Kompletnie pijany ojciec kierował autem z półtoraroczną córeczką - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Rain
15°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
22°
Wiatr: 7.02 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
26.05.2023, 10:17 | czytano: 3437

Kompletnie pijany ojciec kierował autem z półtoraroczną córeczką

Blisko 3,5 promila alkoholu miał 39-latek, który przewoził skodą półtoraroczną córeczkę, zatrzymany przez policjantów w Nowym Targu. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu.

Fot. KPP Nowy Targ
Fot. KPP Nowy Targ
W środę 24 maja około godziny 11 w Nowym Targu, podczas rozmowy z grupą młodzieży policjanci zauważyli samochód osobowy marki Skoda, którym kierował znany im nowotarżanin, posiadający zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca zatrzymał skodę przy jednej z posesji i wysiadł z auta. Miał problem z utrzymaniem równowagi co wskazywało na to, że był pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast podbiegli do kierowcy, odebrali mu kluczyki od pojazdu, aby uniemożliwić dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 39-latka prawie 3,5 promila. W takim stanie nowotarżanin przewoził półtoraroczną córeczkę, która siedziała w foteliku na tylnym siedzeniu.

Jak się okazało, 39-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Dziewczynka została przekazana pod opiekę rodzinie, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wykonaniu czynności został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie przewieziony do zakładu karnego. Tam będzie odbywał zaległy wyrok i oczekiwał na kolejny.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Wydziału do walki Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu sprawdzą także, czy doszło do narażenia na utratę życia i zdrowia 1,5 rocznej dziewczynki.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Anty prawo i socjalizm06:01, 27 maja 2023
Patologia sie szerzy,pis wyborcy.
trzezwy19:34, 26 maja 2023
Do @. Zgadzam się! Można by zapobiec wielu tragediom, gdyby ludzie nie pozostawali obojętni na tak rażące naruszanie prawa. Tu chodzi o bezpieczeństwo, o życie ludzkie.
Podobnie jest z przemocą wobec dzieci. Są ludzie, którzy wiedzą, a milczą.
Według mnie stają się wtedy współwinni. Bo jeżeli masz wiedzę o przestępstwie, to twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego. Nie można się zasłaniać wygodnictwem, ani pokrętną logiką. Bo jak coś się złego stanie, ktoś straci zdrowie lub życie, to zastanów się człowieku, czy spojrzysz sobie w lustrze w oczy.
.14:55, 26 maja 2023
A może najwyższy czas zmienić myślenie. Sąsiedzi codziennie wiedzą jak gość bez prawa jazdy i po libacji wsiada do samochodu. Ale u nas przestrzeganie prawa nazywamy donosicielstwem. Dopiero jak nasze dziecko przejedzie pijak, nazywamy to sprawiedliwością.
P.13:44, 26 maja 2023
Tym sposobem trafił na darmowy odwyk.
trzezwy12:56, 26 maja 2023
Tragiczne ostatnio te wiadomości o pijanych przewożących dzieci. Trzeba może zrobić jakieś leczenie z alkoholizmu. Dlaczego alkohol jest tak promowany? Inne narkotyki są potępiane, a alkohol bardzo rzadko. Zarabiają na cudzym nieszczęściu. Głupoty w telewizji, reklamy alkoholu, a powinny latać programy dokumentalne ukazujące smutne życie pijaka i pokazujące jakie są szkody w organizmie i psychice
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas