Czy Zakopane jest odpowiednio zabezpieczone w hydranty? - podhale24.pl
Piątek, 09 czerwca
Imieniny: Felicjana, Pelagii, Sławoja
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
8 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
24.05.2023, 18:01 | czytano: 821

Czy Zakopane jest odpowiednio zabezpieczone w hydranty?

Część zakopiańskich radni obawia się, że w przypadku dużego pożaru, może być problem z opanowaniem ognia. Wszystko przez zbyt małą ilość hydrantów, a także niskie ciśnienie.

Fot. Marcin Szkodziński
Fot. Marcin Szkodziński
Miasto Zakopane nie jest wystarczająco zabezpieczone w hydranty. Tam gdzie są grube rury, czyli w centrum, to woda będzie. W uliczkach bocznych dalej od centrum rury się zmniejszają. Taka rura obsłuży tylko jeden hydrant - mówił radny Grzegorz Jóźkiewicz.

Radny swoje obawy oparł o pożar, jaki pojawił się w budynku składu materiałów budowlanych 1 maja br. - Pierwszy wóz opanował ten pożar. Kolejne 7 przyjechało, żeby dostarczyć wodę. Jeden strażak biegał z papierami. Domyślam się, że szukał hydrantu. To jest niepokojące - zaznacza Grzegorz Jóźkiewicz. - radny zaznaczył także, że w Zakopanem jest wiele budynków drewnianych, a nowo powstające domy często mają drewniane elewacje, co będzie potęgowało zagrożenie.

Informacje, które radny otrzymał na zadane pytania niestety nie napawają optymizmem. Zakopiańskie hydranty podłączone są do miejskiej sieci wodociągowej. Przez to zużycie wody, a co za tym idzie ciśnienie rurach może sprawić kłopoty przy korzystaniu z hydrantów. - Częsta zmiana ciśnień w rurach wynika z ubytków i dziur w całej infrastrukturze - mówił z obawą 11 maja na sesji radny Grzegorz Jóźkiewicz.

Lekarstwem mogłaby być budowa osobnej sieci, która zasilała by wyłącznie hydranty. Jest to jednak bardzo kosztowne i miasta najprawdopodobniej nie będzie stać na taką inwestycję.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
sikawka17:19, 25 maja 2023
Panie radny! A likwidacja stadionu Panu nie przeszkadza? Odebranie jedynie w miarę taniej opcji na kształtowanie kultury fizycznej młodzieży i mieszkańców nie przeszkadza? Dzika wycinka drzew z gniazdami w okresie lęgowym nie przeszkadza? Patodeweloperka i wyprzedaż miejskich działek Panu nie przeszkadza? Brak kanalizacji i oczyszczalni nie przeszkadza (to co jest to tylko na pokaz)... Mieszkańcy na prawdę mają większe problemy niż źle zabezpieczony skład budowlany biznesmena. Prywatne budynki płoną i ludzie zostają z niczym i muszą żyć dalej. Ciągniecie osobnej sieci "hydrantowej" w sytuacji gdy obecna sieć sewiku jest dziurawa jak ser szwajcarski i wymaga natychmiastowych inwestycji zakrawa na nietrafiony żart. Już widzę jak na Walkoszach zamiast do wodociągów ludzie wpinają się do hydrantów żeby zapewnić sobie stały dopływ wody w sezonie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas