O kobietach, wyborach, biogazowi i kłamstwach - konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w nowotarskim hotelu "Casa" - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
28.09.2023, 18:21 | czytano: 7749

O kobietach, wyborach, biogazowi i kłamstwach - konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w nowotarskim hotelu "Casa"

NOWY TARG. - Chcemy innej Polski. Polski uczciwej, Polski demokratycznej, Polski, w której każdy obywatel jest przez państwo szanowany - mówiła dziś w Nowym Targu wicemarszałkini sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Fot. Piotr Dobosz
Fot. Piotr Dobosz
W hotelu „Casa” odbyła się konferencja prasowa KO w ramach akcji „Kobiety na wybory”. Dziennikarzom przedstawiły się kandydatki do sejmu z okręgu nr 14 - Weronika Smarduch z Łopusznej - „jedynka” na liście i jednocześnie wiceszefowa małopolskich struktur Platformy Obywatelskiej oraz Maria Dawidek z Poronina i Magdalena Kurzawa z powiatu gorlickiego. Gościem spotkania była Natalia Ustupska - liderka stowarzyszenia EKO Raba Wyżna, walczącego przeciwko budowie w tej miejscowości biogazowi.

Kobiety, idźcie na wybory!

- Na każdym spotkaniu mówimy o tym, jak ważne są te wybory, jak ważne jest zaangażowanie, jak ważne, by na nie pójść - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. - Ale wiem także, że w tych wyborach bardzo będzie się liczył głos kobiet. I nie chodzi tylko o to, że mamy świetne kandydatki na naszych listach. Kobiety są zdeterminowane do tego, żeby przeprowadzać swoje plany, swoje pomysły, ale też do tego, by bronić praw kobiet, a tym samym praw nas wszystkich. Naszych wolności, naszej godności. Kobiety z Podhala znane są ze swoich mocnych, twardych charakterów. Wierzę głęboko, że nie tylko zdobędą mandaty, ale także przekonają swoje sąsiadki i sąsiadów do tego, by iść na wybory i odważyć się wybrać osoby, do których mają największe zaufanie. Bo w tych wyborach - jak w żadnych innych - liczyć się będą wartości. Liczyć się będzie uczciwość, przyzwoitość, zwalczanie kłamstwa, fejków, nienawiści. Głos każdej i każdego z nas liczy się, ma wielką moc. Nie zmarnujcie go. To już 105 lat, odkąd kobiety mają prawa wyborcze. Niech skorzystają z tej szansy, niech pokażą, że są patriotkami i zależy im na Polsce.

Podobnie do uczestnictwa w wyborach zachęcała Weronika Smarduch, podkreślając, że na Podhalu to na kobietach spoczywa najczęściej dbanie o domowe budżety.

- To właśnie one pierwsze dostrzegły drożyznę, to one podejmują decyzje, z czego rodziny mają rezygnować, na czym oszczędzać. A teraz mają szansę zdecydować i wyciągnąć konsekwencje wobec polityków, którzy doprowadzili do tego stanu - mówiła „jedynka” na liście KO.

Do pójścia na wybory namawiały też pozostałe kandydatki, prezentując się dziennikarzom.

Maria Dawidek z Poronina, emerytka i od 24 lat kierowniczka zespołu „Regle” chce w sejmie walczyć o pełne finansowanie przez państwo in vitro. - Nie mam dzieci i zależy mi, by kobiety, które znalazły się w takiej sytuacji, jak kiedyś ja, mogły je mieć - deklarowała.

Z kolei Magdalena Kurzawa, młoda kandydatka z powiatu gorlickiego, zapewniała, że w parlamencie chce działać na rzecz zapewniania kobietom godnych warunków pracy i życia, a także walczyć z ignorowaniem ich przez władzę oraz z przemocą domową. - Razem możemy pracować nad tym, by nasza społeczność i nasza codzienność były bardziej równe, bardziej sprawiedliwe i bardziej opiekuńcze - mówiła.

Zakończyć koszmar w Rabie Wyżnej

- Jesteśmy tu dziś również po to, by pokazać wsparcie kobietom z Podhala, które mają odwagę walczyć o swoje lokalne społeczności. O to, żeby nasze wsie były miejscem, gdzie możemy wychowywać w spokoju nasze dzieci - mówiła następnie Weronika Smarduch, przedstawiając Natalię Ustupską - liderkę stowarzyszenia EKO Raba Wyżna, protestującego przeciw budowie w tej miejscowości biogazowi.Ta ostatnia ze szczegółami przedstawiała historię konfliktu, dotyczącego kontrowersyjnej inwestycji. Mówiła o szykanach, z jakimi Stowarzyszenie spotyka się ze strony polityków Suwerennej Polski, o wezwaniach na policję za pisane w mediach społecznościowych komentarze, o hejcie, oskarżeniach, zastraszaniu, bezczynności starostwa, w sytuacji, gdy - jak podkreślała - tak stanowisko gminy, jak i mieszkańców jest jednoznaczne.

- Jak my dzisiaj możemy dyskutować, jak domagać się naszych praw, kiedy każda nasza krytyka, wskazanie uchybień, powodują takie reakcje? - pytała Ustupska. - Jak to możliwe, że w wolnym, demokratycznym państwie, gdzie wolność słowa jest prawem każdego z nas, pojawili się ci, którzy chcą nas tego prawa pozbawiać. Ktoś gwałci prawo do wolności słowa, próbuje zamknąć nam usta i pozbawić możliwości krytyki decyzji, które nam się nie podobają, które nam szkodzą. Jakie my, zwykli mieszkańcy, obywatele, mamy narzędzia, żeby domagać się swoich praw? Nagle okazuje się, że mieszkańcy Raby, właściciele ziemi oraz władze gminy mają najmniej do powiedzenia w swojej miejscowości. W starostwie przedstawiliśmy szereg nieprawidłowości i uchybień. I co? I nikt z tym nic nie robi, od miesięcy urzędnicy badają sprawę, nie ma żadnego zgłoszenia do prokuratury. My tego nie możemy odpuścić, bo jeżeli dziś stanowczo nie powiemy dość, to okaże się, że władza nie zna żadnych granic. Nie walczymy ani ze starostwem, ani z inwestorem, walczymy o siebie, o swoją przyszłość, o swoją codzienność, o swój dobytek. W tej historii absurd goni absurd, a kłamstwo - kłamstwo. Ale dziś spotyka to mieszkańców Raby Wyżnej, a jutro może spotkać każdego.

- Apeluję do starosty powiatu nowotarskiego, żeby zakończył ten koszmar - mówiła z kolei Weronika Smarduch. - Mają państwo podstawę do uchylenia pozwolenia na budowę biogazowi i tę decyzję podjąć trzeba jak najszybciej. Apeluję do polityków PiS - macie ostatnie dwa tygodnie na to, by - zgodnie z sugestią urzędu gminy i sugestią mieszkańców Raby Wyżnej - przekazać grunty skarbu państwa dla gminy na rzecz usług publicznych. Apeluję do polityków Suwerennej Polski - przyszedł ten czas, kiedy warto wreszcie ludzi przeprosić i przyznać się do błędu.

- I po to właśnie są te wybory - komentowała sprawę Małgorzata Kidawa-Błońska. - Po to jest potrzebny głos państwa, żebyśmy nie mówili później, że władza nie słucha obywateli i z nimi nie rozmawia, że władza centralna występuje przeciwko samorządom, że nie ma debaty, dyskusji. Nie może być tak, że obywatel staje wobec prokuratury, wobec policji, tylko dlatego, że władza jest sterowana centralnie i załatwia interesy jednej grupy, jednej partii. Po to są wybory, byśmy wybrali ludzi uczciwych, odpowiedzialnych, ludzi, którzy naprawdę będą reprezentowali swoje małe ojczyzny i będą pilnowali, żeby prawo w naszym kraju było przestrzegane.Wicemarszałkini sejmu zachęcała też do udziału - 1 października - w Marszu Miliona Serc w Warszawie. - Tam będą ci, którzy wiedzą, czym są wartości, co jest dla nas ważne, i którzy pokażą, że chcemy innej Polski. Polski uczciwej, Polski demokratycznej, Polski, w której każdy obywatel jest przez państwo szanowany.

Afera, nie aferka

Kidawa Błońska odniosła się też w Nowym Targu do afery wizowej i zaprzeczania jej istnienia przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Za każdym razem, kiedy pokazuje się, gdzie są nadużycia tej władzy, gdzie są jej oszustwa, wychodzi premier albo prezes Kaczyński i mówią - to nie my, to Tusk, albo - tak, jak teraz - to nie afera, to mała aferka. Od kilku lat, a szczególnie w ostatnich tygodniach, jedno kłamstwo goni drugie. I trudno z tymi kłamstwami polemizować, bo prezes mówi co chce, a debaty z Donaldem Tuskiem unika. Jedyna szansa to wygrać wybory, bo w takim kłamstwie i obłudzie dalej żyć nie można.

Piotr Dobosz
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Andrzejx4816:47, 1 października 2023
No nie mało ci tu ciemnogrodu popierających aferzystów złodziei kłamców co nie którzy chwalą się że złodzieje dali im 500+tylko nie liczą się z tym iż tak mnie jak i innym ciężko pracującym te pieniądze właśnie oni ukradli nam nie że podnieśli składkę zdrowotną którą również im zabierają bez odpisu z podatku i tym samym odbierają z nawiązką to co im dali nie liczą podwyżek nośników ciepła węgla gazu opłat mieszkań w sklepach żywności ceny paliwa podwyżek tępogłowi spokojnie to wszystko policzcie i wtedy wyjdzie wam kiedy było lepiej a i jeszcze jedno mówią iż Pan premier Tusk ukradł pieniądze z OFE przekazał je do ZUS a co zrobił złodziej Morawiecki z pozostałą częścią tych pieniędzy zabrał 15% i reszta gdzieś wyparowała gdzie one są czemu nikt nie pyta tego złodzieja gdzie są
Angry01:41, 1 października 2023
Ludzie! Co wy gadacie? Że za Tuska było tak źle? Przecież nie trzeba być matematykiem, żeby policzyć ile można było kupić wtedy a ile dzisiaj. Ja za rządów PO zarabiałem 2,5 tys. zł. (żona nie pracowała bo dziecko było małe). Za te pieniądze musiałem wyżywić rodzinę, zrobić wszystkie domowe opłaty, zatankować auto i jeszcze parę stówek byłem w stanie odłożyć. Dzisiaj zarabiam 5 tys. żona pracuje na 1/2 etatu i też wyżywiamy rodzinę, robimy wszystkie domowe opłaty, tankujemy auto, ale już nie jesteśmy w stanie nic odłożyć. To pytam się tych wszystkich zwolenników PiSu - Kiedy było lepiej? Teraz? Czy wtedy? Jeżeli uważacie, że teraz to na prawdę wyłączcie telewizor, przestańcie słuchać tej propagandy i włączcie racjonalne myślenie. I jeszcze jedno. Przestańcie gadać, że opozycja z nienawiścią obraża przeciwników politycznych. Bo nawet nie trzeba mieszać w to polityków, tylko wystarczy poczytać te komentarze i od razu widać kto tu kogo obraża.
Zub19:34, 30 września 2023
Przypomnij wszystkim Janosiku, jaka jest obecnie inflacja i ceny żywności, które wzrosły o ponad 30%. Program PIS to bieda i kary za sadownictwo, opłaty klimatyczne i zablokowanie KPO. Ile byłoby za to szkół, szpitali, przychodni itd.? PIS ma konflikty ze wszystkimi.
skalny22:41, 29 września 2023
Głosujcie dalej na PIS i będziemy płacili coraz więcej, bo Unia nie ustąpi, o tym możecie zapomnieć. Będziemy wiec płacili jeszcze więcej opłat klimatycznych i kar jak ta za praworządność, czyli 500 tysięcy euro na dzień tylko dlatego ze Kaczyński potrzebuje 15 głosów Ziobry i nie usuwa go! Temperatura na świecie wzrasta w gwałtownym tempie co powoduje coraz więcej gigantycznych pożarów jak w Kanadzie i krajach śródziemnomorskich. Podobnie jak gwałtownych ulew jak dzisiaj w Nowym Jorku i Grecji. Zacofany PIS zamiast inwestować w energie odnawialną która jest już znacznie tańsza niż energia z węgla i nie powoduje smogu i chorób, finansuje dalej kopalnie, żeby mieć głosy górników. Od początku kadencji PIS wydal na kopalnie 60 miliardow złotych!
Polska produkuje aż 79% energii z węgla i koksu, najwięcej w Unii (Niemcy 28%) wiec opłaty klimatyczne będą ciągle wzrastały, bo tego zada pozostałe 26 krajów Unii. W Brukseli tylko Polska głosuje zawsze przeciw walce z ociepleniem klimatu. Południe Europy z powodu suszy zamienia się w pustynie i ciągle spada produkcja rolnicza wiec inflacja będzie na wysokim poziomie i będziemy płacili coraz drożej za żywność!
Jan22:20, 29 września 2023
Dość PIS - wilki w owczej skórze!!!! Dość afer i przekrętów!
Osiol16:35, 29 września 2023
Chłopy liczcie dobrze 6zl na rękę kiedyś to byly 3 chleby
Teraz 18 zł na rękę to trzy chleby
Węgla, kiełbasy nie wspomne
z dala od PLN14:48, 29 września 2023
ide dokupić bićkojna, im bliżej 15go tym droższa kiełbasa
nie ślepy14:40, 29 września 2023
Jak by "natura" chciała, to w PO by byli inni ludzie! Panie Boże chroń nas nadal od PO!
święta prawda 26/24 godz na dobę14:30, 29 września 2023
do sponsor 500+;ty tak rzeczywiście na poważnie a czy dalej lecisz na oparach po agitce szamanów z wiertniczej?
Janosik13:59, 29 września 2023
Sponsor, coś ci się poprzestawiało. Bo z tego co gadasz wynika, że za Tuska można było kupić 1 litr benzyny, a dzisiaj można kupić 3 litry benzyny za godz. pracy. Dlaczego więc tak mówisz?
Co to kosztów kancelarii premierów, to weź pod uwagę to, że przeciętne wynagrodzenie od czasów Tuska wzrosło o 100%, do Kancelarii Premiera doszło szereg jednostek (np. Ministerstwo Cyfryzacji, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych i inne). Porównywanie tych budżetów jest bez sensu. Po za tym budżet obecny RM wynosi 800 mln, a nie 1mld200. To, że Tusk miał mniej ministrów i pracowników wynika z tej prostej przyczyny, że do złodziejstwa nie jest wskazane mieć dużo potencjalnych świadków. No i do podziału łupów jest mniej osób.
Aaa13:43, 29 września 2023
@Piotrek! Ten satelita z raby to zapracowany gość, gdy był przy władzy wybudował najdroższy ,,orlik"w kraju,z senatorem Gawłowskim (chowa się za immunitet) Wody termalne w Porębie Wielkiej.Zbiornik retencyjny w Mlynnem,kolej Kraków-Piekielko.Zastanawia mnie czy nauczył się kultury,bo jak pisał dawniej w broszurce wyborczej że wchodzi do urzędów oknami i wszystko zalatwia.Kazdy kulturalny człowiek wie że do wchodzenia służą drzwi.
sponsor 500+12:52, 29 września 2023
Goral z Gorc - godzina pracy 5 zł za Tuska
teraz za PiS 15 zł ... ale mniej kupisz za te 15 zł
Wina Tuska jest ogromna - kancelaria premiera Tuska miała koszty 142 miliony zł dzisiaj za Morawieckiego i Kaczyńskiego 1 miliard 200 milionów - ministrów za PiS jest 2 razy więcej niż za PO ( co trzeci poseł PiS i SP jest wiceministrem bądź pełnomocnikiem ministra ds. ... )
sponsor 500+12:46, 29 września 2023
Janosik - nie plec bez sensu
dzisiaj jest więcej grzebiących w smietnisku niz 8 lat wstecz
mniej chętnych do pracy i dlatego PiS rozdaje 500+, sprzedaje wizy na straganach Afryki i Azji,
górale są najlepsi w wyciąganiu kasy od PiS
i dlatego ten PiS im się podoba
JAN12:20, 29 września 2023
pani z łopusznej 11 tyś by przytuliła ,żadnej pracy, tata porzdził/
MARS11:43, 29 września 2023
Na foci chudsza, a w realu grubsza. Taka wiarygodność
PIS = PO11:11, 29 września 2023
Pani Kidawo, wstydu oszczędź
Jasiek Prawda11:09, 29 września 2023
PiS już rządził i co zostawił? Smród i korupcja, kolesiostwo, układy. Uważają siebie za Boga, a widać jak postępują księża a PiS milczy nie potępia seksualnych orgii ale wszędzie są księża zapraszani.Trzeba dziś powiedzieć dość oglupianiu ludzi,wszyscy są równi wobec Boga a nie tylko wybrani. Ludzie mają rozum i wolną wolę i trzeba ich straszyć piekłem i ogniem siarki . Czas na młodych którzy nie są uwikłani układami i partyjnymi decyzjami od zbawcy Narodu
Kuba11:00, 29 września 2023
Jakby natura chciała to by Kidawa prezydent tem została widocznie z natura nie PO drodze
Kuba11:00, 29 września 2023
Jakby natura chciała to Jidawe

Jakby natura chciała to by Kidawa prezydent tem została widocznie z natura nie PO drodze
Kuba11:00, 29 września 2023
Jakby natura chciała to Jidawe

Jakby natura chciała to by Kidawa prezydent tem została widocznie z natura nie PO drodze
Kuba11:00, 29 września 2023
Jakby natura chciała to Jidawe

Jakby natura chciała to by Kidawa prezydent tem została widocznie z natura nie PO drodze
Kuba11:00, 29 września 2023
Jakby natura chciała to Jidawe

Jakby natura chciała to by Kidawa prezydent tem została widocznie z natura nie PO drodze
Ania10:56, 29 września 2023
Pytanko do popaprańcow?
Ile wynosiło bezrobocie za rudego ike teraz?
Jaka była najniższa krajowa?
Czy było 500,300??
Czy były inwestycje na Podhalu?
Kto zlikwidował 1100 jednostek wojskowych ,komisariatów Policji,Karpacki oddział Straży Granicznej w Nowy Sącz?
Jaki był wiek emerytalny?
Itd
Proszę państwa można,znać ogniem nienawiścią ale faktów nie przebijecie, można narzekać na ten rząd ale kto żył w czasach Ryżego niech sam odpowie jak mu się żyło i tak głosuję a nie konsultuje się z kanclerz Niemiec Czy podnieść Polakom wiek emerytalny!!!
Eska10:34, 29 września 2023
Jak czytam wypowiedzi zatwardziałych pisowców, to mam wrażenie, ze kościół poległ na całej linii. Tyle lat uczy o miłosierdziu i szacunku do drugiego człowieka, a tu kompletna klapa. Ci plujący nienawiścią, pamiętajcie, karma wraca.
Sąsiad09:35, 29 września 2023
Oni czyli po mowi o sobie
Ociec08:48, 29 września 2023
Większość komentarzy to kalka z tvpinfo i trwam.
Janosik08:03, 29 września 2023
A ja mam pytanie do pani Kidawy. Jak się kupuje wizy na bazarze? Idę se z paszportem na stoisko, a tam gość robi mi zdjęcia, bierze odciski palców, ma specjalną drukarkę i drukuje mi tę wizę i życzy szerokiej drogi. Tak to wygląda proszę pani?
Nie wierzę pani Kidawie-Błońskiej i tym wszystkim oszustom z Platformy. To przecież pani K-B mówiła: -Jeżeli będę rządziła, to na pewno 7 tysięcy osób rozlokuję w naszym kraju.
Kidawa-Błońska przyznała, że w Polsce za ich władzy było tysiące ludzi, którzy grzebali w śmietnikach, ale zastrzegła jednak, że to nie wina rządu. Ci ludzie, ?przyjęli taki styl?.
I tutaj mnie olśniło. Już wiem, że programem ekipy Tuska jest zmiana stylu życia Polaków.
yamakay07:28, 29 września 2023
sie pisowcy uaktywnili zal mi ich :) jeszcze troche
nowotarżanin07:23, 29 września 2023
do Maksiu
a kim że ty jesteś poza ziejącym jadem pseudo ka...kiem
×??@07:22, 29 września 2023
No tak jak One mowia drozyzna to teraz paniusie chca sie dorwac do pieniedzy.A co one soba reprezentuja.Moze powiedza jakie maja wyksztal enie bo jak tak pluja na PIS to na pewno slabe umysly
@@#07:16, 29 września 2023
Jecgsc do Niemiec Francji Wloch Francji tam bedziecie Kobietki taniutkoTeraz Polakom zyje sie wysmienicie 500+ dotacje do wczasow nikt nie zjada dokumentow podczas kontroli Uklony dla PIS
@@#07:16, 29 września 2023
Jecgsc do Niemiec Francji Wloch Francji tam bedziecie Kobietki taniutkoTeraz Polakom zyje sie wysmienicie 500+ dotacje do wczasow nikt nie zjada dokumentow podczas kontroli Uklony dla PIS
#@@@07:02, 29 września 2023
To to PO co rodzice zjadaja dokumenty podczas kontroli aby nie pokazac przekretow :)NIE MA DROZYNYJEST OGROM PIENIEDZY.Paliwo tanie pomidory po 3 zl za kg. Jajka 65 gr.Nie pleccie glupstw
szuka głupich?06:11, 29 września 2023
A mówiła to Tuskowi 16 lat temu. Skoro nie ma tej Polski jaką by chciała, to niech spieprza z sejmu.
Takie gadanie w "powietrze" mnie nie interesuje.
Jedni i drudzy WON!
Misiek05:44, 29 września 2023
A gdzie mają ten nowy symbol,Polska do Wisły?
Grażyna Mikołajska00:13, 29 września 2023
Na fb Morawieckiego z 12 września jest jego post w którym zaprasza na spotkanie ze sobą w Siedlcach.Nie wiedziałam, że Morawiecki jest papieżem,bo wykorzystał fotografię JP II z uniesionymi do tłumu rękoma i jest napis " Nie lękajcie się ". W perfidny sposób wykorzystują wiarę, postać papieża do swoich politycznych celów. Ktoś kto pisze tu , że KO nie ma programu to polecam stronę Platformy Obywatelskiej, gdzie jest zamieszczony cały program KO - sto konkretów.
wyborca KO23:55, 28 września 2023
@ Wojtek Nowy Targ-bo to nie było spotkanie z wyborcami, tylko konferencja prasowa i zaproszeni są wtedy tylko dziennikarze
Gagamel22:06, 28 września 2023
Oho. Już idę głosować trzydziestolatkę, która wygląda na dobre czterdzieści. Pani nie potrafi o siebie zadbać a co dopiero o resztę...
xzy21:57, 28 września 2023
psy szczekają a karawana idzie dalej
Fan21:42, 28 września 2023
Brawo PO!!
Wykopać PIS!!
dziwne21:08, 28 września 2023
Platforma Obywatelska atakuje swojego kandydata na senatora wicestarostę Waksmundzkiego?
Gorol z gorc21:06, 28 września 2023
Pani Kidawa to niech lepiej milczy, bo wiedzą i intelektem nie grzeszy. A wystarczy że her Tusk obraza wszystkich którzy mają inne zdanie niż on. Oni chcą pomóc, pomagali gdy za 5 zł się pracowało, i trzeba było siedzieć cicho ( bo na twoje miejsce jest 10 chętnych )
Góral babiogórski20:56, 28 września 2023
Boże zachowaj Polskę i Podhale od tych zdradzieckich nierobów i konfidentów. Precz z bolszewicką po i szatańską lewicą wszelkiej maści !!!
Olga20:54, 28 września 2023
O, pani prezydĘt z 2 procentami POparcia, zdegradowana przez własną partię. Skąd taka osoba zna słowa uczciwość i demokracja?? Pewnie znalazła w słowniku wyrazów obcych wydanym przez tvn ha ha ha
Hela20:53, 28 września 2023
lokalne kłamstewko ministra Czarna i całej ekipy posłów PIs dotyczy przekrętu na Podhalance.Przypominam od czasu odwołania poprzedniego rektora Włodarczyk funkcję p.o pełni już prawie 2 lata (statut pozwala na 30 dni) rzekoma Bianka Godlewska -Dzioboń, którą rzekomo powołał były rektor jak już nie był rektorem poprzez antydatowanie .Wszyscy o tym wiedza, posłowie PIS, senator Hamerski i lokalne struktury PO.
PO20:47, 28 września 2023
A niechże Pani Smarduch zaapeluje do wicestarosty Waksmundzkiego,który de facto rządzi powiatem,mając w koalicji rządzącej najwięcej radnych.
Nie zaapeluje bo go w ramach paktu senackiego wystawiła...
hipokryzja!!!
Swuj20:11, 28 września 2023
PO...partia Oszustów!
Swuj20:11, 28 września 2023
PO...partia Oszustów!
Wyborca20:05, 28 września 2023
Macie alternatywę - Polska Jest Jedna. Trzeba iść pod prąd. Będą Wam mówić, że to zmarnowany głos, ale nie przejmujcie się. Panem Jest Jezus.
Krystyna19:58, 28 września 2023
Jako kobiecie, przykro mi to stwierdzić, ale Pani Kidawa-Błońska zdecydowanie zniechęca do głosowania na kobiety.
Wyborca19:35, 28 września 2023
Szkoda mi czasu na komentowanie tego......zero konkretów, porażka. Cały wasz program to tylko negowanie rządu! A gdyby tak: likwidacja senatu, ograniczenie ilości posłów, ograniczenie biurokracji, wprowadzenie jow-ów, wymagań wobec polityków-zniesienie immunitetu, odpowiedzialności za błędy, odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia, ect. /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
piotrek19:14, 28 września 2023
ludzie trzymajcie mnie , bo jak widzę tego tam satelite z raby ale niżnej to szlag mnie chce trafić ...
Maksiu18:55, 28 września 2023
Mam pytanie do kandydatki Smarduch . Od kogo zacznie opiłowywanie katolików w.g wytycznych Nitrasa. Czy po pierwsze od swoich najbliższych, a potem od rodziny Tischnerów, którym wszystko zawdzięczają i byliby dzisiaj nikim i niczym.
Maksiu18:55, 28 września 2023
Mam pytanie do kandydatki Smarduch . Od kogo zacznie opiłowywanie katolików w.g wytycznych Nitrasa. Czy po pierwsze od swoich najbliższych, a potem od rodziny Tischnerów, którym wszystko zawdzięczają i byliby dzisiaj nikim i niczym.
Def18:54, 28 września 2023
Oj coś chyba kandydatce z nr 1 jakiś program komputerowy obrabiał zdjęcie na plakacie. Rzeczywistość jednak inna...
Wojtek Nowy Targ18:49, 28 września 2023
dlaczego nie było żadnej informacji żenada
Nomartin18:30, 28 września 2023
A niedoszła prezydent znalazła już program?
Nomartin18:30, 28 września 2023
A niedoszła prezydent znalazła już program?
Nomartin18:30, 28 września 2023
A niedoszła prezydent znalazła już program?
Nomartin18:29, 28 września 2023
A niedoszła prezydent znalazła już program?
Nomartin18:29, 28 września 2023
A niedoszła prezydent znalazła już program?
Osiol18:29, 28 września 2023
Nooo nie dopcham się by poszarpac za nogawkę,, wektor'' będzie szybszy
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas