"Najwięcej pieniędzy idzie na Czarny Dunajec, a co z pozostałymi miejscowościami?" - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
Wiatr: 11.484 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 10.728 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
13°
Wiatr: 14.364 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
52 %
Nowy Targ
2 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 26 | 52 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 1 | 2 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
24.06.2023, 12:06 | czytano: 3515

"Najwięcej pieniędzy idzie na Czarny Dunajec, a co z pozostałymi miejscowościami?"

Sebastian Chowaniec, radny z Piekielnika, zarzuca burmistrzowi Marcinowi Ratułowskiemu, że najwięcej pieniędzy przeznacza na inwestycje w Czarnym Dunajcu, a pozostałe miejscowości są pomijane. Burmistrz zaprzecza i zapewnia, że zależy mu na rozwoju każdej wsi.

Czarny Dunajec. Arch. Podhale24.pl
Czarny Dunajec. Arch. Podhale24.pl
Sebastian Chowaniec zabrał głos podczas minionej sesji, w dyskusji nad Raportem o stanie miasta gminy Czarny Dunajec. Mówił, że trzy lata temu, kiedy zaczynały się rozmowy o tym, aby Czarny Dunajec stał się miastem, było wiele obaw. - Ja miałem tylko jedną obawę, że nastąpi jeszcze większa centralizacja w Czarnym Dunajcu, jeśli chodzi środki na inwestycje. I nie sądziłem, że tak szybko to się stanie – stwierdził radny. Jego zdaniem aż 90% pieniędzy na inwestycje trafia do Czarnego Dunajca. - To mnie martwi, bo są jeszcze inne miejscowości, o których też trzeba myśleć - stwierdził Sebastian Chowaniec. Jednocześnie pochwalił burmistrza za pomysły i inwestycje, które udało się zrobić lub są zaplanowane w Czarnym Dunajcu. - Ale chyba nadchodzi moment, że Czarnemu Dunajcowi trzeba powiedzieć dość. Musimy zmienić to podejście. Centralizacja jest dobra, ale do pewnego poziomu. Później miasto wchłania wszystko, co dookoła. Życie na wioskach będzie zanikać. To nie jest nic dobrego – przekonywał radny z Piekielnika.

Burmistrz Marcin Ratułowski nie zgadza się z tym, że nastąpiła centralizacja w wydatkach. - Wręcz przeciwnie. Większość środków jest inwestowane w miejscowościach – mówił. Jako przykład podał m.in. południową część miasta gminy i planowaną budowę chodników w Czerwiennem, Ratułowie, Wróblówce, Dziale, Starem Bystrem za około 140 mln zł. Podczas gdy dla samego Czarnego Dunajca przeznaczonych jest „tylko” 40 mln. Podał też przykład kanalizacji w Chochołowie, Podczerwonem, projekt drogi w Podszklu czy chodnika w Nowem Bystrem na Skałce. - Drogi wojewódzkie mają otrzymać dofinansowanie 65% na chodniki – przekazał burmistrz. - Środków na sołectwa jest zdecydowanie więcej niż na Czarny Dunajec. Dokonuję należytej staranności, żeby każde sołectwo się rozwijało. I dla mnie krzywdzące są słowa, że inwestuję tylko w Czarny Dunajec – podsumował.

- Panu trzeba uzmysłowić pewne liczby. Z mojej strony to nie złośliwość, tylko sugestia na przyszłość, że są też inne miejscowości – ripostował radny Chowaniec. I poprosił skarbnik, aby przygotowała zestawienie wydatków inwestycyjnych na sołectwa oraz w miejscowościach.

mp
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Radek19:55, 24 czerwca 2023
Pamięć ... To było downo i nie prowda
Młody baca17:06, 24 czerwca 2023
Z miastasta a dupasta
zed16:00, 24 czerwca 2023
Orawski Piekielnik to wrzód nad 4 literach Podhalańskiej gminy Czarny Dunajec! Dawno powinni się odłączyć i iść tam gdzie ich miejsce, do Jabłonki.
yamakay13:19, 24 czerwca 2023
myslalem ze Czarny Dunajec to juz nie wies
bbb13:17, 24 czerwca 2023
Panie Chowaniec może pora zapłacić podatki w Czarnym Dunajcu to będzie się coś dla Piekielnika należało
Rokendrol13:01, 24 czerwca 2023
I tak ma być brawo dla władz Czarnego Dunajca za ogrom pracy jaką wykonali ,nie stety w Nowym Targu takich efektów nie widać .
Pamięć12:24, 24 czerwca 2023
Co to mało Czarny Dunajec stracił przez Orawę starzy pamiętaję
jak liceum wybudowano w Jabłonce z cegły którą poszła z Dunajca pierwotnie to liceum miało być w CZARNYM DUNAJCU
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas