
Najlepiej rzucać "mieszkańcy mi zgłaszają", niech pani powie którzy gdzie, ja też jako mieszkaniec moge ogólnie mowić bo nikt tego nie sprawdzi że inni mieszkańcy z którymi na codzień sie rozmawia nie mogą uwierzyć jakich radnych się ma a w szczególności taką osobę, ktorej wg opinni ktoś przygotowuje i pisze te wywody
Anita03:11, 26 kwietnia 2023
Śródtytuł "Nie mamy pańskiego płaszcza" - popłakałam się ze śmiechu. W dychę.
Pinokio01:49, 26 kwietnia 2023
Pieniądze na tego adwokata są tak samo zmarnotrawione jak na wieszanie wstążek. A efekt bardzo podobny. Burmistrzu obudź się!!!
Dziękuję za artykuł01:05, 26 kwietnia 2023
Mam pytanie do mecenasa Łukasza Ambrożego,czy świadczy usługi prywatne?
Po takiej rekomendacji na pewno będę jego klientem.
Advocatus23:34, 25 kwietnia 2023
Ta sytuacja pokazuje, że Rada Miasta Nowy Targ nie spełnia swej roli, a radni nie rozumieją nad czym głosują, skoro Sekretarz, którego zatrudnia i nadzoruje Burmistrz zawalił to znaczy, że skarga była zasadna i w zasadzie radni nie mogli zagłosować inaczej jak tylko za uznaniem skargi za zasadną, rada powinna sprawować funkcję nadzorczą dla dobra mieszkańców, a nie dla ?dobra? burmistrza, ostatecznie działają nie tylko na szkodę mieszkańców, ale i samego burmistrza, który może się czuć bezkarny i ponad prawem, tu była błaha sprawa, ale jak pojawią się poważne problemy to czy rada będzie gotowa wypełnić rzetelnie swoją rolę? Obawiam się że nie
scyzoryk23:29, 25 kwietnia 2023
Ludzie! Organizujmy się i róbmy referendum, żeby ich wszystkich pozbawić możliwości dalszego niszczenia miasta. To ostatni dzwonek! Inaczej cyniczni i aroganccy *** pokroju tego pożal się Boże mecenasa staną się bezkarną bandą impertynentów.
A23:04, 25 kwietnia 2023
Boże, jakie to wszystko jest płytkie.Jakie małe.
Miau miau22:18, 25 kwietnia 2023
Oj tam oj tam mecenas jest fajny a że taka jego praca...
zed22:04, 25 kwietnia 2023
Pani Radna, profesorska głowa :)
Góralka22:03, 25 kwietnia 2023
Burmistrz ignorant nie chce rozmawiać z mieszkańcami, co było wyraźnie widać na
ostatniej sesji rady miasta siedzi do nich plecami (mowa ciała) teraz jak pitbulla ze smyczy puszcza na mieszkańców swojego prawnika widać wiele ukrywa, odpisuje na pisma tylko częściowo to standard, na tak zwaną "sztukę" podobno w tej kwestii nie udostępniania informacji przegrał w sądzie sprawę z państwem Lejami .
Z jego strony na pisma czeka się tygodniami, miesiącami różnie, z kolei gdy on wysyła pismo do mieszkańca to pod rygorem odpowiedzi w ciągu 7 dni !!!
Góralka22:03, 25 kwietnia 2023
Burmistrz ignorant nie chce rozmawiać z mieszkańcami, co było wyraźnie widać na
ostatniej sesji rady miasta siedzi do nich plecami (mowa ciała) teraz /.../ puszcza na mieszkańców swojego prawnika widać wiele ukrywa, odpisuje na pisma tylko częściowo to standard, na tak zwaną "sztukę" podobno w tej kwestii nie udostępniania informacji przegrał w sądzie sprawę z państwem Lejami .
Z jego strony na pisma czeka się tygodniami, miesiącami różnie, z kolei gdy on wysyła pismo do mieszkańca to pod rygorem odpowiedzi w ciągu 7 dni !!!
helena21:51, 25 kwietnia 2023
Kauzyperda. Po co dziennikarka używa słowa, którego chyba mało kto wcześniej słyszał i rozumie ? Forma edukacji? Czy może autorka chciała przy okazji pokazać, że nie jest kiepską dziennikarką i słownik wyrazów jest jej znany.
wszystko jasneee21:31, 25 kwietnia 2023
Pani Sabina lubi obserwować drapieżniki w akcji. Już wiem czemu kibicuje hokeistom i chodzi na walki bokserskie.
Mikus21:31, 25 kwietnia 2023
Jak obserwuje ten cyrk zwany rada to jako podatnik..Uwazam ich wszystkich za ...Juz dawno powinien być zarząd komisaryczny!Ludzie jeśli którykolwiek zasiądzie z obecnej władzy w przyszłej kadencji to nie będzie co zbierać.
Niezadowolony mieszkaniec21:26, 25 kwietnia 2023
Nikt mnie tak nie irytuje jak Pani Pawlik... i Pan Lis... Wiecznie niezadowoleni, Pan Liszka jest chociaż miły jak się z nim rozmawia, umie się zachować to jedyny plus, ale Pawli... jest tak nieuprzejma, ona wie lepiej, zero szacunku do człowieka no chyba, że widzi w czymś interes. A poza tym ile razy fizycznie była w tym czy w zeszłym roku na Sesji ? Czemu ktoś z tym porządku nie zrobi ? Skoro jest dostępna on line to mam nadzieję, że dostaje mniejsze pieniądze niż Radni będący na sesji fizycznie.
Osiol21:21, 25 kwietnia 2023
A po co gojom taka wiedza jak koszty wydatki inwestycje zadłużenie premie podwyżki nagrody zakupy no po co im taka wiedza to nie ich rola w tej zabawie
Egon21:14, 25 kwietnia 2023
Radca prawny jest na sesji żeby doradzać radnym w przestrzeganiu prawa. Ten adwokat starał się wmówić radnym, że ewidentne złamanie przez burmistrza prawa? jest zgodne z prawem. No ale co? Przecież u Watychy wszystko jest na odwrót. Nawet bezprawie staje się prawem. Według mnie kompromitacja gościa jako adwokata.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas