Wybrano EkoLiderów. Gala z okazji 30-lecia WFOŚiGW w Krakowie - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
60 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
01.10.2023, 13:31 | czytano: 1330

Wybrano EkoLiderów. Gala z okazji 30-lecia WFOŚiGW w Krakowie

NOWY WIŚNICZ. 39 instytucji z Małopolski zostało wyróżnionych podczas uroczystej gali za działania w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz edukacji ekologicznej. Wśród docenionych jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne z Nowego Targu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska, Gmina Lipnica Wielka oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej.

zdj. Mateusz Lichosyt/FB
zdj. Mateusz Lichosyt/FB
Od ponad 10 lat Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przyznaje tytuły i nagrody dla liderów ekologicznych województwa małopolskiego. Konkurs skierowany jest do beneficjentów korzystających z systemu finansowania ochrony środowiska. Chodzi o promocję najlepszych projektów i działań mających pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego.

W tym roku wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach: ekoPOWIAT, ekoGMINA miejska, ekoGMINA miejsko-wiejska, ekoGMINA wiejska, ekoSZKOŁA, ekoPRZEDSZKOLE, ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony powietrza oraz inwestycji przyczyniających się do oszczędności energii (I miejsce: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska), ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony wód i gospodarki wodno-ściekowej (I miejsce: Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.), ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony powierzchni ziemi i gospodarki odpadami ( III miejsce: Gmina Lipnica Wielka), ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony przyrody, ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu edukacji ekologicznej, ekoOSP: (II miejsce: Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiej) oraz ekoAKCJA.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
frakcja19:40, 1 października 2023
A ile trzeba było zapłacić za tę nagrodę? Czy może wystarczyło oddanie pakietu mniejszościowego MPECu w ręcę NFOŚiGW? Co prawda pozornie te dwie instytucje działają niezależnie, ale przecież ze sobą ściśle współpracują realizując kilka rządowych przedsięwzięć... I choć podlegają pod różne organy władzy, to nie jest tajemnicą, że zarówno resort środowiska i zarząd województwa dostają te same dyrektywy, od tej samej władzy. No i wszystko zostaje w rodzinie. Prosta ekonomia i przewrotna logika, tylko na ile miejska instytucja pozostaje miejską, a WFOŚiGW chroni nasze powietrze i wodę, gdy kotłownia MPEC pracuje nadal na miale węglowym?
będą kontrole17:50, 1 października 2023
To są dopiero "wałki"
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas