Szybkie obrady - podhale24.pl
Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój
Clouds
18°
Wiatr: 6.336 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.876 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
66 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 33 | 66 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
27.05.2023, 09:39 | czytano: 1548

Szybkie obrady

Za nami sesja Rady Gminy Krościenko, która trwała niespełna godzinę. Radni zajęli się kilkoma sprawami.

Kadr z nagrania sesji
Kadr z nagrania sesji
Jeden radny Bartłomiej Czechowski zgłosił interpelację. Pytał w imieniu mieszkańców Krośnicy, na jakim etapie jest sprawa przejęcia działki przez zasiedzenie przy budynku remizy OSP. Na koniec sesji w wolnych wnioskach padło też m.in. pytanie od jednego z radnych o wycinkę drzew w Krośnicy na terenie lasu gminnego. - Mieszkańcy nie wiedzieli, że jest możliwość zakupu drewna. Część jest zaskoczona tym, że nie mieli takiej informacji - mówił. Wójt Jan Dyda odpowiedział, że zapozna się ze sprawą i wówczas udzieli informacji.

Radni przyjęli uchwały dotyczące między innymi przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Krościenko nad Dunajcem – Toporzysko 1., w sprawie planu dla Grywałdu o raz zmiany planu w Krościenku dla Białego Potoku.

Jedna z uchwał dotyczyła pomocy finansowej dla OSP w Grywałdzie. Gmina przekaże strażakom ze swojego budżetu 30 tys. zł na remont remizy „związany z zapewnieniem gotowości bojowej”. Wszyscy radni zagłosowali za.

Rada przyjęła też Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Jest on uchwalany we wszystkich gminach.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas