Układanie się z deweloperami, samowole budowlane i przekroczenia uprawnień na zakopiańskiej sesji (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
11.05.2023, 16:31 | czytano: 2282

Układanie się z deweloperami, samowole budowlane i przekroczenia uprawnień na zakopiańskiej sesji (zdjęcia)

Trwa burzliwa sesja Rady Miasta Zakopanego. Po trzech godzinach obrad radni dotarli do czwartego punktu i ogłosili przerwę. Doszło do kłótni. - Te słowa uważam za personalny atak. To mój głos zaważył, żebyś tu został, a ty mnie personalnie atakujesz - mówił Stanisław Karp do radnego Jacka Kalaty.

Sesja Rady Miasta Zakopane. Fot. Marcin Szkodziński
Sesja Rady Miasta Zakopane. Fot. Marcin Szkodziński
Zakopiańscy radni obrady rozpoczęli o godz. 11 i jak zawsze pierwsze punkty zajęły bardzo dużo czasu. Dyskusja rozpoczęła się od podziału radnych.

- Mamy mieszkańców klasy A i mieszkańców podklasy, którzy mieszkają na obrzeżach. Nie zgadzam się na takie traktowanie - mówił radny Jacek Kalata wspominając czasy sprzed ośmiu lat, kiedy burmistrzem Zakopanego był Janusz Majcher. - Sopot pozyskał 330 mln zł, podczas gdy my tylko 17 mln zł. Byliście zajęci ustawianiem deweloperów. My nadrabiamy zaniedbania za czasów Majchra - kontynuował wypowiedź radny Kalata.

Zasugerowano także, że jeden z radnych posiada samowole budowlane. Ma to zostać skontrolowane, o co sam prosił radny, aby oczyścić się z zarzutów.

Sposób formułowania zarzutów i wywierania presji na radnego nie spodobał się innym radnym. - Nie może być tak, że radny nie odpowiada za to co powie, a tak odbywa się to wobec radnego Kalaty. Osoba publiczna, jaką jest radny powinien hamować się - mówili.

Przewodniczący rady Jan Gluc zobowiązał się do zorganizowania spotkania, celem podjęcia odpowiednich działań.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Obserwator22:52, 11 maja 2023
Kasa czyni cuda !!!
Andrzej18:06, 11 maja 2023
W nowym targu też tak jest. Deweloperka kwitnie jak wolna amerykanka i wydaje sie pozwolenia jak sie chce
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas