Zwycięstwo Murzasichla w XXV Konkursie Wiedzy o TPN (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-1°
Wiatr: 3.096 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
-1°
Wiatr: 1.26 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
258 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
66 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 129 | 258 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
12.05.2023, 15:12 | czytano: 1209

Zwycięstwo Murzasichla w XXV Konkursie Wiedzy o TPN (zdjęcia)

Za nami jubileuszowa edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu, Tatrzański Park Narodowy oraz Gminę Poronin. W tym roku tematem było zagospodarowanie turystyczne Tatr Polskich. Konkursowi tradycyjnie patronował portal Podhale24.

zdj. organizatora
zdj. organizatora
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu tematu przewodniego, ale i także posiadać informacje dotyczące dziedzictwa kulturowego Tatrzańskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem znajomości infrastruktury turystycznej, m.in.: obiektów sakralnych, szałasów, pomników, miejsc historycznych i innych obiektów świadczących o obecności i działalności człowieka w Tatrach.

W tym celu pod koniec kwietnia dla uczniów biorących udział w tym wydarzeniu - zorganizowana została wycieczka edukacyjna na Kalatówki i do Doliny Kondratowej.

Sam konkurs przeprowadzono wczoraj w Szkole Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich z lokalizacją w Małem Cichem w dwóch etapach: część pisemna oraz finał.

Nad poprawnością merytoryczną konkursu czuwali pracownicy edukacyjni Tatrzańskiego Parku Narodowego i zarazem jury w składzie: Alina Sidor, Elżbieta Kauzal, Aurelia Reinholz-Rusek oraz Marek Nodzyński i Jan Palider przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Poczęstunek dla uczestników i opiekunów przygotowała Rada Rodziców.

W wydarzeniu brało udział 14 uczestników z 7 szkół podstawowych z Małopolski.
I miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Murzasichlu
II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem.
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.

W tym dniu uczniowie wykonali również prace plastyczne na temat: „Brama wejściowa do Tatrzańskiego Parku Narodowego”.

Pierwsze miejsce w tej rywalizacji zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Poroninie, drugie - Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem, a trzecie - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.

Nagrody dla laureatów w postaci karnetów wjazdowych na Kasprowy Wierch ufundowały Polskie Koleje Liniowe. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest także wycieczka na Kasprowy Wierch, którą zorganizuje Tatrzański Park Narodowy.

opr.s/ zdj. organizatora
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas