Budowa parku w Szaflarach zmierza do końca - podhale24.pl
Sobota, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Jabłonka
Clouds
-8°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-8°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
-6°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-9°
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
172 %
Nowy Targ
82 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 86 | 172 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 41 | 82 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
23.09.2023, 11:56 | czytano: 4536

Budowa parku w Szaflarach zmierza do końca

Jeszcze tej jesieni ma zakończyć się budowa parku na Błoniach Szaflarzańskich oraz remont Wikarówki.

Fot. UG Szaflary
Fot. UG Szaflary
Najważniejszy etap prac budowlanych został wykonany, obecnie trwają już roboty wykończeniowe. Rozpoczęto również wykańczanie centralnej części parku. W pełni gotowy jest już budynek sanitariatów, parking dla samochodów osobowych, ogrodzenie oraz w znacznej mierze alejki, place spacerowe, tereny zielone z roślinnością oraz mała architektura w postaci ławeczek, koszy i tablic informacyjnych. Na ukończeniu jest również główna niecka żelbetowa fontanny multimedialnej, która będzie główną atrakcją parku z możliwością wyświetlania na ekranie wodnym projekcji laserowych oraz video, dzięki czemu woda z oświetleniem zsynchronizowane będą do muzyki.Na budynku Wikarówki dobiegają końca roboty elewacyjne, zagospodarowanie terenu, oraz roboty wykończeniowe wewnątrz obiektu. Odrestaurowany obiekt będzie mieścił pomieszczenia pamięci o dziedzictwie cystersów, nauki rzemiosła oraz pomieszczenie konferencyjno – wystawowe.

oprac. r/ UG Szaflary
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
aaA13:37, 27 września 2023
Piękna betonoza
~ do @nikto08:14, 25 września 2023
Polecam abys przeszedł sie na zebrania wiejskie po sołectwach to usłyszysz jakie ludzie mają prawdziwe problemy i nikt o parku z fontanna za 11-12mln zł nie wspominał. Jak są jakieś pieniadze to wziecia w tym przypadku na park to nie zawsze trzeba za wszelką cenę je wydać. No chyba że trzeba sie czym kolwiek pochwalić
nikto22:18, 24 września 2023
Chyba już do wyborów samorządowych się uaktywnili niektórzy, zamiast się cieszyć z ogromu inwestycji i rozwoju całej gminy chcą na siłę obrazić naszego gospodarza gminy. Proszę robić swoje a nie słuchać frustratow i zazdrośników. Gmina Szaflary do przodu !!!
yamakay11:52, 24 września 2023
cieplo tam bedziecie mieli :)
Hmm06:40, 24 września 2023
Saflarzany do parku bedom chodzić i mocyć nogi w fontannie. Hmm. Rynek jest. Fontanna jest. Park jest. Prawa miejskie się należą. Hmm.
Prorok22:06, 23 września 2023
Gdzie ludzie gdzie jakiś mądry włodarz przecież piękne łąki zabudowali kostką. Nie można zrobić wąskich dróżek z ławkami jakąś fontannę? Już widzę ją w upalne dni łudzę będą spacerować po tym nagrzanym betonie.Ale widocznie władza nie zastanawia się co robić tylko żeby kasę wydać.
Se zarobi19:30, 23 września 2023
No pilne to kielo cud. Bezdzietna mieli cudowny betonowy park w Szaflarach, a jakaś foremkę se zarobi na wykostkowaniu x tysięcy metrów.
rentgen*16:32, 23 września 2023
Ja to wam Szaflarzanie współczuję.
Jeszcze niedawno wójt próbował wam wybudować spalarnie- opowiadając ile to jest taka inwestycja potrzebna i to kolo kolo samego rezerwatu. Trzeba było zakładać stowarzyszenia i o mało nie został przegnany, dobrze że w porę wycofał się z tego pomysłu. A teraz funduje wam betonowe na terenach zielonych i to parafialnych. Ale macie huśtawkę nastrojów.
Czy ktoś "odpowie" na te pytania?15:04, 23 września 2023
Ile dodatkowo będzie kosztowała fuszerka wykonawcy i poprawa jej związana przechyleniem zbiornika za fontanną? I kto poniesie koszty za tą fuszerkę? Czy nadlanie tego zbiornika od góry to jest właściwy sposób poprawy(naprawy) fuszerki?
12mln wyrzucone w błoto dosłownie. Następna zielona łąka zabetonowana.
Pieniądze mogły być przeznaczone na ważniejszy cel jakim np. jest budowa wodociągu.
Na tablicy informacyjnej jest pozwolenie na budowę 14.12.2017rok.
Dlaczego społeczność Szaflar nie miała się możliwości wypowiedzenia potrzeby budowania tego pseudo parku?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas