Przez słabych gospodarzy ciężko chodzić po mieście - interwencja czytelnika (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
11°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
27.04.2023, 16:21 | czytano: 4737

Przez słabych gospodarzy ciężko chodzić po mieście - interwencja czytelnika (zdjęcia)

Barbara Mietelska z Zakopanego chciałaby korzystać w chodników zarówno latem, jak i zimą, ale jest problem. Polega on na niewłaściwym utrzymaniu powierzchni przeznaczonych dla pieszych w mieście.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Właściciele posesji zimą nie odśnieżają chodników, a latem i jesienią nie przycinają drzew i krzewów, które zajmują przestrzeń chodnika uniemożliwiając korzystanie z niego. Czy lekarstwem będzie pomoc odgórna miasta?

Zimą bardzo często piszemy o nieodśnieżonych i śliskich chodnikach. Jest to problem nie tylko dla osób starszych lub niepełnosprawnych, ale także młodych i sprawnych, bo lód jest tak samo śliski dla każdego. Różnica jest tylko taka, że młoda osoba upadają może nie zrobić sobie tak dużej krzywdy, jak osoba starsza. Problem nieodśnieżonych chodników wraca jak bumerang każdego roku. Właściciele posesji, do których przylega chodnik nie wywiązują się z obowiązku odśnieżania, lub przy dużych opadach nie są w stanie na czas usunąć śniegu. Problemem są także pługi śnieżna, które szybko przejeżdżając narzucają śnieg na chodnik.

Latem problem korzystania z chodników nie znika. Gałęzie drzew zwisające nad traktem pieszym i krzewy przerastające przez płot zajmujące część chodnika skutecznie utrudniają przemieszczanie się pieszym.

Od kilku lat pojawia się propozycja, aby zimowe utrzymanie chodników miasta przejął magistrat. Problem pojawia się jednak w ilości chodników do odśnieżania i kosztach z tym związanych. Barbara Mietelska, która zwróciła się do naszej redakcji z problemem podała także pomysł. - Wystarczy podnieść podatki od nieruchomości. Osoby, które będą dbać o chodnik dostaną ulgę, żeby nie płaciły więcej. Ci, którzy pracują i nie mają czasu na odśnieżanie po prostu za to zapłacą - mówi pani Barbara.

Czy pomysł wprowadzenia opłaty w zamian za zimowe utrzymanie chodników przyjmie się pod Tatrami zarówno u mieszkańców, jak i u władz samorządowych?

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
żal serce ściska12:30, 28 kwietnia 2023
Było nawet nieźle w tym "kurorcie" , ale sie drastycznie psuje i coraz więcej ludzi to widzi i po kątach mówi o tym , ale boi się wyjść gdziekolwiek na zwenatrz , bo mówią ,że burmistrz obrósł w piórka i mozna nic w magistracie nie załatwić . Za długie te kadencje Kaczyński zrobił? Ani tego odwołać , ani gdzieś interweniować ? Pozostają jedynie takie portale społecznościowe jak Podhale24 , ale widać ,że i te bezimienne interwencje społeczne nic już nie dają ? Przerażenie coraz większe !
Misiek22:58, 27 kwietnia 2023
Ortografia,lud to chyba my.I takie tam inne byczusie.
Duduś19:18, 27 kwietnia 2023
A ta Barbara Mietelska niech weźmie sekator w dłoń i do roboty w czynie społecznym. Ale ludzie to teraz tylko narzekają.
co na to oszczędny18:41, 27 kwietnia 2023
Wyrastające krzewy na chodniki , to zmora zakopanego!. W Zakopanem od kilku lat najważniejszy jest Sylwester Marzeń i nic innego u burmistrza Doruli się nie liczy . Od co najmniej trzech lat nie maluje się z oszczędności , a nie podniesienia względów bezpieczeństwa zeber na przejściach nawet w centrum miasta . Jest to normalne panie burmistrzu?
Natka16:40, 27 kwietnia 2023
Totalne bzdury...
Natka16:40, 27 kwietnia 2023
Totalne bzdury...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas