Anna Paluch o "braku chemii" z posłem Edwardem Siarką, uśmiechach Bogusława Waksmundzkiego i zagraniach nie fair władz powiatu nowotarskiego - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 grudnia
Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Nowy Targ
Clouds
-4°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-3°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-8°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-5°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-5°
Wiatr: 10.836 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-9°
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
78 %
Nowy Targ
106 %
Zakopane
298 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 39 | 78 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 53 | 106 %
Rabka-Zdrój
Zła
PM 10: 149 | 298 %
21.09.2023, 15:00 | czytano: 10344

Anna Paluch o "braku chemii" z posłem Edwardem Siarką, uśmiechach Bogusława Waksmundzkiego i zagraniach nie fair władz powiatu nowotarskiego

-> Część druga wywiadu z posłanką Anną Paluch z Krościenka. "Co do koalicji w powiecie nowotarskim, to koledzy nie zachowali się fair. Dobrze być wiceministrem w naszym rządzie, ale poseł powinien ogarnąć swoich współpracowników".

-> Tajemnicą poliszynela jest to, że między panią a Edwardem Siarką nie było i nie ma chemii. - Polityka to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji. To nie czas na wzajemne animozje, bo walczymy o coś większego - odpowiada.

Anna Paluch. Fot. Biuro Prasowe Sejmu
Anna Paluch. Fot. Biuro Prasowe Sejmu
Jak pani ocenia swoje miejsce na liście wyborczej. Cztery lata temu była pani druga, teraz jest pani czwarta. Degradacja? Była ostra walka o miejsce?

- Ja się nie czuję zdegradowana. Miejsce na liście, to nie jest tylko ocena indywidualnej pracy, ocena każdego z osobna. To jest kwestia takiego ułożenia listy, żebyśmy ponownie wygrali. Proszę zwrócić uwagę, że prezes kandyduje w Kielcach. No i oczywiście posłowie Platformy sobie tam głupie żarty robili i nie wpadło im do głowy, że w Kielcach dobrym wynikiem można wyciągnąć dwa mandaty więcej niż w Warszawie, która jest oporna na wiedzę i bardzo często te, tak zwane - nie chcę nikogo obrazić - ale ci świeży warszawiacy nazywani „słoikami”, oni są tak zakodowani na ten awans społeczny, żeby wyglądać jak ci nowocześni Europejczycy, że są gotowi głosować przeciwko własnym dobrze pojętym interesom.

Ryszard Terlecki, który odgórnie, decyzją władz partii został umieszczony na pierwszym miejscu listy w naszym okręgu, pewnie sporo wam namieszał.

- No, jakby to powiedzieć, miał trudno ostatnim razem, cztery lata temu, pewnie u nas będzie miał łatwiej (śmiech). Ale to widać, jak się analizuje całość naszych list, że bardzo wielu kolegów i koleżanek, naprawdę bardzo mocno pracujących, ma miejsca czwarte, piąte, czy dalsze - i żyją. Więc ja ze swoim czwartym miejscem też przeżyję. A nasz elektorat jednak ma zaufanie do nas, że nawet z tego miejsca spodziewam się nie najgorszego wyniku.

Wiceministrowie z naszego regionu, w końcu członkowie rządu – Edward Siarka i Andrzej Gut-Mostowy – znaleźli się jeszcze dalej na liście – 5. i 8. miejsce.

- Też sobie poradzą (śmiech).

A jak pani ocenia ich pracę w rządzie?

- Nie chcę ich oceniać. Każdego z nas oceniają wyborcy.

Poseł znana jest z tego, że śpiewa często i chętnie. Fot. Szymon Pyzowski

Jednak tajemnicą poliszynela jest to, że między panią a Edwardem Siarką nie było i nie ma chemii. Skąd to się wzięło? Chodzi o Radę Powiatu Nowotarskiego i fakt, że cztery lata temu ugrupowanie starosty Krzysztofa Fabera nie zawiązało z wami koalicji rządzącej, mimo iż Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w powiecie?

- Ordynacja wyborcza do Sejmu jest taka, że wymusza rywalizację. Wszyscy pracujemy na wynik listy, ale potem mandaty idą w kolejności uzyskanych głosów. Co do koalicji w powiecie to koledzy nie zachowali się fair. Dobrze być wiceministrem w naszym rządzie, ale poseł powinien ogarnąć swoich współpracowników. Sytuacja była taka, że w momencie zawierania koalicji w powiecie w 2018 r. pan starosta i koledzy twierdzili, że są lokalnym komitetem i nie muszą w powiecie powtarzać koalicji zawartej w Sejmie. Po roku, kiedy przyszło do dyskusji nad listą sejmową, która w oczywisty sposób zależy od siły struktur poszczególnych ugrupowań, okazało się że panowie są jednak w Solidarnej Polsce. To nie jest zachowanie fair, bo powinno się mieć jedną twarz we wszystkich sytuacjach. I jeszcze to hołubienie wicestarosty, który przez całą kadencję z uśmiechem odbierał promesy na rządowe wsparcie powiatowych inwestycji, a teraz kandyduje przeciw naszemu senatorowi. Gdzie tu sens, gdzie logika?

Podczas oficjalnych spotkań, przed kampanią wyborczą, unikaliście siebie z posłem Siarką.

- Polityka to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji. To jest grupa ludzi, którzy mają wspólny cel do osiągnięcia. Jeżeli mamy alternatywę taką, że gdyby się jakimś zrządzeniem złośliwego losu Platforma Obywatelska dorwała do władzy, to sprzeda wszystko, co tylko wpadnie jej w ręce, z Kolejką na Kasprowy na czele, podniesie wiek emerytalny i sprowadzi nam tu tysiące migrantów. W takiej sytuacji nie można kierować się osobistymi pobudkami, tylko interesem państwa. To nie czas na wzajemne animozje, bo walczymy o coś większego.

Czemu lub komu zawdzięcza pani, mimo wszystko wysokie miejsce na liście?

- Myślę, że pracowitości i temu, że prezes ma do mnie zaufanie. Wie, że po prostu pracuję i poradzę sobie z każdym zadaniem, jakie dostanę do wykonania.

Jakim człowiekiem jest prywatnie Jarosław Kaczyński?

- To człowiek bardzo sympatyczny, kulturalny, erudyta i bardzo interesujący rozmówca, obdarzony poczuciem humoru. Prezes szanuje i docenia kobiety. Świadczy o tym nie tylko to, że kobieta - Beata Szydło była premierem naszego rządu, a teraz marszałkiem Sejmu jest także kobieta – Elżbieta Witek. Mówię też o tym działaniach rządu, które pomagają kobietom łączyć pracę zawodową z funkcjami rodzicielskimi - chociażby intensywna rozbudowa żłobków i przedszkoli, czy ochrona kobiet przed przemocą.

Czego się pani od niego nauczyła?

- Traktowania polityki jako zadania do wykonania. To nie jest towarzystwo, w którym wszyscy musimy się lubić, tylko to jest grupa ludzi, która ma wspólny cel do osiągnięcia i czasami temu celowi trzeba swoje osobiste ambicje podporządkować.

Jakie są plusy i minusy bycia posłem?

- Nie ma się weekendów. Ostatni raz na urlopie byłam w 2013 roku. Na pięć dni udało mi się wtedy wyrwać do Mielna, czyli na wakacje nad morzem. Weekendy mam zawsze zagospodarowane. Wolną chwilę można znaleźć w środku nie sejmowego tygodnia. Teraz ostatnie moje weekendy wyglądają tak, że wyjeżdżam o 9:00 rano, a wracam do domu o 20:00 lub 22.00. Wyjeżdżam w niedzielę, mam cztery imprezy i 200 albo 300 km do przejechania po okręgu.

W Sejmie pracuję w dwóch bardzo obciążonych komisjach - infrastruktury i ochrony środowiska, więc bywały dni, że miałam po 6, 7, 8 posiedzeń komisji w ciągu dnia. O godz. 22 wieczór łapałam się na tym, że wypiłam sześć kaw i teraz trzeba wypić dwie melisy, żeby móc spokojnie zasnąć.

Fot. Archiwum Anny Paluch

W czerwcu Onet podał, że od lat zajmuje pani mieszkanie komunalne w Krościenku nad Dunajcem, za które płaci dziś miesięczny czynsz w wysokości 116,43 zł. Wybuchła afera. Uciekała pani w Sejmie przed dziennikarzami. Nie myślała pani, że to nie jest OK, że może trzeba zrezygnować z tego mieszkania? To by zamknęło temat.

- Ale ja gdzieś muszę mieszkać. 30 lat temu nieruchomość, w której mieszkałam, została sprzedana za 60 tys. zł. 24 ary działki i dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych zostały sprzedane grubo poniżej realnej wartości. Oczywisty przekręt. Musiałam to mieszkanie opuścić. Ponieważ było wolne mieszkanie komunalne, ja byłam pierwsza w kolejce do lokalu, więc zgodnie z przepisami ten lokal zasiedliłam. Zdecydowałam się, żeby budować własny dom, no ale trzeba było kupić działkę. Moi rodzice przyjechali do Krościenka i nie miałam własnych działek. Musiałam ją kupić, przygotować budowę i zacząć. Dom jest w trakcie budowy. Stan surowy zamknięty. Jak go skończę, to się do niego przeniosę, odetchnę, bo jest mi ciasno i niewygodnie. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie siedzi w ciemnej klitce o powierzchni 38 m kw. jak ma do dyspozycji dom.

Ci państwo, którzy o mnie pisali, dostali na mnie zlecenie i deptali mi po piętach. Bynajmniej przed nimi nie uciekałam. Oczywiście krzyczeli, że ja w Sejmie zarabiam jakieś astronomiczne pieniądze. No przepraszam. Po 40 latach pracy mam prawo do emerytury, wypracowałam ją ciężko. Dopiero dwa lata temu zmieniła się wysokość uposażeń poselskich. Najpierw podnieśliśmy pensje Polakom, a potem dopiero sobie. Przez poprzednie kilkanaście lat uposażenie poselskie to było 1,3 średniej krajowej. Tak więc to nie były jakieś astronomiczne pieniądze. Ale wszyscy atakujący mnie w takie niuanse się nie wdawali.

O jakim zleceniu pani mówi?

- O źródłach trudno powiedzieć. Napisał to dla Onetu dziennikarz z Podhala. Nasi przeciwnicy to bardzo chętnie podjęli, bo mnie nie znoszą. Taka anegdota jeszcze z czasów opozycyjnych: w 2008 roku chyba, tygodnik Wprost albo Newsweek zrobił sondaż wśród posłów PO, kogo najbardziej nie cierpią z PiS-u. I okazało się, że pierwsza była Nelli Rokita, a druga byłam ja. Oni mnie po prostu nie cierpią. Jestem pracowitym posłem i jako sprawozdawca ustaw, znam w niej prawie każdy szczegół. Natomiast posłowie PO nie czytają projektów ustaw, o których dyskutują, opowiadają z mównicy jakieś androny. Ja, jako sprawozdawca prostuję przeinaczenia, udowadniam im, że kłamią lub nie znają przedmiotu, że się nie przygotowali. Przekłuwam te balony kłamstw, więc po prostu za to mnie nie znoszą i dlatego tak wściekle mnie atakują. Trudno, inaczej nie potrafią. Człowiek, który jest w polityce, musi mieć grubą skórę, więc jakoś to znoszę.

Z Beatą Szydło w Poroninie. Fot. Marcin Szkodziński

Chciałbym jeszcze zapytać panią o konkurencję. Jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej jest w naszym okręgu Weronika Smarduch. To pani bezpośrednia rywalka.

- Ja tej pani w ogóle mnie znałam. Poznałam ją jakieś dwa tygodnie temu w trakcie rozmowy w Telewizji Kraków. Bardziej znam jej ojca. Generalnie mam odczucie, że ta lista Platformy Obywatelskiej w naszym regionie jest słaba. Na 20 nazwisk na liście rozpoznałam 5.

Co będzie po wyborach?

- Zobaczymy jak wyborcy zareagują. Dosyć krzykliwa jest Konfederacja. Ale ich propozycja, to jest państwo dla młodych, zdrowych i bogatych. Nie daj panie Boże, żeby ktoś zachorował i potrzebował terapii przeciwnowotworowej za 500 000 miesięcznie, to wtedy - przepraszam - do piachu, albo zostaje zrzutka.pl. To taki skrajny, ale bardzo płytki libertarianizm.

A czy PiS nie jest skazany na koalicję z nimi?

- Nie. Doświadczenie uczy i mam zaufanie, że wyborcy zachowają się zdroworozsądkowo. Jeżeli byłoby tak, żebyśmy nie dostali samodzielnej większości, to Konfederacja będzie grała na przyśpieszone wybory i pójdzie z Platformą na rząd „wszyscy przeciw PiS”. Zrobi to nawet za cenę dopuszczenia Platformy do władzy i odebrania ludziom wszystkiego co teraz mają, bo liczy na to, że za rok, za dwa, coś na tym zyska. Oczywiście nic nie zyska, a cena będzie duża. Myślę jednak, że im bliżej decyzji wyborczej, tym bardziej ludzie zastanawiają się jakie dla nich osobiście będą konsekwencje dokonanego wyboru i wybiorą racjonalnie.

Część pierwsza wywiadu: Anna Paluch szczerze o sobie, spóźnianiu się, eleganckich ubraniach, hejcie i ministrach z Podhala. "Nie chcę mówić źle o kolegach, ale…"

Rozmawiał Robert Miśkowiec
Ankieta
Ankieta zakończona

Który z kandydatów do Senatu RP może liczyć na Twój głos?

 • 42%
  Krzysztof Chmura
 • 12%
  Jan Hamerski
 • 20%
  Bogusław Waksmundzki
 • 8%
  Jeszcze nie wiem
 • 18%
  Żaden
Oddanych głosów: 865
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Art10:50, 25 września 2023
Tylko idioci mogą głosować na PiS i następne lata afer, zadłużania Polski i izolacji międzynarodowej.
kogutka09:07, 25 września 2023
No to może pani poseł Paluch, która była posłem sprawozdawcą nowej ustawy geologicznej (Dz. U. poz. 1238) umożliwiającej wywłaszczenie z własnej nieruchomości bez odszkodowania a także sekwestrację CO2 na terenie 75% kraju (wtłaczanie pod ziemię, co uniemożliwi wydobywanie czegokolwiek na tych obszarach łącznie z wodami) opowie, jak to wspaniale wpłynie na bezpieczeństwo Polaków???
mario21:39, 24 września 2023
Ta pani wspierała jeśli pamiętacie zamordyzm sanitarny w czasie wiecie czego.
ninika20:35, 24 września 2023
A dlaczego nie zapytaliście pani posłanki o nową ustawę geologiczną, KTÓRĄ REFEROWAŁA W SEJMIE??? Dzięki niej będziemy mogli zostać pozbawieni nieruchomości BEZ ODSZKODOWANIA jeżeli okaże się, że pod nimi znajdują się bliżej niesprecyzowane "złoża strategiczne". Polecam wlogi dziennikarz śledczego Leszka Szymowskiego z panią poseł w roli głównej: "Współpracownica Kaczyńskiego chce wywłaszczyć miliony Polaków" oraz "Sekwestracja dwutlenku węgla na 75% terytorium Polski"
Szymek15:47, 24 września 2023
Trzeba mieć wyborców pisu za nic ,traktować jak ciemny lud i na nr1 wystawić spadochroniarza z Krakowa i jeszcze starego dziada
Kariera15:29, 24 września 2023
Blokuje miejsce na listach dla młodych mądrych wykształconych a nigdy za 16 lat nie wyszła na mównicę by powiedzieć coś od siebie ,tylko sprawozdania z kartki napisane przez prawników, jedynie gdoce z ław poselskich
Czesiek15:25, 24 września 2023
Rządzone przez pisowska posłankę i pisowskiego wójta Krościenko wynajęło w rynku gminne budynki pod kebbbab dla arabów, nie mam pytań co pipidowa w Polsce za czasów pisu kebab i araby ,hipokryzja pisowców nie zna granic
Zbyszek15:09, 23 września 2023
PiS się kończy!
Góral z Zakopanego10:14, 23 września 2023
Słowa wiceministra rozwoju Piotra Uścińskiego, polityk PiS stwierdził, że nauczyciel z Warszawy, którego nie stać na wynajem mieszkania, może znaleźć je poza miastem lub brać nadgodziny. Skandal,  niewiarygodne pani PiS oderwał się od realnego życia i to pokazuje jakie w pisie jest myślenie. I ta pani to reprezentuje, umacia, wpiera
Góral z Zakopanego10:14, 23 września 2023
Słowa wiceministra rozwoju Piotra Uścińskiego, polityk PiS stwierdził, że nauczyciel z Warszawy, którego nie stać na wynajem mieszkania, może znaleźć je poza miastem lub brać nadgodziny. Skandal,  niewiarygodne pani PiS oderwał się od realnego życia i to pokazuje jakie w pisie jest myślenie. I ta pani to reprezentuje, umacia, wpiera
duch Gagarina09:03, 23 września 2023
do Wektor, jak mówisz o pogrzebaniu, to ja też, to zblatowane z pisem konsorcjum, może pogrzebać.
Serce mam PO Lewej07:32, 23 września 2023
Typowy prawicowy bełkot polityczny. Obrończyni rodzin, a przecież Anna Paluch to stara panna, bo nie wypada pisać o niej singielka. Jak może mówić publicznie, że jej ciasno w 38m mieszkaniu,cyt.ciemnej klicie. Posłanko! Rodziny tak mieszkają! Bezczelność PiS nie zna granic. Opamiętajcie się na tym Podtatrzu, chyba że lubicie,jak was trzymają na smyczy i w kagańcu.
szczypr17:05, 22 września 2023
Jebana pijawa. Suwereny, wy o 38 metrach możecie sobie pomarzyć, tak lubicie, jak was te k...y dymają?
Katarzynka15:20, 22 września 2023
wstyd!!!,, śpisoci'' na zdjęciu poprzebierani za górali- jaka p.poseł takie towarzystwo..
bierny palacz14:10, 22 września 2023
Aniu mogę wskoczyć kiedyś na fufu? bo widzę owoc dobrego gatunku
lodówka12:47, 22 września 2023
Wybierajmy Polaków
a nie nacje które niszczą polskość
Ta pani to na pewno nie nasza
Wektor12:25, 22 września 2023
Do myśleć.
/.../

Wektor proszę pamiętać o temacie artykułu. Moderator.
Wektor11:33, 22 września 2023
Rozdawnictwo PiS-u :).

Jak się ma ;), to się rozdaje :), w końcu TO NASZE PIENIĄDZE z VAT-u, których nie było, bo były ZAKOPANE :).

Jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy, które można POROZDAWAĆ ludziom, to nie powinien
z tym zwlekać, bo w Zakopanem nie - ocenił Tusk. Co to były za czasy :).

A gdzie były zakopane nasze pieniądze ??? :).

"Nie wolno było ruszać paliw, myśmy alarmowali za poprzedniej władzy, że te paliwa są sprzedawane bez VAT,
to nie wolno było tego ruszać" - Tak Platformę podsumował Sławomir Siwy szef związku zawodowego celników,
co daje niejakie pojęcie, jak za czasów koalicji Lewicowej Platformy Obywatelskiej-ZSL zwalczano mafię
paliwową i wyłudzenia VAT-u.
Wyrocznia10:29, 22 września 2023
Nic nieznacząca osoba do przecinania wstążek, tyle o niej.
Mhm10:26, 22 września 2023
Panią jak i jej ugrupowanie ocenię w październiku na 8 gwiazdek.
góral NT09:37, 22 września 2023
To dobrze że nie zna nikogo. Polityka potrzebuje świeżych umysłów a nie polityków z zawodu.
Po 15 października życzę Pani z całego serca więcej wolnego czasu na wakacje. :D:D:D
Mieszkaniec09:15, 22 września 2023
Wszyscy mamy być wdzięczni, że dają nam nasze pieniądze, i ich popierać bo inaczj nie będą zadowoleni. Tak brzmi ten fragment
"I jeszcze to hołubienie wicestarosty, który przez całą kadencję z uśmiechem odbierał promesy na rządowe wsparcie powiatowych inwestycji, a teraz kandyduje przeciw naszemu senatorowi"
myśleć08:56, 22 września 2023
Przecież pani poseł Paluch odpowiadała w sejmie za uchwaloną niedawno ustawę, która umożliwi wywłaszczenia przez państwo obywatela bez odszkodowania. Czyli mogą cię z ojcowizny wywłaszczyć i żadnych dutków nie dostaniesz. I to poseł z Podhala, która wie jak do ojcowizny podchodzimy to prowadziła, recenzowała w sejmie. To jest państwo prawa i sprawiedliwości.
mieszkanie + komisje widmo08:37, 22 września 2023
Ile pani zarobiła za komisje widmo ?
2 -3 spotkania i 80 tys zł mozna poczytać w internecie
Smok08:27, 22 września 2023
Pani poseł wystarczy spojrzeć jakie zdjęcia robi do materiałów wyborczych. Prosto na twarz żeby profilu nie było widać. Pewnie przez ten nos.
xxl08:19, 22 września 2023
Popieram tą kobietę i pokazuję jej wyborach środkowy Paluch
xxl08:19, 22 września 2023
Popieram tą kobietę i pokazuję jej wyborach środkowy Paluch
xxl08:19, 22 września 2023
Popieram tą kobietę i pokazuję jej wyborach środkowy Paluch
xxl08:19, 22 września 2023
Popieram tą kobietę i pokazuję jej wyborach środkowy Paluch
Janosik08:14, 22 września 2023
Wygra Tusk i nie będzie afer z tej prostej sprawy, że wszystkie duże telewizje będą w rękach KO. Tomasz lis będzie znowu miał swój program w TVP i w każdym, odcinku będą brawa dla Tuska i odśpiewanie 100 lat!
Być może nawet sprzedadzą TVP TVN-owi. Znów zobaczymy dawno zapomniane twarze, Tadla, Kraśko, Dobrosz-Oracz, Hanna Lis., Lewicka, Olejnik i wiele innych resortowych dzieci. Widać z obecnej działalności tych dziennikarzy, że potrafią mieszać ludziom w głowach. Z aferek robią wielkie afery, błahe zdarzenia wyolbrzymiają do niebotycznych rozmiarów. Szukają afer, gdzie ich nie ma i prowokują. Są dobrzy w tym co robią, więc ludzie wkrótce usłyszą, że żyje super, nie patrząc jak im się naprawdę żyje. Nie muszą wyciągać wniosków ze swojego życia, wystarczy że im ktoś wmówi co jest dobre,a co złe. Będzie tak samo, tylko odwrotnie.
Ania08:08, 22 września 2023
Omg. Laurka jak z TVP?
Swok08:04, 22 września 2023
Z wypowiedzi jasno wynika, że interesują ich tylko mandaty, a nie dobro regionu. Prezes - Kielce, Terlecki u nas. Czemu nie z Londynu? Pisinflacja nas niszczy, państwo w rozsypce, ludzie mają w głowach poprzewracane jak w komunie. Bardzo się zdziwicie po wyborach, nie będzie już klaskania i podrygiwania w sejmie.
heavymetal201808:02, 22 września 2023
Logo PIS na plakacie wyborczym Edka to KŁAMSTWO WYBORCZE.Przed wyborami wstydzi się swojej partii a po już niekoniecznie.
klawisz07:44, 22 września 2023
"bo jest mi ciasno i niewygodnie. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie siedzi w ciemnej klitce o powierzchni 38 m kw"... cóż za odkrywcza konkluzja! A po ośmiu latach afer, przekrętów i bezkarnych głosowań PiS trzeba może będzie się oswoić z takimi warunkami, bo po wyborach dla członków tej partii to może być jeszcze ciaśniej i ciemniej - z zakratowanym okienkiem.
heavymetalNT07:39, 22 września 2023
Na Podhalu rządzi koalicja antyPIS ( Platforma z Suwerenną Polską) dlatego głosuję na PIS i Panią Anię.
Koryto +07:15, 22 września 2023
Pierdu pierdu pa pa papa
Nie ma chemii do knesejmu06:51, 22 września 2023
Struktury państwa zostały zepsute do cna i tym się właśnie chwali pani Paluch.
Urzędy nie funkcjonują jak zostały powołane do swej roli lecz są sterowane z zewnątrz.
Decyzje urzędów zależą od woli ZAŁATWIACZY pokazujących się później z "tekturami".
To załatwiacze decydują o dotacjach na remont kościołów (i siedzą potem w pierwszej ławce) , o samochodzie strażackim (i potem są honorowym gościem przy jego poświęcaniu), po ulewnej burzy nie przyjeżdża urzędnik Wód Polskich tylko "załatwiacz" itd. itd..
Tak to funkcjonuje Ukraina! my musimy z tym SKOŃCZYĆ!
Wektor00:29, 22 września 2023
Rozdawnictwo PiS-u :).

Jak się ma ;), to się rozdaje :), w końcu TO NASZE PIENIĄDZE z VAT-u, których nie było, bo były ZAKOPANE :).

Jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy, które można POROZDAWAĆ ludziom, to nie powinien
z tym zwlekać, bo w Zakopanem nie - ocenił Tusk. Co to były za czasy :).

A gdzie były zakopane nasze pieniądze ??? :).

"Nie wolno było ruszać paliw, myśmy alarmowali za poprzedniej władzy, że te paliwa są sprzedawane bez VAT,
to nie wolno było tego ruszać" - Tak Platformę podsumował Sławomir Siwy szef związku zawodowego celników,
co daje niejakie pojęcie, jak za czasów koalicji Lewicowej Platformy Obywatelskiej-ZSL zwalczano mafię
paliwową i wyłudzenia VAT-u.
Zygmunt23:27, 21 września 2023
Dość PISu i ich wałków!!!! Dość rozkradania Polski i zaciągania długów, które Nasze wnuki i prawnuki będą musieć spłacać!!! Dość arogancji obecnej władzy!!!!
@@@23:06, 21 września 2023
A moze tak wywiadzik o aferach Pisowskich o tepej propagandzie w rzadowej telewizji a nie tylko ochy i achy jaka to ja jestem super najwspanialsza,najpracowitsza i najuczciwsza mydlenie ludziom oczu swoimi banialukami a gdzie o inflacji o drozyznie o sadach o palowaniu kobiet o rekordowo drogim pradzie o obstawianiu stanowisk swoimi o pieniadzach z KPO o zwalaniu winy na wszystkich tylko nie na siebie za co winna cała europa i Tusk oczywiscie a nie wy pani posłąnko o tym pani nie mówi a moze warto udzielic takiego wywiadziku.Chwalenie sie wasza tepa propaganda juz na ludziach myslacych nie robi zadnego wrazenia przez te osiem lat bo sami tego spoleczenstwo nauczyliscie ... ZAORACIE sie sami ZAORACIE!!!
pamiętający23:00, 21 września 2023
@Kolos
Pamiętam czasy, gdy zarabialiśmy miliony a 10000 zł było wymieniane na 1 zł. a że historia lubi się powtarzać, to zbliżamy się do tego wielkimi krokami. Porównaj koszyk zakupów za średnią pensję kiedyś a dzisiaj i już wiesz na kogo masz głosować.
Jan22:55, 21 września 2023
Co ona cpa wygląda jakby wąchała klej. Może niech przestanie to brać albo zmieni lekarza
Osiol22:41, 21 września 2023
@wektor
A zastanów się czy ten żołnierz co zdezerterowal na Białoruś co robili z niego wariata(jak z Leppera)czy to napewno wariat???
X.22:33, 21 września 2023
Wywiad tak tendencyjny jak red. Miśkowiec, którego poglądy i sympatia do PiS są znane nie od dzisiaj. Cóż... nie ma już co czytać na tym Podhalu.
Jasiek Prawda22:01, 21 września 2023
To wyborczy wywiad na zamówienie i nic o tym co istotne dla Polski, takie samochwała a gdzie prawda o wizach ,inflacji ,problemach ludzi? Ta Pani nic nie zrobiła dla kraju, dla kobiet czy regionu. Takie sztuczne udawanie Posła i robienie szmalu
mądry21:20, 21 września 2023
ta pani jest tam wszędzie jak już ktoś inny coś załatwi zrobi to ona Przyjeżdża na gotowe i zachowuje się jak by to ona wszystko załatwiała i robiła
Wektor21:17, 21 września 2023
Bardzo dobry wywiad Pani Aniu, życzę wszystkiego dobrego, zwycięstwo w tych wyborach jest podane na tacy, wystarczy
pozwolić opozycji mówić, film Holland pogrzebie opozycje w otchłani obłudy, efek będzie odwrotny od zamierzonego,
tak samo, jak z atakiem na Jana Pawła II. Atak na Wojsko Polskie i służby graniczne to ponowny strzał w potylice.
Życzę dobrego wyniku wyborczego. /.../

Regulamin komentowania - na dole strony. Proszę je uszanować. Moderator.
Kolos21:10, 21 września 2023
Odpowiedz jest prosta każdy z nas wie ile zarabiał za wszystkich poprzednich rządów ile kosztowało go życie i ile odkładał z zarobionych pieniędzy oczywiście procentowo i macie odpowiedz na kogo głosować
Obserwator20:57, 21 września 2023
Trzeba popatrzeć na całokształt PISU. bardzo dobvrze prezentuje go Rafał Piech z partii Polska Jest Jedna. Cała prawdę mówi, PIS za 2 swoje kadencje zamknął kilka (albo) i naście kopalni i dalej chce zamykać, energię musimy kupować za grube pieniądze, a przecież tyle Polska ma pod ziemią wegla i innych cennych rzeczy. Gdzie mamy rolnictwo?? też zostało zniszczone. Nagle się teraz obudzili, że niby nie chcą z UKR, a 1,5 roku temu gdzie byli, że to techniczne zboże wpuścili. A ustawa, którą podpisali podczas pandemii o zwiększeniu dopuszczalnej mocy fal elektromagnetycznych (a są dowody, że działanie tych fal jest szkodliwe), a ustawa prawo geologiczne - czemu nikt o tym nie mówi w TV, mogą cie wysiedlić jak stwierdza, że w miejsu, gdzie mieszkasz jest "cos ciekawego do wzięcia" (kto wie może niedługo wode ze studni tez uznają za własność i cię opodatkują, że zabierasz ich dobro"...i wiele jeszcze by pisać i mówić...
Osiol20:44, 21 września 2023
Tak naprawdę to o czym nie wiemy co popełnił ... Co tam mrocznego jeszcze kryje może chwila szczerości??? Proponuję zacząć od umów z U i zymianami, i sojusznikami zza wody
SKINHEADS 6920:38, 21 września 2023
paluchowa PO przegranych wyborach zostanie kasjerka w dyskoncie.Pewne info.
SKINHEADS 6920:38, 21 września 2023
paluchowa PO przegranych wyborach zostanie kasjerka w dyskoncie.Pewne info.
Jasiek20:16, 21 września 2023
Jak patrzę na Panią Annę - patronkę Krościenka n/D, to też nie czuję chemii.
Gulasz Juliusz Zeżarł20:06, 21 września 2023
Ona jest idealną parlamentarzystką z punktu widzenia ptezesa Kaczyńskiego.
Nie ma własnego zdania, nie ma żadnych innych ambicji poza trwaniem u boku prezesa, co podkreśla na kazdym kroku i w tym wywiadzie również, absolutnie na niczym się nie zna więc poza parlamentem umarłaby z głodu, a jeszcze umoczona w sprawę mieszkania komunalnego przez wiele lat, więc w razie czego, gdyby jej coś "strzeliło do głowy" zawsze można ją postraszyć kontrolą czy aby na pewno było to legalne.
I tyle.
zzz19:48, 21 września 2023
Paluch i Siarka jeden drugiego wart
60+19:44, 21 września 2023
Ja i wiele osób już Panią oceniłam! Dość ciemnocie!!!! Ludzie młodzi i nowocześni powinni mieć szansę!!!
Night lover19:36, 21 września 2023
Anka, chciałbym być Twoim chłopakiem
PO CO ?19:20, 21 września 2023
MY państwu już dziękujemy..zrobiliście już wsztstko inni też mają swoje sprawy załatwić a nic nie robić to po co się pchać ..
Andrzejx4819:05, 21 września 2023
Tej wrednej i leniwej pani już dziękujemy
marian18:55, 21 września 2023
Pani już dziękujemy!!!
Panie Waksmudzki stawiam na Pana
ja18:33, 21 września 2023
Mam wielką nadzieję że już niedługo nie będę musiał oglądać tej twarzy,
Odys18:28, 21 września 2023
A gdzie w wywiadzie o inflacji? Drożyzna? Wizach za kasę? Biciu kobiet przez policję? Podsłuchiwaniu posłów i generałów? Niszczeniu edukacji?
Urlich von Pipke18:28, 21 września 2023
do Major, nie przywołuj Boga, nie przywołuj
smakosz18:21, 21 września 2023
A ja na wybory nie pójde. Kupie flache wina zaprawionego siarką, wezme flache paluchami i rozwale ją hamerem. No i bedzie gut .
młody bezpartyjny18:01, 21 września 2023
Młodym trzeba dać szanse, starzy out te ministry, senatory i posły.
Jan17:51, 21 września 2023
Samochwalstwo i PiSowska propaganda sukcesów, bałwochwalstwo, zakłamanie i obłuda - tylko do tego zdolna jest ta posłanka. Odejdź już od tego koryta.
KG17:46, 21 września 2023
Pisałam do pani poseł korzystając z poczty elektronicznej na adres sejmowy. Było to ponad 1,5 roku temu. Mimo przypomnień o tym fakcie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, nawet od biura żadnej informacji. Nie mogę uważać, że jestem należycie przez tę panią reprezentowana. E-mail dotyczył ważnego wowczas dla wyborców problemu. Gdy sprawa stała się już powszechnie dyskutowaną poinformowałam, że odpowiedzi już nie oczekuję.
KG17:46, 21 września 2023
Pisałam do pani poseł korzystając z poczty elektronicznej na adres sejmowy. Było to ponad 1,5 roku temu. Mimo przypomnień o tym fakcie nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, nawet od biura żadnej informacji. Nie mogę uważać, że jestem należycie przez tę panią reprezentowana. E-mail dotyczył ważnego wowczas dla wyborców problemu. Gdy sprawa stała się już powszechnie dyskutowaną poinformowałam, że odpowiedzi już nie oczekuję.
KTT17:41, 21 września 2023
Dali by święty spokój , nic qurwa nie robią tylko dutki biorą młodych ludzi trzeba a nie starych pryków.
ocena z Orawy17:38, 21 września 2023
jak rządziła PO- PSL pani A.Paluch przecinała wstęgi od Sącza po Orawę
nikt jej nie zakazywał ze to środki dane przez PO i nie może ...
Dzisiaj chce aby środki rozdzielane przez PiS były odbierane przez tylko PiS
Samorząd to nie PiS ... to praca na rzecz lokalnej społeczności
Viktor17:34, 21 września 2023
Pis dal nam aferę wizowa, aferę willa plus, drożyzna w sklepach i prądzie, inflacja, pełno ludzi z pis w spółkach z potężnymi pensjami, 3 mld na tvp, brak kasy na chore dzieci, ułaskawienie Kamińskiego, dotacje dla organizacji swoich ludzi, aferę z respiratorami, 70 mln w błoto na wybory kopertowe, ataki policji na kobiety, zgubione rakiety i zapalniki, granatnik wybuchajacy w biurze szefa policji i ciągle ataki na każdego kto przeciw pis.
venti17:19, 21 września 2023
do Wojtek Nowy Targ
Plakaty można zedrzeć z przystanków przecież to nie Jej prywatna wiata jest
venti17:17, 21 września 2023
Tonący Brzytwy się Chwyta....Paluchowa Toniesz na Tej płaszczyźnie Podhalańskiej i to bardzo. Nie wystarczy zapłacić redakcji za wywiad i wszystko ucichnie tak Ci się tylko wydaje Pni Posłanko!!!!!!!!
Tolek17:10, 21 września 2023
Głosuję na PIS ale nigdy na tę panią. Gdy pracowała jako geodeta nie dokończyła nam podziału lasu, chociaż wypłaciłem jej całość uzgodnionej kwoty za podział. Nie stać mnie wówczas było aby skarżyć ja prywatnie. Z urzędu sprawa została umorzona .
Alan17:02, 21 września 2023
ta pani jest znana z tego,że jest na każdym zdjęciu z otwaracia wszystkiego
i zmieniania pampersa J. Kaczyńskiemu
Major16:34, 21 września 2023
Fafiki ujadają a karawana dzięki Bogu idzie dalej
Osiol16:34, 21 września 2023
Co jest ważniejsze posłuszeństwo wobec parti(prezesa) czy narodowy interes?
Czy można było odmówić rozkazu ws ust geologicznej, PGNiG, orlenu(arabowie) pegasus,stacjonowaniu wojska bez referendum, i tych stu czy trzystu afer no zagłosuje na(tu jakiś patriota pis odległe miejsce) ale tylko z ciekawości jak takie rządzenie się skonczy.
Myślę że wejdzie do podręczników histori i ekonomi oraz akademi wojskowych.
mądry i skromny16:03, 21 września 2023
Ran twoich niegodnym całować.
Wojtek Nowy Targ16:02, 21 września 2023
kiedy odda mieszkanie komunalne ,hipokrytka, kiedy zdejmie plakaty z przystanków MZK w Nowym Targu
gorol15:52, 21 września 2023
"Najpierw podnieśliśmy pensje Polakom, a potem dopiero sobie."

Przedsiębiorców doją, a SOBIE podnoszą ?!
Szanowna Pani poseł pracuje Pani dla mnie, a ja nie wyrażam zgody na podnoszenie pensji osłom
Baba15:44, 21 września 2023
A co to z tym czynszem pani posłanko, bo żem nie zrozumiała ? To chyba z przemęczenio bo tyż na ostatnim urlopie byłach z kombinatu, chyba w 1992 roku?
Tak Pis rządzi15:44, 21 września 2023
Inflacja afera wizowa drożyzna i kasa dla swoich w spółkach i dotacjach
pamiętający15:42, 21 września 2023
Co za brednie - czytać się tego nie da. Jak można mówić "- Polityka to nie jest towarzystwo wzajemnej adoracji. To jest grupa ludzi, którzy mają wspólny cel do osiągnięcia. Jeżeli mamy alternatywę taką, że gdyby się jakimś zrządzeniem złośliwego losu Platforma Obywatelska dorwała do władzy, to sprzeda wszystko, co tylko wpadnie jej w ręce, z Kolejką na Kasprowy na czele, podniesie wiek emerytalny i sprowadzi nam tu tysiące migrantów. W takiej sytuacji nie można kierować się osobistymi pobudkami, tylko interesem państwa. To nie czas na wzajemne animozje, bo walczymy o coś większego." Tak oto drodzy forumowicze stosuje się chwyty socjotechniczne, by odwrócić uwagę od najistotniejszych spraw. Kto Szanowna Pani podpisał się pod projektem posła Hoca dot. dokręcenie, ubezwłasnowolnienia społeczeństwa w sprawie plandemii? Bogu dzięki, że to zostało przez sejm odrzucone, kto poprzez głosowania sejmowe, (czasem po północy) przyczynił się do zapaści służby zdrowia, ponadplanowych ponad 250 000 ludzi, w tym i z naszego regionu ? - Tak dla przypomnienia - co z zamkniętymi lasami, co z zamkniętymi cmentarzami we Wszystkich Świętych ? Co z nowelizacją prawa geologicznego - może przedstawi Szanowna Pani szczegóły tej ustawy, bo była Pani jej sprawozdawcą i "znam wszystkie szczegóły" O Pani działalności poselskiej antyludzkiej, to można tomy pisać, ale o tym innym razem.
Czytelnik15:36, 21 września 2023
Kiedy wywiady z politykami z innych opcji politycznych, tak żeby było bezstronnie?

Na górze strony jest czerwona zakładka "Wybory parlamentarne 2023". Tam proszę szukać. Moderator.
Osiol15:27, 21 września 2023
A skąd pochodzili rodzice posłanki? Mam pewne wytyczne kościelne i chciałbym się upewnić by się nie spowiadać...
Kofederata15:16, 21 września 2023
Taaa Pani Poseł zbieramy teraz dla Kamilki, bo WY woleliście dać na propagandę. HIPOKRYZJA!!! Mam nadzieję, że 15 października WAS pogonią jak w 89 czerwonych!!!
Kacper15:08, 21 września 2023
Lukier z artykułu się leję. Nie ma pytań o afery rządu, inflację itp. Czy wywiad jest sponsorowany?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas