Ping-pong na sesji. "Pani będzie mnie chciała wyrzucić z komisji? Jak poprzednio?" - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 15.372 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
11.05.2023, 20:01 | czytano: 3439

Ping-pong na sesji. "Pani będzie mnie chciała wyrzucić z komisji? Jak poprzednio?"

Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Czarny Dunajec doszło do dyskusji między radnymi.

Kadr z nagrania sesji
Kadr z nagrania sesji
Czarny Dunajec to jedna z niewielu podhalańskich gmin, gdzie na sesjach radni są wyjątkowo aktywni. Zabierają głos, dociekają, komentują, interesują się wszystkimi sprawami. Nie odpuszczają też koleżankom ani kolegom z rady i oczekują od nich skrupulatnych wyjaśnień.

Na ostatniej sesji radny Tomasz Turski wziął pod lupę Zofię Kierkowską. Radna złożyła rezygnację z bycia członkiem w komisji skarg i wniosków oraz z komisji rewizyjnej. Dołączyła natomiast do składu komisji zdrowia. O powody tych decyzji pytał radny Turski.

- Co się stało, że rezygnuje pani z komisji skarg i wniosków? Bo wydawało mi się, że jak mnie wykreśliliście z tej komisji, to już będzie sielanka. A tu pani rezygnuje i dlaczego, skoro pani chciała, żeby mnie wykreślić? Co się stało? - zastanawiał się radny.

- Cieszę się, że pan tak za mną tęskni. Nie muszę się tłumaczyć z mojej decyzji. Przytoczę pańskie słowa, kiedy pan rezygnował, mówił pan, „że ma pan obowiązek być w dwóch komisjach” i ja też taki obowiązek chcę realizować. Mimo że nie muszę, to odpowiem. Niedługo zostanę drugi raz babcią. Moje obowiązki się zwiększą, w związku z tym takie są moje decyzje – wyjaśniła Zofia Kierkowska. Radna jest też w komisji oświaty.

- Ze swojej strony mogę pogratulować - wtrącił Tadeusz Czepiel, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czarny Dunajec.

- Ja również. Jednak nie rezygnuje pani z członkostwa w komisji, bo zapisuje się pani do komisji zdrowia, tam, gdzie ja jestem. Pani będzie mnie chciała wyrzucić z komisji? Jak poprzednio? - dopytywał się Tomasz Turski.

- Dziękuje, że pan aż tak się mnie boi, nie wiem, z jakiego powodu. Nie widzę sensu kontynuowania tego typu ping-ponga, zwłaszcza że jest nas w tej chwili jedenastu i w każdej chwili może być nas mniej - odpowiedziała Zofia Kierkowska.

Tomasz Turski dodał, że po rezygnacji radnej, komisja rewizyjna pozostanie w okrojonym, 4-osobowym składzie. - Jeśli taką aktywną radną wykreślimy z tej komisji, to komisja zupełnie nic nie skontroluje - mówił z przekąsem.

Tadeusz Czepiel wyjaśnił, że minimalny skład komisji rewizyjnej wynosi trzy osoby.

Większość radnych zagłosowała za zmianami, zgodnie z wnioskiem Zofii Kierkowkiej.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
zed14:29, 7 czerwca 2023
Heeh nauczyciele się kłócą. Dla tego kaczysci tak łatwo ich rozgrywają.Zresztą T to kret pislamu.
Radek20:59, 11 maja 2023
A potem się obudziłem
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas