Podhalanie widoczni na Marszu Miliona Serc w Warszawie. Witali się przed kamerami z najbardziej znanymi politykami opozycji (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 05 marca
Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
80 %
Nowy Targ
124 %
Zakopane
108 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Zakopane
Umiarkowana
PM 10: 62 | 124 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 54 | 108 %
02.10.2023, 14:45 | czytano: 13302

Podhalanie widoczni na Marszu Miliona Serc w Warszawie. Witali się przed kamerami z najbardziej znanymi politykami opozycji (zdjęcia)

Wczorajszy wyjazd do Warszawy już po godzinie 4 rano zaowocował przyjazdem do stolicy na dwie godziny przed rozpoczęciem Marszu Miliona Serc. Dzięki temu, ale również dzięki zaproszeniu przez organizatorów, którzy górali przyjęli z wielką sympatią, znaleźli się oni przed rozpoczęciem pochodu w pierwszym rzędzie, witani przed kamerami przez polityków.

Fot. Piotr Dobosz
Fot. Piotr Dobosz
Z podhalańską grupą witali się i chętnie pozowali do zdjęć m.in. Sikorski, Rozenek, Gajewska, Kidawa-Błońska, Adamowicz, Karnowski, Nitras czy Aleksandra Dulkiewicz.

Przypomnijmy, dwa autokary zorganizowane przez PO i KOD były pełne, jeden - już po godzinie 4 - wyruszył z Nowego Targu, drugi - z Zakopanego, inni sympatycy opozycji jechali do stolicy własnym transportem.

Niektórzy - jak Piotr Wójciak - szef sztabu wyborczego Weroniki Smarduch i Bartosz Nagornik - przewodniczący Młodych Demokratów, a zarazem sekretarz Platformy Obywatelskiej Nowy Targ, do stolicy przyjechali już dzień wcześniej i jako wolontariusze pomagali w organizacji wydarzenia, a wczoraj zabezpieczali czoło marszu.

- Jestem człowiekiem starej "Solidarności". Dziś potrzeba tej atmosfery, która była w roku 80. PRL bis puka do drzwi, pora się obudzić - mówił nam w drodze do Warszawy wójt nowotarskiej gminy Jan Smarduch.

Po marszu, jego podhalańscy uczestnicy dotarli do Nowego Targu i Zakopanego około północy. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni optymizmu co do wyników wyborów.

- Jestem szczęśliwa, że nie przespałam tych ostatnich ośmiu lat. Dzisiejszy Marsz Miliona Serc przyniesie wolność, a ja jestem dumna, że mogłam spacerować z „gorszym sortem”. To był zaszczyt - mówiła nam „na gorąco” w drodze powrotnej Bernadeta Mazur.

- Idąc z samego przodu widzieliśmy tę moc, zbijaliśmy piątki, zgarnialiśmy pochwały za nasze zaangażowanie. Marsz pokazał, jak wiele energii w nas drzemie i wiem już, jak ją wykorzystać w końcówce naszej kampanii wyborczej KO na Podhalu - komentował z kolei Piotr Wójciak.

p/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Jarek10:33, 11 października 2023
Tam pojechały wnuki volksdojczow
moim_zdaniem12:20, 7 października 2023
Dlaczego mój wpis wcześniejszy został ocenzurowany??
Co w nim było nieprawdą lub obelgą?
Marsz Miliona Ścierw?
Czy nie jest prawdą historyczną, że 1go pażdziernika w 1939 roku przez Warszawę maszerowały wojska Wermachtu ???
Moderatorze wstydź się.
moim_zdaniem11:22, 7 października 2023
/.../
Ludzie obudźcie się !!
Można nie lubić PiS ale żeby aż tak, by chcieć utracić niepodlegość???
Liźnijcie trochę historii, nawet tej najnowszej, może się wam otworzą oczy.
Tusk to zdrajca, kłamczuch i sprzedawczyk. Zrobi nam tu drugą Lampedusę !!

Powiem wam tylko jedno - tak będzicie mieli jak zagłosujecie.
Możecie sobie oficjalnie pluć na Zjednoczoną Prawicę ale w zaciszu głosowania (tam wam nikt przez ramię patrzył nie będzie) zróbcie co należy.
Referendum 4xNIE.
A potem głosujcie na kogo chcecie.
pierdu , pierdu, pierdu!14:23, 6 października 2023
Nie wierzcie tym farbowanym "demokratom" co demokracje maja na koszulach , a w rzeczywistości to maja ja tam gdzie światło nie dochodzi i bajerują wszystkim wkoło !
Zenon10:00, 6 października 2023
Brawo! Dziękujemy!!! Dość PIS u władzy - wilki w owczej skórze!!!
autor autorski10:58, 5 października 2023
@ceperka z 13;30, ależ ci sie poprzestawiało w głowie.
-Gimnazjum i Szpital - wybudowane za pieniądze i z inicjatywy mieszkańców. To nie cesarz ale ludzie wybudowali, ze zbiórki pieniedzy.
- Sokół wybudowany ze zbiórek i tam była siedzieba Tow. Gimnastycznego. W czasie wojny była tam siedziba gestapo albo kasyno, a szkołę zrobili tam po wojnie. Komuna zrobiła.
Obok była szkoła podstawowa, ale zobacz na stare zdjęcia jak to wyglądało. Bida z nędzą, wysadzona w powietrze przez rosjan szukających wódki. Odpalili minę zostawioną przez niemców. Szkołę taka jak dzisiaj odbudowano za komuny.
Podpalenia, żeby bloki budować ????? Budowali je na pustych polach. Mieszkałem na król. Jadwigi i dokładnie widziałem w dzieciństwie co tam było. Dom Apostołów zburzyli dopiero w latach 70, pod budowę hotelu. A dalej było kilka domów w polach. Większość stoi do dzisiaj.
Pożary były - spaliły się Bereki i kawałek między Ogrodową, Długą. Ale tam żadnych bloków nie było i nie ma. No i paliły sie dlatego że tam wszystkie chałupy były drewniane a między nimi szopy z sianem. Wystarczyła iskra żeby wszystko poszlo z dymem. Zreszta - to nie był pierwszy taki pozar w historii miasta. Ale żeby wymyślić, że za komuny podpalano żeby budować bloki, to trzeba chorej głowy.
Kombinat wybudowali ze względów ideologicznych a nie gospodarczych. No ale na podhalu była taka bieda i przeludnienie, ze dla wielu ludzi taka praca była zabawieniem od nędzy. Podsumowanie że to okoliczne cwaniaczki - to obraza dla większości z tych ludzi. Chamstwo panie miasta.
Ziemię pod bloki wywłaszczali, to prawda. Ale ludzie zapoamnieli że za tą ziemię pdostali pieniądze. Nędznie, ale płacili. Ludzie sobie ubzdurali że ta ziemia warta była nie wiadomo ile. Ale tak naprawdę to cóż to bylo, słaba ziemia pełna kamieni. Najwyżej owies i grule dało się sadzić. Dopiero gdy doszło tam miasto, działki zrobiły sie budowlane i mozna było ziemię sprzedawać, to nabrała większej wartości. Ale to było kilkadziesiąt lat po wybudowaniu bloków. Dzisiaj żal niektórym d. ściska jak sobie pomyślą że gdyby dziadków nie wywłaszczyli, to by mieli działki za miliony.
Moim dziadkom wywłaszczyli pola pod bloki i pod zakopiankę, no i co mam zrobić. Nie będę jęczał i gadał o bólu za grabieże, i przekreślaniu dorobku. Pamiętam gdzie były te pola, no i co z tego.
Migracja za ocean zaczęła się w XIX wieku a nie za komuny. A zaczęła i trwała bo tu była taka bieda i brak szans na normalne życie, że ludzie sprzedawali wszystko za szifkartę. Za dolara można było pół litra wódki kupić i taki bzdurny przelicznik był przez lata. No i tymi dolarami wspomagali tych co zostali. Niektórzy się wzbogacili. A większości rozpadły się rodziny.
Mieszkań nie dostawało się za złotówkę. Trzeba było czekać w kolejce wiele lat, mieć tzw. wkład, albo książeczkę mieszkaniową, a poźniej spłacać raty kredytu. Pewnie że było łatwiej niz dzisiaj, bo jak ktos słabo stał z kasą to tez miał szansę Jak miał w d.... partię to też mógł dostać. Ale każdy miał szansę prędzej czy później dostać mieszkanie. Ci co mieli znajomości i działali w partii mieli większe szanse na szybszy przydział. Ale ci inni też dostawali. A dzisiaj liczy sie tylko kasa. Nie masz góry pieniędzy, to nie masz po co iść do banku.
Wtedy oprócz bloków budowali szkoły i przedszkola. No i to było dobre. A pokaz mi który deweloper dzisiaj wybudował szkołę dla dzieci mieszkańców ? Jest na polanie szaflarskiej szkoła albo przedszkole ? nie ma i nie będzie. Bo z tego nie ma kasy.
Spółdzielnia mieszkaniowa wybudowała dom kultury. A nie musiała. Do dzisiaj działa. A co wybudowali deweloperzy ? miejsaca parkingowe sprzedawane za dodatkowe pieniądze ? Nie wszysko było takie złe.
Parę tysięcy ludzi mieszkających w blokach nazywasz "nieudacznikami, pijakami i cwaniakami" co dostali mieszkania za złotówkę. Znowu pani miastowa się odezwała i chamsko poobrażała ludzi. A ja tam znam sporo ludzi ze "starego miasta" o których mogę smiało powiedzieć że są nieudacznikami, pijakami i cwaniakami, którzy przepijają majątki po rodzicach, niczego w życiu nie dokonali, a wszystko za co się wzięli to spaprali. No cała kupę cwaniaków, zyjących na cdzy koszt. No ale każdy robi to na swój rachunek, i do głowy bymi nie przyszło tak oczenić wszystkich.
No i na koniec pisze że nie rozpamiętuje krzywd... Przecież cała ta wypowiedź to rozpamiętywanie jakichś krzywd, szukanie winnych i szkalowanie ludzi.

jakis pan nasączony partią pojechał do warszawy ? każdy kto był dorosły w latach 70, czy 80 tych byl nasączony partią. I co z tego ? ludzie się zmieniają. A jakbym miał pokazywać nasączonego partią, to codziennie widzę w TV jednego takiego siwego z żoliborza... ten to ci jest dopiero nasączony :)
Albo ten prokurator co zostal sędzią u przyłębskiej... no no, to ci dopiero nasączenie było.
ulla10:30, 5 października 2023
co niektórzy uważają górali za cwaników i gupoli ale to najmądrzejszy
region Polski/przewidujący/
opozycjonista, a nie oportunista08:51, 5 października 2023
˝Wolność jest tylko wówczas, gdy Naród tworzy jedność, a lud w nim żyjący czuje się włodarzem, nie zaś niewolnikiem garstki opętanych... Być wolnym to nie znaczy czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę˝ Te słowa muszą znać wszyscy katolicy, no bo przecież katolicyzm nie objawia się tylko przez obrażanie innych prawda? Mam 35 lat, wstyd mi za takich katolików, obojętnie czy za pisem czy za po, nie ma to dla mnie znaczenia. Musze zadbać o przyszłość mojej córki i to bardzo dostatnią przyszłość, widząc jacy ludzie w tym kraju mieszkają. Kiedyś moja 5 letnia córka zapytała mnie "Tato dlaczego ci państwo w telewizji na siebie krzyczą? przecież nie ładnie się na siebie gniewać! trzeba się przecież do siebie uśmiechać i umieć się dzielić" Od tego czasu nie włączam już telewizora w obecności mojej córki. Jest mi wstyd za tych dorosłych. Jaki wy ludzie dajecie przykład? Co wyrośnie z tych małych dzieciaków, jak będą się przyglądać tym wyzwiskom wzajemnym, tej nienawiści? Dzieci są odbiciami lustrzanymi swoich rodziców. Może zatrzymajcie się na chwilę, wyłączcie telewizory, internety radioodbiorniki. Na prawdę po to żyje się na świecie, żeby się nienawidzić, żeby każdy drugiemu mógł dojechać dobrze?
Stachu08:14, 5 października 2023
Wy, którzy bredzicie coś o opluwaniu i nietolerancji, zapomnieliście że normalny, przyzwoity człowiek ma pełne prawo bronić się przed barbarzyńcami. Dla was strzelanie do niemieckiego i bolszewickiego najeźdźcy w 1939 to pewnie była niewyobrażalna nienawiść, skrajna nietolerancja i coś niegodnego katolika.
Obłudnicy!
Acilum03:52, 5 października 2023
Buuahaha, jeden z opaska z 8 gwiazdkami, drugi z transparentem o zwisie. Ale reprezentacja Podhala. Kto temu siwemu dal tabliczke z Rabka? Takiego dziwaka w tym pieknym miasteczku na pewno nie ma.
Acilum03:48, 5 października 2023
Tego palanta z opaska z 8 gwiazdkami powinno sie pokazywac wszedzie. Dzieki takim PIS ma 3 kadencje. I dobrze
Acilum03:43, 5 października 2023
Tego p*** z opaska z 8 gwiazdkami powinno sie pokazywac wszedzie. Dzieki takim PIS ma 3 kadencje. I dobrze
wojtek22:03, 4 października 2023
a jo tam nie widze ani jednego clowieka po goralsku
wojtek22:02, 4 października 2023
a jo tam nie widze ani jednego clowieka po goralsku
góral21:35, 4 października 2023
@ceperka13:30, 4 października 2023. Bzdury piszesz, gdyby nie kombinat to do dzisiaj krowy by spacerowały po rynku w Nowym Targu pamiętam na początki lat 70'i to się nazywało "miasto". Teść jak przyjechał z Ameryki i zobaczył Aleje i osiedle na południu od alej, to za głowę się złapał, jak się zmieniło.
jak balony15:04, 4 października 2023
spęd pociotków i potomków czerwonej zarazy kompletnie nie wypalił miało być 1 mln a było 100 tyś ćwierćpółgłówków zmanipulowanych do cna
stare porzekadło górali14:39, 4 października 2023
lepiej z mądrym stracic
niz z głupim PiS znaleźć
stare porzekadło górali14:39, 4 października 2023
lepeiej z mądrym stracic
niz z głupim PiS znaleźć
stare porzekadło górali14:39, 4 października 2023
lepeie z mądrym stracic
niz z głupim PiS znaleźć
@ceperka13:30, 4 października 2023
Ceperko! skoro Ci tak bardzo żle posród górali, to po co tu tyle lat mieszkasz? Wróć do swoich!
ad rem... Po wojnie w N.Targu był "Goszczyk" wybudowany jeszcze przez cesarza Franciszka (szpital również). W budynku "Sokoła" mieściła się szkoła a obok była Szkoła Podstawowa. Dla rodowitych nowotarżan (a także górali, tych którzy chcieli się uczyć) w tamtych czasach to wystarczało. Była także szkoła zawodowa, obok szkoły podst.
Największą porażką dla całego regionu Podhala a najbardziej dla miasta N.Targu, była fabryka obuwia, która zatrudniała okolicznych cwaniaków z różnych wiosek. Dowoziły ich do pracy tabuny autobusów. Wygodniejsi starali się o mieszkania w N. Targu. Tak więc powstawały bloki najpierw w pobliżu Kombinatu, potem os.Sikorskiego- dziś Topolowe. Zaczęły się podpalania budynków drewnianych oraz zabudowań gosp. w celu uzyskania nieruchomości na budowę bloków. Potem wywłaszczania (bez szemrania) za niecałą złotówkę za metr kw, Dla osób wysokich rangą komunistyczną wybudowano bloki na południe za kościołem NSPJ.
Tak więc rodziły się dzieci i trzeba było budować dodatkowe szkoły: rozbudowano "dwójkę" wybudowano "skórzak" na Borze, oraz "piątka" dla lepszej maści. Nastąpiło odrodzenie budownictwa "bloków" dla umęczonych dojazdami rodzin kombinackich. Kolejna tragedia zabierania nieruchomości rodowitym mieszkańcom N. Targu - cel budowa bloków i wywłaszczenia ziemi pod budowę.
Mijają lata - ból za "grabieże" działek pozostał w serach tutejszych na zawsze w pamięci.
Dorobek moich dziadków i rodziców został przekreślony.
Zaczęła się wielka migracja "podhalan" do USA w celach zarobkowych i stąd zamożność górali. Młodzież po studiach, z dużych miast ni wracała.
Tak więc szkoły i bloki, które powstały w N.Targu to zasługa rządów chorej partii. Dziś to jest całkiem podobnie, tylko mieszkania trzeba kupować a nie "dostawać" dzięki partii. A kto dał nieudacznikom, pijakom i cwaniakom mieszkania za złotówkę???
Szkoda słów, tym bardziej, że kto pojechał z N.T. na marsz do W-wy? a mianowicie m.in. siwy pan nasączony partią i własnym potem, który sądzi, że Go nikt nie pamięta kim był. Jego żona, kiedy dawna partia poniosła klęskę na kilkadziesiąt lat wyjechała do USA.
Osobiście nie rozpamiętuję krzywd dawnego systemu, ale nikt tej krzywdy mi nie wynagrodził, ani nikt już tego zna 9nowe pokolenie) lub nie pamięta.
ceper13:14, 4 października 2023
Ceperka // wymagasz od innych kultury poszanowania itd chyba wiekowo coś nie ogarniasz ,dobrze ci było za komuny no nie .A widziałaś hasła na marszu pełne miłości no nie .
Urwisia12:15, 4 października 2023
zrobiło się mokro w związku z tym wydarzeniem?
salomon12:14, 4 października 2023
nie podałbym ręki temu pustemu dymionowi pełowskiemu od natury ,hańba PO wieczne czasy
kościelny09:35, 4 października 2023
Nikt tak "wykwintnie" nie hejtuje jak pisowcy. I pomyśleć, że to towarzystwo ojca Rydzyka i obrońców Maryji
propaganda09:15, 4 października 2023
to gorale? raczej goralenvolk
do skrzyni i zabić gwożdziami22:48, 3 października 2023
No jak na całe Podhale tylko jeden po góralsku to nie tak żle.Na innych pewnie kapelusz goroł.
Ceperka22:29, 3 października 2023
Czytam komentarze i...?.co tu powiedzieć -górale uważający się za bardzo pobożnych zieją jadem i nienawiścią praktycznie do wszystkich i wszystkiego.Cepry -to coś gorszego ,lewak to postać "najpodlejsza".A ja się pytam -gdyby nie te cepry i lewaki to jak by wyglądał Nowy Targ? Kto wydobył z biedy nowotarskie wioski budując kombinat i dając pracę kilku tysiącom ludzi.W jakich to blokach /kiedy zbudowanych /mieszka kilka tysięcy ludzi .Ile szkół zostało zbudowanych po wojnie właśnie w Nowym Targu? I radziła bym tym najbardziej agresywnym i napuszonym przypomnieć sobie czy zawsze Górale zachowywali się patriotycznie i po ludzku.Dajcie ludziom żyć !!!!! Nie wszyscy myślą -na szczęście jednakowo .Swiat i życie może być piękniejsze bez nienawiści .Chodzicie do kościoła -to zacznijcie być życzliwsi.!!!!!
Józwa Butrym21:14, 3 października 2023
typowe dzieci tvn-u
endi7021:05, 3 października 2023
Tym ludziom rozum odebrało,przecież górale na kolanach przys?ęgali Papierzowi bronić krzyża a rudy i lewica chcą państwa świeckiego.
Ęą11:33, 3 października 2023
Skąd Ci przeciwnicy PO mają takie wyszukane słownictwo?? Z podręcznika czarna?
Mieszkaniec10:24, 3 października 2023
Wstyd Jesteście Wyrzutkami i Zdrajcami Jak można popierać TUska Zdrajcę
zpodhalanskiej09:57, 3 października 2023
a gdzie psychopata jachymiak , koryciarza nie ma na zdjeciach??
Zadbana czterdziestka08:59, 3 października 2023
Wstyd się gdziekolwiek pokazywać z Komuchami i pisowcami .obaj lewaki
Urlich von Pipke08:13, 3 października 2023
zastanawiam się, gdzie niektórzy piszący komentarze zaprawione złośliwościami odebrali wykształcenie, czy tylko w domu czy co tydzień w siódnym dniu
Alinka07:49, 3 października 2023
Zakazane ,wredne ,zdradzieckie mordy.
tutejszy07:35, 3 października 2023
"PRL bis puka do drzwi, pora się obudzić"

Czym się trułeś tym się lecz, klin klinem itp. Więc w ramach walki z komuną przywróciliśmy Cimoszewicza, Millera i innych. Ma to głęboki sens.
heavymetalNT07:26, 3 października 2023
Nie do wiary że p.Smarduch ze zdjęć i z plakatów to ta sama osoba.
dziel i rządź06:44, 3 października 2023
Zamiast się bronić przed jednymi i drugimi to wy się żrecie nawzajem.

Jedni i drudzy zastosują zamordyzm, jak to już robili.
Ustawa o przymusowych szczepieniach już obowiązuje.
Kodeks wykroczeń o bezterminowych kwarantannach dawno zmieniony.
Duda przekazał Polskę pod jurysdykcję "zdrowotną" WHO.

ZAPOMNIELIŚCIE to wszystko co już było?! Znowu dajecie się "gotować".
Covid "cudownie" zniknął ale tak samo "cudownie" powróci.

Tylko całkowita zmiana tych ekip daje nam szansę na bezpieczną przyszłość, inaczej będzie to przyszłość pod butem amerykańskim!
Ciekawski01:11, 3 października 2023
Prawdziwi górale powini być na konwencji PIS w Katowicach i zadać jedno pytanie, kiedy Polska otrzyma przyznane przez Unię miliardy euro i jak długo będziemy w tej wstretnej Unii.
Gemski00:57, 3 października 2023
Zdjecie z Milerem. Czy mozna wiekszego pawia sobie puscic na kolano ?
Gemski00:52, 3 października 2023
Zdjecie z Milerem. Czy mozna wiekszego pawia sobie puscic na kolano ?
Gulasz Juliusz Zeżarł00:43, 3 października 2023
@rekin
Skoro prokurator stanu wojennego, nagrodzony medalem za wierną służbę od Jaruzelskiego, niejaki Piotrowicz mógł się naweócić na PIS i zostać nawet sędzią TK z pisowego wyboru, to dleczego Miller nie mógłby zostać demokratą?
Gulasz Juliusz Zeżarł00:40, 3 października 2023
@obserwator
Jeżeli to był marsz o milion tabletek poronnych, to marsz o milion tabletek gwałtu zorganizuje PIS.
Bo nagle okazało się, że wyborcy zorientowali się, że PIS ich dy**ma be, znieczulenia.
@@@00:00, 3 października 2023
Ojczyzno Kochana
Życzę Ci wszystkiego
co łaczy nie dzieli...
Zgody w Narodzie
I madrych Obywateli!
Jan23:54, 2 października 2023
Tak Kidawa Rozenek NItras zrobią ci drogę, odsnieza, pomagać inwestować A turystykę...
Popieram ich...
nowotarżanka23:50, 2 października 2023
Super, że byliście!
Bardzo dziękuję, w imieniu własnym i całej swojej rodziny.
Jestem prawnikiem i widzę jak obecna władza nie liczy się z PRAWEM! A
Edek z fabryki kredek!!!23:45, 2 października 2023
Fanatycy PiS szkoda mi Was,no ale jak tylko trzy programy w domu,bo nie stać na Wolną Polskę ????jak trzeba mieć wyprany mózg że nawet psychiatra nie pomoże...
miejscowy22:19, 2 października 2023
Jakim prawem niosą transparent PODHALE? Dziady Targowicke!!! Tak wam źle w w wolnej Polsce? to sp....ć za granicę!
Gulasz Juliusz Zeżarł22:12, 2 października 2023
@obserwator
Po co komu w Polsce tabletki gwałtu, skoro cały naród jest d***ny przez PIS bez znieczulenia?
ciekawy21:47, 2 października 2023
@Góral babiogórski

a noo nie brakuje... w ostatnich wyborach z 65% ich było
Wstyd20:53, 2 października 2023
Panie SMARDUCH WSTYD na cala gmine,,,,,,,ale nie dziwie sie panu że boi się pan że wezmą się za pana i cala gmine /.../
Monika bez20:47, 2 października 2023
Komuchy witają się z Komuchami
Aga20:20, 2 października 2023
To nie gorale tylko cepry ....i niech sciagna goralski kapelusz ***
avivat20:14, 2 października 2023
Nie ma się czym chwalić! To raczej KUPA wstydu!!!
rekin19:56, 2 października 2023
No, no, widzę na zdjęciu panią doktor i mam pytanko - jak się ma przysięga Hipokratesa do postulatów popieranej przez pani partii a więc i pani poparcia dla możliwości zabijania ludzi przed narodzeniem?
Obserwator19:37, 2 października 2023
Marsz o Milion tabletek poronnych.
Za rok marsz o Milion tabletek gwałtu.

Jaki marsz taki temat
Jaki temat tacy ludzie.
Jacy ludzie taki naród
Jaki naród taka przyszłość
Bez wartości nie ma przyszłości i nie ma narodu .
Gratuluje tematu wojny domowej.
Czy wy nie widzicie, że jesteście pacholkami w rękach sąsiadów jak Targowica
Historyk19:27, 2 października 2023
Trzeba mieć wyszorowany mózg by się cieszyć ze spotkania z Milerem!!! Ten rzeczywiście był wielkim demokratą w stanie wojennym. Był wówczas ,,członkiem Komitetu Centralnego PZPR??.i dziś uczy nas demokracji. Idiotów nie brakuje . WTYD!!!
ja wolę poleżeć19:27, 2 października 2023
Niech jeżdżą, niech łażą, niech marnują czas.
Ewa18:43, 2 października 2023
Znawco???? powiat nowotarski liczy ponad 191 tysięcy mieszkańców, a powiat tatrzański ponad 66 tysięcy mieszkańców ????. Rachunek prosty. Oba powiaty mają razem ponad 250000 mieszańców. Drobna pomyłka ????. Pozdrawiam serdecznie ????
mądry i skromny17:57, 2 października 2023
Fajne te komentarze, takie nie za mądre.
Mm17:46, 2 października 2023
Resortowe dzieci pojechały ci co im 500 +a teraz 800+uratowało życie
Anty Bolek17:38, 2 października 2023
Nie chwalą się czy złożyli hołd Urbanowi,bo witali się z PZPR,ale macie ,,fajnych ''kolegów.
117km17:35, 2 października 2023
czyzby halny nadciagal ze bije w dekle chyba nie bo niebo nie jest czerwone
Renata17:22, 2 października 2023
Brawo Rabka!!!. Dziękuję, że tam byliście. Ja byłam duchem i sercem z Wami. Pogonimy tych obłudników i cwaniaczków.
Adam17:20, 2 października 2023
Jak trzeba nisko upaść aby być blisko koryta. PO prostu wrzody na zdrowym ciele Podhala i tyle;
Fryzjer17:10, 2 października 2023
Wyborca masz rację, teraz ZUS 2300 . Kto na to wyrobi. Banda czworga już była. Trzeba dać szansę innym
Maryna17:02, 2 października 2023
Wstyd i hanba.
Major16:45, 2 października 2023
Teraz nie będą myli rąk aż do wyborów
Ewa16:29, 2 października 2023
Pytanko,gdzie ta wolność zagrożona, ludzie mogą wyjść manifestować, nikt ich nie biję,nie wyzywa.Co innego 8 lat temu /.../ pałowanie kibiców, wchodzenie na siłę ABW do redakcji po laptopa, dzwonienie do redaktorów gazet o nie pisaniu źle o rządzących. No ale cóż ludzie mają krótka pamięć.
Sportek16:23, 2 października 2023
Masakra sięgnęli dna.
Znawca16:14, 2 października 2023
Z Nowego Targu i Zakopanego pojechaly dwa autobusy czyli 100 osób. Oba te powiaty liczą około 100.000 ludzi. Zatem nie pojechało do Warszawy 99.900 ludzi. Dlaczego nie pojechali?
stasek lopata16:12, 2 października 2023
to nie gorale tylko cepry z warszawy co sie osiedlili na podhalu
ol15:54, 2 października 2023
Dużo miłości i pojednania,zwłaszcza z ośmioma gwiazdkami,a każdy ma serce przypięte na ''dumnej'' piersi,gdy wita się ze zdrajcami i komuchami.Już się za Was wstydzimy,a Wy będziecie się wstydzić po wyborach.
Broda15:44, 2 października 2023
Przecież smarduch ("wójt")skacze z partii do partii jak kangur. Ten człowiek nie ma godności i nie może się wypowiadać na temat tego kraju. Amen.
szambo-lot15:42, 2 października 2023
Brawo !! tak trzymać .
Cyc Malina15:39, 2 października 2023
No to 3,2,1,0 start, plucie jadem i żółcią przez 100% chrześcijan i zwolenników jedynej słusznej władzy, uważam za otwarte.
yamakay15:36, 2 października 2023
brawo 15 swietujemy
Osiol15:27, 2 października 2023
Ech jak jaśnie pani chłopskie dziecko pogłaszcze to to gotowe rodziców zadencunowac
Czytanie tego opisu przypomina mojego kolegę wybitny fachowiec i kibic hokeja następnego dnia po meczu Podhala kupował gazetę aby sobie wyjaśnić dlaczego był taki a nie inny wynik, tu podobnie wszyscy obecni na marszu by się dowartościować jak ich,, głaszczą'' niemieckie dłonie przeczytają go co najmniej dwa razy
Zdjęcie z rudym zawiesić tuż obok zdjęć na prywatnej audiencji w watykanie wszak to towarzysko nobilituje, jak zdjęcie z Lechem W.
wyborca15:21, 2 października 2023
Kiedyś myślałem, że wybory to zmiana, ale od 34 lat to jest tylko przekładka pomiędzy PiS, PO, Lewicą i PSL teraz trzecia droga...Te same twarze polityków, które jedynie starzeją się i siwieją. Żadnej różnicy, straszą medialnie, że rozliczą poprzedników i ich afery, powsadzają do więzień, uruchomią Trybunał Stanu itd.. I nic się po wyborach takiego nie dzieje. To jest zamknięty układ, klika pod media i publikę. Głosujmy na Polskę Jest Jedna, zupełnie oddolny ruch obywatelski. Jego motto Bóg, Rodzina i Ojczyzna. Odsuńmy wreszcie to zasiedziałe towarzystwo. Nasz głos jest ważny, a jak nam próbują wmówić, że będzie stracony, to chcą żeby ten zasiedziały od ponad trzydziestu lat układ wzajemnej adoracji trwał. Panem Jest Jezus.
Góral babiogórski15:14, 2 października 2023
Oj Boze, Boze kie to i na podholu nie brakuje bolszewickich oszołomów !!!
góral15:13, 2 października 2023
Brawo WY. Niech żyje wolna bez PiS-u Polska.
Chodźmy na wybory może w końcu będzie normalnie
Robert15:13, 2 października 2023
No, no... elita podhalańskich górali jak nic. Sama radosna, usmiechnięta, ponicna i życzliwa innymm młodzież z podhalańskich miast i wiosek.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas