Biskup Muskus podjął się pracy zarobkowej. Wypłaty przekazuje dla 3-letniej nowotarżanki chorej na SMA - podhale24.pl
Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Szczawnica
Snow
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
15.10.2023, 15:57 | czytano: 9381

Biskup Muskus podjął się pracy zarobkowej. Wypłaty przekazuje dla 3-letniej nowotarżanki chorej na SMA

"Reakcja na ogłoszenie o poszukiwaniu pracy, które zamieściłem na FB, przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Miało być ono kolejną, nieśmiałą próbą zwrócenia uwagi na problem dzieci chorych na SMA, a tymczasem rozgrzało „Internety”, a w ślad za tym uruchomiło lawinę komentarzy, ale też i nie ukrywajmy - konkretnych propozycji pracy" - komentuje bp Damian Muskus.

Bp Damian Muskus/ zdj. Podhale24
Bp Damian Muskus/ zdj. Podhale24
Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus włączył się w szeroko zakrojoną akcję charytatywną dla Kamilki Gil. Hierarcha w ramach pomocy dla 3-letniej dziewczynki z Nowego Targu, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni - nie tylko podjął się pracy, ale przeznaczył na aukcję ekskluzywne filiżanki. Było ich tylko 5 - a ich cena to tysiąc zł. Chętnych z całego kraju było sporo, dlatego musiano wylosować nabywców.

Jak relacjonuje biskup spływają też zamówienia od tych, którzy zdecydowali się wynająć hierarchę do prac pielęgnacyjnych w ogrodach. Stawkę za roboczogodzinę biskup wycenił na tysiąc zł.

"Wielu właściwie odczytało moje intencje, jednak zdecydowana większość uległa powszechnie panującym nastrojom wokół Kościoła. Mam nadzieję, że w tym oceanie niezrozumienia, znajdzie się kropelka dobra, która umocni nadzieje rodziców walczących o zdrowie i życie swoich dzieci. A tymczasem, korzystając z ładnej pogody i paru wolnych godzin, jadę do roboty. Wkrótce relacja" - zapowiada.

Szczegółowe informacje na FB biskupa Muskusa

s/

Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Rdzeniowy zanik mięśni11:55, 18 października 2023
Kamilce należy pomóc bo kosztowna terapia genowa jest dla niej jedyną szansą na lepsze życie. Ubolewam nad znieczulicą, złośliwością niektórych komentujących.
pomysłowa11:28, 18 października 2023
a ja mam pomysł, jak zebrać/zabrać dużo forsy ! może by tak parafie na Podhalu z mszy pogrzebowych przekazały te pieniądze dla Kamilki właśnie ?? masa pogrzebów jest i jeszcze większa kasa z tego tytułu może by szanowni panowie w sukienkach zechcieli się podzielić z prawdziwie potrzebującym dzieckiem ??? czyż to by nie była wspaniała inicjatywa jakby taki ksiądz na mszy ogłosił, że te zamówione msze odprawi za darmo a te pieniądza przekaże na Kamilkę ??? czyż to by nie było wspaniałe zadośćuczynienie za Dąbrowę Górniczą ? i inne ofiary ?
Strażak22:03, 17 października 2023
Nie bohaterem jest milioner który odda 5 tysiące za dzień swojej pracy lecz ten który nie ma na życie a da te ostanie drobne za które nawet chleba nie kupi.
;)10:08, 16 października 2023
idź do pracy przy łopacie za 25 zł/h i oddaj tygodniowke a nie rób z nas idiotów a siebie dobrego
Słaby kit18:27, 15 października 2023
To znaczy ze teraz za ślub itp imprezy będą z paragonem
avivat17:06, 15 października 2023
Brawo! BRAWO! BRAWO!
piękna sprawa17:06, 15 października 2023
Za dystans do siebie i inicjatywę - uznanie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas